0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #40 -: Май 11, 2007, 15:11:59 pm »
Ама аз наистина ти свалям шапка! :balk_63:
Аз, подобно на твоя първи хранителен гуру, наблягах повече на купени пюрета. Домашни правех само от домашните продукти, с които разполагах. А домашни каши продължавам да правя от зърнени храни, купени от диетичните магазини.
А за сиренето (изварата) и аз съм забелязала, че при размразяването някакси се разкашкват и им се губи вкусът.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #41 -: Май 11, 2007, 15:31:41 pm »
Сега, махнах овеса и ечемика от обедните пюрета и добавих просена каша. А пък въпросните овес и ечемик оставих за следобедните плодови каши. Така че, сега мумченциту следобед яде следните каши:
ръжени, овесени или ечемичени ядки, задушени, малко мляко и много плодове.
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #42 -: Май 12, 2007, 10:24:31 am »
б. му м... Фусиндо, дет се вика, ти направо счупи мрака :D и на работа одиш и от де го спретна туй време...
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #43 -: Август 01, 2007, 16:46:39 pm »
Новости в замразеното готвене и преминаването на по-обща храна.
Пиша отново по темата за да споделя челен опит по преминаването към хранене с по-едро смляна или ситно нарязана храна, както и изобщо към по-общо хранене.
Първо
От два месеца, нашето педи рече, че било добре, на обяд Николата да яде супа и пюре, като общият грамаж да е около 230 – 250 грама. Направо ми причерня, щото си представих как готвя до припадък. Оказа се, че не е толкова сложно и може да стане едновременно. По описания по-долу начин се получават около 30 бурканчета манджи и към 20тина супи, които замразявам. Когато няма супа – давам салата напр. печена чушка с домат.
Второ
с голямо нежелание въведох свинското месо, защото се оказа, че съдържа сума ти полезности, необходими за кръвта. Мислех Никола изобщо да не помирисва прасе, ама няма как...педиатърът не препоръчва телешкото за съжаление
Трето
От този месец, реших, че в случаите, в които готвя нещо подходящо за таткото, мога да отделям за следващия ден за Никола. По този случай, таткото също започва да яде без сол и само със зелени подправки.

Вчера приготвих поредната серия. Този път обаче беше по-дълго, защото рязах месата на ситно, вместо да ги меля. Всъщност смлях само царевицата и граха, всичко останало кълцах до припадък.
Всичко отнема на 2 пъти по 3 часа, като вчера приготвих месата и супите, днес зеленчуците и смесването.
Дори и никой да не се възползва от моите нововъведения, поне имате идеи за рецепти - бол

ПРОДУКТИ:
МесоПоловин голямо пиле
Половин заек
Едно малко свинско бон филе
Две парчета чистен лефер
Сурови зеленчуци
4 тиквички
½ кг моркови (македонски или гръцки)
картофи
три големи глави лук
една връзка пресен лук
домати
печени зелени чушки
целина
леща
Замразени зеленчуци Бондюел
царевица
грах
зелен фасул
спанак
броколи и карфиол
смес за супа – 4 сезона
Зърнени – по половин чаена чаша
необработен ориз
елда
белена червена леща
смесени – ръжени, овесени, ечемичени ядки

Приготвяне
Пилето, рибата и заека се сваряват поотделно много добре, във вода, заедно с:
част от сместа за супа на Бондюел
морков, целина, лук
Вадите месото от бульона и пасирате в него сварените зеленчуци. Добавяте малко наситно нарязано пилешко, рибено или заешко месо.
Получава се пилешка/заешка/рибена супа, която си наливате на порции в съответните бурканчета.
Свинското бон филе приготвям по следния начин – в много суха и гореща тенджера, слагам филето и го обръщам, докато се зачерви от всички страни. Добавям половин глава лук и малко зелен пресен лук и така оставям да се позадуши. После добавям МАЛКО вода и така си ври, докато се свари.
Агнешко приготвям по същия начин, само добавям повечко вода и правя и агнешка супа (в нея може да се добави малко спанак и ориз)

Важно!
Вадя съответното бурканче вечер. Сутрин, топля манджата на котлона и добавям в зависимост от яденето, пресен домат, сиренето и зелените подправки - магданоз, копър, джоджен, босилек
« Последна редакция: Август 01, 2007, 17:10:40 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #44 -: Август 01, 2007, 17:08:01 pm »
1. Месо -   Свинско с Картофи, царевица
2  Риба -   Булгур, праз, мащерка
3  Сирене - Смесени ядки със зеленчуци
4  Постно  - Тиквички с ориз
5  Месо -  Заешко с грах
6  Постно - Зелен фасул (както си се готви за големи, само без сол)
7  Сирене - Елда със зеленчуци
8  Месо - Пилешко с ориз
9  Риба - Картофи, моркови и копър
10 Сирене - Броколи и карфиол
11 Постно - Леща (както си се готви за големи, само без сол)
12 Месо - Свинско със спанак
13 Постно - Ориз със зеленчуци
14 Сирене - Тиквички моркови и копър
15 Месо- Заешко с елда
16 Риба - Моркови и броколи
17 Сирене - Грах със зеленчуци
18 Постно- Булгур с лук и мащерка
19 Месо - Пилешко с Картофи и царевица
20 Постно- Грах (както си се готви за големи, само без сол)
21 Сирене- Смесени ядки със спанак
22 Месо- Свинско с леща
23 Риба - Задушени зеленчуци
24 Сирене - Елда със зеленчуци
25 Постно- Спанак с ориз
26 Месо- Пилешко с булгур и лук
27 Постно - Картофи с лук
28 Сирене - Моркови с царевица
29 Месо заешко с карфиол
30 Риба Ориз със зеленчуци
31 Сирене Зелен фасул (както си се готви за големи, само без сол)
32 Постно Задушени зеленчуци с масло (моркови броколи, карфиол)
33 Месо - свинско с картофи
34 Постно- Домати с ориз
35 Сирене - Смесени ядки със зеленчуци
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #45 -: Август 01, 2007, 23:12:58 pm »
Фуси!!! Откъде взе заекот?!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #46 -: Август 02, 2007, 10:27:35 am »
Вариантите са 3
- Билла
- Фантастико
- месарницата, която се намира на ъгъла на бул. Прага и ул. Шандор Петьофи - последния път беше оттам

Искаш ли да проверя и ако има да ти взема?
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #47 -: Август 02, 2007, 10:31:58 am »
в Билла не съм виждала от 100 години, голям Фантастико с месарски щанд нямаме наблизо, Шандор Петьофи също нямаме :)
дааааааааа, ако видиш хубав, пресен заек и му се довериш - зимай един! Марти свърши домашните запаси от село и сега карам на купешки пюрета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #48 -: Август 02, 2007, 10:35:39 am »
Фуси, елдата с какви зеленчуци я комбинираш? И още един въпрос -откъде купуваш белена леща?
<br />[link=http:
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #49 -: Август 02, 2007, 11:06:51 am »
Елдата съм забЕлезала  :wink: най си отива със сирене. Можеш да добавиш домат, печена чушка, морков, задушен праз или лук. Пробвах веднъж - елда сирене и спанак - стана много вкусно.
Червена белена леща има в Била, Фантастико и повечето диетични магазини.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #50 -: Август 02, 2007, 15:40:02 pm »
елдата се подправя и овкусява много сполучливо с масло.
руснаците я употребяват основно в два варианта - задушена натюр с масло и малко сол (тва за възрастните, де) или сварена с мляко.
аз съм яла елда (гречка) с масло - отлична гарнитура е, апропо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #51 -: Август 02, 2007, 15:50:44 pm »
Тури и малко задушен праз и мащерка и ставаааааааааа жестоко!
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #52 -: Август 02, 2007, 20:05:18 pm »
с голямо нежелание въведох свинското месо, защото се оказа, че съдържа сума ти полезности, необходими за кръвта. Мислех Никола изобщо да не помирисва прасе, ама няма как...педиатърът не препоръчва телешкото за съжаление

това ме втрещи 8O аз също не искам да му давам свинско. не съм чувала да има каквото и да е полезно нещо в него. а телешкото защо не?

Фуси, важно! замразената храна се вади от фризера преди! консумация. вадиш-размразяваш-употребяваш!
« Последна редакция: Август 02, 2007, 20:08:22 pm от manhattan »
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #53 -: Август 02, 2007, 22:59:35 pm »
Фуси, давай да четем за свинското, че аз давам много много рядко.наблягам на телешко и пилешко.А телешкото го ограничават заради белтъка нали?
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #54 -: Август 03, 2007, 09:12:13 am »
не знам защо битува в средите на оргахолиците мнение, че свинското е боклук, а телешкото е ок. какви са ви мотивите?

може да съм го писала, но пак да ви споделя. моята сестра, която трябва да спазва много добър подбор на храните поради заболяването си, а пък се консултира с доста начетени лекари извън България, е получила лекарска препоръка да предпочита свинското филе, а да избягва изобщо телешкото месо. честно казано, съображенията ги забравих, но фактът ме впечатли. ще я питам, като се чуем.

нашият педиатър пък каза, че свинското е важно за растящите бебета поради съдържанието на специфични мазнини, които участват в изграждането и развитието на нервната тъкан (доколкото помня), и че страховитият за възрастните холестерол е нужен за малчовците в определена степен. той също ме посъветва да избързам със свинското.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #55 -: Август 03, 2007, 10:27:47 am »
не знам защо битува в средите на оргахолиците мнение, че свинското е боклук, а телешкото е ок. какви са ви мотивите?

Аз определено не съм специалист, но тъй като свинете са всеядни обикновено се счита че месото им не е особено качествено.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #56 -: Август 03, 2007, 10:49:18 am »
За свинското не успях да намеря статия, обаче аз се доверявам на доктора. Купувам свинско бон филе, без милиграм тлъстина и го приговям по посочения начин.
Бебето трябва да яде пълноценна и разнообразна храна. Затова толкова държа на различните видове месо и различните зърнени храни. Плодовете и зеленчуците ясно - те са му основна храна.
Не може да буха само картофи и ориз и тук таме малко тиква с морков.

Манчо, точно така, ако съм забравила да извадя бурканчето, го разтопявам на водна баня и добавям нещо прясно - сирене, домат, зелени подправки или друго.
В очакване ....
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #57 -: Август 04, 2007, 12:10:39 pm »
Малко спам: Фуси аз съм ОСОБЕНО ВПЕЧАТЛЕНА и имаш моите аплодисменти!
 :D
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #58 -: Август 06, 2007, 19:51:49 pm »
Момичета,

как я приготвяте тази елда?
Аз днес направих нещо като каша от елда с плодово пюре, но Венци след първата лъжица не пожела да хапне повече.
На мен, да си призная, елдата малко ми нагарча.
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #59 -: Август 06, 2007, 23:36:18 pm »
аз също искам да помоля за рецепти с елда.
17.01.2005                                                                              21.11.2013