0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хламидия - разлика между IgG и IgM
« -: Март 09, 2007, 19:51:57 pm »
Здравейте
Искам да попитам. Преди 2 години ме изследваха мен и съпруга ми за хламидии. Моите резултати бяха IgG 1,1 (положителен), а неговите IgG 1,26 (положителен). Пихме антибиотици по схема и след 1 месец си направихме PCR анализ. Беше отрицателен и за двамата. Половин година след това почнахме да правим опити за бебе. Нищо. Отидох на лекар и тя ми назначи пак изследване за хламидии. Резултатите бяха при мен IgG 1,3 (положителен), а при съпруга ми 4,5(положителен). Пак пихме антибиотици и след 20 дена си направихме изследване. При мен IgG 0,3 при него IgG 0,7. Четох, че IgG е отминала инфекция. Възможно ли е да имам още хламидии, като не ми е правена IgМ и IgА . Отговорете ми моля ви. Омръзна ми вече от тези хламидии.
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #1 -: Март 10, 2007, 01:11:59 am »
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.

За най-ясна картина на положението се правят и трите. Ако се наложи - 30 дни след лечение се повтаря за следене на стойностите. Ако имаш съмнение в лабораторията - правиш и в друга. Случвало ми се е в рамките на 2 дни от 2 различни лаборатории да получа резултати, които нямат нищо общо.

Успех и полека с антибиотиците!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #2 -: Март 10, 2007, 12:39:34 pm »
а как се разбира докъде е стигнала инфекцията. Аз много се притеснявам понеже тя запушва тръбите. Докторката ми каза че може да се види само с лапароскопия. Аз отидох в Плевен - св. Марина и там доктора ми каза че това е последното което трябва да направя. Добре ама ако са запушени. Мира не ми дава
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #3 -: Март 10, 2007, 21:50:46 pm »
За установяване на запушени тръби се прави "цветна снимка" или хидротубация. "Цветната снимка" е рентгенова снимка след вкарване на контрастно вещество в матката и тръбите, а хидротубацията се прави с ултразвук - следене на движението на контрастна течност в репродуктивните органи. Но за да се направят тези изследвания, трябва да си сигурна 100%, че хламидията е излекувана и трябва да имаш чиста микробиология. В противен случай всякакви инфекции от долната част на репродуктивния апарат могат да се качат нагоре и наистина да поразят тръбите.

Не бързай отсега да се отчайваш. Много жени са прекарали тази болест без последствия. Напълно възможно е ти да си една от тях.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #4 -: Март 10, 2007, 23:05:29 pm »
Zdraveite! Izvinjavaite che shte pisha na latinica zashtoto moita klaviatura e kofti za kirilica.
 Az sam ot Makedonija uchih vav Sofija i poneze imam mnogo kolezki tam te mi kazaha za vashija sait i napravo bjah na sedmoto nebe ot kef che moga da obshtuvam sas hora koito sashto imat zatrdudnenia sas bremennosta. Ozenihme se predi 10 meseca i oshte nishto, znam che e ranno no sas nashta kartina ne e za chakane.
 E sega,predi 2 god mi otkriha hlamidija, pihme antibiotici i sled tova na 3 kontroli vav tie 2 godini beshe otricatelna. Predi 1 mesec bjah na doktor i otnovo beshe polozitelna, pak pihme antibiotici i sega chakam da minat 40 dena ot poslednoto hapche (taka mi kazaha) za da naprava kontrol.
Na men mi vzimat bris ot shiikata na matkata i taka mi isledvat.
Vaprosat mi e dali ima tuk nekoi koito imal hlamidii, a sega da si ima detence? I zashto se povtarja bolesta? Dali shte si ja imam cel zivot? znam kakvi komplikacii moze da ima varhu zenata predi i eventualno po vreme na bremennosta i molja za njakav otgovor.
 Mnogo pozdravi i na vsichki.
Biljana 
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #5 -: Март 11, 2007, 00:07:46 am »
Здравей, Биляна!

Десет месеца не са повод да се отчайваш.

И двата пъти са ти взимали секрет (PCR test), така ли? Не кръвен тест? Вярваш ли напълно на лабораторията?

Да, има жени, лекувани от хламидия и сега с дечица или бременни. Няма да цитирам никове, понеже не е коректно, но има. Аз също бях бременна за кратко след лечение. Не е задължително хламидията да доведе до постоянни увреждания. Болестта понякога се повтаря, защото по своята природа е такава, "биологичен стелт", както я наричат в една статия. Не може вечно да се пият антибиотици. По време на бременност може да доведе до аборт, а ако все пак се стигне до раждане, може да доведе до заразяване на бебето и усложнения.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #6 -: Март 11, 2007, 00:53:40 am »
Mnogo ti blagodarja za barzija otgovor, na che othajavam no vse pak ne e za da si seda da u doma i da chakam da se sluchi nali?
Poneze ot 20 god (sega sam na 27,5) hoda na redovni kontroli i vse si mislja che ne e napravila nekoja golema uvreda, a i njamah nikakvi simptomi( prochela sam mnogo za hlamidiite)
Da pojavi se predi 2 god, pa imashe 2 god otricatelni testovi i sega pak e polozitelna.
 Neznam dali da pravime bebe tozi mesec, ili da chakame da mine i vtorija test za da sme pospokojni?
 Ne sam pravila nikakvi drugi izledvania ot tipa na hormoni,cvetni kartini... daze doktora kato gledashe na ehografa kaza che pri men vsichko e na red i da napravime spermogram. dali na ehografa mogat da se vidjat zapushvania na tarbite i drugu problemi?
 Mnogo pozdravi i nemoga da vi opisha kolko vashija sait mi e ot polza.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #7 -: Март 11, 2007, 01:03:07 am »
 Izvinjavai che ne ti otgovorih na vaprosite.
Cervikalen sekret mi vzimat pri nas toi se praktikuva poveche ot karvnija stargat po cerviksa i malko e bolezneno no samo taka bil tochen testa.
Da vjarvam vav laboratorijata zashtoto parvena e na 2 razlichni  mesta, I vzimali sa mi poveche pati kakto ti kazah za 2,5 godini 5 pati pri koeto parviat beshe polozitelen pa antibiotici pa 4 otricatelni pa pak polozitelen.
pozdravi
 
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #8 -: Март 11, 2007, 10:32:04 am »
Биляна, с ехограф не може да се види дали тръбите са проходими, хубаво е при следващия отрицателен тест да направиш цветна снимка. Преди контролното изследване е желателно да не се прави секс. Пожеавам ти бързо забременяване.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #9 -: Март 11, 2007, 14:30:53 pm »
 Здравейте отново
Намерих начин да пиша на български само да не ви затруднявам  :)
Мерси и на тебе, макар че доктора ми смята че е прекаленно ранно да започвам сас каквито и да е доплнителни изследвания ( да минело поне 1 година) аз ште си потърся и ште ви кажа какво е станало.
 Успехи на всички
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #10 -: Март 11, 2007, 20:43:38 pm »
А тръбите ако са запушени усеща ли се някаква болка или нещо подобно. И от стойностите на изследванията за хламидии разбирали се докъде е стигнала инфекцията или откога я има
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #11 -: Март 11, 2007, 20:58:29 pm »
Първи въпрос - не.
Втори въпрос - не.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #12 -: Март 11, 2007, 22:59:16 pm »
Лали е казала правилно.

Може да се определи по стойностите на IgG и IgM дали е скорошна или стара инфекция, но само това, не и от точно колко време е.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #13 -: Март 12, 2007, 18:27:01 pm »
А може ли да се прескочи цветната снимка и хидротубация и направо да се направи лапароскопия и с едно изследване да се видят всички репродуктивни органи. Не е ли по-добре? Защото четох че цветната снимка или хидротубацията не си спомням точно кое беше боляло, а лапароскопията е под пълна упойка (нали?).
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #14 -: Март 12, 2007, 18:35:27 pm »
Индивидуално е. Някои ги боли доста, други усещат поносима болка, а аз например усетих само леко напрежение по време на процедурата. Да, при лапароскопията най-добре ще се види всичко, но имай предвид, че все пак е операция и всяка пълна упойка е един стрес за организма.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #15 -: Март 12, 2007, 18:36:46 pm »
Защото четох че цветната снимка или хидротубацията не си спомням точно кое беше боляло, а лапароскопията е под пълна упойка (нали?).


На мен ми правиха хидротубация, без упойка. Усеща се тъпа болка все едно си в цикъл. Повечето клиники я правят с упойка.
Мисля, че трябва да питаш твоят лекар и ще ти обясни дали ги правят с упойка или не. Късметче :) Няма да се плашиш!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #16 -: Март 16, 2007, 19:53:30 pm »
А теста Clearview сигурен ли е? И колко време след лекуване на хламидия е добре да се направи?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #17 -: Март 18, 2007, 10:54:56 am »
Kакво ще тестваш с клиървю, ако е овулация то секс се прави едва след отрицатени стойности, така че няма що да правиш преди това.
Колкото до снимките, правила съм 2 с пойка и една без-при тази усетих само студенината на течността, не е добре направо лапароскопия защото все пак е операция.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #18 -: Март 21, 2007, 20:43:11 pm »
Здравейте,
Аз съм нова тук и скоро разбрах за този форум. Правих си кръвно изследване за хламидия и резултатите са IgG=5 и IgM=2 (под 9 отрицателен). Това означава ли, че някога съм имала инфекция? Гинеколога ми ще отсъства известно време и няма кой да ми каже, какво означава това (дали наличието на някакви стойности означават отминала инфекция). Притеснена съм. Ако някой знае, моля да сподели.
Поздравления за форума.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #19 -: Март 21, 2007, 23:11:32 pm »
Тестът ти е отрицателен. Нямаш хламидия и никога не си имала. Честито!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #20 -: Март 23, 2007, 12:54:26 pm »
Много съм щастлива да го прочета! А как се разбира дали някога съм имала хламидия? Може ли по нещо да се разбере? Хората са казали, че страх лозе пази...
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #21 -: Март 23, 2007, 15:16:57 pm »
IgA - остра фаза на инфекцията. Висок е при протичаща инфекция.
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #22 -: Март 26, 2007, 06:57:09 am »
Хм,tanita_m,вчера си взех моето кръвно изследване за хламидия и резултатът е абсолютно същия. Много ми е интересно, защото съм след лечение на положителен отговор... Защо са те изпратили на кръвен тест?

*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #23 -: Март 30, 2007, 10:12:26 am »
Здравейте момичета, моя въпрос е следния от изследването за хламидия се установи IgG - 2 /референтни стойности 11/ иIgM - 10 /референтни стойности 110/, какво мислите имам ли хламидия или не?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #24 -: Март 30, 2007, 10:32:34 am »
Честито, nidiq! :balk_602:
Резултатите ти са ОК.
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #25 -: Март 30, 2007, 11:03:09 am »
Благодаря ти дано поне това е добре, ама пролактина какво ще го правя незнам
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #26 -: Март 30, 2007, 11:13:19 am »
Търси добър ендокринолог. Къде живееш?
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #27 -: Март 30, 2007, 11:25:08 am »
живея в Кочериново пращат ме в София в майчин дом,
имаш ли скайп?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #28 -: Март 30, 2007, 11:27:12 am »
Ще ти пиша на лични.
« Последна редакция: Март 30, 2007, 11:32:25 am от pgzenga »
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #29 -: Април 04, 2007, 17:10:32 pm »
Бихте ли ми казали при направени изследвамния за хламидия, резултатите ми са:
IgG - 8.5 - при реф.граници - 0 до 11
IgM - 5.1 - при реф.граници - 0 до 11
Kakwo trqbwa да значи? Имам ли хламидия или не?
Благодаря предварително.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #30 -: Април 04, 2007, 17:12:47 pm »
Не се притеснявай, Тонита.
Имаш си прекрасни отрицателни резултати.
Сега е време за положителни тестове.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #31 -: Април 04, 2007, 17:26:05 pm »
Не се притеснявай, Тонита.
Имаш си прекрасни отрицателни резултати.
Сега е време за положителни тестове.
:balk_21:
Много ти благодаря
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #32 -: Април 04, 2007, 17:31:01 pm »
Имаш си прекрасни отрицателни резултати
  :) но все пак какво значат стойностите?
Любопитно ми е, а не можах да се ориентирам и аз за моите /които са сходни/.
Питах доктора, той се усмихна и ми отговори - спокойно, тестът ти за хламидия е отрицателен.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #33 -: Април 04, 2007, 18:25:20 pm »
 Дами, като става дума за хламидия бехте ли дали мниние- правих си кръвен тест за LgG само и е : 1-1 при допустими стойности 1-16
какво значи това ?
« Последна редакция: Април 04, 2007, 18:27:31 pm от orhidea »
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #34 -: Април 05, 2007, 10:48:48 am »
http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Serol.htm
ето тук аз си намерих нужния отговор  :wink:
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #35 -: Април 05, 2007, 17:22:08 pm »
Здравейте!
Да попитам и аз за моите резултати.
На мен ми се струват отрицателни, но да питам все пак:
Igm 4.55 AE     реф. ст-сти: до 9 - отр.; 9-11 сива зона; над 11 - пол.
IgG 4.75 AE     реф. ст-сти: до 9 - отр.; 9-11 сива зона; над 11 - пол.

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #36 -: Април 05, 2007, 22:19:35 pm »
Очевидно отрицателни.  :)
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #37 -: Април 06, 2007, 09:43:05 am »
Мерси много Рони!
Пожелавам ти прекрасно изкарване в екзотичните страни :grouphug2:
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #38 -: Април 06, 2007, 10:58:07 am »
Здравейте момичета  :)
Да попитам какво мислите за моите резултати от изледванията за хламидия:
IgG 1:64 - положителен
IgA <1:8 - отрицателен
Хламидия директен тест Аг (влагалищен секрет) - отрицателен

Според вас това какво значи?
П.С. Не съм се лекувала досеза от това чудо  :?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #39 -: Април 11, 2007, 19:39:54 pm »
След като испихме антибиотиците с съпруга , изчакахме 40 дена и днеска си направих контролни тест на хламидия.ОТРИЦАТЕЛЕН  :D
А на ехографа се оказа че имам 2 фоликула без стимулации и чуда, сега треба да  действаме  :lol: и дано не стават тие чудесии които стават след прекарана хламидия (нали се сещате  :( неискам да ги мисля сега)
 А пак ако нищо не стане, следващия месец пускаме хормони, спермограма  и хистеросалпингография.

Пиша само за да споделя с вас, стискайте палци.
Може ли някой да ми каже хистеросалпингография е сащото със цветна снимка или? Хистеросалпингографията се прави със контрастно вещество на рентген.
Поздрави
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #40 -: Април 12, 2007, 15:51:05 pm »
Абсолютно същото е. :)

Статия за цветната снимка

Спокойно, не е страшно! Желая ти хубави резултати!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #41 -: Април 14, 2007, 00:02:40 am »
Рони мерси много за изчерпната информация, само че се шашнах малко след като прочеток какво може да стане по време на интервенцията но няма как , като трябва ще се минава  :(
Поздрави
*

    violeta spiridonova

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #42 -: Април 14, 2007, 08:26:29 am »
успех
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #43 -: Април 27, 2007, 18:32:40 pm »
Във нашия град кръвното изследване на хламидия се прави само IgG. Въпроса ми е може ли да се следи имаш или нямаш хламидии само с IgG. Аз както писах по-горе съм се лекувала октомври миналата година, ноември съм си правила IgG \отрицателен\. После гинеколожката ме изследва с някакъв бърз  тест \като за бременност\ като ми взе секрет от шийката и показа отр. После аз пак си правих IgG \отрицателен\. След два месеца пак IgG \отрицателен\. Та имам ли основание да се притеснявам.
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #44 -: Април 27, 2007, 19:40:28 pm »
И при мен повечето от тестовете са били бързи (мойте ставаха за 45 мин)
 за момента мисля че няма за какво да се тревожиш. Следващия го направи примерно след наймалко 3 месеца. Аз бих ти препоръчала след 6 месеца.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #45 -: Април 27, 2007, 19:58:02 pm »
Ох благодаря ти. Дано да няма нищо че ми е голям трън тая смотана хламидия
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #46 -: Май 23, 2007, 20:12:42 pm »
Искам да попитам има ли разлика между IgG ELISA и само IgG?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #47 -: Май 24, 2007, 15:19:44 pm »
Зачетох се в тази тема и да ви попитам и за моите резултати
IgG- 10 - при реф.граници - 0 до 11
IgM - 5 - при реф.граници - 0 до 11

IgG- 10 по-скоро ме интересува, защото е граничен и се чудя дали показва че някога съм имала хламидия? Благодаря.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #48 -: Май 30, 2007, 16:04:13 pm »
Зачетох се в тази тема и да ви попитам и за моите резултати
IgG- 10 - при реф.граници - 0 до 11
IgM - 5 - при реф.граници - 0 до 11

IgG- 10 по-скоро ме интересува, защото е граничен и се чудя дали показва че някога съм имала хламидия? Благодаря.

Не го мисли нямаш хламидиална инфекция. Граничен резултат се счита когато е точно на границата. Тоест ако ти е 11 в твоят случай. Вярно е че си близо до горната граница, но все пак теста ти е отрицателен!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #49 -: Май 30, 2007, 16:07:22 pm »
Ох благодаря ти. Дано да няма нищо че ми е голям трън тая смотана хламидия

