0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #120 -: Април 11, 2007, 09:53:52 am »
Мари,аз си купувам ДМС конците на метър - 0,12 лв/м.Вземам си по 2-3 метра от 30-ина цвята и въобще не ми излиза скъпо.Е накрая като сметна всички разходи и конци сумата не е малка,но нали се дава на части и не се усеща.Аз всичко шия с ДМС конци.Гоблените стават много цветни,пухкави и лъскави.Все пак се хвърля доста труд и желание и е добре крайният резултат да е впечатляващ.А иначе сайта ,който ти пуснах има много страхотни гоблени.Като понапредна с моя ще ти пусна снимки,но засега става 1:1 като на картинката.Само,че стана малко по-голям - около 72 / 40 см,но това вече си зависи от панамата.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #121 -: Април 11, 2007, 11:15:39 am »
Не харесвам gobelins.dir.bg поради една причина - крадат снимки на съвременни 2D artists (илюстратори), прекарват ги през програмата наготово и после продават по 10 лв. Даже без конци, без нищо. Тарикатско, а?

Преди бях ги питала като коментар на една снимка дали са искали разрешение от украинската художничка, която по принцип продава своите рисунки като prints дали могат да й ползват рисунката за такива цели. Скриха снимката, изтриха ми коментара и гледам, че пак са я пуснали. Аз пък днес пак ги питах  :twisted:

Ако не ги продаваха, щях донякъде да разбера, но те печелят от труда на друг човек. Все едно да записваш нелицензиран Windows на диск и да продаваш диска по 10 лв.
« Последна редакция: Април 11, 2007, 11:29:47 am от Рони »
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #122 -: Април 11, 2007, 12:25:35 pm »
Рони,ако това е така си напълно права.Но аз като потребител открих въпросния сайт,харесах си схема и си я поръчах.И не съжалявам за това.А темата за пиратството за съжаление е огромна и касае всички аспекти.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #123 -: Април 11, 2007, 13:36:43 pm »
Бебе, не е така, не се подценявай. Давай смело.
Мерси за окуражаването, мила :balk_21: ще си ушия аз първо "Майчиното щастие", че дано докато го ушия и да мога да го закача над моето бебче. Само да си купя панама, че онзи ден много се ядосах - купих го окомплектован от Милена стил и решавам аз да го започна, но панамата малка! Два пъти по-малка от размера на гоблена  :evil: Да си бях в Бг веднага щях да го върна в магазина, ама сега трябва да си намеря магазин за гобленарски работи. Дано следобед си намеря панама.


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #124 -: Април 11, 2007, 13:43:21 pm »
Може ли да пуснеш снимка, да видя дали е същия като моя. Аз също имам един в плановете за шиене, който е с подобно име.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #125 -: Април 11, 2007, 15:20:21 pm »
http://www.milenastyle.com/MAIKA_1big.htm
Това е линк към гоблена на сайта на Милена Стил.


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #126 -: Април 12, 2007, 16:04:59 pm »
http://www.milenastyle.com/MAIKA_1big.htm
Това е линк към гоблена на сайта на Милена Стил.

Хубав е но ми се струва малко беден от към цветове.Аз лично харесвам гоблени с по-наситени и ярки цветове.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #127 -: Април 12, 2007, 22:09:47 pm »
Аз за това го харесах :) Защото е по-семпъл. Но нали за това има разнообразие - за всеки вкус ;) Само не знам кога ще го почна - не можах да намеря днес панама. Само неразграфена намерих :( Останаха ми още 2 магазина и там ако няма - ще си го шия като се прибера.


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #128 -: Април 12, 2007, 23:08:10 pm »
Аз пък започвам този.
Бебе не си спомням дали си от София. Ако си от София, погледни на Стефан Стамболов 8. Там със сигурност има и аз от там си  купих.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 16:05:30 pm от Mary »
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #129 -: Април 13, 2007, 11:01:58 am »
Това е албумът с всички схеми, които имам

Ако някой си хареса нещо - насреща съм да го пратя по мейла.

