0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #140 -: Април 13, 2007, 16:28:03 pm »
Аз преди малко точно с това се занимавах. Сега ще се опитам да го обясна възможно най -просто, защото не знам специфичните думи.
Значи като се копира снимката и си сложи в img] [/img], нещо май не се показва. А като се натисне с десен бутон в/у картината, после свойства или пропартиз на англ. и след това се копира адреса и се сложи в [ img] [/img], май става. Я пробвай.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #141 -: Април 13, 2007, 17:45:45 pm »
Ами аз го правя точно с пропъртис. Отначало излезе, но след това нещо стана и не се вижда. Сега като гледам е излязла пак 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #142 -: Април 13, 2007, 18:07:01 pm »
Гане, имам малкия модел. Ще го потърся тези дни и ако го намеря, ще ти го изпратя.
www.solaria-gallery.com/gobleni/
Ето от тук можеш да си го свалиш малкия, ако искаш.

П.П. Не знам защо не иска да се запомни точно страницата която искам.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 18:10:20 pm от Mary »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #143 -: Април 13, 2007, 19:18:13 pm »
Мери, аз нещо не мога да свалям от тук 8O Ако не си намеря от някъде модела на големия ще му го поръчам окомплектован :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #144 -: Април 13, 2007, 20:05:28 pm »
Аз пак писала, недописала, челе недочела. Исках да кажа, че малкия го имам и мога да ти го пратя веднага, а големия ще потърся. Направих албум засега само на религиозните, защото се качва  един по един, а не както преди. По натам ще кача и другите. Ако си избереш някой от другите свирни. Имам и св. Константин и Елена, но нещо не мога да го кача. www.snimka.bg/album.php?album_id=123165
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #145 -: Април 13, 2007, 23:12:43 pm »
Големи красоти!!!!!Направо ви се въсхищавам!!! :D
Яд ме е на мен,че вобще нямам време да си шия гоблена......... :(много ме е яд!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #146 -: Април 14, 2007, 00:27:52 am »
Мери, ще го разпитам и ще ти кажа. По принцип повече харесвам големия и ми се иска него да ми ушие. Имаш страхотни неща - ще му ги покажа и ако той си избере нещо, ще ти пиша! Много ти благодаря! Лятото ще взема да снимам и неговите и да ги покажа. Ако нещо ти хареса от неговите - ще сканирам схемата и конците и ще ти ги пратя.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #147 -: Април 15, 2007, 08:09:10 am »
Рони,схемичките които ми прати с гобленов или кръстат бод се шият? :oops:Сама не успях да разбера.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #148 -: Април 15, 2007, 10:27:03 am »
Отворих диска да гледам дали пише petit-point или cross stitch. Нищо не пише, само full stitches.

Ший го както ти душа иска, само трябва да съобразиш панамата. :)

Fun in the sun има разни полубодове, които аз не ги знам и не ги мога. :(

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #149 -: Април 15, 2007, 10:55:11 am »
момичета, включвам се тук само сега, защото не мога да шия гоблени.просто не съм се научила. майка ми обаче цял живот е била пристрастена и има страшно много гоблени, някои от тях много редки и големи.даваха и луди пари за някои от тях, ама тя не си ги даде.за нея значат много повече!
поздравявам ви за таланта, защото знам как се чувсташе тя след като приключеше поредния гоблен.гледаше го мнохо, после го слагаше при другите и започваше нов.по татово време и носеха от чужбина, защото тука имаше едни и същи.
сега вече тя няма време за това, а и за това се искат очи, а нейните са винаги много изморени.ама много пъти съм я засичала да си ги вади и да си ги гледка.
някой ден вие поне ще има какво да показвате на децата си!!!!!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #150 -: Април 15, 2007, 11:01:16 am »
Отворих диска да гледам дали пише petit-point или cross stitch. Нищо не пише, само full stitches.

Ший го както ти душа иска, само трябва да съобразиш панамата. :)

Fun in the sun има разни полубодове, които аз не ги знам и не ги мога. :(


Благодаря ти!Ще шия тогава с гобленов бод.По ми е лесно!!!! :D
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #151 -: Април 15, 2007, 12:49:56 pm »
А това са всички схеми с цветя, които имам.

Албум "Схеми на цветя" - пишете на лични ако си харесате нещо
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #152 -: Април 15, 2007, 17:03:05 pm »
ама много пъти съм я засичала да си ги вади и да си ги гледка.

Мимка, аz и докато Шия гоблена като свърШа някоя фигура го слагам на раzстояние и го гледам, гледам... А като го zавърШа и рамкирам, очи не свалям (в началото).
И сега като съм в стаята с гоблените пак си ги гледам и им се любувам. Наистина е невероятно чувството  :).
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #153 -: Април 15, 2007, 17:15:00 pm »
Найема, ако не се лъжа full stitches значи пълен бод или нещо такова. По мойта логика пълния бод е кръстчетата. Но това не пречи да шиеш половин бод /т.н. гобленов/, но трябва да се съобразиш с панамата. Той е най масов, но се използва много често и висок бод. Можеш примерно да използваш три вместо стандартните две нишки. Така става по - плътно.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #154 -: Април 16, 2007, 04:11:20 am »
А случайно да знаете как е гоблен на английски?

[/url]
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #155 -: Април 16, 2007, 06:33:53 am »
А случайно да знаете как е гоблен на английски?
Най-точно е gobelin. Също така, на някои места може да го срещнеш като tapestry или needlework.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #156 -: Април 16, 2007, 10:03:59 am »
Thank you very much, Rozy. След като ви четох и аз се запалих да бродирам гоблени пък да видим до къде ще я докарам. Че и учителка си намерих..... хихихихи  :lol: :lol: :lol:

[/url]
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #157 -: Април 16, 2007, 19:14:36 pm »
Thank you very much, Rozy. След като ви четох и аз се запалих да бродирам гоблени пък да видим до къде ще я докарам. Че и учителка си намерих..... хихихихи  :lol: :lol: :lol:

Браво!!!Ще видиш че нама нищо сложно.На мен ми е интересно и много увлекателно да виждаш как расте ли расте.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #158 -: Април 17, 2007, 08:46:37 am »
Найема, ако не се лъжа full stitches значи пълен бод или нещо такова. По мойта логика пълния бод е кръстчетата. Но това не пречи да шиеш половин бод /т.н. гобленов/, но трябва да се съобразиш с панамата. Той е най масов, но се използва много често и висок бод. Можеш примерно да използваш три вместо стандартните две нишки. Така става по - плътно.
[/quote/]
Браво,Мари!Страхотна идея!!!Ще си карам с гобленовия бод,защото на него съм свикнала само ,че на 3 ката! :wink:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #159 -: Април 20, 2007, 21:28:41 pm »
Гане, ако не си намерила Архангел Михаил, дръпни го от тук.
http://dump.ru/files/4/402820265/
Ако имаш някакъв проблем, обади ми се да ти го пусна по пощата. :P