Не виждам защо да ти е трън в очите при положение че след това имаш цели 3 отрицателни теста !!!!! Успокой се няма ти нищо!!! Нямаш хламидиялна инфекция!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #50 -: Май 30, 2007, 16:22:11 pm »
Да се включа в подкрепа на Starlet. Ig G е наличие на антитела на стара инфекция и показва, че някога си боледувала /пада много бавно с години, ама с години/, Ig M показва заразата в пиковия й момент /нова/ -  при теб е отрицателна СУПЕР! Принципно се изследват, когато заразата е стара антитела IgA+IgG, а за настояща лекувана IgМ+IgG или само IgМ, отговор за наличие на болестта може да се получи и с IgG, но ако знаем, че сме я лепнали със сигурност е добре да си правим две * две антителата, до колкото аз съм наясно. :wink: Въпреки, че ако IgМ е положителен - следва яко антибиотици, с IgA също :(
Няма разлика м/у IgG ELISA и само IgG, когато става въпрос за антитела за хламидия
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #51 -: Май 30, 2007, 16:42:56 pm »
И в крайна сметка при IgM 5, а IgG 10 значи, че преди години е изкарана хламидия, така ли?
Има ли някакво изследване, колко единици пада на година или от сорта, че да може човек да прецени кога точно я е карал?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #52 -: Май 30, 2007, 21:13:18 pm »
Аз съм я лекувала моята преди 3 год. и преди месец правих изследване - за тези три години ми е паднала IgG ELISA на 12, което при моите реф. стойности изглежда така:
по-малко от 9 - отрицателно
9-12 гранично
по-голямо от 12 - положително
Изследвах в комбинация с IgA и беше отрицателен титъра. Това означава, че не съм болна, но пък IgG ELISA кога ще спадне на отрицателно ---?

Пък и като гледам реф. граници изобщо не мисля, че има някаква хламидия и двете стойности са в границите, така че какъв е проблема. Това е за радост :D При тези стойности няма хламидия. Не се изумявайте!
*

    Глория

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #53 -: Май 31, 2007, 16:16:37 pm »
Vaprosat mi e dali ima tuk nekoi koito imal hlamidii, a sega da si ima detence? I zashto se povtarja bolesta? Dali shte si ja imam cel zivot? znam kakvi komplikacii moze da ima varhu zenata predi i eventualno po vreme na bremennosta i molja za njakav otgovor.
 Mnogo pozdravi i na vsichki.
Biljana 
Здравей Biljana, аз се лекувах от хламидия два пъти в рамката на 5 месеца и два месеца след второто лечение забременях, сега съм вече в 7 месец и чакам появата на бебчо, след 2 месеца. При мен хламидията беше засегнала дори очите, и ето че стана чудото :)) Пожелавам ти скоро да видиш двете чертички на теб и на другите очакващи :))
Стискам палци :)
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #54 -: Май 31, 2007, 21:03:49 pm »
Мерси Глория за куража, засега хламидията е под контрол но при нас се оказа и мъжки фактор  :( така че бебо няма да го има наскоро.
 Всепак още веднъж голямо мерси понеже ти си първата която от личен опит ми го казва.
леки последни месеци и здраво бебче ти желая от все сърце
 :bighug:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #55 -: Юни 04, 2007, 12:46:13 pm »
И в крайна сметка при IgM 5, а IgG 10 значи, че преди години е изкарана хламидия, така ли?
Има ли някакво изследване, колко единици пада на година или от сорта, че да може човек да прецени кога точно я е карал?


Няма такова изледване което да ти каже кога точно си карала заболяването. Неможе и да се съди от титрите при изследванията защото имунният отговор при всеки индивид е различен. В крайна сметка важното е да се излекуваш!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #56 -: Юни 04, 2007, 14:08:43 pm »
Здравейте,
използвам темата за да попитам и аз нещо свързано с хламидията.Имам гранично полужителен резултат IgA 1.07, както и два теста PCR отрицателни.Гинеколога ми твърди ,че нямам инфекция и отказва да ми предпише лечение с антибиотик.Партнъора ми също няма хламидия- изследван е.Имам цветна снимка на тръбите -там всичко е наред но не спирам да се притеснявам.В крайна сметка имам или нямам хламидия.Много се притесних ката прочетох че при IgA става въпрос за активна фаза,това положение при мен е от една година,не съм се лекувала,трябва ли според вас да настоявам за лечение и нови изследвания  или какво и аз не знам..... 
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #57 -: Юни 07, 2007, 16:05:54 pm »
Правих си изследване за хламидии и това са резултатите:
Chlamydia trachomatis IgG   0.16    (N<0.9,Low pos 0.9-1.10,Pos.>1.10)
Моля за коментар!
Благодаря ви!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #58 -: Юни 07, 2007, 16:19:22 pm »
Rumka, всичко е ОК.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #59 -: Юни 07, 2007, 17:01:20 pm »
Pgzenga, много ти благодаря! :)
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #60 -: Юни 10, 2007, 22:53:50 pm »
Момичета, бихте ли коментирали и моите резултати, моля.
IgG 15.5 /0-9 отрицателен, 9-11 граничен, 11 и нагоре положителен/
IgM 5    /0-9 отрицателен, 9-11 граничен, 11 и нагоре положителен/
Предварително благодаря!




Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #61 -: Юни 10, 2007, 23:15:32 pm »
Скарлет имаш положителен резултат за стара отшумяваща инфекция.
Може би не е зле да направиш и PCR тест, за да изключиш наличието на активна хламидийна инфекция.
  09.11.2007
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #62 -: Юни 10, 2007, 23:17:38 pm »
IgG показва дали си имала хламидия. При теб е над реф.стойности. Значи си имала хламидия и вероятно излекувала. Титърът понякога пада бавно.
IgM показва дали сега има хлам. инфекция. При теб е в реф.граници. За по-сигурно пусни и ДНК тест.
Поправете ми ако греша някъде.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #63 -: Юни 10, 2007, 23:27:19 pm »
Звездичка, така е.  :lol:
При мъжът ми имаше положителен резултат за IgG и отрицателен за IgM. За съжаление ДНК теста му се оказа положителен.  :(
  09.11.2007
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #64 -: Юни 11, 2007, 01:03:32 am »
Благодаря ви, момичета! И аз така мислех да направя, но тъй като имам час за док на 20 ще изчакам да видя и тя какво ще каже и ще действаме. Все си мисля, че резултата ми не е много над нормата и се надявам, че е нещо старо, ама може би само ми се ще да е така.




Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #65 -: Юни 13, 2007, 14:03:54 pm »
Да попитам нещо и аз:при мен изследването за хламидия IgG беше отрицателно,а същевременно PCR показа положителен резултат.Какво да мисля?Пихме вече два вида антибиотици.След вторите не съм се изследвала,че е рано още.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #66 -: Юни 14, 2007, 10:08:39 am »
Кой начин за изследване на хламидията е по-достоверен - чрез кръв или чрез влагалищен секрет? При мен взеха кръв, но няма нито IgG, нито IgM. А резултатът е: тест за имуноглобулини G  - отрицателен. Но не мога да разбера имала ли съм стара инфекция. Някой може ли да коментира?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #67 -: Юни 14, 2007, 10:40:36 am »
lady-bird, според мен нямаш хламидия, макар че много странно изглежда теста ти. Мисля, че PCR теста е по-достоверен.

Кафти, и моят кръвен тест е отрицателен отвсякъде, но PCR тестът ми беше положителен Обяснението беше, че инфекцията е съвсем прясна и организмът ми все още не е успял да си произведе антитела.
При мъжът ми кръвният тест беше положителен за стара инфекция, също и PCR теста беше положителен. Пихме Сумамед, чакаме за контрола след 2 седмици. Ще правим отново PCR тест, но ми е любопитно дали вече и кръвният ми тест е положителен, особено като прочетох че твоят е все отрицателен, а ДНК теста положителен. Иначе нашата хламидия не разбрахме откъде се взе и дали е реална инфекция, понеже според д-р Стаменов нямало нужда от лекарства в нашия случай.  :?
  09.11.2007
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #68 -: Юни 14, 2007, 20:05:38 pm »
lady-bird, изследвала си IgG, което означава, че нямаш антитела за стара инфекция, т.е не си боледувала :wink:
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #69 -: Юни 15, 2007, 09:41:10 am »
Жабче,хич не са ми ясни тия разлики в изследванията,а при нас мъжът ми не го изследваха,а само мен  8OИ на мен не ми е ясно от къде сме се "сдобили" с тая гадина!Когато трябваше да сменим антибиотика, на изследването ми пишеше "слабо положителен", доктора каза,че може и да не пием лекарства,но по-добре било да сменим антибиотика,за да сме сигурни.И така сега чакам да мине още една седмица и пак да бягам на изследване.И като отида ще попитам дали не трябва да направя и кръвни пак и дали и мъжо не трябва да се изследва.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #70 -: Юни 16, 2007, 08:45:55 am »
Здравейте,искам да попитам какво трябва да се изследва след проведено лечение,за да е сигурно,че вече няма хламидия.
Аз не съм си правила изследване.При партньора ми беше IgG 1:128.Пихме сумамед 5 дни.Кога най-рано трябва да се направи ново изследване и какво.
Нещо не вярвам на докторите.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #71 -: Юни 16, 2007, 11:38:16 am »
mimi64, само IgG ли сте изследвали? Колкото до това как да процедирате - прочети темата от начало и пусни "хламидии" в търсачката на Зачатие. Аз поне така направих и ги унищожихме гадините.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #72 -: Юни 16, 2007, 13:12:14 pm »
Сподели опита си,моля те.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #73 -: Юни 16, 2007, 17:53:38 pm »
mimi64 , първо видях, че е добре да изследваме и IgM, освен IgG. И двамата! Смених гинеколога, пихме още 1 път антибиотици, и когато кръвният тест вече не покаваше инфекция, бетонирах резултатите с PCR. :)
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #74 -: Юни 16, 2007, 19:51:54 pm »
IgA трябва ли да се изследва?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #75 -: Юни 17, 2007, 01:31:08 am »
mimi64, ако ти се дават пари... Но мисля, че може да минеш и само с IgG и IgM.
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #76 -: Юни 17, 2007, 13:56:10 pm »
Трябва ли да се прави и спермограма?
*

    mimi64

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #77 -: Юни 17, 2007, 15:54:06 pm »
Чували ли сте че при мъжете може да се изследва само урина за хламидии?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #78 -: Юни 17, 2007, 15:59:41 pm »
За хламидийна инфекция не ти е необходимо да правиш спермограма. А иначе що се отнася до изследванията - когато инфекцията е прясна се изследва IgM+IgG, когато е стара IgA+IgG. И в двата случая IgG дава отговор дали в организма има антитела на стара инфекция :wink: Успех!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #79 -: Август 14, 2007, 23:03:31 pm »
Много мога да ти разкажа за хламидиите, аз се борих с тях 2 години и ги победих. Изпратих ти лично съобщение, нова съм в сайта и не съм съвсем наясно как си чатите. Не искам да отегчавам всички, защото съм ти написала подробно какво да направиш и съм отговорила на въпроса ти. Ако искаш да питаш още нещо, питай, знай само, че ме мързи да чета целия чат, но съм готова да ти дам всякаква информация.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #80 -: Август 15, 2007, 12:16:39 pm »
Мацки,трябва да си направява изследването за хламидия,но колежката ми е в отпуска и няма никакъв вариант да отсъствам от работа,за да ида на гинеколог.Въпросът ми е мога ли да си направя кръвен тест, и само IgG i IgM ли трябва да пусна,или и IgA?Лабораториите отварят рано и ще мога да отида преди работа,та затова питам.Ще съм ви благодарна да ми отговорите!Трети антибиотик пихме и дано сме се излекували вече!
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #81 -: Август 15, 2007, 21:46:57 pm »
Най-добре си направи кръвен тест, от опит знам, че при доста висока стойност на кръвния тест, влагалищния показва отрицателен резултат. Просто дай кръв в някоя лаборатория и си вземи след това резултатите.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #82 -: Септември 15, 2007, 15:47:50 pm »
Дайте съвет кое изследване да си пусна за да разбера дали в момента всичко е наред и няма протичаща инфекция IgA или IgM.Правих преди месец и половина и тогава всичко беше наред.Преди 2 дена ми излезе и резултата от влагалищния секрет и там ми казаха че е отрицателен.Искам обаче да си пусна за по-сигурно и кръвен и се чудя кое ще е по правилно да пусна дали IgM или IgA.Помагайте,че е важно.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #83 -: Септември 15, 2007, 16:57:19 pm »
Би трямвало IgM но ни съм сигурна
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #84 -: Септември 15, 2007, 20:43:59 pm »
Здравейте!Изследвах се за хламидия и за нещастие резултата ми е положителен 1:64.Изписаха ми Azitrox 500 mg,три дни по 1 и mycomax еднократно,а за приятеля ми 1,7,14 ден по 1 хапче Azitrox .Много съм притеснена,някой лекувал ли се е с този антибиотик и колко е надежден?
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #85 -: Септември 15, 2007, 21:13:11 pm »
Да надежден е антибиотика
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #86 -: Септември 15, 2007, 21:21:06 pm »
Благодаря ти!А 3 хапчта не са ли малко?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #87 -: Септември 19, 2007, 15:12:39 pm »
Здравейте момичета,
днес отидох в една лаборатория и казах, че искам изследване за хламиди. Сега ми излезе резултата и гледам, че има само IgG 7.6 (реф.граници 0-11). Но това IgG не е ли за минала инфекция? Защо не са ми направили за сегашна. Като кажа, че искам такова изследване не се ли подразбира, че ме интересува за сега, а не за преди. Какво да правя? От това изследване може ли да се разбере дали сега имам инфекция?
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #88 -: Септември 19, 2007, 15:18:15 pm »
Да правя ли сега и за IgM?
Моля кажете си мнението
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #89 -: Септември 19, 2007, 15:24:12 pm »
Трябваше да кажеш че искаш и за настояща и минала а има и IgA за остра инфекция
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #90 -: Януари 29, 2009, 15:59:53 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #91 -: Януари 29, 2009, 16:13:02 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали

За виждането са видели евентуален проблем затова го пише и в епикризата, но защото не са проверили проходимостта? Ами изхода ти е наистина да направиш цветна снимка и да смениш гинеколога! Иначе това че са увеличени и уплътнени не говори че са напълно запушени но говори за евентуален проблем.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #92 -: Януари 29, 2009, 16:30:17 pm »
Много ти благодаря за отговора ти и аз мисли да се подложа на снимката но много ме е страх от резолтатите
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #93 -: Януари 29, 2009, 16:38:31 pm »
Много ти благодаря за отговора ти и аз мисли да се подложа на снимката но много ме е страх от резолтатите

Така като незнаеш какво е положението е по-страшно според мен!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    boni_bo1

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #94 -: Януари 29, 2009, 16:49:51 pm »
Моят гинеколог се казва професор Пранчев казаха ми че е доста добър и е помогнал на доста жени да забременеят но аз специално се влача вече почти година и половина не знаиа какжо да правия
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #95 -: Януари 29, 2009, 17:47:58 pm »
Моят гинеколог се казва професор Пранчев казаха ми че е доста добър и е помогнал на доста жени да забременеят но аз специално се влача вече почти година и половина не знаиа какжо да правия

Търси специалист по стерилитет, насочи се към някой център по репродукция.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #96 -: Февруари 04, 2009, 08:46:30 am »
Здравейте ! Възможно ли е мъжът ми да няма хламедии , а аз обратното. Ние се лекувахме преди 2 години , после правихме тестове - единият кръвен - отрицателен , а другият влагалищен - пак отрицателен. Вчера си взимам изследванията и се оказа точно това мъжът ми няма хламидии , а аз - да. Та нали се предава само по полов път : от къде съм ги хванала пак , след като мъжът ми няма ???? 8O. Утре ще правя втори кръвен тест само на мен и имам едно желание - да се окаже грешен вчерашниат тест.От където и да погледна - няма логика.
*
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #97 -: Февруари 12, 2009, 21:37:58 pm »
Здравеите момичета,за пьрви пьт пиша вьв този саит имам ниаколко вьпроса и ще ви бьда много благодарна ако ми помогнете да си отговориа на тях.Моят гинеколог ми направи изследване за хламидиа и ми каза че е отрицателен след което се наложи да ми направият лапароскопия и в експертизата ми пише че имам джусрано увеличени и уплатнени тарби, след което гинеколога ми ме испрати да ми напражиат цветна снимка значи ли тожа че са ми запушени тарбите и когато са ми пражили операциата не са ли ги видиали
АЗ немога да разбера какъв е този доктор който първо прави лапарото после ще те прашта на ЦС ами нали по време на лапарото се проверява всичко проходимоста яйчници и т.н....
сменяй го веднага каде прави лапарото
*

    vasсileva

Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #98 -: Април 01, 2009, 11:29:32 am »
здравейте,
прочетох всички коментари относо това заболяване искам да ви споделя какво се случи с мен и ако някой може да ми каже нещо,ще сам ви много благодарна.
За парви път през 2001 ми правиха изледване,но само IgG -там резултата беше 1:128 полужителен,доктора ми изписа много скъп антибиотик 3 хапчета-90,00лв (тогава през 2001).След това си правя тест през 2004 IgG-12,6 и IgM-5 и ми предписаха отново антибиотик.След това 2006 отново си правя тест,но този път ,не ми бяха написали рефрентните стойности а само Ig (+) и отново антибиотик,от 2002 аз сам само с един мъж и той е само с мен и сам сигорна в това.Днес ще си правя отново тест,но найстина незнам какво да си мисля.Моля ви за някакво мнение или съвет.
Предварително ви благодаря.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #99 -: Април 02, 2009, 10:27:41 am »
здравейте,
прочетох всички коментари относо това заболяване искам да ви споделя какво се случи с мен и ако някой може да ми каже нещо,ще сам ви много благодарна.
За парви път през 2001 ми правиха изледване,но само IgG -там резултата беше 1:128 полужителен,доктора ми изписа много скъп антибиотик 3 хапчета-90,00лв (тогава през 2001).След това си правя тест през 2004 IgG-12,6 и IgM-5 и ми предписаха отново антибиотик.След това 2006 отново си правя тест,но този път ,не ми бяха написали рефрентните стойности а само Ig (+) и отново антибиотик,от 2002 аз сам само с един мъж и той е само с мен и сам сигорна в това.Днес ще си правя отново тест,но найстина незнам какво да си мисля.Моля ви за някакво мнение или съвет.
Предварително ви благодаря.

а антибиобграма прави ли? при теб може да не помагат тези антибиотици, които си пила. не винаги най-скъпото е най-ефикасно. това са доста години. през това време с 1 и същ партньор ли си била?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Хламидия - разлика между IgG и IgM
« Отговор #100 -: Април 02, 2009, 11:30:43 am »
"big_eyes" Много съм ти благодарна за коментара,незнам да ли ми получи отговора незнам точно как става.
целувки