0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #280 -: Юли 06, 2011, 14:48:22 pm »
Ели, аз ползвах тези накрайници за гърдите http://www.iventas.bg/iventas/index.php?/Philips-AVENT/Aksesoari-za-kyrmene/A00-30-Plastmasovi-nakraynitsi-za-gyrdi-ISIS.html в началото, когато млякото изтичаше безконтролно. Така освен, че оставах суха, събирах кърма и замразявах. Събирала съм по 20-40мл на кърмене.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #281 -: Юли 11, 2011, 19:45:28 pm »
 Меме,това удобно ли е за носене?
 На мен ми се струва практично.Наистина,подплънките подгизват,а това може да се събра вместо да се изхвърля иииии другото е, че всъщност са многократни...аз до сега съм изхабила една кутия от обикновените,така,че даже и цената ще излезе на сметка :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #282 -: Юли 11, 2011, 20:39:54 pm »
аз имам такива на медела, но на тях пише са не се използва събраното мляко, а да се изхвърля. пратих запитване в сайта дето меме е дала, ще ви кажа какво отговориха.

имам питане - колко време може да държа кърма в хладилника. за фризера знам, че е 3 месеца, а в хладилника?

аз започнах да се цедя, изцеждам по около 80-100 грама от едната гърда, но ади яде само от едната страна на кърмене, така че и за мен така е по-добре, олеква ми. тя не протестира много за биберона, само не знам колко трябва да изяжда на кърмене, нали никога не съм я мерила, някой може ли да каже, тя е на 6 седмици и малко. съжалявам, опитах да си сменя лентичката, но излиза само линк, без картинка.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #283 -: Юли 11, 2011, 23:07:31 pm »
Ели, доколкото аз знам и съм чела кърмата може да се съхранява до 8 дни в хладилника. Колко е вярно незнам, но и не съм стигала до толкова дни. Обикновено кърмата от единия ден свършва на следващия, че в тия жеги бебка яде по-малко.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #284 -: Юли 12, 2011, 02:02:06 am »
туци, благодаря ти за бързия отговор. аз сега мисля, ме имам друг, по-сериозен, проблем-девойката не иска да яде от биберон. първите два-три пъти уж нямаше проблем, но днес беше плюене, давене, реване, докато накрая трябваше да я нахраня по "традиционния начин". тя реве, на мен ми се плаче, не ми се мисли как ще е и тя се мъчи и аз, но трябва да направя нещо, защото от наесен ще се налага да яде от време на време от шише. ще съм много благодарна за идеи.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #285 -: Юли 12, 2011, 10:45:27 am »
 Аз знам до 24ч в хладилника, 6-8 месеца във фризер...
 Аз цедя през деня по малко,ние се кърмим, в края на деня пресипвам в пликче и го мятам във фризера  /задължително надписвам датата/
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #286 -: Юли 12, 2011, 12:57:18 pm »
На различните места пише различни срокове за съхранение. На едни 12-24 часа до седмица за хладилник. За фризер съм намирала от 3 месеца до 12...
Аз лично като имаше какво да съхранявам съм се съобразявала с най-малките срокове. До ден в хладилник и максимум 3 месеца във фризера. Размразена и затоплена веднъж кърма втори път не съм давала. Беше си ме страх да не стане беля. Имам обаче една майка покрай мен, която си даваше замразена кърма на почти година и нямаше проблеми, но аз не бих дала...

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #287 -: Юли 12, 2011, 20:08:39 pm »
туци, благодаря ти за бързия отговор. аз сега мисля, ме имам друг, по-сериозен, проблем-девойката не иска да яде от биберон. първите два-три пъти уж нямаше проблем, но днес беше плюене, давене, реване, докато накрая трябваше да я нахраня по "традиционния начин". тя реве, на мен ми се плаче, не ми се мисли как ще е и тя се мъчи и аз, но трябва да направя нещо, защото от наесен ще се налага да яде от време на време от шише. ще съм много благодарна за идеи.
Ели, и по "традиционния начин" ли имаше проблемче? Погледни й в устата, да няма начало на млечница - при нас така започна. Леки бели-белезникави отлагания по езика и небцето... Щото няма логика да е засукала биберона и после изведнъж да го отказва, според мене...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #288 -: Юли 13, 2011, 09:19:06 am »
Елена, бебетата са хитри - много бързо се научават да проявяват претенции, много повече им харесва "традиционният" начин, отколкото шишето, щом веднъж се научат да сучат. Не е ненормално, че ти бута биберона, но можеш да направиш следните неща: провери дали не му е много голяма дупката. Ако пуска твърде много мляко, може затова да се дави детето. Второ - предлагай всеки ден по малко кърма в шише, в началото на едно от храненията - 30-40 мл, не е необходимо да е много. Въпросът е да схване, че и от там излиза храна и тя е същата на вкус. Като (и ако) ги изпие, продължи с гърда. Аз така приучих Бобо към шише, той отказваше категорично да го приеме. Първите няколко пъти ме буташе и не изпиваше нищо, пробутвах му го като вземе да се унася. След това постепенно привикна. Въоръжи се с търпение и не насилвай детето, имаш време до есента.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #289 -: Юли 13, 2011, 23:23:56 pm »
надин, с кърменето нямаме никакъв проблем, слава богу, но биберона си го плюе, аз също мисля, че просто трябва да съм по-търпелива, но се вкиснах, мисля, защото досега не съм имала никакъв "конфликт" с нея и за първи път я карам да прави нещо, което ми е малко не-естествено и малко насила, но ще продължа да пробвам, пък наистина, камбозола е права, до есента много време има. четох разни неща по нета, да видим какво ще излезе. пък и цеденето е досадна работа. в този ред на мисли, при всяко цедене ли стерилизирате и още нещо, да знаете откъде мога да намеря стъклени бутилки на медела, досега видях само в американския амазон?

да ви кажа пуснах запитване за подложките за кърма, отговориха ми, че не препоръчват кърмата събрана по този начин да се дава на бебето. та така

а сега добрите новини - днес мерихме девойката - 6.08 кг и 57 см :) иначе е на 7 седмици, съжалявам, но лентичката ми излиза само на линк, не на картинка и не зная как да я оправя, ако някой знае, ще съм благодарна да пише

и още по невероятната новина - успях да отида на плуване, за половин час, но кой ти го дава, баща й я гледаше през това време, а като се прибрах и от вратата - на гърдата той беше много учуден, ама нали сега я кърми преди да излезеш, да ама то точно два часа са минали. и да му се не види - не исках да имаме точен режим и да карам бебето да яде по часовник, а то ме кара диването да кърмя по часовник  :D

лека ви нощ
е
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #290 -: Юли 13, 2011, 23:38:06 pm »
Аз използвах точно такива накрайници на Авент, за да събирам изтичащата кърма по време на кърмене- и аз по 40 мл. събирах. Стерилизирах ги и пресипвах кърмата веднага в стерилни контейнери-не съм имала проблеми. Понеже не можех да се цедя с помпа това беше единствения начин да замразя кърма или да събера от 2-3 кърмения ако трябва да изляза.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #291 -: Юли 13, 2011, 23:42:19 pm »
И аз ползвах такива накрайници на Авент. Добре, че бяха те, защото изцеждането при мен си беше пълен провал, а понякога се налагаше да дохранвам, че не му стигаше на горкото дете :)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #292 -: Юли 14, 2011, 12:01:47 pm »
 Сигурно и аз ще си взема такива протектори.Другите,тип превръзки, нещо не ми вършат особена работа.Най-вече нощно време.Като легна на една страна явно притискам гърдата и тя започва да шурти.Събуждам се се подгизнал сутиен
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #293 -: Юли 14, 2011, 22:31:39 pm »
И ние все още се кърмим успешно, нищо че с шишета, важно е че кърма имам, даже отново започнах да замразявам. В момента сме минали на 1-2 хранения, др вече са ни пюренца и каши, др седмица ще започваме и попарата.
Аз държа кърмата в хладилника в контейнер на Авент за 3 дни, а в камерата от 3-6 месеца. При баща ми имам фризер, там до 12 месеца може да се съхранява.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #294 -: Юли 16, 2011, 20:59:00 pm »
 Момичета,искам да ви питам, според вас как се отразява динята на бебока.Имам предвид, може ли да образува колики?
 На мен ми се отразява много добре, пък и съм чела,че е много полезна, но знам ли за бебока :?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #295 -: Юли 16, 2011, 21:52:10 pm »
На нас динята не ни се отразява, големия и той нямаше проблеми когато ядях диня.
Пробвай малко, после повече, то ще си проличи.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #296 -: Юли 17, 2011, 07:52:13 am »
 Благодаря,ще опитам!
 Вчера вечерта беше кошмар.За първи път толкова силна криза от коликите, така ревеше и се напъваше от 20ч до 23ч. Майка му не издържа   :( и пусна няколко сълзи...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #297 -: Юли 17, 2011, 15:26:53 pm »
И ние все още се кърмим успешно, нищо че с шишета, важно е че кърма имам, даже отново започнах да замразявам. В момента сме минали на 1-2 хранения, др вече са ни пюренца и каши, др седмица ще започваме и попарата.
Аз държа кърмата в хладилника в контейнер на Авент за 3 дни, а в камерата от 3-6 месеца. При баща ми имам фризер, там до 12 месеца може да се съхранява.

Браво на теб!

Ние отново имахме проблем. След ваксините апетитът на бебка драстично намаля, започнах да задържам мляко и ми се запуши едната гърда... Отново треска, температура, а накрая кърмата ми почти спря. 3 дни се кърмехме почти постоянно и всичко се оправи. Тази сутрин дори имах за фризера  :D.

Дидон, съчувствам ви за коликите. На нас явно ни се разминаха.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #298 -: Юли 17, 2011, 15:32:10 pm »
 Ох Ел, искрено се надявам да беше така тежко, заради някоя мамина грешка...
 Днес сме добре, но ще видим като дойде 20ч
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #299 -: Юли 17, 2011, 17:24:02 pm »
didon, аз на моите им пусках шум от сешоар или така наречение white noise - http://www.parenting.com/article/free-white-noise-downloads
Ако имаш скайп, мога да ти ги пусна. И сега като заспиваме им пускам и много ги успокоява. Също така със самия сешоар им правих топли масажи на корема, действа. Но определено са си гадна работа. Внимавай и ти какво ядеш.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...