0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2011, 12:56:40 pm »
Извинявай,защо отказа фенестрация?Ще пробвате само с лекарства ли?Полза-вреда?Кое натежава?Знам,че рисковете от фенестрация са сраствания,повторна поява на кистите,изчерпване на яйчниковия резерв(без да съм сигурна???) и лоша реакция при евентуална стимулация за инвитро(пак не съм сигурна).Ползите са възстановяване на овулацията и менструацията,високи шансове за бременност началните месеци,възможност за малка стимулация(клостил)след операцията.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #81 -: Февруари 09, 2011, 17:14:08 pm »
jenyyy, отказах я точно поради причините, които си изброила - вероятност от повторна поява на кистите, изчерпване на яйчниковия резерв и евентуално лоша реакция при стимулация. Лекарят, при който отидох за второ мнение, подчерта, че този метод отдавна е отричан и не се прилага. Ще пробваме само с лекарства да предизвикаме овулация.
Между другото, менструацията и овулацията в някои случаи не се регулират след фенестрация, тоест пак може да няма овулация например или редовен цикъл. Така че прецених минусите в повече от плюсовете. Има и много момичета, които са забременели след такава операция.

Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #82 -: Февруари 09, 2011, 20:54:05 pm »
Здревейте,на 22г. съм и ще започна от началото на моя проблем. На 27.11.10 ми беше последната менструация и до ден днешен не се е появявала, това ме плаши страшно много и изникват какви ли не страшни мисли в главата ми. Мислих че съм бременна, но не е така след два отрицателни теста се потвърди. На 29.01.11 отидох на лекар и се оказа, че имам лека поликистоза на десния яйчник и също така ми откри раничка. Направиха ми нужните изследвания изписа ми оргаметрил който пих три дни по две таблетки два пъти на ден.И така до пет дни трябваше да ми дойде цикъла, но днес вече е 9-ти ден и още го няма. Същевременно ми изписа Полижинакс за 12 дни и след това да съм ходила да ми маха раничката сега в понеделник. Но лекарката ми все още незнае, че оргаметрила не е подействал и ще и кажа като отида, и ще видим какво да правим. Искам да се извиня предварително ако пиша в неправилната тема.Благодаря :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2011, 16:42:17 pm »
мисля че никой не пише в тези форуми вече.Преди две години беше друго :(
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2011, 16:59:54 pm »
pamela6, много момичета са с диагноза ПКЯ, за съжаление. И пишат, просто трябва да следиш темите. :)
За твоя случаи не мога да коментирам, на мен менструацията ми е също нередовна, понякога на 3 месеца идва веднъж и не винаги са помагали хормоналните препарати.
С поликистоза съм и на двата яйчника и затова така.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2011, 17:12:23 pm »
Здравей ПАМЕЛА, аз също съм на 22 с поликистоза от 3 години, не ми е идвало по 3 по 4 месеца дори и повече, първата гинеколожка при която отидох ми каза че ми няма нищо и съм добре.Добре но не ми идва? Отидох при друг гинеколог и той ми каза че имам поликистоза, изписами противозачатъчни, но като спрях да ги пия пак същото и така като ги пия съм добре а като не, не ми идва с месеци, пила съм ОРГАМЕТРИЛ, ДУФАСТОН, ДИАНЕ35,ХЛОЕ и много други видове противозачатъчни. Но аз исках да забременея а нямаше шанс защото кистите не намаляваха а яйчниците ми бяха много уголемени. Миналата година ми предложиха лапароскопия, и аз приех, след това нещата се подобриха започна да ми идва редовно, имах овулация, ноември месец забременях но за съжаление направих спонтанен аборт, но това е друга тема.Но и лапароскопията не е решение за винаги, кистите могат да се появят отново,за това те съветвам веднага да отидеш на добър гинеколог, и да започнеш да се лекуваш докато нещата не са се задълбочили, по добре докато поликистозата е в лека форма
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2011, 18:02:35 pm »
