0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #60 -: Април 01, 2007, 00:25:37 am »
Ми до колкото разбрах било на щастие.
*
Re: Е ли възможно?
« Отговор #61 -: Април 01, 2007, 00:43:33 am »
На мен лично щиенето на гоблен ми действа успокояващо.При всеки различно се отразява на нервите.Аз с удоволствие си ги бродирам.
На мене също ми действа успокояващо, даже забравяш за друго, ами се съсредоточаваш и гледаш как картината все повече и повече се разкрива със всеки бод. :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #62 -: Април 01, 2007, 13:58:40 pm »
 Много ми харесва гоблен....Светото семейство !Прекрасен е. :D
Надявам се някой ден да си го ушия :D :D :D
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #63 -: Април 01, 2007, 16:39:59 pm »
И аз го харесвам. За сега съм на вълна религиозни.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #64 -: Април 01, 2007, 17:00:41 pm »
аз съм още начинаеща :Dсега шия втория :oops:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #65 -: Април 01, 2007, 17:02:54 pm »
Никога не е късно да се научиш да правиш такива красоти.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #66 -: Април 01, 2007, 18:11:16 pm »
Онзи ден свърших Цигански чар и още същия ден започнах едни цверя.Мисля че се казваше Слънчеви цветя.Мъничък е бързо ще го опаткам.От всички които съм ушила любимият ми е Вествалската воденица,но не съм го сложила в рамка,че ще ми излезе доста скъпо а все иализа нещо по-важно.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #67 -: Април 01, 2007, 18:18:02 pm »
Във форума за гоблените имаше една тема точно за рамкирането. Доста от момичетата си купуват от магазините по 1 лв картини и им използват рамките. Е трябва да им са еднакви размерите на картината и гоблена. Други пък казват, че от обикновени дървени первази правят не лоши рамки. Имаше и доста обяснения как се опъва гоблена без да се нарани. Може да опиташ, не е никак скъпо. Аз уших преди 2 седмици св. Антоний за моя мъж, но още не съм го сложила в рамка, защото рамката от предния месец, която сложих но " Исус сред децата" е 80 лв. и ми държи още влага. Затова съм решила да се пробвам и да се науча как се опъват и рамкират гоблени. То ако започна всеки път да давав по 80 лв. за рамки, нали няма да останат пък за хапчета. :o :o :lol:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #68 -: Април 02, 2007, 14:25:51 pm »
Рони, страхотен албум със схеми си събрала. Харесах си няколко, ама не знам кога ще сколасам да седна да шия.

http://snimka.bg/album.php?album_id=101498&photo=4
Мисля си дали да не взема да ушия това, още повече като прочетох по-нагоре, че като се ушие гоблена и хоп- бебе. :lol:
Изглежда лесен и бързо ще се ушие, това най-много ме блазни, и е много сладък с тези облачета и звездички.

Лали,запазвам си в касичка твоето предложение да правиш индивидуален гоблен по снимка.
Много ми се иска да имам такъв гоблен-уникат.... но още нямам яснота какво точно искам.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #69 -: Април 02, 2007, 14:42:40 pm »
Роми, този за който му се носи славата, че след като го ушиеш става бебето е "Мадоната на Мурильо". Той не е много лесничък.
http://www.rumi.iskri.net/gobleni/morilio_gol.jpg
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #70 -: Април 02, 2007, 15:13:29 pm »
Мари, а има ли от къде да се дръпне схемата и конците? Искам да я сваля на баща ми, за да я ушие за брат ми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #71 -: Април 02, 2007, 15:23:16 pm »
Роми, този за който му се носи славата, че след като го ушиеш става бебето е "Мадоната на Мурильо". Той не е много лесничък.
http://www.rumi.iskri.net/gobleni/morilio_gol.jpg

Този го имам даже е закачен на стената в спалнята ми.Не съм го шила аз подарък ми е от мама.Доколкото знам е доста трудничък и изцяло се шие 1:1 и има доста цветове.
Ако беше вярно това че като ушиеш гоблен и хоп-бебе то аз не трябваше да спирам да раждам през последните години и до сега трябваше да съм забременяла около 10 пъти. :P :P :P
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #72 -: Април 02, 2007, 15:28:56 pm »
Роми, този за който му се носи славата, че след като го ушиеш става бебето е "Мадоната на Мурильо". Той не е много лесничък.
http://www.rumi.iskri.net/gobleni/morilio_gol.jpg

Значи нещо съм чела не дочела....
Или дето има една приказка: Гладна кокошка...просо сънува.
Харесвам си аз един лесен гоблен, дето да стане бързо...ама то не било баш така.... тюх....

Тоя гоблен "Мадоната на Мурильо" наистина е доста сложен. Ако почна да го шия с мойта скорост ... сигурно поне 2-3 години ще го шия.
Дано бебето да стане и без да шия гоблен... хи-хи. :wink: :wink:

Темата е много сладка, ще ви следя кой какво шие или е ушил.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #73 -: Април 02, 2007, 15:33:38 pm »
Определено този не е за начинаещи.Ако искаш да се научиш като за начало си вземи някакви цветя или щампа за да не следиш схемата.Но пак някой трябва да ти покаже как точно става.И ако е по схема задължително да е 1:4 че ако е 1:1 няма да го опапаш.Успех.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #74 -: Април 02, 2007, 17:59:03 pm »
Признавам си ... това е единственият ми завършен гоблен :)

Цък тук, за да видиш
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #75 -: Април 02, 2007, 19:50:23 pm »
Здравейте  :D,
и аz съм от zапалените гобленарки, само дето сега нямам време да бродирам. От поне половин година стои "Дамата в червено" до половина направена и хич не zнам кога Ще и дойде реда.
 "Мадоната на Мурильо" не е хич лесен и ми отне някъде около половин година. Сега краси дома на майка ми  :). Там имам оЩе около 4 - 5 гоблена, дето висят по стените. Тук  сега имам теzи


   

Снимала съм ги под ъгъл, zаЩото иначе светкавицата се отраzява в стъклото.
А относно рамките - няма да се мъча над някой гоблен 1 година и да го рамкирам в гроzна рамка. Иначе аz си ги рамкирам сама.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #76 -: Април 02, 2007, 21:27:00 pm »
Гане, напиши ми пощата си /ако исксаш и на лични/ и ще ти ги пратя.
От този линк, също можеш да си ги дръпнеш, но са във РМ формат.
http://dump.ru/files/3/3351494357/
Аз не мога да отворя файла с този формат, а и мъжа ми го няма да ми помогне.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #77 -: Април 02, 2007, 21:45:29 pm »

А относно рамките - няма да се мъча над някой гоблен 1 година и да го рамкирам в гроzна рамка. Иначе аz си ги рамкирам сама.
[/quote]

Съгласна съм с теб аз също много държа на рамката.Но нещо не ми е много ясно как става рамкирането.Как го опъваш и как се застопорява?
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #78 -: Април 02, 2007, 22:09:31 pm »
Ето ти един линк, на който е показан един от начините на опъване на гоблена.
http://www.lanarte.com/default.asp?A1PID=84PDBJ&A1SID=23151141200616
Ето още.
http://www.goblenite.com/index.htm?sid=c0eed89f6fce71a7a77ca8bc94ba32f2&act=useable&additional=25&id=4&c_id=0
« Последна редакция: Април 02, 2007, 22:13:13 pm от Mary »
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #79 -: Април 03, 2007, 17:50:59 pm »
Съгласна съм с теб аз също много държа на рамката.Но нещо не ми е много ясно как става рамкирането.Как го опъваш и как се застопорява?
Mary ти е дала линкове  :).