0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #480 -: Септември 27, 2011, 16:11:26 pm »
Боби, това с мазнината не знам дали е показателно.Моята като цяло изглежда по-нискомаслена :), обаче Калоян качва по 1,1кг 1,2кг на месец...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #481 -: Септември 27, 2011, 16:46:46 pm »
Боби, това с мазнината не знам дали е показателно.Моята като цяло изглежда по-нискомаслена :), обаче Калоян качва по 1,1кг 1,2кг на месец...
Качва си, защото са си му достатъчни калориите. Мисълта ми беше, че ако е по-маслена, има повече калории т.е. за еднакво количество калории за едното дете ще трябва да има пове кърма от другото.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #482 -: Септември 27, 2011, 17:49:11 pm »

И ето тук много се обърках вече.Казаха ми да кърмя бебка на не по-малко от 2 часа,защото кърмата сега усилва коликите,а в същото време чета,че при колики е желателно бебето да се храни по-често и по малко,за да не яде така лакомо и да се нагълта с въздух osi_10
Доктор Бърди го беше написал някъде. Изобщо не е задължително бебенцето ти да плаче от глад. Скоро сама ще различаваш различните й нужди.

Боби, това с мазнината не знам дали е показателно.Моята като цяло изглежда по-нискомаслена :), обаче Калоян качва по 1,1кг 1,2кг на месец...

На моята пък изобщо никаква мазнина не изплува... Вероятно Тереза тайно си дояжда с пържолки, докато ние спим по цяла нощ  :lol:.

За пореден път призовавам всички да се опитат да не си налагат мнението, колкото и убедени в правотата му да са. Всяка майка знае най - добре за детето си.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 17:53:04 pm от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #483 -: Септември 27, 2011, 19:06:49 pm »
На моята пък изобщо никаква мазнина не изплува... Вероятно Тереза тайно си дояжда с пържолки, докато ние спим по цяла нощ  :lol:.
Не знам защо е така, но то и в АМ не изплуват, ама си ги има. Няма как да нямаш мазнини в кърмата. Фактът,че детето се развива нормално неврологично е показателен, че си взима достатъчно мазнини - дали с повече кърма от друго или как не знам, но ги взима.  Те имат нужда от мазнините заради развиващата им се нервна система в първите 2 години. Тогава се формират обвивките на невроните, които са направени от мазнини.  Затова като ги сложат на мляко след първата година, казват до 2 годишна възраст да е пълномаслено.


Б.
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 19:12:59 pm от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #484 -: Септември 27, 2011, 19:15:41 pm »
Знам бе, пиленце  :D... Точно това написах, но по моя си, арменския начин  :P..
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #485 -: Септември 27, 2011, 19:21:56 pm »
Знам бе, пиленце  :D... Точно това написах, но по моя си, арменския начин  :P..

:-)


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #486 -: Септември 29, 2011, 10:44:22 am »
Кърменето за всяка майка е различно усещане, някои кърмят защото това е най-доброто за бебето, други кърмят защото това е просто храната на бебето, а има и такива за които процесът на кърмене е много повече, просто е една магия, затова и мненията в тази тема са толкова различни, нека само не сме категорични и да позволяваме и други мнения.



правилният подход- кърми задължително, при всеки позив на бебето слагай на гърда, но прави и АМ и предлагай- то ако иска ще го изпие, ако е нахранено- едва ли

Това не е правилния подход, ако за теб е: о.к., пак повтарям добавка се дава след като са изчерпани другите възможности,и детето е навършило един месец, някои деца отказват да ядат или добавката или кърмата при смесено хранене(племенникът ми е такъв случай).(не се заяждам и не си налагам мнението, просто споделям и другата страна)
 

Ако ви се чете нещо полезно:
митовете за кърменето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920
И още нещо за дохранването: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200201.0
Какво влияе на количеството мазнини или калории в майчиното мляко?:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73978.0
Гледайте бебето, не кантара: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96129.0
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 11:42:25 am от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #487 -: Септември 29, 2011, 15:08:50 pm »
За да няма недуразумения- всичките ми мнения са насочени към майките които искат и се опитват да кърмят изключително(без дохранване, без даване на вода и без режим)


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #488 -: Септември 30, 2011, 00:48:32 am »
......
00:10 - кърмене
04:15 - кърмене
06:30- кърмене
07:30-помпа
10:30- кърмене +  АМ
11:00- кърма в шише
14:30- кърмене
16:30- кърмене
18:30- кърмене
19:30-помпа
21:00- кърмене +кърма в шише +  АМ
21:30-помпа
В този ден имаме 5 мокри и 4 наакани памперса т.е. ако гледаме това проблем няма.

