0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #160 -: Август 31, 2012, 16:34:37 pm »
Всеки сам си решава.vaci ,ти въвела ли си го?
Аз на 7м.въведох месата....и някъде в края на 7-мия глутена.Това е моя опит по препоръка на педиатъра :)А започнах захранването след 6-тия месец :ask:не може по-рано при такова захранване


е вярно голямо чудене :lol:
въвеждайте на 7м. навършени например, та до 8-я да е въведен.


СОЛОМОНОВСКО РЕШЕНИЕ,StefiZ
« Последна редакция: Август 31, 2012, 16:39:01 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #161 -: Август 31, 2012, 16:40:24 pm »
Така е, кисела, но нали уж искаме да правим информирани решения...

Честно, не съм въвела глутена изцяло (и аз като теб започнах 6 месец захранване, дотогава изцяло на кърма) и доста се шашнах, но съфорумки ме успокоиха, че не е късно. А и пише, че рискът при въвеждането скоро след 6 месец не е толкова голям (разбирай 7-8 месец желателно). Та сега ще въведа ръж и пшеница.

Важно е да няма предразположение към този вид болест в семейството, което донякъде ме успокоява.

А от месата - буквално въведох 3 за 1.5 седмица :) - телешко, свинско и пилешко.


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #162 -: Септември 01, 2012, 13:29:26 pm »
Тъй като реших да захраня вече, Понеделник е големият ден!Взех си чудесни ябълки жълти и червени-красота!
Ще пека 1/2 ябълка, пасирам и....
каква гъстота да докарам като за първа външна храна, та да го спечеля за идеята?! :eating:
по рядка или с нормална консистенция на ябълката?! :ask:
+ Кърма или АМ и малко преварена вода...
Споделете от опит, как се приема по добре?!


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #163 -: Септември 01, 2012, 13:40:08 pm »
Аз пасирах с кърма.
Ползвай жълтата ябълка, вероятно е по-сладка.
Гъстота като пюренце, как да ти кажа като какво...направи го малко по-редичко в началото. Детето няма да има рефлекс да преглъща, повече ще се опитва да суче лъжичката. Дани поне беше така. Ако му е много течно и изтича, защото не го преглъща го посгъсти. По детето се води. Ако пък му е много гъсто, Дани го премяташе из устата си и вземе, че го изплюе.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #164 -: Септември 01, 2012, 14:18:03 pm »
 Мишле82 благодаря за съвета, ще видим как ще е...ще го пробвам със средна гъстота... :wink:


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #165 -: Септември 24, 2012, 18:01:43 pm »
Момичета въпросче: Морковът, в комбинация с ябълка мисля суров да давам, а в комбинация с картоф сварен?!...правилно мисля, нали  :ask:?!да давам варен морков със сурова ябълка, нещо не ми се връзва...


Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #166 -: Септември 24, 2012, 20:56:32 pm »
Мисти, аз мисля, че суровия морков няма да се понесе добре от бебешкото стомахче. Няма как суров морков да направиш на хомогенно пюре. На тази възраст всичко трябва да е идеално "смляно". Пробвай варен морков с печена ябълка. Зеленчуците се дават нермично обработени със сигурност. Само плодове можеш да даваш сурови.

*
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #167 -: Септември 25, 2012, 11:03:09 am »
В началото на захранването не давайте сурови плодове и зеленчуци - много са силни. Моркова варен, ябълката варена или печена. Не гледайте от наша гледна точка и не преценявайте според нашите вкусове.
В очакване ....
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Алхимикът Фуси
« Отговор #168 -: Септември 26, 2012, 12:19:50 pm »
Благодаря сърдечно! :)