0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #60 -: Септември 13, 2009, 11:31:06 am »
отново ти благодаря за изчерпателния отговор
овулацията си я проследявам само с тест, но последния път или съм пропуснала дата, или въобще не е имало, защото теста ми беше първите два дни с втори бледи черти, а третия и четвъртия ден с 1  :? .Нямам никакви сърбежи и зачервявания, просто едно непрекъснато гъсто и бяло течение с много странна миризма /не мога да я определя каква е /, като понякога се променя във воднисто/когато съм болна в повечето случаи/. този месец бях много изстинала явно и доста време имах болки в десния яйчник и в кръста в дясно, големи болки. 
А тези изследвания LH, FSH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin , аз сама отивам и казвам че искам да си ги пусна ли? и колко струват? Мога ли да отида там и да си пусна всички тези изследвания без да са ми назначени от доктор??? 8O
а защо е задължителна спермограмата? имам предвид че съпругът ми въобще не е запознат със ситуацията и ще има негативи  :lol:, просто искам първо аз да се прегледам и ако се налага после и той  :(. Аз мисля че проблемът ми е основно в бялото течение и затова имам проблем с бебеправенето  :(
отново ти благодаря за изчерпателния отговор и извинявай ако съм станала досадна, но май само ти ми отговаряш  :)
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #61 -: Септември 13, 2009, 14:23:44 pm »
Моля да ми помогнете с малко информация за добър гинеколог във Варна, по възможност да работи със здравна каса
Опитваме се да имаме бебе от около 1 година, но все не става.не съм ходила на гинеколог от години, последно като ходих ми откриха поликистоза на единия яйчник и ми споделиха  :? че имам обърната матка/по- рано като съм ходила никой не ми беше казал/, освен това имам бяло течение сигурно от 15 год.възраст и никой не ми е обърнал внимание, имам болки когато ми идва и от няколко месеца имам 2- 3 дена преди да ми дойде зацапване тъмно кафяво, дори незнам дали да го пиша в календара като М. или не, защото е гъсто и малко количество,  а този месец въобще не разбрах имаше ли уво или не  :ask:
Здравей! Обърнатата матка не е проблем. С поликистозни яйчници се забременява, това може да се преодолее. За теченията трябва да пуснеш микробиология, за да се види дали нямаш някоя бактерия или гъба :?
Щом опитвате от около година, няма какво да се моташ по каварталните гинеколози, да си губиш времето. Трябва ти специалист по стерилитет, но не се стряскай от думата "стерилитет". В такава клиника лекарите са специалисти и могат да ти помогнат, докато обикновените гинеколози не могат да направят много по въпроса. За жалост, повечето клиники по стерилитет/а може и всички/ не работят със здравната каса. Но пък имаш късмет, че си от Варна, там се намира една от най-добрите клиники, с един от най-добрите лекари. Това е АГ-Варна и д-р Александров. http://www.invitro-varna.com/ - това е сайтът им, там ще намериш телефони, на които да си запишеш час, както и цените на прегледите и манипулациите. Позволявам си да ти ги препоръчам, защото аз самата съм пациентка на клиниката!
Не се страхувай, ще намериш решение на твоите проблеми. Дано нямаш сериозни такива и скоро се похвалиш!
Успех!

П.С. Ако имаш още въпроси, пиши ми на лични.

 :good_post: :good_post: :good_post:


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #62 -: Септември 13, 2009, 14:25:05 pm »
Eliyana, писах ти на лични, че взехме да спамим, съвсем се измести темата от поликистозата!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Много моля да оправите всички връзки в темата защото, нито една от тях не се отваря, вероятно сайтът е променен и затова са невалидни. Благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Готово, оправени са :D
Благодаря за сигнала :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
 :oops: Благодаря, сега вече спокойно мога да ги прочета.
Здравейте относно  д-р. Николай Генов бях се насочила кам него но като погледнах че има мн недоволни!И деиствителен ли е този списък на цените http://www.panaceabg.com/price.html   Незнам към кого да се насоча вече :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Достоверността на цените може да се потвърди само от съответната клиника или лекар, ние не можем да знаем.
Няма как да ти помогнем накъде да се насочиш, ако не споделиш повече за проблема си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Ни
« Отговор #68 -: Юли 22, 2010, 00:17:18 am »
търся свестен гинеколог oт софия.Ходих при едни от които несъм изключително доволна.Имам течение лекувах го с флажил след употребата му цикъла ми стана мн дълъг продължава 35 дни преди това ми беше нормален.Чакам да ми спре за да си направя преглед!Изобщо нямам идея към кого да се насоча знаеш как е
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 00:39:13 am от DesiSlava_1 »
здравейте,аз сам на 25 вчера ми ходих на гинеколог и ми каза,че имам киста на яйчника,също така каза,че е доброкачествено образувание,но е доста голяма 5 на 3съм.Сега ще пия контрацептиви  3 месеца,трябвало да се повлияе или спука,но искам да попитам възможно ли е да се спука при полов контакт?:oops:
Благодаря предварително
Pri pregled s ehograf ustanoviha 4e imam polikistozni qi4nici :oops: :(no bez da mi napravqt izsledvane za hormoni tova normalno li e?Za6to vi izpisvat tva diane35 kvo ob6to ima s polikistozata 8ONa men mi predpisaha INOFOLIK v listovkata pi6e 4e e za polikis.qi4nici.Vazmojno li e da se spukat!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 11:39:16 am от DesiSlava_1 »
*
Pri pregled s ehograf ustanoviha 4e imam polikistozni qi4nici :oops: :(no bez da mi napravqt izsledvane za hormoni tova normalno li e?Za6to vi izpisvat tva diane35 kvo ob6to ima s polikistozata 8ONa men mi predpisaha INOFOLIK v listovkata pi6e 4e e za polikis.qi4nici.Vazmojno li e da se spukat!

Преди 5 години също ми казаха че съм с Поликистозни яйчници, без обаче да ми изписват Диане. Настоявай си за хормонлани изследвания, смятам че не е добре да се пие нещо дори и Диане без първо да се видят хормоните, а повечето лекари го имат този навик. Д
Kaza ako ne se povliaq 6tqlo operativno lesno im e na tqh :balk_145:Taka sam se bila rodila!stresira me eptem.Nz kvo da pravq 6te otida i pri drug vse pak.I kakvo stana pri teb podlagala li se na operaciq?



Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 16:47:14 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Диането има общо с поликистозата, няма нищо за чудене. Това е противозачатъчно. Обикновено така се овладява поликистозата - с контрацептиви. Друг е въпросът, че е добре да се пуснат едни изследвания на хормони. Добре смяташ да потърсиш второ мнение. На оперативно лечение не бих ти препоръчала да се подлагаш. По принцип, ПКЯ е състояние, което не се лекува напълно. Могат да се овладеят симптомите, но трайно лечение няма. Провежда се поддържаща терапия. Проблема е преодолим, що се касае до постигането на бременност.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Nesam pila protivoza4ata4ni dosega a za6to ne sa mi predpisali togava tova nz!4rez operativno nqma li da se opravq i 4rez tozi na4in da zabremeneq.S polikistoza nemojelo da se zabremenee mi kaza.Tova kato spina li ta nqma le4enie  :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Помолих те вече да пишеш на кирилица. Латиницата не е позволена в нашия сайт.

Този, който ти е казал, че с поликистоза не може да се забременее, може да си скъса дипломката и да си я изяде.....това са пълни глупости. Да, трудно е, но се забременява с подходящото лечение. А да сравняваш ПКЯ със СПИН....направо ми става смешно. От къде ти дойде на ума. Това не е смъртоносна болест. Всъщност ти изобщо чете ли я тая тема? Поне статията на първа страница? Ако беше го направила, щеше да видиш, че доста се коментира този проблем и има отговор на въпросите ти.
Колкото до оперативното лечение - то не е панацея. Няма такъв филм - ще те оперираме и задължително ще забременееш. При някои се получава - да, но при някои нещата се влошават. Операцията всъщност е фенестрация, което означава оперативно "надупчване" на яйчниците с цел тяхното освобождаване от кисти....или обелване на обвивката им, ако тя е твърда и пречи на фоликулите да се пукат. Обяснявам ти го с най-прости думи, не претендирам за медицински изказ. Този метод обаче вече се смята за остарял и неефективен и се практикува много рядко. При него има една основна опасност - ако недай боже се стигне до ин витро, яйчниците може да не отговорят добре на стимулацията, именно поради фенестрацията.
Съветвам те да прочетеш внимателно темата, има и други, в които се дискутира този проблем. Доста неща ще ти се изяснят. Обаче, едно ще ти кажа - смени си лекаря! Веднага! Потърси клиника по стерилитет и се лекувай там. Мисля, че това вече сме ти го казвали.

П.С. И отново да напомня - ПИШИ НА КИРИЛИЦА, АКО НЯМАШ, ПОЗЛВАЙ КРЕДОР!
« Последна редакция: Август 12, 2010, 18:48:14 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #76 -: Октомври 01, 2010, 16:36:25 pm »
Първият доктор,който ми постави диагнозата ПКЯ каза,че няма да имам деца.След 5 години забременях и родих,с лечение разбира се.Отидох и потърсих доктора,но си бе сменил работното място.Има такива лекари много.Далеч от тях.
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #77 -: Октомври 28, 2010, 10:44:19 am »
Здравейте момичета ,
 преди два дни ми поставиха диагноза СПКЯ. В момента съм много стресирана , до колкото разбрах в единия си яйчник имам 7 фуликола а в другия 4 ( ако нещо не съм проспала) , когато доктор Китанова ми го каза , се втрещих и не знаех как да реагирам. Чета какво ли не в Интрнет за този синдром и всичко ме плаши до безумие. Искам да разбера само (ако някой може да ми помогне) , за колко време ориентировъчно мога да се възтановя и необходима ли е на 100 % операция. Вече съм толкова нетърпелива да имам дете.В момента са ми назначени и други изследвания , ще си правя тест на инсулиновата резистенция.
Благодаря Ви предварително.
Целувки на всички
Цунки мунки по муцунки :)



Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #78 -: Февруари 04, 2011, 18:04:36 pm »
Здравейте, преди три години ми откриха поликистоза на яйчниците.Правиха ми изследвания на хормоните, ходих и на ендокринолог.Изписахами противозачатъчни, едните не помагаха изписваха ми други и така, по 3-4 месеца нямах цикъл за овулация да не говорим. Яйчниците ми бяха много уголемени от кистите постоянно се възпаляваха, постоянно бях по доктори, много напълнях някъде с около 15кг, бях 50 станах 65. Много исках да забременея но нямаше начин спрях ли да пия противозачатъчните спираше да ми идва с месеци но не заради бременност...Миналата година гинеколожката ми ми предложи лапароскопия и като не виждах друг начин аз приех, всичко мина добре.Започна да ми идва редовно имах и овулация, само с килограмите не се преборих но това не е чак толкова важно. Ноември месец миналата година забременях, 7 месеца след лапароскопията, но за съжаление направих спонтанен аборт :( Дано следващия път всичко мине нормално. Въпросът ми е дали кистите могат да се върнат отново и всичко пак да започне отначало.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Синдром на поликистозните яйчници - д-р. Николай Генов
« Отговор #79 -: Февруари 04, 2011, 18:15:35 pm »
Да, за съжаление кистите могат да се появят отново. Аз преди две седмици отказах въпросната фенестрация, дано при теб нещата се развиват добре отсега нататък. Желая ти успех!