Трябва да се подкрепяме, нали така?  :lol:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #130 -: Април 13, 2007, 11:37:31 am »
Момичета, вижте и това:http:http://www.solaria-gallery.com/gobelins/index.html
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #131 -: Април 13, 2007, 11:39:07 am »
Това е албумът с всички схеми, които имам

Ако някой си хареса нещо - насреща съм да го пратя по мейла.

Трябва да се подкрепяме, нали така?  :lol:

Рони, стархотен албум си събрала.
Ще си запазя адреса и ще го разгледам много внимателно.... то... толкова красота, че човек да се чуди кое по напред да си избере.
Ти сега какво шиеш?
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #132 -: Април 13, 2007, 11:50:19 am »
Рони, много са хубави, и са толкова много,че оставих за друг път да ги доразглеждам.Само набелязах някои. Благодаря ти, ще се възползвам.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #133 -: Април 13, 2007, 12:19:03 pm »
Аз за това го харесах :) Защото е по-семпъл. Но нали за това има разнообразие - за всеки вкус ;) Само не знам кога ще го почна - не можах да намеря днес панама. Само неразграфена намерих :( Останаха ми още 2 магазина и там ако няма - ще си го шия като се прибера.

Защо те притеснява неразграфената панама.Въпроса е да го захванех веднъж и вече си броиш дупките които трябва да оставяш.Даже когато гоблена е с по-дветли цветове както е този неразграфената е по-подходяща защото няма да се виждат жълтите ивици на разграфяването.При тези светли цветове няма начин да не прозита поне малко.Все пак това си е мое мнение.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #134 -: Април 13, 2007, 12:24:26 pm »
Аз преди около половин година завърших моя първи гоблен-жълтите рози в кошница.Един приятел му сложи много хубава рамка и си го закачих на вилата при нашите.Сега като си ходим при тях и си го гледам с голям кеф.Много ми е готин :oops:.
Сега съм започнала Трите воденици, 27 на 36см на Милена стил.Обаче сега като е хубаво времето и хич не ми се бродира.Свършва ми вдъхновението  :lol:.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #135 -: Април 13, 2007, 12:26:42 pm »
И моя перви гоблен беше кошничката с жълтите рози.Сложила съм си го в спалнята над леглото. :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #136 -: Април 13, 2007, 12:27:20 pm »
Бебе не си спомням дали си от София. Ако си от София, погледни на Стефан Стамболов 8. Там със сигурност има и аз от там си  купих.
Мари, в момента не съм в България :( Аз у дома си имам много панама, ама тука в Белгия не можах да намеря разграфена. Има само една чисто бяла и някаква много твърда - като мрежа за комари  :lol: И окомплектовани продават - освен да си купя един такъв, ако има разграфяване, а майката да оставя за като се прибера. И твоят е много нежен - като го ушиеш да пуснеш снимка ;)
Pimi, ама не съм още толкова добра шивачка и бъркам като шия. Ако и не ми е разграфена панамата се страхувам, че съвсем ще се омотая  :oops:
Рони, мерси за схемите мила :balk_21:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #137 -: Април 13, 2007, 12:30:40 pm »
Рони, страхотни са! Особено ми харесаха онези пейзажи в началото. Не знам от Италия ли са или от някъде другаде, но са страхотни!
А случайно да знаете от къде мога да сваля схемата и конците на този гоблен? НАли милото това му е светеца, та тати да го ушие :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #138 -: Април 13, 2007, 15:25:16 pm »
Пак ли има проблем със снимка.бг. Нищо не мога да видя.

П.П.  Вече сайта работи. Рони, много са готини гоблените. Гледам, че повечето са от китайските, а аз нямам нерви да дърпам от там, много бавно тегля. Опитах се на няколко пъти, но все се отказвам, а наистина имат готини модели. 
Трябва да намеря време и аз да направя един албум със схемите, ама ме мързииииии.
Гане, не мога да видя за кой гоблен питаш.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 16:04:06 pm от Mary »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #139 -: Април 13, 2007, 16:15:24 pm »
Мери, за Архангел Михаил. Явно и този сайт има проблеми или просто на Зачатие нещо се бъгва като се сложат картинките :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю