0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
« Последна редакция: Май 03, 2010, 23:35:56 pm от sixsens »
*

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    sk88girl

hipotezii za stareeneto pri 4oveka
« Отговор #3 -: Януари 26, 2005, 16:29:14 pm »
trava mi spe6no hellp z ne tema"hipotezii za stareeneto pri 4oveka"blagodarq predvaritelno :?:
*
Ама не ходете при него!!!
« Отговор #4 -: Март 01, 2005, 14:09:26 pm »
Печалбар!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Бубе, Защо да не ходим? При кого? :roll:
*
... + отивам на УЗ за втората, казва ми няма фоликули, но има данни за Ову, какви ти данни бе, след един час получих такъв масивен кравоизлив, звъннах му да го питам какво става, ако трябва да се връщам, а той даже не си спомняше, че съм била на преглед при него!
Да не говорим какъв скуъпчия е взема 40 лв. за УЗ, води го 25 за УЗ + 15 преглед, е какъв е тоя преглед само с УЗ-то  8O
Печалбар! Възмутена съм!
А като забременях, без негова помощ, доктора ми беше на семинар, няма къде да отида и отивам при него. Каза ми "хм, ми ти ще абортираш", много е малко 5 мм (за 6 г.с.). Е кажи ми това отношение ли е? Дори и да е имало шанс детето ми да се закрепи, аз се настрих, че го губя. За първи път ме заболя на преглед с УЗ, мисля си и други работи, но по-добре да не се връщам назад.
Прави ми тест за хламидия (касетка), пред всички пациентки обяви, че имам такава, в земята щях да потъна от срам, не че имам вина, ама се почувствах зле. Е вече поне теста е отрицателен и нямам гъдинки, добре, че поне тук си свърши работата и ми изписа доста скъпи, но качествени лекарства.
Не само печалбар, но и арогантен и некомпетентен. Въобще не мога да го нарека професионалист. Груби грешки допусна при мен, жалко че късно ги научих!
Момичета, не ви съветвам да си давате парите при този човек, който дори и доктор не мога да нарека. Бубенцето е дала най-точното определение в една дума. Мои близки ме подведоха да отида при него - бил техен добър приятел, съжалявам много за това!
Апаратурата му е дадена по проект, клиниката е супер лъскава и добре ароматизирана, ама какво от това! В нея трябва да работят професионалисти, а не хора които увреждат здравето на българската жена. Просто нямам думи. Само че аз не бива да съдя, има Кой!
*
Преди 6год. се опита да ме лекува от нарушен хормонален баланс.Още беше в тъмният подтискащ кабинет.Една година давах луди пари за лекарства и прегледи и нищо не се промени.Имам повишено окосмяване,но то не изчезна.Съветвам всички които са решили да ходят при него да се поинтересуват преди да го направят.Ако го слушате добре си знае урока в предаването по БТВ,но напрактика е гола вода.Питам го какво да правя с окосмяването той ми казва сега няма смисъл да го махаш чак след като се излекуваш и аз слушам.Представяте ли си какъв шок беше за мен тогава на 22год.да ходя с косми по лицето и гърдите.Ами като неразбира по-добре да ми беше казал консултирай се с козметик.Сега вече знам какво да правя,но като го слушам по телевизията направо се ядосвам.
*

    Dess

Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #9 -: Септември 20, 2005, 19:04:13 pm »
а мога ли да намеря накъде по-подробна информация за повишени инсолинови нива като проявление на СПЯ.
От различните лекарски интерпретации и статиите тук не ми стана много ясно при какви нива на инсулин отделената яйцеклетка е некачествена.
???
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2005, 11:10:53 am »
Цитат на: slavva
Не само печалбар, но и арогантен и некомпетентен. Въобще не мога да го нарека професионалист. Груби грешки допусна при мен, жалко че късно ги научих!
Момичета, не ви съветвам да си давате парите при този човек, който дори и доктор не мога да нарека. Бубенцето е дала най-точното определение в една дума. Мои близки ме подведоха да отида при него - бил техен добър приятел, съжалявам много за това!
Апаратурата му е дадена по проект, клиниката е супер лъскава и добре ароматизирана, ама какво от това! В нея трябва да работят професионалисти, а не хора които увреждат здравето на българската жена. Просто нямам думи. Само че аз не бива да съдя, има Кой!


Опитвам се да разбера повече относно този разговор, моля те за по-конкретна информация, защото смятам че и аз съм в някаква подобна ситуация и нещо ми е много объркано (от съвсем скоро съм тук)
търся някои отговори, защото мисля,че става въпрос за един и същи човек. Прекалено много неща се напасват , за да е случайно, ще съм благодарна , ако отделиш малко време и обърнеш внимание на въпроса ми- Мерси предварително
Генов!
« Отговор #11 -: Март 07, 2006, 14:26:44 pm »
Това мнения за Николай Генов ли са? И защо името не се споменава никъде.  А и да не става въпрос за него искам да изкажа моето мнение - арогантен, груб, самодоволен, печалбар, поставящ грешни диагнози с цел повторни посещения. За съжаление си има клиентела и докато го разберат що за стока е се минават година две и хиляди лева. Титлата "доктор" по-скоро приляга на някоя санитарка но не и на лицето Генов!
*

    Anonymous

ТОВА НЕ Е ДОКТОР,МИЛИ МОМИЧЕТА! ПОСТАВЯ ГРЕШНИ И ЕДНАКВИ ДИАГНОЗИ НА ВСИЧКИ! ЗАРЕЖЕТЕ ГО! НЕ СИ ДАВАЙТЕ ПАРИТЕ НА ВЯТЪРА! ТОВА Е ЕДИН ПЕЧАЛБАР И НИЩО ПОВЕЧЕ! АХ, КОЛКО ГОДИНИ И КОЛКО ПАРИ ИЗГУБИХ ЗАРАДИ НЕГО!
Но скъпи госте знаеш ли че тази "твар" има неспиращ поток от пациентки. Не знам кой го лансира но "въпросният" е попреписал малко инфо от нета за поликистозата, (а такава колкото щеш), появи се по телевизията и всички са го обявили за номер едно - рекламата е велико неще ще знаете! Кабинета му работи до 20,00 че и до 21.00 ч. и него го "боли" за нашето мнение. Нека намерим начин да му го кажем и да спасим други маминки от алчното, некомпетентно копеле!
Вижте мненията за Генов във форума на БГ Мама:http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=57400.0;allhttp://
*

    danaila

Явно на всички мнението ни за д-р Николай Генов е едно и също  :x Кабинета му е много лъскав, но за съжаление отношението към пациентите е под всяка критика.

При положение, че всеки път след преглед записва в базата си данни резултатите, е малко странно да отидеш за n-ти път и да те попита какви са ти оплакванията. Да не говорим, че понякога и диагнозата му е объркана. Имаш чувството, че си на конвейр - общо преглед и консултация за по-малко от 10 мин - рекордьор е  :(

Ако става въпрос за Генов - съгласна съм с Бубето!!! И аз съм си изпатила от него.
*

    lop

Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2007, 17:16:43 pm »
неможе да е толкова лош. Три години ходих при разли4ни лекари и ми казваха 4е ни6то ми няма, или ми измисляха някакжи смехотворни диагнози.Добре, 4е отидох при Генов да ми каже, 4е имам поликистоза и да ме лекува. Благодаря му!
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2007, 18:43:08 pm »
То едни кисти щом не може да установи ,какво остава за другото.А че има и много по-зле от Генов  го знам от собствен опит.
« Последна редакция: Февруари 20, 2007, 20:22:35 pm от Мели »
*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Здравейте!
Имам два въпроса по тази тема:
1. Възможно ли е само чрез УЗИ при пръв гинекологичен преглед да се установи дали имаш поликистозни яйчници - открити 3-4 фоликула на яйчник и то установени на 9 ден от началото на нов цикъл?
2. Задължително ли е да ти правят цветна снимка, преди да са минали поне 6-12 месеца от опитите за забременяване? Абе, въобще дали не се касае за това колко бързо да ти вземат парите, има ли резон, трябва ли да се прибързва с тази снимка, която въобще не ефтина.


*
Не съм специалист,но явно имаш кисти.Но споко,щом са толкова малко и е само на едния яйчник,положението не е много зле.За другия въпрос -нямам представа.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
2. Задължително ли е да ти правят цветна снимка, преди да са минали поне 6-12 месеца от опитите за забременяване? Абе, въобще дали не се касае за това колко бързо да ти вземат парите, има ли резон, трябва ли да се прибързва с тази снимка, която въобще не ефтина.

задължително не е. би могло да има резон, при определени клинични данни - минали и/или настоящи инфекции, съпътстващи заболявания и т.н. не бъди прекалено мнителна, още повече, че снимката обикновено не се прави от лекуващия гинеколог и съответно не той взима парите :D
Здравейте на всички.
Аз също ходих 2пъти при въпросният д-р Николай Генов след като от 5години се влачех при различни лекари, които ми казваха едно и също.
Надявах се той да предложи някаква различна терапия за моят проблем.
Съответно нищо подобно не се случи.
Срещнах се с арогантно поведение, едва ли не "кой съм аз", не ми каза нищо по-различно от всички останали лекари, които обаче не взимаха по 100лв за преглед. Предписа ми познатите противозачатъчни и приключи с проблема.

*
Ама и ние сме си виновни...Просто Спя не е лечимо заболяване,при който и да отидеш,ако искаш и на другия край на света пак ще ти изпише Диане35.Аз и затова  вече не се дразня,какво да направи човека,като няма лечение.И момичета,престанете  с тези обвинения относно цените,ми--гинекологичен преглед на частно-винаги е така.
Не ,не защитавам въпросния ,лекар,но всеки път като влезна в тази тема,чета обвинения,които  са несъстоятелни(повечето).
е,всеки си изказва мнението,но нека бъдем реалистични.Защото от подобни темички,се оказва ,че просто добър лекар лекар в България няма,а това не означава ,че не трябва да се лекуваме все пак.
Всеки път като чуя добри отзиви от някой лекар,влизам в нета и се оказва ,че недоволните са повече от доволните.Отказах се да се лекувам,то явно където и да отидеш все зле.
Трябва да си пусна изследвания,май при Генов ще отида пак,какво пък ,ако нещо ме издразни -мамичката му мръсна,господ да му е на помощ.Въпреки,че веднъж ме беше издразнил,но какво да направим ,че човека се води от дебелите книги, нали..
МНого се отплесканах.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 18:35:08 pm от Мели »
браво-страхотна тема-в нея има много полезна информация! 8)А и доста информация :wink:
Мацки,извинявайте,че подхващам тази малко позабравена тема. ПЛАШИТЕ МЕ ! Нещо не ми се връзва. Аз ходя при него от 2 години и половина. Никога не збелязах арогантно поведение. Много ми се иска да пище поне едно момиче на което да е помогнал. С мен се държи мн. добре, отговаря на всичките ми въпроси. търся го по телефона при всякакъв повод. Не ме е питал "Ти коя беше" Обяснява ми всичко. Случвало ми се е да не ми вдигне като звъня, а след малко той се обажда:"Д-р Генов е, търсили сте ме бях зает"Колкото до парите, навсякъде е така (ако си говорим за добри лекари) Патила съм си от сладкодумни лекари. Ходех при един, който много ми се радваше, приличала съм на дъшеря му и разисквахме въпроси не само от здравно естество. В крайна сметка той никога не ми каза, че имам поликистоза. Диагнозата му беше;"Ти си от момичетата, които малко по-трудно могат да имат деца" и за година и половина ми е изследвал един тестостерон,а съм пила противозачатъчни,които вече не се и произвеждат. Занимавам ви с тая история, защото мисля,че повечето от нас са попадали на такива лекари, а после Генов бил виновен. Нали не отиваме да си говорим, а да се лекуваме. Това, за мен е по-важно.
*
И аз съм доволна, ходя при него от 6год. Просто е въпрос на личен избор.
*
момичета здравейте! търся отговор на следния въпрос ( извинявам се ако не е тук мястото) : оперирана съм от ендометриоза 4-та степен. лекувах се с диферелин (6бр.) , МЦ ми дойде на 82-рия ден сле дпоследната инжекция. на 8-мия ден от цикъла бях на лекар и той ми спомена че на единия яйчник имам няколко неспукани фоликула. нужно ли е да си направя хормонални изследвания? и тези фоликули дали могат да са пречка за евентоална бременност? благодаря ви!
*
Роси, има подфорум за ендометриозата, попитай там, момичетата преживяли това ще ти отговорят.
*
аз съм си пуснала там темичка , но никой не ми е отговорил и затова питам и тук момичетата които са по-наясно със СПКЯ!
Здрвейте!На 24 години съм и  искам да споделя болката си пред вас. Преди една година и половина ми правиха оперция от киста на яйчника. След нея три месеца пих хапчета -противозачатъчни и уж всичко си беше наред. От скоро ми се появи силна болка в дясно и ходих при трима лекари. И двамата потвърдиха ,че левия ми яйчник е поликистозен, а единия от тях видя че на десния яйчник имам 4 см киста ,която според него е причината за постоянната болка в дясно. Това е което ми изписаха и тримата са три вида  различни лекарства. Едните са противозачатъчни , другито е дуфастон и третото е някакво силно болкоуспокояващо енетра. Вече незнам какво да правя. Прочетох много в интернет пространството и за хормонални изследвания. Но само единия от тримата гинеколози ми каза че трябва само тестостерон да си изследвам пет дни след края на цикъла ми.
А болката си е все същата всеки божи ден. Сутрин като ходя до тоалетна страшно ме присвива-незнам вече какво да си мисля. Моля Ви за съвет при кой лекар в област Велико Търново мога да се доверя. И кой ще ми помогне да се излекувам и да си имам едно красиво бебе. Всички гледат да ти вземат 25-30 лева и да влезе следващия.
Предварително Ви балгодаря и пожелавам на Всички вас -много много здраве
*
А защо да се изследва тестостерон 5 дни след края на цикъла???Нали уж нямаше значение на кой ден?
*
И аз никъде не съм прочела за тестостерона,че трябва да се прави по определено време от цикъла.Аз лично си чакам цикъла след около 10 дни и смятам на 3 ден да пусна LH,FSH,PROLACTIN,ESTRADIOL,TESTOSTERON,TSH,T3,T4 .Отдавна не съм ги изследвала всичките на куп,така може картинката да стане по-ясна-все пак всичките ще са пресни.

*

    siska_rs

  • ***
  • 153
  • Обичайте и бъдете обичани!
 :? Да ви питам нещо,ако можете да отговорите? Правена ми е операция за голяма киста на яйчника и малки кистички по тръбите през 2001 година.Оттогава до ден днешен имам редовен цикъл и не са се появявали кисти!Това че съм имала кисти не би трябвало да ми пречи сега да забременея,нали? :?
*
Ако в момента нямаш кисти ,едва ли би ти попречило.
*
Здрвейте!На 24 години съм и  искам да споделя болката си пред вас. Преди една година и половина ми правиха оперция от киста на яйчника. След нея три месеца пих хапчета -противозачатъчни и уж всичко си беше наред. От скоро ми се появи силна болка в дясно и ходих при трима лекари. И двамата потвърдиха ,че левия ми яйчник е поликистозен, а единия от тях видя че на десния яйчник имам 4 см киста ,която според него е причината за постоянната болка в дясно. Това е което ми изписаха и тримата са три вида  различни лекарства. Едните са противозачатъчни , другито е дуфастон и третото е някакво силно болкоуспокояващо енетра. Вече незнам какво да правя. Прочетох много в интернет пространството и за хормонални изследвания. Но само единия от тримата гинеколози ми каза че трябва само тестостерон да си изследвам пет дни след края на цикъла ми.
А болката си е все същата всеки божи ден. Сутрин като ходя до тоалетна страшно ме присвива-незнам вече какво да си мисля. Моля Ви за съвет при кой лекар в област Велико Търново мога да се доверя. И кой ще ми помогне да се излекувам и да си имам едно красиво бебе. Всички гледат да ти вземат 25-30 лева и да влезе следващия.
Предварително Ви балгодаря и пожелавам на Всички вас -много много здраве
според мен най-правилното би било да отидеш в софия  , защото специалистите са там! аз съм от б-с иходя до софия почти всяка седмица.не е много лесно, но така не си губиш времето и средствата за неща ,които няма да ти помогнбат! тези болки са характерни за ендометриозата ( аз бях така). не си губи времето в чудене и ходене при гениколкози , а потърси адекватно мнение на специалист!
Някой може ли да ми препоръча гинеколог-ендокринолог. Преди няма и година бях оперирана от ПКЯ, а сега пак ми се появиха кисти. Писна ми вече и искам да говоря със специалист, няма значение от кой град е. Благодаря предварително
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Здравейте,
чета за това което сте написали за доктор Генов и много ми прилича на един доктор при които ходих. Той също се казва Генов, но наистина в момента не мога да се сетя за първото име.
Имах чувството че всеки път ходя като за първи път, всеки път отново и отново разказвах з какво съм дошла и правих ме едни и същи изследвания. Просто без резултата.
А в прочем аз също имам СПКЯ и незнам вече какво да правя. Толкова хапчета Дияне съм изпила че не можете да си представите. НА толкова специалисти съм ходила и нищо. Сега последното което ме посъветваха е да отидем с моя на кални бани в Поморие. Дали ще ми помогме само мога да се надявам.
От време на време и мен ме боли дестия яйчник всякаш ме прерязва с нош, което наистина не е никак приятно. Казаха ми че ако се оперирам трябва веднага да се въча да забременея, защото пак ще се появят кистите, но в същото време ми казват нека опитаме с калните бани. И така от както ми е дошло за пръч път. Вече съм на 28 години. А като ти кажат трябва да правите опит след операцията да имате деца и това как става, ти си претеснен изнервен, незнаеш дали ще се получи и докато пробвате хоп кистите пак са се появили и всичко отначала.
Моля ви за съвет или поне някой да ме успокои че има решение, защото ако се оправя физически, то със сигурност обаче до тогава че си навредя психически.
Svetla Kostadinova
*
Здравейте,и аз така ПКЯ вече 6 години,кисти,лекарства и пак кисти,1г.ходих при един лекар в Г.оряховица който ми говореше за всичко не и за това което съм отишла,ядосах се и намерих друг лекар в Плевен,пиех костилбегит и дуфастон,но към 17 ден всички фоликули ставаха на кисти.През 2005 ме направи резекция на яйчниците пих 3м.противозачатъчни и ми обеща,че до 3м ще съм майка,понеже така и не се случи ме прати при друг лекар,който се държа по най-отвратителния начин,искаше и той да ме оперира,когато отказах ми каза,че никога няма да имам дете!Записах си час в клиниката на д-р Щерев,пих пак противозачатъчни последваха два опита ин витро,нищо.Сега от 7-8м.си почивам,нищо не правя,само от време на време осещам,че пак имам кисти.Просто вече си мисля,че никога няма да се получи.Извинявайте,че толкова много се разлях,просто исках да ви разкажа моята история с тези ПКЯ,благодаря за търпението!

Здравейте,и аз така ПКЯ вече 6 години,кисти,лекарства и пак кисти,1г.ходих при един лекар в Г.оряховица който ми говореше за всичко не и за това което съм отишла,ядосах се и намерих друг лекар в Плевен,пиех костилбегит и дуфастон,но към 17 ден всички фоликули ставаха на кисти.През 2005 ме направи резекция на яйчниците пих 3м.противозачатъчни и ми обеща,че до 3м ще съм майка,понеже така и не се случи ме прати при друг лекар,който се държа по най-отвратителния начин,искаше и той да ме оперира,когато отказах ми каза,че никога няма да имам дете!Записах си час в клиниката на д-р Щерев,пих пак противозачатъчни последваха два опита ин витро,нищо.Сега от 7-8м.си почивам,нищо не правя,само от време на време осещам,че пак имам кисти.Просто вече си мисля,че никога няма да се получи.Извинявайте,че толкова много се разлях,просто исках да ви разкажа моята история с тези ПКЯ,благодаря за търпението!
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.

Svetla Kostadinova
*
[quote author=svetla_dk link=topic=107.msg446736#msg446736
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.


Да ти кажа и аз така съм решила,ако нищо не се получи с билките които пия,напролет и ние да ходим на кални бани.Желая ти успех мила svetla_dk

Здравейте и аз имам СПКЯ и ве4е 5 години безрезултат ,ходил;а съм при най-добрите специалисти в Пловдив и София и нищо,освен много лекарства и 20кг отгоре!
Искам да Ви питам,какво помагат калните бани в Поморие?
Прочетох,че са Ви ги препоръчали,но за какво?
Аз знам,че са за запушени тръби?
*
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.
В правилната посока си (според мен) -  и да не ти помогнат калните бани в никакъв случай няма да ти навредят!
Аз в момента ходя на процедури ( от Пм съм , но досега не бях ходила. Имам операция за премахване на ендометриозна киста , сраствания , задържане на фоликули , хидросалпингс на едната тръба..абе картинката е цветна!) Незнам още как действат калните бани ( при мен нещата няма да станат от първия път защото срастванията са доста , а максимума на процедури е 15 ( после трябва почивка няколко месеца)! От едно момиче в санаториума разбрах ,че баните наистина имат ефект ! Пожелавам ти да ти помогнат и скоро да гушненш своята сбъдната мечта!
Аз пък ходих на кални бани в Карловско за съжеление можех да напрявя само 3 на брой-там са само понеделник,сряда и петък... :(
И аз имам запушени тръби и сакосапингс от дясно=хормоналните нарушения,кисти и лутенизация! 8) Питам,се дали наистина може  нещо да ми помогне?Има ли смисъл?
Та исках да Ви питам-Калните бани с какво помагат за СПКЯ???? 8O
СПКЯ е е запушване на тръби. Киста знаете всикчи какво е, е представете си това е поли, т.е. съвкупност от много малки кистички. Ячника е обвит в твърда ципа по коята има разположени множество малки мехурчета, целта е тя да бъдат спукани за да може ячника да функционира правилно. Ако това беше една киста с малък размер, може просто от използването на хапчета да се махне, доката при СПКЯ това е по- трудно.
Най- интересното е че след като доктора ми предписа да отида до Поморие и аз естествено реших да го послушам се оказа, че от центъра в който можеш да си вземеш карта за санаториума казват че за диагноза СПКЯ не е никак желателно да се правят кални бани, защото могат да ми навредят. И сега какво един каза ходи, друг не може ще се влошиш.
Принудих се да отида до Поморие да се консултирам с доктора в санаториума и той ми каза че без проблем мога да го посетя и ето вече си имам карта за началото на ноември.
Пожелайте ми успех
Svetla Kostadinova
*
СПКЯ е е запушване на тръби. Киста знаете всикчи какво е, е представете си това е поли, т.е. съвкупност от много малки кистички. Ячника е обвит в твърда ципа по коята има разположени множество малки мехурчета, целта е тя да бъдат спукани за да може ячника да функционира правилно. Ако това беше една киста с малък размер, може просто от използването на хапчета да се махне, доката при СПКЯ това е по- трудно.
Най- интересното е че след като доктора ми предписа да отида до Поморие и аз естествено реших да го послушам се оказа, че от центъра в който можеш да си вземеш карта за санаториума казват че за диагноза СПКЯ не е никак желателно да се правят кални бани, защото могат да ми навредят. И сега какво един каза ходи, друг не може ще се влошиш.
Принудих се да отида до Поморие да се консултирам с доктора в санаториума и той ми каза че без проблем мога да го посетя и ето вече си имам карта за началото на ноември.
Пожелайте ми успех
От все сърце ти го желая и дано по скора имаш ++ резултат

ima li 6ans za rezultat
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #47 -: Декември 02, 2008, 16:52:36 pm »
Не може да се отвори нито една статия.ЗАЩО???????????
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #48 -: Декември 02, 2008, 20:50:23 pm »
Не вярвам Калните бани,наистина да помагат при запушени тръби , а според мен като са  ти запушени тръбите , мисля че калните бани няма да ги отпушат ,защото поред мен такова нещо като отпушване на веднъж запушени тръби няма. С ПКЯ съм от март 2005-та, на 2 пъти съм пила противозачатъчни и всичко останало са хормони и хормоно-заместителна терапия. Противозачатъчните са за да подтисната овулация, а не за да я създадат и смятам че при веднъж поставена диагноза ПКЯ не се ипят противозачатъчни ,защото още повече влошават нещата. Целта е яйчниците сами а почнат да произвеждат доминантни фоликули.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #49 -: Декември 04, 2008, 15:08:07 pm »
Противозачатъчните не влошават положението при ПКЯ. Не знам защо така масово жените са настроени срещу противозачатъчните, когато се налага. Има много статии по въпроса. Аз ги пия от 16-годишна с прекъсвания за бебе и съм пример, че след прием се забременява по-лесно.
Здравейте, момичета!
Може ли де се постави диагноза СПКЯ при един единствен преглед с вагинален УЗ?
Имам редовен цикъл на 32дни и овулация всеки месец.


*
deska_meska,диагноза се поставя след УЗ и хормонални изследвания.А как си сигурна за редовната овулация,тестове ли правиш или фоликуметрия?

А и момичета, гледам,че обсъждате и въпроса със запушените тръби.Калните бани не могат да ви отпушат тръбите,колкото по-рано го разберете това,толкова по-добре.Ако разгледате Асистирани репродуктивни методи ще попаднете на много теми за запушени тръби и поразиите,които могат да направят,една от които е извънматочна бременност.
Успех!
me4kata, благодаря за отговора! Овулацията я засичам с тестове, а и ходих последните 2 месеца в дните на О да ме видят с УЗ. Още нямам хормонални изследвания, ще ги правя началото на следващия месец с започване на МЦ заедно с ЦС. Аз вече имам една бременност, за съжаление неуспешна, но много се надявам тръбите да са ми наред. Реших да попитам тук за СПКЯ, тъй като всички сте с повече опит, а и ми се стори странно поставянето от новия ми док на подобна диагноза от един преглед.


Можели някои да ми посочи добър гинеколок по стерилитет в София?
*
Д-р Стаменов и д-р Персенска от клиника Малинов
д-р Владимиров
За повече информация влез в АРТ,там ще прочетеш много полезни неща и ще си избереш специалист по стерилитет.Успех!Ако мога с нещо да помогна,не се притеснявай да ми пишеш на лични
*
А как изглежда графиката при СПКЯ?–з-то някъде четох 4е е различна от нормалната
   
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #56 -: Септември 12, 2009, 11:09:11 am »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #57 -: Септември 12, 2009, 13:53:55 pm »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
Здравей! Обърнатата матка не е проблем. С поликистозни яйчници се забременява, това може да се преодолее. За теченията трябва да пуснеш микробиология, за да се види дали нямаш някоя бактерия или гъба :?
Щом опитвате от около година, няма какво да се моташ по каварталните гинеколози, да си губиш времето. Трябва ти специалист по стерилитет, но не се стряскай от думата "стерилитет". В такава клиника лекарите са специалисти и могат да ти помогнат, докато обикновените гинеколози не могат да направят много по въпроса. За жалост, повечето клиники по стерилитет/а може и всички/ не работят със здравната каса. Но пък имаш късмет, че си от Варна, там се намира една от най-добрите клиники, с един от най-добрите лекари. Това е АГ-Варна и д-р Александров. http://www.invitro-varna.com/ - това е сайтът им, там ще намериш телефони, на които да си запишеш час, както и цените на прегледите и манипулациите. Позволявам си да ти ги препоръчам, защото аз самата съм пациентка на клиниката!
Не се страхувай, ще намериш решение на твоите проблеми. Дано нямаш сериозни такива и скоро се похвалиш!
Успех!

П.С. Ако имаш още въпроси, пиши ми на лични.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #58 -: Септември 12, 2009, 16:51:12 pm »
благодаря ти sixsens!даваш ми ценна информация.
той прави ли прегледи или трябва преди това да отида някъде да ми направят някакви изследвания/нямам си и понятие/ и така и как да си запиша час или поне да разговарям с него и да му обясня ситуацията???? какво му е работното време ?
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 17:33:35 pm от eliyana »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #59 -: Септември 12, 2009, 23:02:48 pm »
Няма за какво :D Радвам се, че поне малко съм ти помогнала. Д-р Александров прави първични прегледи, както и консултации. Т.е. ако нямаш правени изследвания, той ще ти назначи с какво да започнеш. За да си запазиш час, трябва да се обадиш на стационарния телефон, който е даден в сайта. Ще ти отговори едно много мило момиче, обясни й за какво става въпрос накратко, тя ще ти даде час. Доктора е много приятен и мил човек. Можеш да разговаряш с него спокойно и да го питаш всичко, което те интересува. ще ти отговори максимално изчерпателно, доста е приказлив. С две думи, страхотен лекар и човек.
Ако искаш, докато чакаш да ти дойде часа, може да пуснеш някои първоначални изследвания, за да има какво да коментирате и да не губиш време. На първо място - спермограма, задължително, но само в клиниката, никакви лаборатории. Като се обадиш за час, запиши и за спермограма, за там няма да се чака много. Става за 2 часа. Ти си пускаш хормони на 3-ти ден от месечния цикъл - LH, FSH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin. След това на 21-ви ден /или 7 дни след доказана овулация/ пускаш Progesteron и Estradiol. Също така си пусни кръвен тест за хламидия. Нека всички изследвания са в добра лаборатория, за да си сигурна в достоверността на резултатите. Добре е и една микробиология да направиш за това течение. Имаш ли други оплаквания освен него? Сърбежи, зачервяване?
Между другото, как проследяваш овулацията? Пишеш, че ни си сигурна дали е имало последния месец. Можеш да си купиш тестове за овулация, макар че те доказват само покачването на LH, а дали реално има ову, не могат да покажат. Но пак са ориентир, в комбинация с мерене на БТ, може сравнително точно да се определи. Другия начин, най-сигурния е фоликулометрията.
Това са на първо време нещата, които можеш да направиш, докато си чакаш часа. Но спермограма - задължително!
Това се сещам засега, ако ми светне още нещо, ще ти пиша. Обади се в клиниката още утре, не губи време :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #60 -: Септември 13, 2009, 11:31:06 am »
отново ти благодаря за изчерпателния отговор
овулацията си я проследявам само с тест, но последния път или съм пропуснала дата, или въобще не е имало, защото теста ми беше първите два дни с втори бледи черти, а третия и четвъртия ден с 1  :? .Нямам никакви сърбежи и зачервявания, просто едно непрекъснато гъсто и бяло течение с много странна миризма /не мога да я определя каква е /, като понякога се променя във воднисто/когато съм болна в повечето случаи/. този месец бях много изстинала явно и доста време имах болки в десния яйчник и в кръста в дясно, големи болки. 
А тези изследвания LH, FSH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin , аз сама отивам и казвам че искам да си ги пусна ли? и колко струват? Мога ли да отида там и да си пусна всички тези изследвания без да са ми назначени от доктор??? 8O
а защо е задължителна спермограмата? имам предвид че съпругът ми въобще не е запознат със ситуацията и ще има негативи  :lol:, просто искам първо аз да се прегледам и ако се налага после и той  :(. Аз мисля че проблемът ми е основно в бялото течение и затова имам проблем с бебеправенето  :(
отново ти благодаря за изчерпателния отговор и извинявай ако съм станала досадна, но май само ти ми отговаряш  :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #61 -: Септември 13, 2009, 14:23:44 pm »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
Здравей! Обърнатата матка не е проблем. С поликистозни яйчници се забременява, това може да се преодолее. За теченията трябва да пуснеш микробиология, за да се види дали нямаш някоя бактерия или гъба :?
Щом опитвате от около година, няма какво да се моташ по каварталните гинеколози, да си губиш времето. Трябва ти специалист по стерилитет, но не се стряскай от думата "стерилитет". В такава клиника лекарите са специалисти и могат да ти помогнат, докато обикновените гинеколози не могат да направят много по въпроса. За жалост, повечето клиники по стерилитет/а може и всички/ не работят със здравната каса. Но пък имаш късмет, че си от Варна, там се намира една от най-добрите клиники, с един от най-добрите лекари. Това е АГ-Варна и д-р Александров. http://www.invitro-varna.com/ - това е сайтът им, там ще намериш телефони, на които да си запишеш час, както и цените на прегледите и манипулациите. Позволявам си да ти ги препоръчам, защото аз самата съм пациентка на клиниката!
Не се страхувай, ще намериш решение на твоите проблеми. Дано нямаш сериозни такива и скоро се похвалиш!
Успех!

П.С. Ако имаш още въпроси, пиши ми на лични.

 :good_post: :good_post: :good_post:


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #62 -: Септември 13, 2009, 14:25:05 pm »
Eliyana, писах ти на лични, че взехме да спамим, съвсем се измести темата от поликистозата!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Много моля да оправите всички връзки в темата защото, нито една от тях не се отваря, вероятно сайтът е променен и затова са невалидни. Благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Готово, оправени са :D
Благодаря за сигнала :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
 :oops: Благодаря, сега вече спокойно мога да ги прочета.
Здравейте относно  д-р. Николай Генов бях се насочила кам него но като погледнах че има мн недоволни!И деиствителен ли е този списък на цените http://www.panaceabg.com/price.html   Незнам към кого да се насоча вече :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Достоверността на цените може да се потвърди само от съответната клиника или лекар, ние не можем да знаем.
Няма как да ти помогнем накъде да се насочиш, ако не споделиш повече за проблема си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Ни
« Отговор #68 -: Юли 22, 2010, 00:17:18 am »
търся свестен гинеколог oт софия.Ходих при едни от които несъм изключително доволна.Имам течение лекувах го с флажил след употребата му цикъла ми стана мн дълъг продължава 35 дни преди това ми беше нормален.Чакам да ми спре за да си направя преглед!Изобщо нямам идея към кого да се насоча знаеш как е
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 00:39:13 am от DesiSlava_1 »
здравейте,аз сам на 25 вчера ми ходих на гинеколог и ми каза,че имам киста на яйчника,също така каза,че е доброкачествено образувание,но е доста голяма 5 на 3съм.Сега ще пия контрацептиви  3 месеца,трябвало да се повлияе или спука,но искам да попитам възможно ли е да се спука при полов контакт?:oops:
Благодаря предварително
Pri pregled s ehograf ustanoviha 4e imam polikistozni qi4nici :oops: :(no bez da mi napravqt izsledvane za hormoni tova normalno li e?Za6to vi izpisvat tva diane35 kvo ob6to ima s polikistozata 8ONa men mi predpisaha INOFOLIK v listovkata pi6e 4e e za polikis.qi4nici.Vazmojno li e da se spukat!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 11:39:16 am от DesiSlava_1 »
*
Pri pregled s ehograf ustanoviha 4e imam polikistozni qi4nici :oops: :(no bez da mi napravqt izsledvane za hormoni tova normalno li e?Za6to vi izpisvat tva diane35 kvo ob6to ima s polikistozata 8ONa men mi predpisaha INOFOLIK v listovkata pi6e 4e e za polikis.qi4nici.Vazmojno li e da se spukat!

Преди 5 години също ми казаха че съм с Поликистозни яйчници, без обаче да ми изписват Диане. Настоявай си за хормонлани изследвания, смятам че не е добре да се пие нещо дори и Диане без първо да се видят хормоните, а повечето лекари го имат този навик. Д
Kaza ako ne se povliaq 6tqlo operativno lesno im e na tqh :balk_145:Taka sam se bila rodila!stresira me eptem.Nz kvo da pravq 6te otida i pri drug vse pak.I kakvo stana pri teb podlagala li se na operaciq?



Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 16:47:14 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Диането има общо с поликистозата, няма нищо за чудене. Това е противозачатъчно. Обикновено така се овладява поликистозата - с контрацептиви. Друг е въпросът, че е добре да се пуснат едни изследвания на хормони. Добре смяташ да потърсиш второ мнение. На оперативно лечение не бих ти препоръчала да се подлагаш. По принцип, ПКЯ е състояние, което не се лекува напълно. Могат да се овладеят симптомите, но трайно лечение няма. Провежда се поддържаща терапия. Проблема е преодолим, що се касае до постигането на бременност.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Nesam pila protivoza4ata4ni dosega a za6to ne sa mi predpisali togava tova nz!4rez operativno nqma li da se opravq i 4rez tozi na4in da zabremeneq.S polikistoza nemojelo da se zabremenee mi kaza.Tova kato spina li ta nqma le4enie  :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Помолих те вече да пишеш на кирилица. Латиницата не е позволена в нашия сайт.

Този, който ти е казал, че с поликистоза не може да се забременее, може да си скъса дипломката и да си я изяде.....това са пълни глупости. Да, трудно е, но се забременява с подходящото лечение. А да сравняваш ПКЯ със СПИН....направо ми става смешно. От къде ти дойде на ума. Това не е смъртоносна болест. Всъщност ти изобщо чете ли я тая тема? Поне статията на първа страница? Ако беше го направила, щеше да видиш, че доста се коментира този проблем и има отговор на въпросите ти.
Колкото до оперативното лечение - то не е панацея. Няма такъв филм - ще те оперираме и задължително ще забременееш. При някои се получава - да, но при някои нещата се влошават. Операцията всъщност е фенестрация, което означава оперативно "надупчване" на яйчниците с цел тяхното освобождаване от кисти....или обелване на обвивката им, ако тя е твърда и пречи на фоликулите да се пукат. Обяснявам ти го с най-прости думи, не претендирам за медицински изказ. Този метод обаче вече се смята за остарял и неефективен и се практикува много рядко. При него има една основна опасност - ако недай боже се стигне до ин витро, яйчниците може да не отговорят добре на стимулацията, именно поради фенестрацията.
Съветвам те да прочетеш внимателно темата, има и други, в които се дискутира този проблем. Доста неща ще ти се изяснят. Обаче, едно ще ти кажа - смени си лекаря! Веднага! Потърси клиника по стерилитет и се лекувай там. Мисля, че това вече сме ти го казвали.

П.С. И отново да напомня - ПИШИ НА КИРИЛИЦА, АКО НЯМАШ, ПОЗЛВАЙ КРЕДОР!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 18:48:14 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #76 -: Октомври 01, 2010, 16:36:25 pm »
Първият доктор,който ми постави диагнозата ПКЯ каза,че няма да имам деца.След 5 години забременях и родих,с лечение разбира се.Отидох и потърсих доктора,но си бе сменил работното място.Има такива лекари много.Далеч от тях.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #77 -: Октомври 28, 2010, 10:44:19 am »
Здравейте момичета ,
 преди два дни ми поставиха диагноза СПКЯ. В момента съм много стресирана , до колкото разбрах в единия си яйчник имам 7 фуликола а в другия 4 ( ако нещо не съм проспала) , когато доктор Китанова ми го каза , се втрещих и не знаех как да реагирам. Чета какво ли не в Интрнет за този синдром и всичко ме плаши до безумие. Искам да разбера само (ако някой може да ми помогне) , за колко време ориентировъчно мога да се възтановя и необходима ли е на 100 % операция. Вече съм толкова нетърпелива да имам дете.В момента са ми назначени и други изследвания , ще си правя тест на инсулиновата резистенция.
Благодаря Ви предварително.
Целувки на всички
Цунки мунки по муцунки :)



Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #78 -: Февруари 04, 2011, 18:04:36 pm »
Здравейте, преди три години ми откриха поликистоза на яйчниците.Правиха ми изследвания на хормоните, ходих и на ендокринолог.Изписахами противозачатъчни, едните не помагаха изписваха ми други и така, по 3-4 месеца нямах цикъл за овулация да не говорим. Яйчниците ми бяха много уголемени от кистите постоянно се възпаляваха, постоянно бях по доктори, много напълнях някъде с около 15кг, бях 50 станах 65. Много исках да забременея но нямаше начин спрях ли да пия противозачатъчните спираше да ми идва с месеци но не заради бременност...Миналата година гинеколожката ми ми предложи лапароскопия и като не виждах друг начин аз приех, всичко мина добре.Започна да ми идва редовно имах и овулация, само с килограмите не се преборих но това не е чак толкова важно. Ноември месец миналата година забременях, 7 месеца след лапароскопията, но за съжаление направих спонтанен аборт :( Дано следващия път всичко мине нормално. Въпросът ми е дали кистите могат да се върнат отново и всичко пак да започне отначало.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #79 -: Февруари 04, 2011, 18:15:35 pm »
Да, за съжаление кистите могат да се появят отново. Аз преди две седмици отказах въпросната фенестрация, дано при теб нещата се развиват добре отсега нататък. Желая ти успех!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2011, 12:56:40 pm »
Извинявай,защо отказа фенестрация?Ще пробвате само с лекарства ли?Полза-вреда?Кое натежава?Знам,че рисковете от фенестрация са сраствания,повторна поява на кистите,изчерпване на яйчниковия резерв(без да съм сигурна???) и лоша реакция при евентуална стимулация за инвитро(пак не съм сигурна).Ползите са възстановяване на овулацията и менструацията,високи шансове за бременност началните месеци,възможност за малка стимулация(клостил)след операцията.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #81 -: Февруари 09, 2011, 17:14:08 pm »
jenyyy, отказах я точно поради причините, които си изброила - вероятност от повторна поява на кистите, изчерпване на яйчниковия резерв и евентуално лоша реакция при стимулация. Лекарят, при който отидох за второ мнение, подчерта, че този метод отдавна е отричан и не се прилага. Ще пробваме само с лекарства да предизвикаме овулация.
Между другото, менструацията и овулацията в някои случаи не се регулират след фенестрация, тоест пак може да няма овулация например или редовен цикъл. Така че прецених минусите в повече от плюсовете. Има и много момичета, които са забременели след такава операция.

Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #82 -: Февруари 09, 2011, 20:54:05 pm »
Здревейте,на 22г. съм и ще започна от началото на моя проблем. На 27.11.10 ми беше последната менструация и до ден днешен не се е появявала, това ме плаши страшно много и изникват какви ли не страшни мисли в главата ми. Мислих че съм бременна, но не е така след два отрицателни теста се потвърди. На 29.01.11 отидох на лекар и се оказа, че имам лека поликистоза на десния яйчник и също така ми откри раничка. Направиха ми нужните изследвания изписа ми оргаметрил който пих три дни по две таблетки два пъти на ден.И така до пет дни трябваше да ми дойде цикъла, но днес вече е 9-ти ден и още го няма. Същевременно ми изписа Полижинакс за 12 дни и след това да съм ходила да ми маха раничката сега в понеделник. Но лекарката ми все още незнае, че оргаметрила не е подействал и ще и кажа като отида, и ще видим какво да правим. Искам да се извиня предварително ако пиша в неправилната тема.Благодаря :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2011, 16:42:17 pm »
мисля че никой не пише в тези форуми вече.Преди две години беше друго :(
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2011, 16:59:54 pm »
pamela6, много момичета са с диагноза ПКЯ, за съжаление. И пишат, просто трябва да следиш темите. :)
За твоя случаи не мога да коментирам, на мен менструацията ми е също нередовна, понякога на 3 месеца идва веднъж и не винаги са помагали хормоналните препарати.
С поликистоза съм и на двата яйчника и затова така.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2011, 17:12:23 pm »
Здравей ПАМЕЛА, аз също съм на 22 с поликистоза от 3 години, не ми е идвало по 3 по 4 месеца дори и повече, първата гинеколожка при която отидох ми каза че ми няма нищо и съм добре.Добре но не ми идва? Отидох при друг гинеколог и той ми каза че имам поликистоза, изписами противозачатъчни, но като спрях да ги пия пак същото и така като ги пия съм добре а като не, не ми идва с месеци, пила съм ОРГАМЕТРИЛ, ДУФАСТОН, ДИАНЕ35,ХЛОЕ и много други видове противозачатъчни. Но аз исках да забременея а нямаше шанс защото кистите не намаляваха а яйчниците ми бяха много уголемени. Миналата година ми предложиха лапароскопия, и аз приех, след това нещата се подобриха започна да ми идва редовно, имах овулация, ноември месец забременях но за съжаление направих спонтанен аборт, но това е друга тема.Но и лапароскопията не е решение за винаги, кистите могат да се появят отново,за това те съветвам веднага да отидеш на добър гинеколог, и да започнеш да се лекуваш докато нещата не са се задълбочили, по добре докато поликистозата е в лека форма
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2011, 18:02:35 pm »
Да знам, че много момичета има с тази диагноза. Просто съм притеснена страшно много и незнам какво да правя. нямам никакви болки ама никакви, това е по странното. Притесняваме друго също да не съм бременна, а лекарката да не вижда и да ми казва че имам съвсем лека поликистоза на десния яйчник, което небивало да ме притеснява. Ката се замисля може да съм имала късна овулация, защото моя цикъл е около 35 дни. И затова тестовете да не ми показват защото аз ги правих 10 дни след закънението. Също така каза, че затова ми изписва 3 дни оргаметрил защото не било сериозно и така или иначе щяло да ми дойде но няма нищо.Никога до сега съм нямяла пропускане на месец.  8O Да попитам случвало ли се е да грешат леккарите с това.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #87 -: Февруари 10, 2011, 18:19:54 pm »
от колко време не ти е идвало?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #88 -: Февруари 10, 2011, 18:23:29 pm »
От около 1 месец
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2011, 18:31:16 pm »
Според мен закъснение от месец не е тревожно, ако наистина причината е поликистоза. При повечето момичета с такава диагноза менструацията е нередовна.
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2011, 18:34:44 pm »
 Правила ли си си тест за бременност, според мен е възможно да си бременна ако досега на ти е закъснявало
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Ни
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2011, 18:42:51 pm »
Да, правих си 10 дни след закъснението, два теста даже бяха и отрицателни. И си мисля, че ако овулацията ми е била на 23-24 декември 2010 на 29 януари бях на преглед и ме гледа на вагинален ехограф. Знам че има страшно много неразбиращи лекари и какъвто и ще да е ехографа грешат. А вече ми омръзна да ги сменям. След два дни ще си направя един тест за всеки случай.Знам че вероятноста е мялка, но дано да е това. :wink:
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2011, 18:43:46 pm »
Мисля, че кръвен тест ще даде по-точен отговор на въпроса дали си бременна. Дано закъснението се дължи на това. :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2011, 21:21:05 pm »
СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ ДА Е ТАКА КАКТО ИСАШ ОТ ТОВА ПО ХУБАВО НЯМА, НО МИСЛЯ ЧЕ НА ДЕСЕТЯ ДЕН ОТ ЗАКЪСНЕНИЕТО ТРЯБВА ДА ПОКАЖЕ, НАИСТИНА Е  ПО ДОБРЕ ДА СИ НАПРАВИШ КРЪВЕН ТЕСТ, ИЛИ ПАК ПРОБВАЙ С ОБИКНОВЕН , МИНАЛО Е ДОСТА ВРЕМЕ СПОРЕД МЕН ВЕЧЕ ТРЯБВА ДА ПОКАЖЕ, КЪСМЕТ :bfp:ДАНО ГИ ВИДИШ :wink: :)
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #94 -: Октомври 25, 2017, 10:04:26 am »
Здравейте!
Виждам, че темата е доста стара, но ще се радвам, ако някоя от вас има пресни впечетления от д-р Николай Генов от МЦ"Панацея". Рових доста из нета, видях и темата във бг-мама, но всички мнения са много стари.
 На 33 години съм, имам СПКЯ. От около 12 години го посещавам и пиех предписаните от него хормонални препарати. Тъй като нямах кисти (според него) и нямах желание да забременя досега, не съм търсила друго мнение и друг лекар. По негова препоръка от месец не пия противозачатъчни. Имах спонтанна овулация и според него (а и според всичко, което изчетох) много ранен спонтанен аборт. До този момент нямам причина да се съмнявам в неговото мнение, но не ми се иска да губя време и пари, а бебе да не се появи дълго време.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #95 -: Октомври 25, 2017, 10:32:01 am »
СПКЯ не се лекува и го казвам от личен опит. За Генов и ценътр Панацея отзивите ми са от преди 6 години то негативни. Този човек го интересуват парите, основно, измисля си диагнози, самата аз съм с доказана ПКЯ - Вие ако се лекувате само с Оргаметрил то така не става бяхачаст от неговите думи. С 2 ръце съм против този лекар, най добре се обърни към специализирана клиника ако наистина целиш забременяване. Аз също съм на 33. Мненията ми са от преди 5 години. Груб и арогантен.