0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #680 -: Октомври 27, 2011, 21:37:16 pm »
Аз имах остра болка докъм 3-4-ия месец. Докторът ми каза, че е до структура на гърдата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #681 -: Октомври 27, 2011, 23:45:16 pm »
Благодаря за отговорите. Явно не са гъбички, защото небцето и езика й са чисти. Хем вода й давах само в началото - по 2-3 лъжички, после престанах и няма никакви налепи/побеляване.

Да ви питам как процедирате при продължително неспане на бебето. Напр. след кърмене бебето въобще не заспива и така до 2,5-3 часа. Играе си, блее насам-натам, смее се... Слагам я на гърдата, защото е дошло време за следващото кърмене и тя заспива на втората-третата минута. Изчаквам я, но си спи. Слагам я в леглото - буди се. Хайде пак на гърдата - пак заспива на 2-рата минута. После пак в леглото - пак се буди и почва да мрънка, аха да зареве...
Хем й се спи, но заспива само на гърда, хем е гладна, а от умора не може да се нахрани. До колко пъти да я слагам на гърда и после в леглото? Днес това упражнение го правих 3 пъти поред, но не ми се стори да се е нахранила. Омагьосан кръг се получава.
Съвети? Само да добавя, че дори и да е супер събудена и ревяща, да й сменям памперс и т.н. щом не се е наспала повече от 2-5 минути не ще да суче :( Тия гърди са й като приспивателно, направо се удивлявам.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #682 -: Октомври 28, 2011, 08:43:46 am »
По принцип на вс.бебета им е приятно да заспят на гърдата. Не я оставяй да заспи-примерно като е будна и трябват 20мин. да суче гледай за толкова време да я разбуждаш - говориш, галиш бузка, глава, пипаш ушето. А моят син не заспива сам така че не мога да помогна повече.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #683 -: Октомври 28, 2011, 09:53:12 am »
Вместо да я храниш на 2,5-3 часа, пробвай да скъсиш малко интервала на храненията с 15 минути например.

При моя син галенето, щипането и бутането не помага - щом му се спи и отказва да суче, значи много му се спи.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #684 -: Октомври 28, 2011, 12:46:28 pm »
 можеш също лато ти заспи на гърдата, да извадиш стрното и бързо да и вкараш залъгалка. Друга хитринка - като извадиш зърното, бързо натисни брадичката с пръст, да остане устичката затворена. Някои бебчета се събуждат като усетят промяна в налягането от пускане на цицата...
 Знаеш ли как безболезнено да го махнеш от устата на бебчо?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #685 -: Ноември 04, 2011, 11:29:04 am »
Момичета, благодяра за съветите. Дидон, номерът с бибероната сработва понякога, но след 10-тина минути тя се усеща, че не е на гърда и пак се буди... Явно така ще я караме, ама здраве да е.
Иначе май открих какви са тези пробождания в гърдите. Не е слизане на мляко - него го усещам различно. Май иде реч за т.нар. вазоспазми. Ето инфо тук: http://xedra.wordpress.com/2010/04/25/vasospasm/ Не е млечница, защото преди два дни бяхме на педиатър и тя каза, че побеляването на езика на беба е от кърма, млечницата била различна. Явно ще трябва да съм по-сериозна с даването на вода и плакненето на устата.
Та ако не минат за седмица-две тия вазоспазми, май ще трябва пак да ходя в Консултативния кабинет по кърмене в МД.
Дидон, как безболезнено да го махна от устата?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #686 -: Ноември 04, 2011, 12:09:29 pm »

Дидон, как безболезнено да го махна от устата?

На една лекция ни казаха, че като бръкнеш в устичката с пръст от едната й страна разваляш вакуума и вадиш зърното безболезнено.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #687 -: Ноември 04, 2011, 15:59:28 pm »
Май иде реч за т.нар. вазоспазми. Ето инфо тук: http://xedra.wordpress.com/2010/04/25/vasospasm/

Изключително полезна статия, при мен се касаеше за същия проблем, но не знаех, че се нарича така. Пронизващата болка от студеното винаги съм я имала, независимо от кърменето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #688 -: Ноември 04, 2011, 16:53:49 pm »

Дидон, как безболезнено да го махна от устата?

На една лекция ни казаха, че като бръкнеш в устичката с пръст от едната й страна разваляш вакуума и вадиш зърното безболезнено.
Точно!
Внимателно пъхаш в единия край пръст,  по този нчин нарушаваш вакума и готово.
 
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #689 -: Ноември 04, 2011, 17:14:11 pm »
А, това го знам. Мислех, че има и някаква друга хитринка  :D
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #690 -: Ноември 09, 2011, 15:56:56 pm »
Момичета, как да увелича кърмата си?

В болницата чак на пети ден успях да отпуша, гърдите ми бяха станали като камъни и голямо стискане и дърпане с помпата, та чак зърната ми са разранени.А сега са меки, но почти нямам кърма, на всяко ядене дохранвам.

С какво да увелича?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #691 -: Ноември 09, 2011, 16:07:51 pm »
Момичета, как да увелича кърмата си?

С български лактогонен чай от аптеката. Препоръчвам ти затопляне на гърдите с компрес 20 мин преди кърмене.

Това, че гърдите ти са меки, не е показателно за липса на мляко. Всичко ще се регулира.

Успех!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #692 -: Ноември 09, 2011, 16:40:28 pm »
Лично на мен най-много ми помогна синът ми :) Колкото повече суче- повече стимулира кърмата :)
-много течности. Правех си и чай от анасон и копър, също и разтворимия чай на Хип, но не мога да кажа дали имаше някакъв особен ефект. Просто гледах да се наливам колкото може повече.
- жито /аз си покълвах и добавях в салатата/, ядки /овесените обаче му докараха слуз в акото/
- гледах да ставам да се цедя през нощта, ако малкия не се събуди да суче и дохранвах с изцеденото, когато не му достигне през деня.
-ползвала съм и консултантките на ллл, когато има проблеми /най-вече със запушени канали и разни "кърмачески стачки" :)
Постепенно нещата си идваха на мястото и се кърмехме доста дълго време. Сам се отби на година и 7 месеца.
Пожелавам ти успех!


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #693 -: Ноември 09, 2011, 18:04:29 pm »
Момичета, как да увелича кърмата си?

В болницата чак на пети ден успях да отпуша, гърдите ми бяха станали като камъни и голямо стискане и дърпане с помпата, та чак зърната ми са разранени.А сега са меки, но почти нямам кърма, на всяко ядене дохранвам.

С какво да увелича?



На мен много ми помага сварено жито,по една чаша на ден.Правя си го като десерт,с мляко)))Обаче не прави моята грешка да го хапваш вечер!Веднъж го направих и...ЕФЕКТА беше потресаващ.
Много течности.Аз обичам водичка,сменям ги изворни,трапезни,минерални.Чай не обичам,освен ментов,но за него прочетох,че се препоръчва при отбиване,намалявал кърмата))))Така,че минавам и без чайчета.Иначе яж ядки(всякакви,без фъстъци)Аз и тук не съм много редовна,ама...кърмата става по-гъста и по хранителна.И много спокойствие,мила!
джиджи Аз сега съм се умислила какво ще правя като започнат зъбките.Дали няма да ме хапка бузанка?Иначе днес бяхме на консултация.За последния месец е наддала 600 гр.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #694 -: Ноември 09, 2011, 19:10:34 pm »
...
джиджи Аз сега съм се умислила какво ще правя като започнат зъбките.Дали няма да ме хапка бузанка?Иначе днес бяхме на консултация.За последния месец е наддала 600 гр.

В интерес на истината, точно когато му избиваха първите зъбки имахме такъв проблем. Синът ми обаче от бебе си беше много чувствителен /дори и сега продължава да е така/ и като ме чуеше да изохкам, така се разстройваше, че след това едва успявах да го накарам да суче. С много търпение, успокояване и опити, пак продължавахме, но явно това му "даде урок" и след втория или третия път не повтори. Спомням си че четох из интернет разни статии по въпроса и там изброяваха доста начини за справяне според характера на детето. По-късно ще опитам да намеря статията за да я копирам тук.

Мисля, че беше тази:
http://lalechebg.com/2009/09/faq-baby-biting/
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 19:14:43 pm от джиджи »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #695 -: Ноември 09, 2011, 19:46:18 pm »
Така...
Купих почти всички биберони, за да прилъжа сина ми да яде от шише, е за съжаление нищо не става. В момента, в който види шишето започва да реве и да се дърпа от него. Реших, че проблемът може да не е в бибероните, а да е в АМ. Изпробвахме Аптамил, Лактана, Хип, Нан - резултат нулев, само отворени кутии с АМ. Вода също не пие.

От седмица ходя на зъболекар и ми се налага да отсъствам от вкъщи за 3-4 часа. Жорко отказва да яде от шише, стои гладен и ме чака да се прибера да го накърмя. Покрай болката от лечението и притесненията с яденето, кърмата ми започна да намалява. Притеснявам се дали изобщо му стига храната. Та, моля ви дайте ми акъл как да го науча яде от шише.

Мими26, сънен също отказва шишето - ще заспи гладен, но няма да яде от шише.

Силванче, да допълня към съветите на момичетата - хапвай сурови бадеми и лешници по 50 гр на ден, пийвай и бозичка ( има био боза по магазините). Ще се справите, всяко начало е трудно. Ако искаш се обърни към консултант по кърмене, на мен те ми помогнаха.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #696 -: Ноември 09, 2011, 19:57:18 pm »
Тереза я излъгахме полузаспала след баня. Пи съвсем малко първия път, повечко втория, докато свикна накрая. Ползваме биберони на Нук, които затоплях .Бяхме точно на вашата възраст. Бъди търпелива и възможно най-спокойна, не го пробвай, когато е много гладен, за да не се изнерви.

Ще се справиш.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #697 -: Ноември 09, 2011, 19:58:30 pm »
Мецани, не искам да те обезсърчавам, но аз така и не успях да науча синът ми да яде от шише. В началото като беше новороден нямаше никакви проблеми, дохранвала съм го и с АМ и с кърма от шише, но по-късно, след като ми се регулира кърмата и не ми се налагаше да дохранвам, явно се "отучи".

Също като теб бях пробвала всякакви видове биберони, АМ, но.... уви.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #698 -: Ноември 09, 2011, 20:03:35 pm »
мецани моят син пие от шише ако не е много огладнял или първо давам малко от гърдата. Да пробват да го хранят половин час по-рано.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #699 -: Ноември 09, 2011, 20:08:18 pm »
Аааа... никакво обезсърчаване  :lol:! Както ми повтаряха, че бебе, което 40 дни не се е научило да суче, няма никога да започне, така синът ми засука. Както дъщеря ми не можеше да пие от шише, така си и свикна  :wink:.
Ще стане работата, иначе Мецани трябва да мине направо на пържолки  :lol:.