0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #100 -: Април 07, 2007, 12:01:38 pm »
Вчера намах възможност да влезна и май съм попропуснала. Ами що се отнася до това да се размаркира и пере, човека ми каза, че въпреки че поставял гоблена много плътно, даже оплътнявал с нещо и след години като ги махне винаги имало вътре мръсно и прах. А за стъклото, не знам дали има значение какво е , въпреки че и мойте всичките са с антирефлексно стъкло. Чудя се и аз като измине времето, дали няма да ми е жал да ги пера, но на него определено ако е жив ще се доверя. Дано е жив и здвар човека, че е възръстен.
Пими, люляците са много хубави, аз също им имам схемата или поне мисля, че е точно същия гоблен. А как не е станало на въпрос за Мона Лиза, аз имам и нейната схема, трябва само да си купиш конците й. Има я в линка, който дадох на Гането. Но карай, дано ти е на късмет.
А гобленчето на Бебето, мисля че също съм му срещала схемата, аз лично го нямам.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #101 -: Април 07, 2007, 12:37:53 pm »
Абе не е ли голяма раzправия да си комплектовате гоблените сами? Аz ги купувам готови. Има ли голяма раzлика в цената иначе? Аz даже си ги поръчвам с повече конци, понеже ги Шия с троен конец. Така са по-хубави и цветовете стоят по-наситени.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #102 -: Април 07, 2007, 12:48:31 pm »
Зависи от това дали в ключа имаш и дължината на конците. Например аз сега ще започвам ето този    Ако си го купя, цената е 32 лв., а ако си го поръчам по нета заедно с доставката е 18лв. Ако пък знаеш магазин от който да можеш да си купуваш на метър конци, спестяваш и парите за доставка. Старите гобленари, дори и да нямат метража на конците, пак предпочитат да окомплектоват сами, защото като поръчват по цяла чиле от цвят им остава за следващия. И така след 5-6 гоблена примерно имат голям запас от конци. А гобленар без свободен набор от конци, все едно няма материали. Ти ако знаеш аз колко конци имам......... :lol: :lol:

Когато се поръчват конци но метър от нета, има много голяма разлика в цената от колкото да се купи готова окомплектовка. Но разбирасе за малък брой , няма смисъл, колкото повече, толкова по-добре.
« Последна редакция: Април 07, 2007, 12:51:27 pm от Mary »
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #103 -: Април 07, 2007, 14:08:39 pm »
хайде и аз да се запиша.Шия гоблени от горе долу 2 години.Започнах с "Момичето с бродерията",след това с голям мерак си уших "Гроздоберачката"http://www.solaria.online.bg/images/d24a.jpg само че големият вариант.След това "Коне в река" за леля.В момента шия,т.е.вече почти довършвам "Дамата в червено,която ще е подарък за мама"http://www.bg-gobleni.hit.bg/goblen33.jpg и съм започнала "Нощна фея"http://gobelins.dir.bg/_files/t5_1303446.jpg.Дано и на вас ви харесат.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #104 -: Април 07, 2007, 14:25:15 pm »
Момичета,току що се пробвах да поставям снимките направо.Винаги съм се чудила как вие успявате да слагате такива красиви картинки по различни поводи!Е и аз най-после се научих :oops:Ами това е гоблена,който шия в момента.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #105 -: Април 07, 2007, 18:52:39 pm »
Зависи от това дали в ключа имаш и дължината на конците. Например аз сега ще започвам ето този    Ако си го купя, цената е 32 лв., а ако си го поръчам по нета заедно с доставката е 18лв.
Когато се поръчват конци но метър от нета, има много голяма разлика в цената от колкото да се купи готова окомплектовка. Но разбирасе за малък брой , няма смисъл, колкото повече, толкова по-добре.

Mary миличка я кажи каде точно си ги поръчваш?????как става??след колком време ти го доставят??
 :D
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #106 -: Април 07, 2007, 21:45:21 pm »
Найема, гоблена е много готин. До сега не съм го срещала в нета, а и не съм го виждала на живо.
Ади, можеш да се регистрираш в линка който ти дадох. Напиши си реалния адрес, защото той ще е адреса на доставка. Там можеш да поръчаш както цяло чиле, така и на метър. И в това си има тънкост, но сега бързам и не мога да обясня. Вече може и с наложен платеж, а в цената на конците автоматично се включва и цената на доставката.

www.goblenite.com/index.htm?sid=&act=n_colors&additional=0&id=0&c_id=0
« Последна редакция: Април 09, 2007, 15:03:46 pm от Mary »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #107 -: Април 07, 2007, 22:11:51 pm »
Момичета,възхищавам се на творенията ви! :cool:Завиждам ви за железните нерви! :lol:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #108 -: Април 10, 2007, 09:59:00 am »
Завиждам ви за железните нерви! :lol:

Абе,честно да ти кажа,аз дълги години упорствах да се науча да шия гоблени именно поради причината,че съм нервак и мислех,че шиенето допълнително ще ме изнервя.Но уви!С такова удоволствие шия и толкова бързо минава времето,че съжалявам,че не съм започнала по отрано.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #109 -: Април 10, 2007, 10:01:56 am »
Найема, гоблена е много готин. До сега не съм го срещала в нета, а и не съм го виждала на живо.
Мари,поръчах го от тук  http://gobelins.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&dflid=3 Става страхотен,въпреки,че за сега съм ушила само малка част от него.Шие се бавно,защото целият е 1:1,а е доста голям.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #110 -: Април 10, 2007, 14:36:56 pm »
Явно всичките са собствени разработки, никога не съм ги засичала. Стана ми чудно как се определя цената. Пише, че е 10лв. без конци и панама, а те колко са примерно за твоя. Или трябва да се регистрирам, за да видя пълното инфо. Иначе ми прави впечатление, че всички гоблени са с доста конци, а колкото повече, толкова по реален е гоблена. Аз винаги предпочитам да шия с повече конци и 1:1. Абе винаги по трудния начин. :D
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #111 -: Април 10, 2007, 15:12:38 pm »
Найема, гоблена е много готин. До сега не съм го срещала в нета, а и не съм го виждала на живо.
Мари,поръчах го от тук  http://gobelins.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&dflid=3 Става страхотен,въпреки,че за сега съм ушила само малка част от него.Шие се бавно,защото целият е 1:1,а е доста голям.

Naiema, гоблена "Нощна фея" е страхотен.
Че се шие бавно и трудно е ясно.
За мойте способности това изглежда адски трудно, сигурно бих го шила с години. А пък и такъв голям гоблен, целия 1:1....

ИСкам да попитам, за колко време горе-долу се ошива един такъв? По колко време на ден успяваш да отделиш за гоблена?

И като се шие целия 1:1, то сигурно всеки бод е различен цвят, което май е още по пипкаво и трудно. И как се започва и свършва с даден конец при такава схема?
Сигурно си има доста тънкости и чалъми? Питам защото мен никой не ме е учил, сама съм се пробвала и със сигурност доста неща не знам и не правя както трябва...
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #112 -: Април 10, 2007, 15:28:25 pm »
лелее - разкошни гоблени има на този сайт http://gobelins.dir.bg/_wm/gallery/item.php?did=764244&df=17&dflid=3 :) Ама са за професионалисти - аз още не съм дорасла да шия такива красоти.


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #113 -: Април 10, 2007, 15:42:58 pm »
Роми, всичко зависи от това колко шиеш. Например Йерусалимската богородица съм го ушила за точно 2 месеца. Понякога съм шила по 12-15 часа на денонощие, случвало се е и да шия по 5-6 часа, а е имало дни в които не съм шила. А исус сред децата го уших за около една година. Разликата в големината между двата, не е кой знае колко голяма. И двата са 1:1, цветовете са горе - долу еднакъв брой. Но при втория по - рядко шиех, а когато сядах, шиех по малко време. Важно е също и бързината на бода, който правим и честата смяна на конци. Но както винаги на мен по - трудното ми е по - лесно. Аз предпочитам да сменям по -често, отколкото да шия фон.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #114 -: Април 10, 2007, 15:43:53 pm »
Бебе, не е така, не се подценявай. Давай смело.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #115 -: Април 10, 2007, 15:49:51 pm »
Найема, сега разбрах. То трябва да се попрочете малко. :oops:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #116 -: Април 10, 2007, 19:46:16 pm »
А с какви конци шиете и кои конци са най-качествени? Аз винаги съм шила с DMC, но гледам, че някои шият с Мец или Анхиор. Също така, знаете ли с какви конци се предлагат оригиналните Вилерови гоблени?
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #117 -: Април 10, 2007, 21:34:46 pm »
По принцип DMC са едни от най-качествените конци-плътни са не се притриват и са по-лъскави.Обаче са и по-скъпи.Аз напоследък шия с Анхор.Сега пуснаха адни Ариадна но май на се много хубави проста се на по-ниска цена и човек се лъже.
Вилеровите са най-скъпите гоблени.Ако не се лъжа те са си окомплектовани и с вилерови конци.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #118 -: Април 10, 2007, 21:58:01 pm »
Завиждам ви за железните нерви! :lol:
Абе,честно да ти кажа,аз дълги години упорствах да се науча да шия гоблени именно поради причината,че съм нервак и мислех,че шиенето допълнително ще ме изнервя.Но уви!С такова удоволствие шия и толкова бързо минава времето,че съжалявам,че не съм започнала по отрано.

Сериозно?!?Не,мила, не си била истински нервак като мен,затова си се заблуждавала!Аз съм безнадежден случай!Е,ТАКОВА търпение в мене НЕМА! :mrgreen:

Невероятни сте всички!Браво! :balk_47:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #119 -: Април 10, 2007, 22:20:28 pm »
Мисля, че оригиналните комплектовки на Вилер са с конци ДМЦ.