0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #80 -: Август 15, 2007, 12:16:39 pm »
Мацки,трябва да си направява изследването за хламидия,но колежката ми е в отпуска и няма никакъв вариант да отсъствам от работа,за да ида на гинеколог.Въпросът ми е мога ли да си направя кръвен тест, и само IgG i IgM ли трябва да пусна,или и IgA?Лабораториите отварят рано и ще мога да отида преди работа,та затова питам.Ще съм ви благодарна да ми отговорите!Трети антибиотик пихме и дано сме се излекували вече!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #81 -: Август 15, 2007, 21:46:57 pm »
Най-добре си направи кръвен тест, от опит знам, че при доста висока стойност на кръвния тест, влагалищния показва отрицателен резултат. Просто дай кръв в някоя лаборатория и си вземи след това резултатите.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #82 -: Септември 15, 2007, 15:47:50 pm »
Дайте съвет кое изследване да си пусна за да разбера дали в момента всичко е наред и няма протичаща инфекция IgA или IgM.Правих преди месец и половина и тогава всичко беше наред.Преди 2 дена ми излезе и резултата от влагалищния секрет и там ми казаха че е отрицателен.Искам обаче да си пусна за по-сигурно и кръвен и се чудя кое ще е по правилно да пусна дали IgM или IgA.Помагайте,че е важно.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #83 -: Септември 15, 2007, 16:57:19 pm »
Би трямвало IgM но ни съм сигурна
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #84 -: Септември 15, 2007, 20:43:59 pm »
Здравейте!Изследвах се за хламидия и за нещастие резултата ми е положителен 1:64.Изписаха ми Azitrox 500 mg,три дни по 1 и mycomax еднократно,а за приятеля ми 1,7,14 ден по 1 хапче Azitrox .Много съм притеснена,някой лекувал ли се е с този антибиотик и колко е надежден?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #85 -: Септември 15, 2007, 21:13:11 pm »
Да надежден е антибиотика
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #86 -: Септември 15, 2007, 21:21:06 pm »
Благодаря ти!А 3 хапчта не са ли малко?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #87 -: Септември 19, 2007, 15:12:39 pm »
Здравейте момичета,
днес отидох в една лаборатория и казах, че искам изследване за хламиди. Сега ми излезе резултата и гледам, че има само IgG 7.6 (реф.граници 0-11). Но това IgG не е ли за минала инфекция? Защо не са ми направили за сегашна. Като кажа, че искам такова изследване не се ли подразбира, че ме интересува за сега, а не за преди. Какво да правя? От това изследване може ли да се разбере дали сега имам инфекция?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #88 -: Септември 19, 2007, 15:18:15 pm »
Да правя ли сега и за IgM?
Моля кажете си мнението
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #89 -: Септември 19, 2007, 15:24:12 pm »
Трябваше да кажеш че искаш и за настояща и минала а има и IgA за остра инфекция
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #90 -: Януари 29, 2009, 15:59:53 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #91 -: Януари 29, 2009, 16:13:02 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали

За виждането са видели евентуален проблем затова го пише и в епикризата, но защото не са проверили проходимостта? Ами изхода ти е наистина да направиш цветна снимка и да смениш гинеколога! Иначе това че са увеличени и уплътнени не говори че са напълно запушени но говори за евентуален проблем.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #92 -: Януари 29, 2009, 16:30:17 pm »
Много ти благодаря за отговора ти и аз мисли да се подложа на снимката но много ме е страх от резолтатите
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #93 -: Януари 29, 2009, 16:38:31 pm »
Много ти благодаря за отговора ти и аз мисли да се подложа на снимката но много ме е страх от резолтатите

Така като незнаеш какво е положението е по-страшно според мен!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #94 -: Януари 29, 2009, 16:49:51 pm »
Моят гинеколог се казва професор Пранчев казаха ми че е доста добър и е помогнал на доста жени да забременеят но аз специално се влача вече почти година и половина не знаиа какжо да правия
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #95 -: Януари 29, 2009, 17:47:58 pm »
Моят гинеколог се казва професор Пранчев казаха ми че е доста добър и е помогнал на доста жени да забременеят но аз специално се влача вече почти година и половина не знаиа какжо да правия

Търси специалист по стерилитет, насочи се към някой център по репродукция.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #96 -: Февруари 04, 2009, 08:46:30 am »
Здравейте ! Възможно ли е мъжът ми да няма хламедии , а аз обратното. Ние се лекувахме преди 2 години , после правихме тестове - единият кръвен - отрицателен , а другият влагалищен - пак отрицателен. Вчера си взимам изследванията и се оказа точно това мъжът ми няма хламидии , а аз - да. Та нали се предава само по полов път : от къде съм ги хванала пак , след като мъжът ми няма ???? 8O. Утре ще правя втори кръвен тест само на мен и имам едно желание - да се окаже грешен вчерашниат тест.От където и да погледна - няма логика.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #97 -: Февруари 12, 2009, 21:37:58 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали
АЗ немога да разбера какъв е този доктор който първо прави лапарото после ще те прашта на ЦС ами нали по време на лапарото се проверява всичко проходимоста яйчници и т.н....
сменяй го веднага каде прави лапарото
*

    vasсileva

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #98 -: Април 01, 2009, 11:29:32 am »
здравейте,
прочетох всички коментари относо това заболяване искам да ви споделя какво се случи с мен и ако някой може да ми каже нещо,ще сам ви много благодарна.
За парви път през 2001 ми правиха изледване,но само IgG -там резултата беше 1:128 полужителен,доктора ми изписа много скъп антибиотик 3 хапчета-90,00лв (тогава през 2001).След това си правя тест през 2004 IgG-12,6 и IgM-5 и ми предписаха отново антибиотик.След това 2006 отново си правя тест,но този път ,не ми бяха написали рефрентните стойности а само Ig (+) и отново антибиотик,от 2002 аз сам само с един мъж и той е само с мен и сам сигорна в това.Днес ще си правя отново тест,но найстина незнам какво да си мисля.Моля ви за някакво мнение или съвет.
Предварително ви благодаря.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #99 -: Април 02, 2009, 10:27:41 am »
здравейте,
прочетох всички коментари относо това заболяване искам да ви споделя какво се случи с мен и ако някой може да ми каже нещо,ще сам ви много благодарна.
За парви път през 2001 ми правиха изледване,но само IgG -там резултата беше 1:128 полужителен,доктора ми изписа много скъп антибиотик 3 хапчета-90,00лв (тогава през 2001).След това си правя тест през 2004 IgG-12,6 и IgM-5 и ми предписаха отново антибиотик.След това 2006 отново си правя тест,но този път ,не ми бяха написали рефрентните стойности а само Ig (+) и отново антибиотик,от 2002 аз сам само с един мъж и той е само с мен и сам сигорна в това.Днес ще си правя отново тест,но найстина незнам какво да си мисля.Моля ви за някакво мнение или съвет.
Предварително ви благодаря.

а антибиобграма прави ли? при теб може да не помагат тези антибиотици, които си пила. не винаги най-скъпото е най-ефикасно. това са доста години. през това време с 1 и същ партньор ли си била?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав