0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #20 -: Май 15, 2007, 22:55:13 pm »
И аз мисля, че от определена възраст няма проблем за проходилките. Но аз не ги слагам защото като ги сложа и не мога да ги вардя. На мои приятелки децата са слагани редовно в проходилки и вече отдавна ходят. По принцип всяко нещо като се прекали с него не е полезно. А и с проходилката детето вече има достъп до много места и погледа трябва да е непрекъснато нащтрек - всяка секунда.

интересното е, че повечето майки използват проходилките като средство да оставят детето за малко, че да свършат нещо - поне така съм чела.

бе за кво са ви тия проходилки? това е противоприродно, помислете... естественият ход на еволюцията и революцията е да пълзят, да се изправят, да пристъпват, да тръгнат.
въпросният ортопед Драганов даже твърди, че воденето от мама за ръчички и под мишки е вредно, защото насажда погрешна техника на ходене, при това преждевременно. аз съм склонна да се съглася с него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #21 -: Май 15, 2007, 22:58:02 pm »
Е, аз слагам ама рядко, обясних по каква причина. Не знам как ги оставят някои майки за да свършат нещо. Сигурно имат една празна гола стая свободна за това. У нас такива екстри няма. :)
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #22 -: Май 15, 2007, 23:01:05 pm »
Привет и от нас!
Днес ходихме на консултация и измериха Юлия 78 см, а на предното мерене уж беше 79. 8O Вече сме почти 10 кг. Днес аз съм доста гузна пред нея, защото снощи я оставих да реве докато заспи. По принцип заспива на ръце и я слагам в кошарата ама снощи щем я сложа и тя се ококори и ревне. Опитах и на спалнята до мен и пак не стана. И така до 12 ч. А на мен зверски ми се спеше, не бях си взела душ, домакинската работа ми стоеше. Накрая наистина изпуших, оставих я в кревата и тя след 15ина минути хълцукайки заспа. За щастие сутринта явно ми беше простила защото пак ми се усмихваше лъчезарно.

Като капак на всичко от няколко дни централния климатик в офиса не работи и следобед в стаята постигаме висоти от над 32 градуса. Днес от една фирма ни отказаха да монтират локален климатик, че мястото било много кофти.

Аз проходилка съм решила да не ползвам. Юлия не пълзи (реве ако я оставя по корем), така че мисля ще проходи рано. Вече дори прави няколко доста несигурни стъпки ако я държа, но още и е рано и се стремим да не го правим. В момента любимата поза е изправена и леко облегната на раклата на спалнята да си играе с играчките върху плота на раклата.

Стига съм се жалвала, усмихната и не толкова гореща седмица на всички!


*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #23 -: Май 16, 2007, 08:38:42 am »
Правилно сватя, не ни трябват проходилки, следваме естествената еволюция, ама да ни се чуди човек що раждаме секцио като и маймуните раждат нормално :lol: :wink:
шегата на страна, но аз също нямах намерение да купувам проходилка, наистина не виждам ползата и нуждата от нея, но сега като ни я дадоха що да не я изпробваме 2-3 пъти след няколко седмици, от чисто любопитство, да видя Деси как ще се държи в нея :)
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #24 -: Май 16, 2007, 09:05:09 am »
И аз използвах проходилката, както казва Джама - за да мога да свърша нещо! Сега вече е под нашето достойнство такова място! :)Мати почти ходи - казвам почти, защото още го е страх да се пусне сам и го водя с каишка! Реално той си ходи съвсем сам, но факта, че е подсигурен с каишката го успокоява! Освен това още се улюлява назад и може кофти да падне на глава!
« Последна редакция: Май 16, 2007, 09:27:51 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #25 -: Май 16, 2007, 10:54:26 am »
Мръсен, гаден, вирус  :x броди из Софето!!!
Никола се сдоби с него в неделя, точно на време за да отложим втория Пентаксим  :x :x
Понеделник не беше добре, аз си останах в къщи - таман той се пооправи, аз го лепнах. Сега дето се вика - сме си съвсем интинми, след като си обменихме първите бацили  :lol:
АААамааа отвратително е - гърлото ми е като пионерска връзка, хрема, топлооо, на всичкото отгоре има спешно да си довърша нещо и съм паркирана на работа върху 10 сантиметрови токчета. Пфу

За проходилките - аз мисля, че умереното им използване не е лошо. Само че да го пъхна там и да го оставя без надзор ми е абсурд. У нас така са разположени вещите, че със сигурност докопва нещо забранено. Виж, в бънджи-то , става! Пък му е и голям кеф - кудкудяка от радост.

Но мерак за ходене голям. Успех - променлив  :lol:. Той има два уреда - незвнам как да ги назова ... водят се проходилки, ама не съвсем. Едни такива с дръжки и колелца. За единия горещо благодаря на гостувалите ми девойки, гоито му го подариха. Детето не е фиксирано от нищо, стои изправено и бута уреда, а той се търкаля и така Никола крачи като гвардеец. Според мен са доста полезни, макар че вчера го оставих точно за 3 минути сам и като се върнах в стаята той вече весело се прехвърляше из мебелите.
В очакване ....
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #26 -: Май 16, 2007, 12:08:18 pm »
Съгласна съм, че ако всичко е протекло нормално след раждането и детето не е имало проблем, проходилката може да не е нужна и да се следва естествения ход на събитията. При нас за съжаление не беше така и я сложих Мия в проходилка, за да я стимулирам с ходенето. Тя седна сравнително късно, въобще не пълзи и няма намерение да гоправи -ненавижда да седи по корем. Но като я държим под мишниците ходи само напред и вече обикаляме апартамента, обаче кръстът ми не издържа много дълго време в тази поза. Иначе оставям я в проходилката докато й направя храната, примерно. Ако трябва да изляза от стаята, задължително махам всички опасни за нея неща, които би могла да вземе и така.
В интерес на истината тя в началото само се плъзгаше назад и настрани, но пък извън проходилката, като я държахме си правеше крачки напред. Явно й трябваше време да схване принципа на превозното средство :D
<br />[link=http:
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #27 -: Май 16, 2007, 13:23:36 pm »
Ей затуй нящо ви говорим:





Другото го нямам снимано
В очакване ....
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #28 -: Май 16, 2007, 13:28:04 pm »
Ей Фуси това е страхотна идея и ние нямаме място за проходилка, така че е идеално за нас. :)

Я да питаш твоите добри приятелки откъде са купили подаръка и как е наименованието му
« Последна редакция: Май 16, 2007, 13:29:56 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #29 -: Май 16, 2007, 13:34:08 pm »
Мисля, че става дума за уокър! Много е готино и според мен по-добро от проходилка, но скъпичка, макар че някъде видях и по-евтин вариант.
Матей - 1.04.2006 г
*
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #32 -: Май 16, 2007, 15:03:08 pm »
meshko, защо непременно свързваш проблемите при раждането (не знам какви са били вашите) с двигателното развитие на детето? колко късно седна Мия? щото Мартин седна на 9 месеца.
не виждам от какво се притесняваш за прохождане и прочие, след като детето ти е едва на 1 година, а казваш, че вече ходи с подкрепа. нима мислиш, че нещо закъснява? :)

Перде, на туй нещо му викат "уокър" (от англ. walker, макар че на английски walker се казва и на т.н. "проходилка" или "паяк"). това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #33 -: Май 16, 2007, 15:06:53 pm »
това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
има го, оня ден го гледах в пигис хаус


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #34 -: Май 16, 2007, 15:10:29 pm »
това на Чико е много хубаво на вид, но поне в София го няма никъде - не внасят, гадините.
има го, оня ден го гледах в пигис хаус

ултра, жива да си!  :D страхотна информация! сега ако ми обясниш набързо и как да стигнем с кола до тоя пигис, ще се наберем още днес до там. и до колко работят?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #35 -: Май 16, 2007, 15:15:59 pm »
Ами намира се точно там, дето живее ламята спаска  :lol::
http://www.piggyshouse.com/
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #36 -: Май 16, 2007, 15:25:36 pm »
Ами намира се точно там, дето живее ламята спаска  :lol::
http://www.piggyshouse.com/

данке шьон. аз ламята само виртуално я познавам.
защо не се разхождаме в Борисовата градина през уикенда заедно? аре да ги пробваме да си бутат количките?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #37 -: Май 16, 2007, 15:28:41 pm »
работят от 9 до 21


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #38 -: Май 16, 2007, 22:15:00 pm »
Ами да си кажа и аз. Вчера Моника изяде две лъжички пюре от ябълка, а днес 4. Определено и хареса и се надявам да продължим така и с другите плодчета и зеленчуци.
Започвам да ви досаждам в темата за захранване и хранене на бебчовците. :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата усмихната и гореща седмица 14.05- 20.05
« Отговор #39 -: Май 16, 2007, 22:16:39 pm »
Ние също ползвахме уокър, но чак на година и два месеца започнахме.
Купихме си ето този от Метро (30 лв. струваше, но няма музика). Само показах на синко как се ходи с него и го окуражих при първия опит, и оттам нататък Стефко много се кефеше, че ходи сам.
За да "си свърша нещо", го оставях на земята да се придвижва и се занимава с каквото намери за добре - основният начин на придвижване му беше пълзене, хващане за някоя мебел, изправяне, после сядане, пълзене  и т.н. За целите на безопасността още при първото слагане на земята бяха прередени всички ниски секционни шкафове и беше трайно отстранена всяка потенциално опасна за детето вещ.
За сметка на притесненията от това, че късно проходихме, нямам НИТО ЕДИН ЧАС (НАИСТИНА!), ходене с приведен гръб.