Да знам, че много момичета има с тази диагноза. Просто съм притеснена страшно много и незнам какво да правя. нямам никакви болки ама никакви, това е по странното. Притесняваме друго също да не съм бременна, а лекарката да не вижда и да ми казва че имам съвсем лека поликистоза на десния яйчник, което небивало да ме притеснява. Ката се замисля може да съм имала късна овулация, защото моя цикъл е около 35 дни. И затова тестовете да не ми показват защото аз ги правих 10 дни след закънението. Също така каза, че затова ми изписва 3 дни оргаметрил защото не било сериозно и така или иначе щяло да ми дойде но няма нищо.Никога до сега съм нямяла пропускане на месец.  8O Да попитам случвало ли се е да грешат леккарите с това.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #87 -: Февруари 10, 2011, 18:19:54 pm »
от колко време не ти е идвало?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #88 -: Февруари 10, 2011, 18:23:29 pm »
От около 1 месец
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2011, 18:31:16 pm »
Според мен закъснение от месец не е тревожно, ако наистина причината е поликистоза. При повечето момичета с такава диагноза менструацията е нередовна.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2011, 18:34:44 pm »
 Правила ли си си тест за бременност, според мен е възможно да си бременна ако досега на ти е закъснявало
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Ни
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2011, 18:42:51 pm »
Да, правих си 10 дни след закъснението, два теста даже бяха и отрицателни. И си мисля, че ако овулацията ми е била на 23-24 декември 2010 на 29 януари бях на преглед и ме гледа на вагинален ехограф. Знам че има страшно много неразбиращи лекари и какъвто и ще да е ехографа грешат. А вече ми омръзна да ги сменям. След два дни ще си направя един тест за всеки случай.Знам че вероятноста е мялка, но дано да е това. :wink:
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2011, 18:43:46 pm »
Мисля, че кръвен тест ще даде по-точен отговор на въпроса дали си бременна. Дано закъснението се дължи на това. :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2011, 21:21:05 pm »
СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ ДА Е ТАКА КАКТО ИСАШ ОТ ТОВА ПО ХУБАВО НЯМА, НО МИСЛЯ ЧЕ НА ДЕСЕТЯ ДЕН ОТ ЗАКЪСНЕНИЕТО ТРЯБВА ДА ПОКАЖЕ, НАИСТИНА Е  ПО ДОБРЕ ДА СИ НАПРАВИШ КРЪВЕН ТЕСТ, ИЛИ ПАК ПРОБВАЙ С ОБИКНОВЕН , МИНАЛО Е ДОСТА ВРЕМЕ СПОРЕД МЕН ВЕЧЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЖЕ, КЪСМЕТ :bfp:ДАНО ГИ ВИДИШ :wink: :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #94 -: Октомври 25, 2017, 10:04:26 am »
Здравейте!
Виждам, че темата е доста стара, но ще се радвам, ако някоя от вас има пресни впечетления от д-р Николай Генов от МЦ"Панацея". Рових доста из нета, видях и темата във бг-мама, но всички мнения са много стари.
 На 33 години съм, имам СПКЯ. От около 12 години го посещавам и пиех предписаните от него хормонални препарати. Тъй като нямах кисти (според него) и нямах желание да забременя досега, не съм търсила друго мнение и друг лекар. По негова препоръка от месец не пия противозачатъчни. Имах спонтанна овулация и според него (а и според всичко, което изчетох) много ранен спонтанен аборт. До този момент нямам причина да се съмнявам в неговото мнение, но не ми се иска да губя време и пари, а бебе да не се появи дълго време.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #95 -: Октомври 25, 2017, 10:32:01 am »
СПКЯ не се лекува и го казвам от личен опит. За Генов и ценътр Панацея отзивите ми са от преди 6 години то негативни. Този човек го интересуват парите, основно, измисля си диагнози, самата аз съм с доказана ПКЯ - Вие ако се лекувате само с Оргаметрил то така не става бяхачаст от неговите думи. С 2 ръце съм против този лекар, най добре се обърни към специализирана клиника ако наистина целиш забременяване. Аз също съм на 33. Мненията ми са от преди 5 години. Груб и арогантен.