0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #40 -: Април 12, 2007, 15:51:05 pm »
Абсолютно същото е. :)

Статия за цветната снимка

Спокойно, не е страшно! Желая ти хубави резултати!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #41 -: Април 14, 2007, 00:02:40 am »
Рони мерси много за изчерпната информация, само че се шашнах малко след като прочеток какво може да стане по време на интервенцията но няма как , като трябва ще се минава  :(
Поздрави
*

    violeta spiridonova

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #42 -: Април 14, 2007, 08:26:29 am »
успех
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #43 -: Април 27, 2007, 18:32:40 pm »
Във нашия град кръвното изследване на хламидия се прави само IgG. Въпроса ми е може ли да се следи имаш или нямаш хламидии само с IgG. Аз както писах по-горе съм се лекувала октомври миналата година, ноември съм си правила IgG \отрицателен\. После гинеколожката ме изследва с някакъв бърз  тест \като за бременност\ като ми взе секрет от шийката и показа отр. После аз пак си правих IgG \отрицателен\. След два месеца пак IgG \отрицателен\. Та имам ли основание да се притеснявам.
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #44 -: Април 27, 2007, 19:40:28 pm »
И при мен повечето от тестовете са били бързи (мойте ставаха за 45 мин)
 за момента мисля че няма за какво да се тревожиш. Следващия го направи примерно след наймалко 3 месеца. Аз бих ти препоръчала след 6 месеца.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #45 -: Април 27, 2007, 19:58:02 pm »
Ох благодаря ти. Дано да няма нищо че ми е голям трън тая смотана хламидия
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #46 -: Май 23, 2007, 20:12:42 pm »
Искам да попитам има ли разлика между IgG ELISA и само IgG?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #47 -: Май 24, 2007, 15:19:44 pm »
Зачетох се в тази тема и да ви попитам и за моите резултати
IgG- 10 - при реф.граници - 0 до 11
IgM - 5 - при реф.граници - 0 до 11

IgG- 10 по-скоро ме интересува, защото е граничен и се чудя дали показва че някога съм имала хламидия? Благодаря.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #48 -: Май 30, 2007, 16:04:13 pm »
Зачетох се в тази тема и да ви попитам и за моите резултати
IgG- 10 - при реф.граници - 0 до 11
IgM - 5 - при реф.граници - 0 до 11

IgG- 10 по-скоро ме интересува, защото е граничен и се чудя дали показва че някога съм имала хламидия? Благодаря.

Не го мисли нямаш хламидиална инфекция. Граничен резултат се счита когато е точно на границата. Тоест ако ти е 11 в твоят случай. Вярно е че си близо до горната граница, но все пак теста ти е отрицателен!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #49 -: Май 30, 2007, 16:07:22 pm »
Ох благодаря ти. Дано да няма нищо че ми е голям трън тая смотана хламидия

Не виждам защо да ти е трън в очите при положение че след това имаш цели 3 отрицателни теста !!!!! Успокой се няма ти нищо!!! Нямаш хламидиялна инфекция!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #50 -: Май 30, 2007, 16:22:11 pm »
Да се включа в подкрепа на Starlet. Ig G е наличие на антитела на стара инфекция и показва, че някога си боледувала /пада много бавно с години, ама с години/, Ig M показва заразата в пиковия й момент /нова/ -  при теб е отрицателна СУПЕР! Принципно се изследват, когато заразата е стара антитела IgA+IgG, а за настояща лекувана IgМ+IgG или само IgМ, отговор за наличие на болестта може да се получи и с IgG, но ако знаем, че сме я лепнали със сигурност е добре да си правим две * две антителата, до колкото аз съм наясно. :wink: Въпреки, че ако IgМ е положителен - следва яко антибиотици, с IgA също :(
Няма разлика м/у IgG ELISA и само IgG, когато става въпрос за антитела за хламидия
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #51 -: Май 30, 2007, 16:42:56 pm »
И в крайна сметка при IgM 5, а IgG 10 значи, че преди години е изкарана хламидия, така ли?
Има ли някакво изследване, колко единици пада на година или от сорта, че да може човек да прецени кога точно я е карал?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #52 -: Май 30, 2007, 21:13:18 pm »
Аз съм я лекувала моята преди 3 год. и преди месец правих изследване - за тези три години ми е паднала IgG ELISA на 12, което при моите реф. стойности изглежда така:
по-малко от 9 - отрицателно
9-12 гранично
по-голямо от 12 - положително
Изследвах в комбинация с IgA и беше отрицателен титъра. Това означава, че не съм болна, но пък IgG ELISA кога ще спадне на отрицателно ---?

Пък и като гледам реф. граници изобщо не мисля, че има някаква хламидия и двете стойности са в границите, така че какъв е проблема. Това е за радост :D При тези стойности няма хламидия. Не се изумявайте!
*

    Глория

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #53 -: Май 31, 2007, 16:16:37 pm »
Vaprosat mi e dali ima tuk nekoi koito imal hlamidii, a sega da si ima detence? I zashto se povtarja bolesta? Dali shte si ja imam cel zivot? znam kakvi komplikacii moze da ima varhu zenata predi i eventualno po vreme na bremennosta i molja za njakav otgovor.
 Mnogo pozdravi i na vsichki.
Biljana 
Здравей Biljana, аз се лекувах от хламидия два пъти в рамката на 5 месеца и два месеца след второто лечение забременях, сега съм вече в 7 месец и чакам появата на бебчо, след 2 месеца. При мен хламидията беше засегнала дори очите, и ето че стана чудото :)) Пожелавам ти скоро да видиш двете чертички на теб и на другите очакващи :))
Стискам палци :)
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #54 -: Май 31, 2007, 21:03:49 pm »
Мерси Глория за куража, засега хламидията е под контрол но при нас се оказа и мъжки фактор  :( така че бебо няма да го има наскоро.
 Всепак още веднъж голямо мерси понеже ти си първата която от личен опит ми го казва.
леки последни месеци и здраво бебче ти желая от все сърце
 :bighug:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #55 -: Юни 04, 2007, 12:46:13 pm »
И в крайна сметка при IgM 5, а IgG 10 значи, че преди години е изкарана хламидия, така ли?
Има ли някакво изследване, колко единици пада на година или от сорта, че да може човек да прецени кога точно я е карал?


Няма такова изледване което да ти каже кога точно си карала заболяването. Неможе и да се съди от титрите при изследванията защото имунният отговор при всеки индивид е различен. В крайна сметка важното е да се излекуваш!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #56 -: Юни 04, 2007, 14:08:43 pm »
Здравейте,
използвам темата за да попитам и аз нещо свързано с хламидията.Имам гранично полужителен резултат IgA 1.07, както и два теста PCR отрицателни.Гинеколога ми твърди ,че нямам инфекция и отказва да ми предпише лечение с антибиотик.Партнъора ми също няма хламидия- изследван е.Имам цветна снимка на тръбите -там всичко е наред но не спирам да се притеснявам.В крайна сметка имам или нямам хламидия.Много се притесних ката прочетох че при IgA става въпрос за активна фаза,това положение при мен е от една година,не съм се лекувала,трябва ли според вас да настоявам за лечение и нови изследвания  или какво и аз не знам..... 
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #57 -: Юни 07, 2007, 16:05:54 pm »
Правих си изследване за хламидии и това са резултатите:
Chlamydia trachomatis IgG   0.16    (N<0.9,Low pos 0.9-1.10,Pos.>1.10)
Моля за коментар!
Благодаря ви!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #58 -: Юни 07, 2007, 16:19:22 pm »
Rumka, всичко е ОК.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #59 -: Юни 07, 2007, 17:01:20 pm »
Pgzenga, много ти благодаря! :)