0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #160 -: Април 21, 2007, 00:43:52 am »
Мери, много ти благодаря! Изтеглих го без проблеми. Само че на схемата има само номерата на конците или пък аз толкова разбирам :oops: Не видях метраж :oops: И как се шие? 1 към 1 ли е или има нещо друго?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #161 -: Април 21, 2007, 22:44:18 pm »
Здравейте момичета и аз като вас обичам да шия гоблени .Бихте ли ми казали някой саит в който мога да си намеря безплатни схеми ?Ще ви бъда много благодарна.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #162 -: Април 21, 2007, 22:45:20 pm »
Да, за съжаление има само номерата на конците. Предполагам, че това няма да е голям проблем за баща ти, след като се занимава с гоблени, защото остатъка винаги ще му влезне в употреба. А иначе ако искаш да си го закупиш, не е никак лесен - около 60 лв. Шие се с детайл. Основния гоблен е 1:4, а лицевите части са 1:1, но предполагам, че той ще е наясно като погледне схемата. Дано донесе късмет на брат ти.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #163 -: Април 21, 2007, 22:48:56 pm »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #164 -: Април 22, 2007, 00:16:04 am »
Еее, значи не съм била чак толкоз боса :lol: Само не знам дали ще успее да си ги изчисли конците. Той шие отдавна, ама знам ли все пак. :? Ако не успее така - ще търся някъде метража. А ако не - ще му го купя :D Мерси за уточнението за шева.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #165 -: Април 22, 2007, 13:40:46 pm »
Гане, няма какво толкоз да им изчислява. Взима си от всички номера по едно чиле. И в процес на шиене, ако се наложи ще докупува. Честно казано, не ми се вярва да докупи повече от 4-5 чилета. А на самия гоблен метража няма да можеш да го намериш, освен ако нямаш някоя позната, която го е шила и си е записала метража.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #166 -: Април 22, 2007, 20:27:22 pm »
Мери, мерси! Ще говоря с него и той ще си реши :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #167 -: Април 23, 2007, 22:12:06 pm »
с какво отваряте *.pat файловете от този адрес:
www.strykova-l.narod.ru/
Нещо не мога да ги отворя и да видя схемите :(


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #168 -: Април 23, 2007, 22:18:05 pm »
Бебе, а  преди това си ги свалила, нали? От самия сайт нищо не можеш да разгледаш. Първо сваляш - после гледаш. Иначе свалени, аз нямам проблем. Сега погледнах, всички схеми които съм свалила от там са в JPEG формат.
Абе не съм много в час с компютрите, но сега пуснах да свалям и се сваля със rar, и след това си ги разархивирам и те стават в jpeg. Дано ме разбра.
« Последна редакция: Април 23, 2007, 22:21:13 pm от Mary »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #169 -: Април 24, 2007, 13:15:02 pm »
Свалям rar и след разархивирането - *.pat файл и един Jpeg със снимка на гоблена. Ето този, например:
.
Този пък ми дава някакъв Horoscope 2007.xsd файл?? - това го свалих май от dump.ru.
Използват тези руснаси някакви странни формати  8O


Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #170 -: Април 24, 2007, 13:51:43 pm »
Това са специалните формати на програмите за правене и разглеждане на схеми. Трябва ти Pattern Maker или Cross Stitch Pro.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #171 -: Април 24, 2007, 14:46:54 pm »
Аз пък никога не съм попадала на тези формати в дъмп.ру. 
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #172 -: Април 24, 2007, 16:44:23 pm »
мерси, Рони :)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #173 -: Май 18, 2007, 18:53:41 pm »
Мери, имам един въпрос и към теб, и към другите момичета ако сте шили Св. Мина. Оказа се, че на схемата с цветовете са изброени само 39 цвята. Обаче на самата схема за гоблена има 40 цвята, т.е. появява се един знак, на който конеца не е ясен. Ако може някоя от вас да ми помогне или да даде някаква насока къде да търся. Гоблена е на Гинокардия, а се оказа, че с тях доста трудно се комуникирало и не мога да питам там.
Моля за помощ, ако знаете кой е цвета или да кажете къде да търся!
Предварително благодаря!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #174 -: Май 18, 2007, 20:18:58 pm »
Аз тъкмо сега събирам конците да го шия. Може ли да кажеш кой е знака? Ще се поразровя и аз.
Гане, а как разбра, че един знак в схемата е  в повече? 8O 8O Това ми се вижда направо невъзможно. Аз колкото и да опитвах, не можах да се справя и постоянно се оплитам.
« Последна редакция: Май 18, 2007, 20:21:25 pm от Mary »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #175 -: Май 18, 2007, 21:25:43 pm »
Къде го намерихте св.Мина?Сестричката ми се казва така и с радост ще и го ушия.Ако можете пратете схема и номерата на конците да си го комплектовам.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #176 -: Май 18, 2007, 21:27:44 pm »
Мери, баща ми го шие и каза, че на мантията и на още едно-две места имало някакво Р, което го няма като конец. Явно е стигнал до там и сега се чуди защо се е появило и какво е. А гледах на сайта на Гинокардия и пише, че са само 39 конеца. Той го е гледал подробно, ходил е да пита и в магазини за гоблени, обаче никой не можал да каже защо е така и какъв е тоя конец дето излиза там. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #177 -: Май 18, 2007, 22:23:45 pm »
Гане, не можах да го видя това Р, но ще се заема да открия проблема. Ще попитам някой който е шил този гоблен.
Пими, дръпни го от тук.  http://dump.ru/files/f/f986415665/
Кажи ми, моля те, дали го получи, защото за първи път прикачвам там и не знам дали съм се справила.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #178 -: Май 18, 2007, 22:33:01 pm »
Мери, много ще съм ти благодарна ако успееш да откриеш някаква информация.
Като се върнат от село, ще го разпитам подробно къде го има и дали може да ми напише точния знак, за да съм сигурна, че не бъркам и да може по-лесно да се открие на схемата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #179 -: Май 18, 2007, 22:42:12 pm »
Гане, я пробвай и ти да го изтеглиш и го поразгледай. Четири очи са по - добре от две.
Вече чакам отговор.
« Последна редакция: Май 18, 2007, 22:43:43 pm от Mary »