0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #620 -: Октомври 19, 2011, 23:24:18 pm »
Благодаря Фибо. Много съм "боса" в тази област...
 "По-голяма дупка" - хихи,пък аз съм му взела на НУК единичка, да не му е лесно  :lol:
:lol: завалийката...то от цицата сигурно тече по-силно...
:lol: :lol: :lol: дааа
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #621 -: Октомври 20, 2011, 00:12:13 am »
Аз с най-голямо удоволствие бих заменила нощното хранене от кърмене на АМ, обаче Жорко отказва шишето, плюе биберона и се дави. Залъгалка също отказва. Не знам по какъв начин да му пробутам шишето. Свекърва ми разбира се ми даде акъл да намажа бибата с мед, при което аз категорично я отрязах.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #622 -: Октомври 20, 2011, 00:19:38 am »
Благодаря Фибо. Много съм "боса" в тази област...
 "По-голяма дупка" - хихи,пък аз съм му взела на НУК единичка, да не му е лесно  :lol:
:lol: завалийката...то от цицата сигурно тече по-силно...
:lol: :lol: :lol: дааа

Моите - определено течаха доста по-обилно от това, което пускаше единичката на "Авент"  :lol: На "Нук" сигурно пуска пак толкова. Дидон , приятелки-кърмачки, които взеха да дават добавка АМ, когато им намаля кърмата ми похвалиха много тези шишета: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9779&cat=39
То не шишетата де, ами самия биберон. Освен, че имитира гърда и пр. на Chicco по принцип са им по-пропускливи бибероните и мисля, че най-малкият размер от тях - се доближава максимално до пропускливостта на гърдата. Не съм ги пробвала, но големи хвалби ги хвалят от доста места вече, може да пробваш с едно такова.

Мецани, може и ти да пробваш да го излъжеш с такова шише. Всъщност, аз за тях чух първия път, точно след сагата на една мама, чиите бебе не щеше никакво шише...нямаше нещо, което да се продава тук и да не е пробвано. Не и не! И накрая й донесли ей такова от чужбина /тук още ги нямаше/ и малкия взе, че пропи АМ о т него. Може да е било чиста случайност де, ама не пречи да се опита.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #623 -: Октомври 20, 2011, 00:21:46 am »
Мецани, аз купих шишетата на МАМ, защото са с приплескани биберони като гърдата и мнооого нежни, почти са докарали мамината цица. Само с това успях да го отбия без излишни драми. В началото бяхме на д-р Браун, ама само за дохранване след кърмене и го преживяваше. Като спря напълно кърмата милото ревеше, добре че бях взела едно резервно шише на МАМ.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #624 -: Октомври 20, 2011, 00:30:25 am »
Jбрул и Дидон, какво общо има разтварянето със сгъстяването? Дори много е добре, че всичко разтваря, защото нали именно да го разтвори е идеята. Аз водата я топля яко,че да разтворя поне малко това оризово брашнно, така че ако разтваря радвай се.  АР АМ също се разтваря. Не знам какво казва д-р Бърди, но всеки друг каза, че има ефект. При това положение с бебето аз бих опитала. 

Боби


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #625 -: Октомври 20, 2011, 00:44:25 am »
Боби, "общото" е, че АР-млеката са доста по-гъсти. Явно не си хранила с такова, но аз съм и когато изстине - има консистенция на рядка каша, пък да мине през биберон единичка е почти небъдна история.
Щом кърмата усвоява оризовто брашно така, че това не променя консистенцията й - нищо не правиш по проблема "рефлукс". Оризово брашно в кърма - само ще я направи по-засищаща, но тя ще си е все така рядка /сравена с АР-мляко, или нормално АМ+оризово брашно/. Което би те устройвало, ако целиш бебето да изкара по-дълго време заситено, но няма да помогне при рефлукс. Ако ставаше така - аз нямаше да спра да кърмя, а бях като кравата на "Милка" - мляко да искаш. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #626 -: Октомври 20, 2011, 01:18:16 am »
дидон, пробвай да повдигнеш не матрака, а горните крака на леглото - консултантката по кърменето обясняваше на едни майки, които имаха подобен проблем - взимаш няколко книги и ги слагаш под краката. тя препоръчваше книгите на джина форт, но това е в графата "фанатични" :)

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #627 -: Октомври 20, 2011, 01:40:11 am »
дидон, пробвай да повдигнеш не матрака, а горните крака на леглото - консултантката по кърменето обясняваше на едни майки, които имаха подобен проблем - взимаш няколко книги и ги слагаш под краката. тя препоръчваше книгите на джина форт, но това е в графата "фанатични" :)



Това е в графата "неработещи", просто защото при първото помръдване на бебето насън и то се озовава забито в долната табла на кошарата. :wink: ...или мрежа съответно - зависи от леглото му. Приложимо е до някаква степен, само при бебета, които са на 30-40 дни и почти не се движат и го казвам, единствено и само защото съм го опитвала /ама с книги на друг автор/  :lol: Такъв тип наклон - може да се осигури и с поставяне в кошарата на бебешкия шезлонг, настроен както се иска, но оттам идват другите несгоди - детето може да спи само по гръб, трябва да е вързано и т.н.т.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #628 -: Октомври 20, 2011, 05:54:02 am »
Щом кърмата усвоява оризовто брашно така, че това не променя консистенцията й - нищо не правиш по проблема "рефлукс".
Кой ти каза, че не я променя? Това че се разтваря не означава, че не се сгъстява. А дали помага - дъщеря ми втори ден не е повръщала, без да сгъстявам много. Дори си мисля, че има нещо друго, не само гъстотата.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #629 -: Октомври 20, 2011, 08:57:00 am »
 Боби, цитирах д-р Бърди. Не разбрах точно, какво означава това, но той доуточни, че няма да се получи. Е, не ми пречи да опитам, тамън ще ви кажа има ли някакъв резултат.
 Ние тази нощ, не успяхме да опитаме нищо. Следствие на ротарикс ваксината, предполагам, имахме постоянен дисконфорт, къркорене и пънене. Мама игра ролята на шезлонг.
 Само  да се оправи бебо и ще предприема нещо. Резултатите ще споделя веднага
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #630 -: Октомври 20, 2011, 10:01:33 am »
Дидонка, на Нук бибите на шишетата са доста различни от всички останали и на повечето деца им е трудно да пият от тях. Дупката се пада на небцето и явно това ги затруднява. Иначе се водят някакви ортодонтски.
София цоцка от вяскакви шишета, но от Нук не може.
Може и ти да опиташ от друго шише да даваш на Кало :wink:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #631 -: Октомври 20, 2011, 10:03:58 am »
Аз с най-голямо удоволствие бих заменила нощното хранене от кърмене на АМ, обаче Жорко отказва шишето, плюе биберона и се дави. Залъгалка също отказва. Не знам по какъв начин да му пробутам шишето. Свекърва ми разбира се ми даде акъл да намажа бибата с мед, при което аз категорично я отрязах.
Когато се поунесе, докато суче, пробвай да замениш бързо гърдата с шишето. При нас това подейства, че имахме различни периоди на "желания" и "претенции", а не можех да си позволя да сучат само от гърда.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #632 -: Октомври 20, 2011, 10:23:35 am »
 Ще опитам с друго шише, макар че той ги харесва тези. Веднъж го пробвах с едно на Чико, голям смях падна, едни езици започна да им пуска, усмивки и песни, но не и да ги засмуче
 Въпреки затрудненията, той си изпива по 100мл от шишето на Нук.Явно просто ще сменя S с М , да му е по-комфортно
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #633 -: Октомври 20, 2011, 10:47:17 am »
Щом кърмата усвоява оризовто брашно така, че това не променя консистенцията й - нищо не правиш по проблема "рефлукс".
Кой ти каза, че не я променя? Това че се разтваря не означава, че не се сгъстява. А дали помага - дъщеря ми втори ден не е повръщала, без да сгъстявам много. Дори си мисля, че има нещо друго, не само гъстотата.

Боби, посочила съм кой го казва. :wink: Ако имаш несъгласия по въпроса /а явно имаш/ - не следва "спорът" да бъде с мен. Моето дете се гърчеше след всеки прием на кърма, буквално гърчене, но поне като чета - неговият рефлукс беше в доста по-тежка форма от този, който има твоето бебе и това на Дидон. Вероятно и това си има значение как и на каква храна реагира бебето. Щом казваш, че с кърма и оризово брашно при вас се е получило - не виждам какво пречи и други майки да опитат. Със сигурност - няма да навреди. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #634 -: Октомври 20, 2011, 10:56:12 am »
Аз не мога да дам съвет да се храни детето от шише, но мога да кажа два начина за оригване, защото Божидара почти не се оригваше, та значи слагате бебето седнало, държите го за гърдичките и леко го накланяте напред, втория начин е гушвате бебето държите го за главичката и с него се накланяте напред(все едно се покланяте), при нас действаха и двата начина.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 10:57:50 am от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #635 -: Октомври 20, 2011, 12:17:04 pm »
А относно сученето от шише - На бебето трябва ли да му е по-трудно да суче от него или да му е по-лесно?(независимо дали пие кърма или АМ) Благовест изпива 110 мл. за около 10 мин. а една приятелка каза че е по-добре да му е по-трудно. Ползвам шишетата на авент с биберони единичка и двойка, но времетранието е едно и също.
Приемам съвети за евентуална смяна на шишетата :-) Разбрах че на нук единичката  пуска по-трудно. Дали е подходящ за дете на месец и половина?


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #636 -: Октомври 20, 2011, 13:27:17 pm »
Иви,не разбирам защо трябва да му е трудно?? :) Каква е логиката?
Трудно текат шишетата които са силно стегнати.Или когато дупката на бибата дойде вече малка,т.е. тя не става малка а бебето заяква и със по-силното засмукване млякото не тече.Бебенцата/повечето/ не умеят на този етап да саморегулират засмукването си съзнателно.10мин може да са много,а може и да са Ок.Гледай бебето,ако се задъхва,пъшка и видимо се уморява - разхлаби шишето,да влиза по-лесно въздух или му вземи по=голяма дупка.
Ние спецялно  на вашата възраст с каква дупка бяхме,когато се дохранвахме със НАН Транзит/доста гъсто/ ползвах Нуби 2ка - тези биби са със една единствена дупка в различни диаметри.Не като при АВент например - 2 дупки,3 дупки и т.н.През Авент гъстото АМ не течеше...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #637 -: Октомври 20, 2011, 13:37:23 pm »
Иви,не разбирам защо трябва да му е трудно?? :) Каква е логиката?

Аз дори съм го чела някъде това... Логиката е, че така детето можело да се отбие, тъй като от шишето млякото тече, а от гърдата бебето трябва да полага усилие и да смуче по-силно. Така постепенно децата започвали да предпочитат лесното /шишето/ пред трудното /гърдата/. Предполагам, че се отнася обаче за по-малки бебета, защото моят син като новороден нямаше проблеми да си хапва и от шише от време на време, но по-късно /тъй като бях спряла да дохранвам, защото нямаше нужда/ не искаше даже да доближи биберон. Напразно опитвах, като се надявах така да го отбия по-лесно.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 13:39:10 pm от джиджи »


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #638 -: Октомври 20, 2011, 14:49:49 pm »
Съгласна съм,че сученето е различно,но според мен не е задължително сученето да е по-трудно.Просто е различно...Има мами дето гърдите им текат буквално още при плач на бебето.Че има бебета дето се давят в кърма :)Такива даже едва сварват да гълтат,камо ли да полагат усилие да сучат.При други,като нас например,тече по-трудно и бавно и прилагах компресия - помагаше. :)
Може би е индивидуално,да зависи от ситуацията :)
Във всеки случай обаче,тук при нас такъв мит не съществува и нито педиатърът,нито консултантката смятаха че ако дохранвам ще се отбие и ще предпочете "лесното"
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #639 -: Октомври 20, 2011, 18:34:27 pm »
Опитайте да пиете от шише, хич не е лесно  :wink: