0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #60 -: Юни 10, 2007, 22:53:50 pm »
Момичета, бихте ли коментирали и моите резултати, моля.
IgG 15.5 /0-9 отрицателен, 9-11 граничен, 11 и нагоре положителен/
IgM 5    /0-9 отрицателен, 9-11 граничен, 11 и нагоре положителен/
Предварително благодаря!




Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #61 -: Юни 10, 2007, 23:15:32 pm »
Скарлет имаш положителен резултат за стара отшумяваща инфекция.
Може би не е зле да направиш и PCR тест, за да изключиш наличието на активна хламидийна инфекция.
  09.11.2007
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #62 -: Юни 10, 2007, 23:17:38 pm »
IgG показва дали си имала хламидия. При теб е над реф.стойности. Значи си имала хламидия и вероятно излекувала. Титърът понякога пада бавно.
IgM показва дали сега има хлам. инфекция. При теб е в реф.граници. За по-сигурно пусни и ДНК тест.
Поправете ми ако греша някъде.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #63 -: Юни 10, 2007, 23:27:19 pm »
Звездичка, така е.  :lol:
При мъжът ми имаше положителен резултат за IgG и отрицателен за IgM. За съжаление ДНК теста му се оказа положителен.  :(
  09.11.2007
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #64 -: Юни 11, 2007, 01:03:32 am »
Благодаря ви, момичета! И аз така мислех да направя, но тъй като имам час за док на 20 ще изчакам да видя и тя какво ще каже и ще действаме. Все си мисля, че резултата ми не е много над нормата и се надявам, че е нещо старо, ама може би само ми се ще да е така.




Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #65 -: Юни 13, 2007, 14:03:54 pm »
Да попитам нещо и аз:при мен изследването за хламидия IgG беше отрицателно,а същевременно PCR показа положителен резултат.Какво да мисля?Пихме вече два вида антибиотици.След вторите не съм се изследвала,че е рано още.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #66 -: Юни 14, 2007, 10:08:39 am »
Кой начин за изследване на хламидията е по-достоверен - чрез кръв или чрез влагалищен секрет? При мен взеха кръв, но няма нито IgG, нито IgM. А резултатът е: тест за имуноглобулини G  - отрицателен. Но не мога да разбера имала ли съм стара инфекция. Някой може ли да коментира?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #67 -: Юни 14, 2007, 10:40:36 am »
lady-bird, според мен нямаш хламидия, макар че много странно изглежда теста ти. Мисля, че PCR теста е по-достоверен.

Кафти, и моят кръвен тест е отрицателен отвсякъде, но PCR тестът ми беше положителен Обяснението беше, че инфекцията е съвсем прясна и организмът ми все още не е успял да си произведе антитела.
При мъжът ми кръвният тест беше положителен за стара инфекция, също и PCR теста беше положителен. Пихме Сумамед, чакаме за контрола след 2 седмици. Ще правим отново PCR тест, но ми е любопитно дали вече и кръвният ми тест е положителен, особено като прочетох че твоят е все отрицателен, а ДНК теста положителен. Иначе нашата хламидия не разбрахме откъде се взе и дали е реална инфекция, понеже според д-р Стаменов нямало нужда от лекарства в нашия случай.  :?
  09.11.2007
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #68 -: Юни 14, 2007, 20:05:38 pm »
lady-bird, изследвала си IgG, което означава, че нямаш антитела за стара инфекция, т.е не си боледувала :wink:
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #69 -: Юни 15, 2007, 09:41:10 am »
Жабче,хич не са ми ясни тия разлики в изследванията,а при нас мъжът ми не го изследваха,а само мен  8OИ на мен не ми е ясно от къде сме се "сдобили" с тая гадина!Когато трябваше да сменим антибиотика, на изследването ми пишеше "слабо положителен", доктора каза,че може и да не пием лекарства,но по-добре било да сменим антибиотика,за да сме сигурни.И така сега чакам да мине още една седмица и пак да бягам на изследване.И като отида ще попитам дали не трябва да направя и кръвни пак и дали и мъжо не трябва да се изследва.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #70 -: Юни 16, 2007, 08:45:55 am »
Здравейте,искам да попитам какво трябва да се изследва след проведено лечение,за да е сигурно,че вече няма хламидия.
Аз не съм си правила изследване.При партньора ми беше IgG 1:128.Пихме сумамед 5 дни.Кога най-рано трябва да се направи ново изследване и какво.
Нещо не вярвам на докторите.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #71 -: Юни 16, 2007, 11:38:16 am »
mimi64, само IgG ли сте изследвали? Колкото до това как да процедирате - прочети темата от начало и пусни "хламидии" в търсачката на Зачатие. Аз поне така направих и ги унищожихме гадините.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #72 -: Юни 16, 2007, 13:12:14 pm »
Сподели опита си,моля те.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #73 -: Юни 16, 2007, 17:53:38 pm »
mimi64 , първо видях, че е добре да изследваме и IgM, освен IgG. И двамата! Смених гинеколога, пихме още 1 път антибиотици, и когато кръвният тест вече не покаваше инфекция, бетонирах резултатите с PCR. :)
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #74 -: Юни 16, 2007, 19:51:54 pm »
IgA трябва ли да се изследва?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #75 -: Юни 17, 2007, 01:31:08 am »
mimi64, ако ти се дават пари... Но мисля, че може да минеш и само с IgG и IgM.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #76 -: Юни 17, 2007, 13:56:10 pm »
Трябва ли да се прави и спермограма?
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #77 -: Юни 17, 2007, 15:54:06 pm »
Чували ли сте че при мъжете може да се изследва само урина за хламидии?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #78 -: Юни 17, 2007, 15:59:41 pm »
За хламидийна инфекция не ти е необходимо да правиш спермограма. А иначе що се отнася до изследванията - когато инфекцията е прясна се изследва IgM+IgG, когато е стара IgA+IgG. И в двата случая IgG дава отговор дали в организма има антитела на стара инфекция :wink: Успех!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #79 -: Август 14, 2007, 23:03:31 pm »
Много мога да ти разкажа за хламидиите, аз се борих с тях 2 години и ги победих. Изпратих ти лично съобщение, нова съм в сайта и не съм съвсем наясно как си чатите. Не искам да отегчавам всички, защото съм ти написала подробно какво да направиш и съм отговорила на въпроса ти. Ако искаш да питаш още нещо, питай, знай само, че ме мързи да чета целия чат, но съм готова да ти дам всякаква информация.