0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не съм специалист,но явно имаш кисти.Но споко,щом са толкова малко и е само на едния яйчник,положението не е много зле.За другия въпрос -нямам представа.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
2. Задължително ли е да ти правят цветна снимка, преди да са минали поне 6-12 месеца от опитите за забременяване? Абе, въобще дали не се касае за това колко бързо да ти вземат парите, има ли резон, трябва ли да се прибързва с тази снимка, която въобще не ефтина.

задължително не е. би могло да има резон, при определени клинични данни - минали и/или настоящи инфекции, съпътстващи заболявания и т.н. не бъди прекалено мнителна, още повече, че снимката обикновено не се прави от лекуващия гинеколог и съответно не той взима парите :D
Здравейте на всички.
Аз също ходих 2пъти при въпросният д-р Николай Генов след като от 5години се влачех при различни лекари, които ми казваха едно и също.
Надявах се той да предложи някаква различна терапия за моят проблем.
Съответно нищо подобно не се случи.
Срещнах се с арогантно поведение, едва ли не "кой съм аз", не ми каза нищо по-различно от всички останали лекари, които обаче не взимаха по 100лв за преглед. Предписа ми познатите противозачатъчни и приключи с проблема.

*
Ама и ние сме си виновни...Просто Спя не е лечимо заболяване,при който и да отидеш,ако искаш и на другия край на света пак ще ти изпише Диане35.Аз и затова  вече не се дразня,какво да направи човека,като няма лечение.И момичета,престанете  с тези обвинения относно цените,ми--гинекологичен преглед на частно-винаги е така.
Не ,не защитавам въпросния ,лекар,но всеки път като влезна в тази тема,чета обвинения,които  са несъстоятелни(повечето).
е,всеки си изказва мнението,но нека бъдем реалистични.Защото от подобни темички,се оказва ,че просто добър лекар лекар в България няма,а това не означава ,че не трябва да се лекуваме все пак.
Всеки път като чуя добри отзиви от някой лекар,влизам в нета и се оказва ,че недоволните са повече от доволните.Отказах се да се лекувам,то явно където и да отидеш все зле.
Трябва да си пусна изследвания,май при Генов ще отида пак,какво пък ,ако нещо ме издразни -мамичката му мръсна,господ да му е на помощ.Въпреки,че веднъж ме беше издразнил,но какво да направим ,че човека се води от дебелите книги, нали..
МНого се отплесканах.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 18:35:08 pm от Мели »
браво-страхотна тема-в нея има много полезна информация! 8)А и доста информация :wink:
Мацки,извинявайте,че подхващам тази малко позабравена тема. ПЛАШИТЕ МЕ ! Нещо не ми се връзва. Аз ходя при него от 2 години и половина. Никога не збелязах арогантно поведение. Много ми се иска да пище поне едно момиче на което да е помогнал. С мен се държи мн. добре, отговаря на всичките ми въпроси. търся го по телефона при всякакъв повод. Не ме е питал "Ти коя беше" Обяснява ми всичко. Случвало ми се е да не ми вдигне като звъня, а след малко той се обажда:"Д-р Генов е, търсили сте ме бях зает"Колкото до парите, навсякъде е така (ако си говорим за добри лекари) Патила съм си от сладкодумни лекари. Ходех при един, който много ми се радваше, приличала съм на дъшеря му и разисквахме въпроси не само от здравно естество. В крайна сметка той никога не ми каза, че имам поликистоза. Диагнозата му беше;"Ти си от момичетата, които малко по-трудно могат да имат деца" и за година и половина ми е изследвал един тестостерон,а съм пила противозачатъчни,които вече не се и произвеждат. Занимавам ви с тая история, защото мисля,че повечето от нас са попадали на такива лекари, а после Генов бил виновен. Нали не отиваме да си говорим, а да се лекуваме. Това, за мен е по-важно.
*
И аз съм доволна, ходя при него от 6год. Просто е въпрос на личен избор.
*
момичета здравейте! търся отговор на следния въпрос ( извинявам се ако не е тук мястото) : оперирана съм от ендометриоза 4-та степен. лекувах се с диферелин (6бр.) , МЦ ми дойде на 82-рия ден сле дпоследната инжекция. на 8-мия ден от цикъла бях на лекар и той ми спомена че на единия яйчник имам няколко неспукани фоликула. нужно ли е да си направя хормонални изследвания? и тези фоликули дали могат да са пречка за евентоална бременност? благодаря ви!
*
Роси, има подфорум за ендометриозата, попитай там, момичетата преживяли това ще ти отговорят.
*
аз съм си пуснала там темичка , но никой не ми е отговорил и затова питам и тук момичетата които са по-наясно със СПКЯ!
Здрвейте!На 24 години съм и  искам да споделя болката си пред вас. Преди една година и половина ми правиха оперция от киста на яйчника. След нея три месеца пих хапчета -противозачатъчни и уж всичко си беше наред. От скоро ми се появи силна болка в дясно и ходих при трима лекари. И двамата потвърдиха ,че левия ми яйчник е поликистозен, а единия от тях видя че на десния яйчник имам 4 см киста ,която според него е причината за постоянната болка в дясно. Това е което ми изписаха и тримата са три вида  различни лекарства. Едните са противозачатъчни , другито е дуфастон и третото е някакво силно болкоуспокояващо енетра. Вече незнам какво да правя. Прочетох много в интернет пространството и за хормонални изследвания. Но само единия от тримата гинеколози ми каза че трябва само тестостерон да си изследвам пет дни след края на цикъла ми.
А болката си е все същата всеки божи ден. Сутрин като ходя до тоалетна страшно ме присвива-незнам вече какво да си мисля. Моля Ви за съвет при кой лекар в област Велико Търново мога да се доверя. И кой ще ми помогне да се излекувам и да си имам едно красиво бебе. Всички гледат да ти вземат 25-30 лева и да влезе следващия.
Предварително Ви балгодаря и пожелавам на Всички вас -много много здраве
*
А защо да се изследва тестостерон 5 дни след края на цикъла???Нали уж нямаше значение на кой ден?
*
И аз никъде не съм прочела за тестостерона,че трябва да се прави по определено време от цикъла.Аз лично си чакам цикъла след около 10 дни и смятам на 3 ден да пусна LH,FSH,PROLACTIN,ESTRADIOL,TESTOSTERON,TSH,T3,T4 .Отдавна не съм ги изследвала всичките на куп,така може картинката да стане по-ясна-все пак всичките ще са пресни.

*

    siska_rs

  • ***
  • 153
  • Обичайте и бъдете обичани!
 :? Да ви питам нещо,ако можете да отговорите? Правена ми е операция за голяма киста на яйчника и малки кистички по тръбите през 2001 година.Оттогава до ден днешен имам редовен цикъл и не са се появявали кисти!Това че съм имала кисти не би трябвало да ми пречи сега да забременея,нали? :?
*
Ако в момента нямаш кисти ,едва ли би ти попречило.
*
Здрвейте!На 24 години съм и  искам да споделя болката си пред вас. Преди една година и половина ми правиха оперция от киста на яйчника. След нея три месеца пих хапчета -противозачатъчни и уж всичко си беше наред. От скоро ми се появи силна болка в дясно и ходих при трима лекари. И двамата потвърдиха ,че левия ми яйчник е поликистозен, а единия от тях видя че на десния яйчник имам 4 см киста ,която според него е причината за постоянната болка в дясно. Това е което ми изписаха и тримата са три вида  различни лекарства. Едните са противозачатъчни , другито е дуфастон и третото е някакво силно болкоуспокояващо енетра. Вече незнам какво да правя. Прочетох много в интернет пространството и за хормонални изследвания. Но само единия от тримата гинеколози ми каза че трябва само тестостерон да си изследвам пет дни след края на цикъла ми.
А болката си е все същата всеки божи ден. Сутрин като ходя до тоалетна страшно ме присвива-незнам вече какво да си мисля. Моля Ви за съвет при кой лекар в област Велико Търново мога да се доверя. И кой ще ми помогне да се излекувам и да си имам едно красиво бебе. Всички гледат да ти вземат 25-30 лева и да влезе следващия.
Предварително Ви балгодаря и пожелавам на Всички вас -много много здраве
според мен най-правилното би било да отидеш в софия  , защото специалистите са там! аз съм от б-с иходя до софия почти всяка седмица.не е много лесно, но така не си губиш времето и средствата за неща ,които няма да ти помогнбат! тези болки са характерни за ендометриозата ( аз бях така). не си губи времето в чудене и ходене при гениколкози , а потърси адекватно мнение на специалист!
Някой може ли да ми препоръча гинеколог-ендокринолог. Преди няма и година бях оперирана от ПКЯ, а сега пак ми се появиха кисти. Писна ми вече и искам да говоря със специалист, няма значение от кой град е. Благодаря предварително
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Здравейте,
чета за това което сте написали за доктор Генов и много ми прилича на един доктор при които ходих. Той също се казва Генов, но наистина в момента не мога да се сетя за първото име.
Имах чувството че всеки път ходя като за първи път, всеки път отново и отново разказвах з какво съм дошла и правих ме едни и същи изследвания. Просто без резултата.
А в прочем аз също имам СПКЯ и незнам вече какво да правя. Толкова хапчета Дияне съм изпила че не можете да си представите. НА толкова специалисти съм ходила и нищо. Сега последното което ме посъветваха е да отидем с моя на кални бани в Поморие. Дали ще ми помогме само мога да се надявам.
От време на време и мен ме боли дестия яйчник всякаш ме прерязва с нош, което наистина не е никак приятно. Казаха ми че ако се оперирам трябва веднага да се въча да забременея, защото пак ще се появят кистите, но в същото време ми казват нека опитаме с калните бани. И така от както ми е дошло за пръч път. Вече съм на 28 години. А като ти кажат трябва да правите опит след операцията да имате деца и това как става, ти си претеснен изнервен, незнаеш дали ще се получи и докато пробвате хоп кистите пак са се появили и всичко отначала.
Моля ви за съвет или поне някой да ме успокои че има решение, защото ако се оправя физически, то със сигурност обаче до тогава че си навредя психически.
Svetla Kostadinova
*
Здравейте,и аз така ПКЯ вече 6 години,кисти,лекарства и пак кисти,1г.ходих при един лекар в Г.оряховица който ми говореше за всичко не и за това което съм отишла,ядосах се и намерих друг лекар в Плевен,пиех костилбегит и дуфастон,но към 17 ден всички фоликули ставаха на кисти.През 2005 ме направи резекция на яйчниците пих 3м.противозачатъчни и ми обеща,че до 3м ще съм майка,понеже така и не се случи ме прати при друг лекар,който се държа по най-отвратителния начин,искаше и той да ме оперира,когато отказах ми каза,че никога няма да имам дете!Записах си час в клиниката на д-р Щерев,пих пак противозачатъчни последваха два опита ин витро,нищо.Сега от 7-8м.си почивам,нищо не правя,само от време на време осещам,че пак имам кисти.Просто вече си мисля,че никога няма да се получи.Извинявайте,че толкова много се разлях,просто исках да ви разкажа моята история с тези ПКЯ,благодаря за търпението!

Здравейте,и аз така ПКЯ вече 6 години,кисти,лекарства и пак кисти,1г.ходих при един лекар в Г.оряховица който ми говореше за всичко не и за това което съм отишла,ядосах се и намерих друг лекар в Плевен,пиех костилбегит и дуфастон,но към 17 ден всички фоликули ставаха на кисти.През 2005 ме направи резекция на яйчниците пих 3м.противозачатъчни и ми обеща,че до 3м ще съм майка,понеже така и не се случи ме прати при друг лекар,който се държа по най-отвратителния начин,искаше и той да ме оперира,когато отказах ми каза,че никога няма да имам дете!Записах си час в клиниката на д-р Щерев,пих пак противозачатъчни последваха два опита ин витро,нищо.Сега от 7-8м.си почивам,нищо не правя,само от време на време осещам,че пак имам кисти.Просто вече си мисля,че никога няма да се получи.Извинявайте,че толкова много се разлях,просто исках да ви разкажа моята история с тези ПКЯ,благодаря за търпението!
Е ти направо ме отчая. Аз све си мисля че има надежда. Сега твърдо съм решила да ходя в Поморие, както ми препоръча доктора, но да ти кажа губя надежда.

Svetla Kostadinova