0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #520 -: Октомври 02, 2011, 21:06:47 pm »
като му дойде времето, ще го пробвам и аз. На нас ни подариха едни гуми за дъвкане/ чесане, които вътре са с гелче и точно се замразяват
Ивана въобще не пожела да ги позлва.Затова започнах да замразявам морки(влажни)кърпички и и давах да си дъвче. Тях малко повече ги приемаше, но пак не беше много ентусиазирана. Мисля, че по-скоро и харесваше като и се разтопи в устата студената вода, от колкото да си чеша венците.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #521 -: Октомври 02, 2011, 23:21:24 pm »
Аз пък не съм привърженик на идеята да се слагат студени/замразени неща в устата на бебе...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #522 -: Октомври 02, 2011, 23:25:05 pm »
Аз пък не съм привърженик на идеята да се слагат студени/замразени неща в устата на бебе...

 Има резон  :?
 По-скоро ми е интересно, детето не го ли отблъсква да държи нещо студено
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #523 -: Октомври 03, 2011, 02:21:20 am »
По-скоро ми е интересно, детето не го ли отблъсква да държи нещо студено
Не ги отблъсква,те обичат.  Те затова ги продават тези неща, защото се знае, че ги успокоява, а това със замразяването на кърпите го научих от други майки, на чиито деца помага. Тук майките дори дават на бебетата да си смучат ледчета и не ги отблъсква. Педиатърката също ми го предложи да го пробвам. А и като гледам Ивана сега, тя много обича да пие студени неща  и да яде сладолед.
 В крайна сметка то детето ще си покаже дали му харесва или не. Ако го отблъсква, няма да я иска.


Боби

« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 02:25:52 am от Bobbie »


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #524 -: Октомври 03, 2011, 12:43:36 pm »
Да питам   мамите с   бебоци на нашата възраст - в кои пози кърмите ?
 
Бях чела ,че е хубаво да се сменят позите , защото при всяка поза обхваща и засмуква  различни канали .

В началото като новороден ,се кърмехме само на ръце  / футболна топка и кръстосана люлка /  .За полегнали и дума не можеше да става -не можех  да му подам гърдата .

Напоследък обаче се кърмим само легнали  или на стола с възглавката за кърмене ,ама той натежава , мърда.
 
 Ако имате някакви  хитринки за удобство ,споделете  :wink:


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #525 -: Октомври 03, 2011, 12:52:17 pm »
Винаги ми е било най-удобно легнала на една страна. Седнала кърмех в началото и после като ми се налагаше да го правя навън. Футболна топка ме посъветваха, когато ме боляха зърната в началото, уж така най-малко боляло. Но  аз имах доста силна струя и бебчо се давеше като беше по-малък. За това легнала беше най-добре, защото струята не течеше толкова силно в тази поза.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #526 -: Октомври 03, 2011, 17:33:25 pm »
 Вечер и нощем понякога кърмя легнала. Много ми е удобно, но после страшно ме домързява,а да вдигна детето да се оригне, а нашия има нужда... Седнала га кърмя като придържам гръбчето и главичката, а дупето му е поседнало на краката ми...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #527 -: Октомври 03, 2011, 21:50:20 pm »
Винаги съм кърмила седнала и бебето легнало на възглавница. Ивана така си я кърмих до 5тия месец и не ми е пречело, че е голяма.


Б.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #528 -: Октомври 04, 2011, 13:44:42 pm »
аз май кърмя както ми дойде - основно седнала или легнала. не съм пробвала "футболната топка" мисля, че вече ми е твърде тежка за нея.

аз да се оплача, опитах се онази вечер да се изцедя и нищо не излезе нито от едната, нито от другата гърда. очевидно имам кърма, щото детето си яде и е спокойно, ака сега почти на всяко кърмене, било от смяната на състава на слюнката. но това с цеденето не ми се отдаде. ще пробвам сега през деня, да кажем, че нощем има по-малко кърма.

аз също съм й сложила мокра кърпа във хладилника (четох тези неща да не се замразявали, а да се охлаждат в хладилника, там й държа и метални лъжички), но май най-й-харесва да смуче нейния си или моя пръст. мен ме притеснява по-скоро студената мокра кърпа да стои върху гърдите й, докато тя я дъвче, ама ще видя някой гумиран лигавник дали имам. вие как сте го решили този проблем?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #529 -: Октомври 04, 2011, 20:55:26 pm »
 Еленка, гумения лигавник ще свърши работа :)
 А защо мислиш, че през нощта имаш по-малко кърма... Най-бурното образуване на млякото е между 4ч-6ч. Така, че рано сутрин би трябвало да имаш доста.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #530 -: Октомври 04, 2011, 22:09:46 pm »
аз също съм й сложила мокра кърпа във хладилника (четох тези неща да не се замразявали, а да се охлаждат в хладилника, там й държа и метални лъжички), но май най-й-харесва да смуче нейния си или моя пръст. мен ме притеснява по-скоро студената мокра кърпа да стои върху гърдите й, докато тя я дъвче, ама ще видя някой гумиран лигавник дали имам. вие как сте го решили този проблем?
Навий я на руло. Ние ги замръзявахме навити на руло и така и я държах докато дъвчеше. Няма кога да и я даваш да си я дъвче дълго,защото се стопля много бързо дори като е замразявана. Според мен само в хладилника няма да свърши никаква работа и ще се стопли за секунди.  Като го пробваш сама ще видиш.

Ако си цедила след като си кърмила е възможно да си нямала, след като е било вечерта.

За студеното - това, че от студено се разболява е твърдение, което си е наш български патент. Тук на децата в детската градина млякото им се дава студено от хладилника и никой не е чувал, че от това се разболявало.


Б.
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 22:34:34 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #531 -: Октомври 04, 2011, 22:40:26 pm »
Нее,Боби,тя казва,че се притеснява да й стои кърпичката мокра върху гърдичките.
Според мен,обаче и гумен лигавник няма да ти свърши работа,Елена,защото няма да е мокра но пок ще й държи студено.
Както предлага Боби,на руло от фризера и да й го държиш е най-удачно,мисля...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #532 -: Октомври 04, 2011, 22:57:29 pm »
Нее,Боби,тя казва,че се притеснява да й стои кърпичката мокра върху гърдичките.
Според мен,обаче и гумен лигавник няма да ти свърши работа,Елена,защото няма да е мокра но пок ще й държи студено.
Както предлага Боби,на руло от фризера и да й го държиш е най-удачно,мисля...
Ааа, ясно. Ако я държи, само устата и ще допира - не ми се е случило да капе. То няма какво да тече кой знае колко, когато е сложена във фризера почти суха. Аз си мисля, че ако детето хареса тези замръзяващите се залъгалки, това е къде-къде по-добре.  Те са с някакъв гел вътре и стоят студени повече време, но само частта която дъвче, така че няма какво да се разтече. Ние пробвахме кърпите,само защото Ивана никога не е дъвчила залъгалките.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #533 -: Октомври 04, 2011, 23:15:26 pm »
Винаги съм кърмила седнала и бебето легнало на възглавница. Ивана така си я кърмих до 5тия месец и не ми е пречело, че е голяма.


Б.
И аз така кърмих Симона до 1г. и 3м. , така ни беше най удобно и на двете  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #534 -: Октомври 06, 2011, 02:20:57 am »
това с навиването е много полезна идея, благодаря.
дидонка, казвам, че вечерта като се цедих не успях да изцедя нищо, сутрин си имам, даже от време на време все още мокря тениските. то и вечер явно имам, защото тя си спи, явно не е гладна. макар, че за последния месец е качила само 400 грама. тя е е на 4.5 месеца и доколкото знам това е нормално, но както можете да си представите започнах да си мисля какво ли не - като например дали не спи през по-голяма част от деня, защото не й стига млякото. но пък е спокойна, не плаче, когато е будна е активна и се смеем и закачаме. не съм очаквала, че ще се шашкам за всяко нещо и при вас ли е така? хем я виждам, че е добре, хем какво ли не ми минава през главата. до миналия месец наддаваше твърде много, сега - твърде малко, както казва един виден психиатър "угод нема".
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #535 -: Октомври 06, 2011, 05:15:31 am »
това с навиването е много полезна идея, благодаря.
дидонка, казвам, че вечерта като се цедих не успях да изцедя нищо, сутрин си имам, даже от време на време все още мокря тениските. то и вечер явно имам, защото тя си спи, явно не е гладна. макар, че за последния месец е качила само 400 грама. тя е е на 4.5 месеца и доколкото знам това е нормално, но както можете да си представите започнах да си мисля какво ли не - като например дали не спи през по-голяма част от деня, защото не й стига млякото. но пък е спокойна, не плаче, когато е будна е активна и се смеем и закачаме. не съм очаквала, че ще се шашкам за всяко нещо и при вас ли е така? хем я виждам, че е добре, хем какво ли не ми минава през главата. до миналия месец наддаваше твърде много, сега - твърде малко, както казва един виден психиатър "угод нема".
То си има графика. Ако е в графиката, значи проблем няма.Аз никога не съм го мислила това, защото Ивана си изглеждаше добре. Сега погледнах - тя след третият месец никога не е качила повече от 500г .  А сега от както стана на 1г не е качила нищо - 150г за 3 месеца. Обаче си е здрава, много жизнена и не е кльощава, така че не я мисля. Освен това такива количества храна изяжда, че съм убедена, че не сме я оставили гладна. Това не е точна наука като математиката. Ако бебето изглежда добре, няма какво да се притесняваш. Те на консултациите, ако има нещо, ще ти кажат.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #536 -: Октомври 06, 2011, 08:44:20 am »
Боби, а от сега нататък още по-малко ще качва  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #537 -: Октомври 06, 2011, 09:31:50 am »
Боби, а от сега нататък още по-малко ще качва  :D
Хе хе - тя ако задъжи на тези 50г на месц, на 16години ще е 18кг :-) ( сега е само 9кг )

Боби


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #538 -: Октомври 06, 2011, 11:20:14 am »
Ами,ние от 2 до 3г (за 1 год.) качихме по около 400гр.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #539 -: Октомври 06, 2011, 16:40:16 pm »
Ние скоро официално ще "напуснем темата". Кърмата ми почти спря. Имах желание да кърмя още до около месец, но пък имам зареден фризер за около 2-3 седмици  :wink:.
Със сигурност ще ми липсва, но пък ще наблегна на положителната страна  :D. Все още не съм поляла раждането на дъщеря ми  :wink:.
Успешно кърмене!