0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
[quote author=svetla_dk link=topic=107.msg446736#msg446736
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.


Да ти кажа и аз така съм решила,ако нищо не се получи с билките които пия,напролет и ние да ходим на кални бани.Желая ти успех мила svetla_dk

Здравейте и аз имам СПКЯ и ве4е 5 години безрезултат ,ходил;а съм при най-добрите специалисти в Пловдив и София и нищо,освен много лекарства и 20кг отгоре!
Искам да Ви питам,какво помагат калните бани в Поморие?
Прочетох,че са Ви ги препоръчали,но за какво?
Аз знам,че са за запушени тръби?
*
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.
В правилната посока си (според мен) -  и да не ти помогнат калните бани в никакъв случай няма да ти навредят!
Аз в момента ходя на процедури ( от Пм съм , но досега не бях ходила. Имам операция за премахване на ендометриозна киста , сраствания , задържане на фоликули , хидросалпингс на едната тръба..абе картинката е цветна!) Незнам още как действат калните бани ( при мен нещата няма да станат от първия път защото срастванията са доста , а максимума на процедури е 15 ( после трябва почивка няколко месеца)! От едно момиче в санаториума разбрах ,че баните наистина имат ефект ! Пожелавам ти да ти помогнат и скоро да гушненш своята сбъдната мечта!
Аз пък ходих на кални бани в Карловско за съжеление можех да напрявя само 3 на брой-там са само понеделник,сряда и петък... :(
И аз имам запушени тръби и сакосапингс от дясно=хормоналните нарушения,кисти и лутенизация! 8) Питам,се дали наистина може  нещо да ми помогне?Има ли смисъл?
Та исках да Ви питам-Калните бани с какво помагат за СПКЯ???? 8O
СПКЯ е е запушване на тръби. Киста знаете всикчи какво е, е представете си това е поли, т.е. съвкупност от много малки кистички. Ячника е обвит в твърда ципа по коята има разположени множество малки мехурчета, целта е тя да бъдат спукани за да може ячника да функционира правилно. Ако това беше една киста с малък размер, може просто от използването на хапчета да се махне, доката при СПКЯ това е по- трудно.
Най- интересното е че след като доктора ми предписа да отида до Поморие и аз естествено реших да го послушам се оказа, че от центъра в който можеш да си вземеш карта за санаториума казват че за диагноза СПКЯ не е никак желателно да се правят кални бани, защото могат да ми навредят. И сега какво един каза ходи, друг не може ще се влошиш.
Принудих се да отида до Поморие да се консултирам с доктора в санаториума и той ми каза че без проблем мога да го посетя и ето вече си имам карта за началото на ноември.
Пожелайте ми успех
Svetla Kostadinova
*
СПКЯ е е запушване на тръби. Киста знаете всикчи какво е, е представете си това е поли, т.е. съвкупност от много малки кистички. Ячника е обвит в твърда ципа по коята има разположени множество малки мехурчета, целта е тя да бъдат спукани за да може ячника да функционира правилно. Ако това беше една киста с малък размер, може просто от използването на хапчета да се махне, доката при СПКЯ това е по- трудно.
Най- интересното е че след като доктора ми предписа да отида до Поморие и аз естествено реших да го послушам се оказа, че от центъра в който можеш да си вземеш карта за санаториума казват че за диагноза СПКЯ не е никак желателно да се правят кални бани, защото могат да ми навредят. И сега какво един каза ходи, друг не може ще се влошиш.
Принудих се да отида до Поморие да се консултирам с доктора в санаториума и той ми каза че без проблем мога да го посетя и ето вече си имам карта за началото на ноември.
Пожелайте ми успех
От все сърце ти го желая и дано по скора имаш ++ резултат

ima li 6ans za rezultat
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #47 -: Декември 02, 2008, 16:52:36 pm »
Не може да се отвори нито една статия.ЗАЩО???????????
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #48 -: Декември 02, 2008, 20:50:23 pm »
Не вярвам Калните бани,наистина да помагат при запушени тръби , а според мен като са  ти запушени тръбите , мисля че калните бани няма да ги отпушат ,защото поред мен такова нещо като отпушване на веднъж запушени тръби няма. С ПКЯ съм от март 2005-та, на 2 пъти съм пила противозачатъчни и всичко останало са хормони и хормоно-заместителна терапия. Противозачатъчните са за да подтисната овулация, а не за да я създадат и смятам че при веднъж поставена диагноза ПКЯ не се ипят противозачатъчни ,защото още повече влошават нещата. Целта е яйчниците сами а почнат да произвеждат доминантни фоликули.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #49 -: Декември 04, 2008, 15:08:07 pm »
Противозачатъчните не влошават положението при ПКЯ. Не знам защо така масово жените са настроени срещу противозачатъчните, когато се налага. Има много статии по въпроса. Аз ги пия от 16-годишна с прекъсвания за бебе и съм пример, че след прием се забременява по-лесно.
Здравейте, момичета!
Може ли де се постави диагноза СПКЯ при един единствен преглед с вагинален УЗ?
Имам редовен цикъл на 32дни и овулация всеки месец.


*
deska_meska,диагноза се поставя след УЗ и хормонални изследвания.А как си сигурна за редовната овулация,тестове ли правиш или фоликуметрия?

А и момичета, гледам,че обсъждате и въпроса със запушените тръби.Калните бани не могат да ви отпушат тръбите,колкото по-рано го разберете това,толкова по-добре.Ако разгледате Асистирани репродуктивни методи ще попаднете на много теми за запушени тръби и поразиите,които могат да направят,една от които е извънматочна бременност.
Успех!
me4kata, благодаря за отговора! Овулацията я засичам с тестове, а и ходих последните 2 месеца в дните на О да ме видят с УЗ. Още нямам хормонални изследвания, ще ги правя началото на следващия месец с започване на МЦ заедно с ЦС. Аз вече имам една бременност, за съжаление неуспешна, но много се надявам тръбите да са ми наред. Реших да попитам тук за СПКЯ, тъй като всички сте с повече опит, а и ми се стори странно поставянето от новия ми док на подобна диагноза от един преглед.


Можели някои да ми посочи добър гинеколок по стерилитет в София?
*
Д-р Стаменов и д-р Персенска от клиника Малинов
д-р Владимиров
За повече информация влез в АРТ,там ще прочетеш много полезни неща и ще си избереш специалист по стерилитет.Успех!Ако мога с нещо да помогна,не се притеснявай да ми пишеш на лични
*
А как изглежда графиката при СПКЯ?–з-то някъде четох 4е е различна от нормалната
   
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #56 -: Септември 12, 2009, 11:09:11 am »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #57 -: Септември 12, 2009, 13:53:55 pm »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
Здравей! Обърнатата матка не е проблем. С поликистозни яйчници се забременява, това може да се преодолее. За теченията трябва да пуснеш микробиология, за да се види дали нямаш някоя бактерия или гъба :?
Щом опитвате от около година, няма какво да се моташ по каварталните гинеколози, да си губиш времето. Трябва ти специалист по стерилитет, но не се стряскай от думата "стерилитет". В такава клиника лекарите са специалисти и могат да ти помогнат, докато обикновените гинеколози не могат да направят много по въпроса. За жалост, повечето клиники по стерилитет/а може и всички/ не работят със здравната каса. Но пък имаш късмет, че си от Варна, там се намира една от най-добрите клиники, с един от най-добрите лекари. Това е АГ-Варна и д-р Александров. http://www.invitro-varna.com/ - това е сайтът им, там ще намериш телефони, на които да си запишеш час, както и цените на прегледите и манипулациите. Позволявам си да ти ги препоръчам, защото аз самата съм пациентка на клиниката!
Не се страхувай, ще намериш решение на твоите проблеми. Дано нямаш сериозни такива и скоро се похвалиш!
Успех!

П.С. Ако имаш още въпроси, пиши ми на лични.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #58 -: Септември 12, 2009, 16:51:12 pm »
благодаря ти sixsens!даваш ми ценна информация.
той прави ли прегледи или трябва преди това да отида някъде да ми направят някакви изследвания/нямам си и понятие/ и така и как да си запиша час или поне да разговарям с него и да му обясня ситуацията???? какво му е работното време ?
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 17:33:35 pm от eliyana »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #59 -: Септември 12, 2009, 23:02:48 pm »
Няма за какво :D Радвам се, че поне малко съм ти помогнала. Д-р Александров прави първични прегледи, както и консултации. Т.е. ако нямаш правени изследвания, той ще ти назначи с какво да започнеш. За да си запазиш час, трябва да се обадиш на стационарния телефон, който е даден в сайта. Ще ти отговори едно много мило момиче, обясни й за какво става въпрос накратко, тя ще ти даде час. Доктора е много приятен и мил човек. Можеш да разговаряш с него спокойно и да го питаш всичко, което те интересува. ще ти отговори максимално изчерпателно, доста е приказлив. С две думи, страхотен лекар и човек.
Ако искаш, докато чакаш да ти дойде часа, може да пуснеш някои първоначални изследвания, за да има какво да коментирате и да не губиш време. На първо място - спермограма, задължително, но само в клиниката, никакви лаборатории. Като се обадиш за час, запиши и за спермограма, за там няма да се чака много. Става за 2 часа. Ти си пускаш хормони на 3-ти ден от месечния цикъл - LH, FSH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin. След това на 21-ви ден /или 7 дни след доказана овулация/ пускаш Progesteron и Estradiol. Също така си пусни кръвен тест за хламидия. Нека всички изследвания са в добра лаборатория, за да си сигурна в достоверността на резултатите. Добре е и една микробиология да направиш за това течение. Имаш ли други оплаквания освен него? Сърбежи, зачервяване?
Между другото, как проследяваш овулацията? Пишеш, че ни си сигурна дали е имало последния месец. Можеш да си купиш тестове за овулация, макар че те доказват само покачването на LH, а дали реално има ову, не могат да покажат. Но пак са ориентир, в комбинация с мерене на БТ, може сравнително точно да се определи. Другия начин, най-сигурния е фоликулометрията.
Това са на първо време нещата, които можеш да направиш, докато си чакаш часа. Но спермограма - задължително!
Това се сещам засега, ако ми светне още нещо, ще ти пиша. Обади се в клиниката още утре, не губи време :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!