.....
Не претендирам изобщо да съм спец по кърменето, но се опитвам да разсъждавам логично... не е ли нормално при толкова често кърмене, да няма големи количества кърма. Кога да смогнат тия гърди да произведат :)
Аз лично също бях от уж проблемните кърмачки през първите 6 месеца, че и повече. Теглих с везна, опитвах се да помпам безрезултатно, правих пробни кърмения в лекарския кабинет- по всичко личеше, че трябва да дохранвам, но малчо си качваше /месечно/ повече от добре и спинкаше по цяла нощ. При нас рязко намаля наддаването и също така се наруши съня след като започнах захранването... не знам защо..

За протокола- кърмих успешно до преди 10 дни ;) Отбихме се почти естествено...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #489 -: Септември 30, 2011, 07:22:17 am »
Не претендирам изобщо да съм спец по кърменето, но се опитвам да разсъждавам логично... не е ли нормално при толкова често кърмене, да няма големи количества кърма. Кога да смогнат тия гърди да произведат :)
Това беше на поискване - когато е искала съм давала. Би трябвало, ако четеш сайта на kelleymom, след 1-2 дена такъв режим, да започна да прозивеждам повече кърма. При мен не се получи.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #490 -: Септември 30, 2011, 08:03:35 am »
а пък ние тук не си падаме по фанатичните отклонения, ще ме извиняваш
извинявай, че не съм си кърмила изключително детето, като съм имала съмнение, че не се справям с кърменето
за една определена група напоследък се оказва, че не съм родила нормално, защото са ми сложили окситоцин и упойка, и детето ми не било кърмаче, зашото съм му давала известно време добавка  8O
кърмила съм двете си деца общо 30 месеца, което е кърмачески стаж 2 години и половина, но никога не бих си позволила да кърмя само едно дете толкова време, абсолютно грозна картина е за мен
ако някой искаше тук да си кърми изключително детето щеше да помоли за съвет как да го кърми без добавки и без вода, а аз такова нещо не съм прочела в последните страници- ти идваш и ми размахваш пръста
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #491 -: Септември 30, 2011, 08:17:47 am »
Не опорочавайте темата, моля! Изключително полезна, но мен би ме отказало да я чета, ако продължи в този дух, а какво остава за някоя новодошла жена
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #492 -: Септември 30, 2011, 08:25:22 am »

ако някой искаше тук да си кърми изключително детето щеше да помоли за съвет как да го кърми без добавки и без вода, а аз такова нещо не съм прочела в последните страници- ти идваш и ми размахваш пръста


Момичета,да ви се оплача малко.Нашия тати от известно време насам ме е загризал,да съм дохранвала малката с АМ,защото според него кърмата ми не й стигала и не спяла много.А аз не мога да й насмогна на памперси,а и за един месец е наддала 1300г.Не знам вече как да му обясня,че детето си се храни с кърмата ми и че това е период,който ще отмине.

krasi, дохранването е най-сигурния начин да се отбиете -кажи му го  на тати .Ако иска да му напишем по някое писмо до него , да прочете и да се убеди ,че няма нужда от АМ .А и при това наддаване - какво има повече  да иска . Иначе принцесата  лесно ще свикне на шише  и ще се вкарате в друг филм ...

Krasi, Йоанна много добре го е казала по-горе. Съгласна съм напълно с всичките ù постове по въпроса.

Явно ти не четеш, не съм те обидила никъде много те моля да се въздържаш от квалификации.

Сега разбрах защо много момичета спряха да пишат тук



0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #493 -: Септември 30, 2011, 08:28:22 am »
Аз не виждам да пита как да си кърми изключително детето?
На който не му е комфортно тук спира да пише, не виждам проблем в това :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #494 -: Септември 30, 2011, 08:42:23 am »
Аз не виждам да пита как да си кърми изключително детето?
На който не му е комфортно тук спира да пише, не виждам проблем в това :)


С радиото не може да се говори  :)
Дохранването не е изключително кърмене  :)

И последно: Световната здравна организация препоръчва изключително кърмене до 6 месец и след захранване до 2 години, ако те са фанатици и аз съм такава


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #495 -: Септември 30, 2011, 08:49:22 am »
Имаш предупреждение за тона си, следващият пост не по темата ще бъде изтрит
държите се както винаги нагло, само защото пише модератор
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #496 -: Септември 30, 2011, 14:39:45 pm »
Не опорочавайте темата, моля! Изключително полезна, но мен би ме отказало да я чета, ако продължи в този дух, а какво остава за някоя новодошла жена

Аз съм на същото мнение, а тепърва ще започвам да задавам въпроси, защото кърменето ни е малко "каша" :balk_160:
Споделям как е при мен, като не претендирам че е правилно и приемам съвети и предложения :)
Значи, в началото не се научихме да се кърмим, поради мое незнание ли, поради това че акушерките не ме насърчиха достатъчно ли, не знам. Като резултат малкия се дърпаше от гърдата ми  и не искаше да суче. Така за 4 дни от раждането си свали около 200 гр - това в болницата. След като се прибрахме при поставяне на гърдите ми не искаше да суче и се принудих да купя АМ по настояване на мъжа ми,свекъри и т.н.които са на принципа " все ми е тая какво яде стига да не е гладно". Та, по това време може и да съм нямала кърма - не знам, пропуснах да чета за кърменето докато бях бременна и като за капак ме хвана и следродилна депресия, та беше ревове за щяло и нещяло, направо се бях сдухала :-)))))))  След като се преборих и с помпата как действа взех да се изцеждам и му давах от шише кърма. Но дотогава си уморих детенцето от глад - щом и педиатърът каза че за нея това дете е гладно. не беше наддало нищо - някакви си 30 гр. които може и да са от напикания памперс  :balk_146:
Така се изцеждах и давах кърма около двайсетина дни, и понеже се изцеждах докрай май си докарах и прекалено много кърма, та постоянно ме боляха гърдите а и кърмата направо си капеше от мен и си подмокрях блузите. Пробвах да слагам на гърдата детето, но то не искаше да суче,а с тези изкуствени зърна не стигнахме до никъде.
Така докато не дойде една моя приятелка която кърми и й беше много интересно как така това дете не иска - Даже пробвахме моето дете да суче от нея ( и то засука от първия път  osi_10 ) и нейното от мен - и то засука.
Та причината която тя откри е че гърдите ми и зърната са прекалено твърди и мъника не може да засуче. :( :( :(  И сега като го слагам да суче трябва първо да изцедя малко за да омекнат и да захапе. Но тук друг проблем - толкова ме боли като засуче че си виждам всички роднини. Знам че трябва да захване и ореола - като гледам май го засмуква и него, но въпреки всичко много ме боли. Затова сега се кърмим горе долу така:
През деня му давам да суче от мен( давам и двете гърди за по 10-15 мин), а през нощта - кърма от шише( бях заваксала малко с кърмата и имам малко излишък от нея), като ако му дам кърма от шише, после се изцеждам за да има за следващо хранене, пък и гърдите ми иначе ще ме скъсат от болка.

Та това е нашата одисея. Бих се радвала ако дадете съвети как да направя кърменето от гърдите безболезнено и приятно и за двамата или някаква по-приятна система на хранене :-) че докато се нахраним и изцедим стане време за следващото хранене . Иначе съм решила че ще кърмя докато ми издържат нервите с тази с-ма, или докато имам кърма.
 П.П. Извинявам се за дългия пост ,ама исках да се обясня добре. Сега съм решила да си взема ел.везна да видя колко изсуква от гърдите.
А относно изцеждането на ръка - хич не ми се отдава - пробвах един път и за 40 мин. изцедих 30-40 мл. а с помпата за 20 мин. обикновено изкарвам около 80мл.
« Последна редакция: Септември 30, 2011, 14:46:06 pm от ivanita »


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #497 -: Септември 30, 2011, 15:58:28 pm »
Иванитка,не че съм много компетентна по кърменето,но за болезнените зърна(моите даже се бяха разранили и малката чак кръв сучеше)много ми помогна лансинох-мина ми за около 3 дни.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #498 -: Септември 30, 2011, 16:43:06 pm »
 На мен също ми помагаше крема, освен, че е лек за рагадите, овлажнява зърното. Между другото, откакто ползвам пластмасовите протектори на гърдите, да не тече кърма, зърната са винаги мекички, хидратирани и без болка. Забелязах, че залепването на зърното към тъканта на сутиенаили хартиената подплънка, кара зърното да пресъхва, запушва му отворчетата и го прави болезнено
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #499 -: Септември 30, 2011, 17:55:42 pm »
а аз кърмих с протектори около 3 месеца, ползвах на Авент
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит