0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #80 -: Април 04, 2007, 15:19:54 pm »
Да благодаря за линковете.Прегледах ги.
Все пак ще се доверя на професионолистите в тази област и няма да импровизирам сама.Ако всички вземем сами да си правим рамките ателиртата за рамкиране ще останат без работа хората-и те деца хранят де.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #81 -: Април 04, 2007, 15:24:34 pm »


Това е последният който уших.Не е излязъл много добре.Сега ще чака ред за рамка заедно с друфите в шкафа.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #82 -: Април 04, 2007, 16:21:39 pm »
pimi прекрасен е :D :D :DБраво!!!Колко време ти отне??
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #83 -: Април 04, 2007, 16:27:33 pm »
pimi прекрасен е :D :D :DБраво!!!Колко време ти отне??


не съм много сигурна около 6-7 месеца не повече
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #84 -: Април 04, 2007, 23:28:47 pm »
Пими, супер е. Браво. Ако имаш схемата, метни я. Много ми хареса.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #85 -: Април 04, 2007, 23:42:28 pm »
Пими, браво, супер :D, той май е доста голям?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #86 -: Април 05, 2007, 20:19:40 pm »
И аз съм съгласна, че не си струва сам да рамкираш. Аз не бих се справила. Също съм на мнение, че една рамка се прави за години напред и не се сменя. Поради тази причина и аз предпочитам да изчакам с рамкирането, но да сложа хубава рамка. Имам гоблени, които са ми подарък от свекърва ми и са правени преди 25-30 години и рамките са толкова хубави и актуални и сега.
Аз последно рамкирах в едно ателие близо до завод Електроника (София) и цените бяха нормални, но при голям гоблен винаги отиват доста пари за рамкиране. Ако някой се интересува ще потърся точния адрес.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #87 -: Април 05, 2007, 20:48:41 pm »
Rozy, донякаде съм съгласна с теб, до някъде не. По принцип и аз мисля, че рамката трябва да е хубава, но това не значи, че в ателиетата могат да опъват правилно и не нараняват гоблена. Може да се поръча хубава рамка и сам да си я поставиш. Много е важно как се поставя рамката и по -още една причина. На 10-12 год. гоблена се размаркира и се препира, а ако не е поставен правилно това може и да не стане.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #88 -: Април 05, 2007, 21:11:23 pm »
Mary, аз не бих се наела да слагам сама гоблен. Повече се доверявам на тези, които всеки ден поставят рамки на гоблени и картини.
А защо се налага да се сваля гоблена от рамката и да се пере?
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #89 -: Април 05, 2007, 21:22:22 pm »
Мисълта ми беше, че точно тези които поставят всеки ден гоблени, не са наясно. Не всички, но все пак ги има. И аз съм попадала на такива. Те ги поставят по начин който им е удобен на тях, а не по начин който е най - угоден :balk_62: на самия гоблен. Та затова се замислям. А що се отнася до това да се пере, това ми го каза един стар гобленар, който поставя и гоблени. Не ми обясни защо. Той има толкова много и хубави гоблени, че започвам да се чудя неговите или на жена му са по -хубави. Аз му се  :D :wink:доверявам.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #90 -: Април 06, 2007, 12:28:46 pm »
Много хубава тема. Редовно си разглеждам сайтове с гоблени - толкова красиви има! Аз пък не мога да кажа, че шия гоблени сериозно - имам само един ушит до сега :)Шия си по малко, но ми действа много успокояващо. Но тук, като гледам има доста професионалистки в шиенето и много красиви снимки на гоблени!
Сега съм си взела този: http://www.milenastyle.com/MAIKA_1.html
И съм решила, че ще го окача над легълцето на моето малко щастие един ден. Още не съм го започнала обаче :) Дано, като се наканя да го шия, да има за кой да бързам да го завърша ;)


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #91 -: Април 06, 2007, 14:54:52 pm »
Пими, супер е. Браво. Ако имаш схемата, метни я. Много ми хареса.

За съжаление няма как да я пратя-нямам скенер.Племенника има ще говоря с него да я сканира и ще ви я пратя.За големината не е много голям.
Вчера си купих Мона Лиза-нямам търпение да го почна но преди това имам да довършвам едни цветя.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #92 -: Април 06, 2007, 18:15:42 pm »
И аz исках да попитам zаЩо да сваляме гоблена и да го перем, след като е zад стъкло? В Германия ги рамкират беz стъкло или поне теzи, които аz съм видяла. Тогава съм съгласна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #93 -: Април 06, 2007, 19:03:14 pm »
Цитат
И аz исках да попитам zаЩо да сваляме гоблена и да го перем, след като е zад стъкло?
За да се освежи цвета на конеца, защото с времето избелява от светлината /предполагам/.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #94 -: Април 06, 2007, 19:27:24 pm »
Лейди, той ако е избелял гоблена, с пране само може да се влоши положението. Виж, ако е поизмърлян има смисъл. :lol:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #95 -: Април 06, 2007, 20:34:19 pm »
А и нали стъклата са антирефлекторни (моите гоблени са само с такива)?
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #96 -: Април 06, 2007, 20:44:48 pm »
Да и моете с антирефлексни,но има и гоблени с обикновенни стъкта.Аз също не мога да разбера защо тпябва да се маха и да се пере.Аз лично не бих рискувала да го махам от рамнката след години просто не знам дали ще мога после да го сложа отново като хората.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #97 -: Април 06, 2007, 20:50:34 pm »


А този ми скъса нервичките.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #98 -: Април 07, 2007, 09:02:03 am »
А този ми скъса нервичките.

Пими, как няма да ти скъца нервичките,много е труден. :D

Цитат
Сега съм си взела този: http://www.milenastyle.com/MAIKA_1.html
И съм решила, че ще го окача над легълцето на моето малко щастие един ден. Още не съм го започнала обаче  Дано, като се наканя да го шия, да има за кой да бързам да го завърша

Ще има миличка! :DТожи гоблен е прекрасе! :D
« Последна редакция: Април 07, 2007, 09:05:03 am от adi »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #99 -: Април 07, 2007, 10:55:28 am »
pimi, много е хубав  :)! И хич не е крив, лесно Ще се рамкира. Има ли си вече място  :wink:?