0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #20 -: Март 07, 2007, 11:13:01 am »
има естествено :D
аз вече бях писала и за това
1.алвргичен шок /същия го има и при вливане на имуноглобулин/
2. зачервяване и подуване на мясрото на инжектирането /както се получи при мен и при всички други на които е правено/
3. вкарване на зараза, СПИН например, чрез кръвта на партньора ви /затова същата се изследва 2 седмици непосредствено преди АИ/

мноооого го мислите и умувате ми се струва :D.
Мислите ли, че щом го правят тук и в други държави хората е чак пък толкова смъртоносно и опасно.

Аз все още мърдам :D, оживях, дай боже и да добутам до юли, ако е рекъл Господ, да си родя щерката, която 13 год чаках и която е факт след АИ
Все пак няма гаранция, че 100% ще помогне на всеки, просто се опитва, имунологията е тъмна индия, нали знаете :(

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #21 -: Март 07, 2007, 11:38:24 am »
Ами, аз вече свикнах всичко да мисля с 2-3 хода напред, да правя равносметка предварително къде, какво може да се прецака, кой може да не работи точно в този момент, кой може да пропусне да си свърши работата, какво изследване могат да пропуснат да ми кажат да си направя в някакъв момент, какви консумативи може да им липсват и прочее подробности, които на всяка крачка могат да ме препънат по Пътя.
Затова мисля толкова. Искам каквото зависи от мен да го направя, а онова което не зависи от мен, да го сведа до минимум. Не знам параноя ли е, какво е...
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #22 -: Март 07, 2007, 20:03:27 pm »
Значи да напиша пак -цената е 480 лв. Инжекциите може и сам да си ги слагаш, защото са с много тънки игли(предполагам както правят диабетиците). Лаборантката ми каза, че много лесно се поставят. Дозите са малки-явно така се избягва евентуална алергична реакция и при леко зачервяване се почива и се пропуска един ден. Като се успокои се продължава. Това е, което успях да разбера. Сега ще си мисля и ще решавам какво ще правя. А бременни са 3, а не 5 от 20 жени, но и това е нещо.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #23 -: Март 11, 2007, 15:57:01 pm »
Извинявам се, но само не разбрах това в коя лаборатория се прави или клиника?
Аз говорих и се стягам да ходя в клиниката в Солун за сега и то вече съвсем наближи времето, защото до колкото разбрах от Албена, която ме информира и работи там, тази ваксина я прават на определени дати и сега датата е определена на 20 март и става в рамките на деня, като сутринта трябва да си там не по-късно от 11,00 часа. Тогава взимат кръв и през деня я обработват , след което ти бият 3 различни инжекции ако правилно съм разбрала и е 600 евро и после си тръгваш.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #24 -: Март 11, 2007, 20:30:16 pm »
Да, в клиниката в Солун имунизацията отнема на практика половин ден - до обяд вземат кръв от съпруга, следобед поставят инжекциите на съпругата и всичко приключва. Преди 3-4 месеца цената беше 500 евро.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #25 -: Март 13, 2007, 08:33:55 am »
Тук изоимунизацията я правят в клиниката на Иво Тодоров-на 5-те кьошета на 3 етаж. На този сайт има линк към техния сайт. Освен, че самата процедура струва 480 лв, взимат и по 2 лв за поставяне на инжекциите. Значи, 26, 27 инжекции-52, 54 лв още. Иначе може и сам да си ги слагаш или партньора да ти ги слага.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #26 -: Март 13, 2007, 09:44:01 am »
Туто, ти ще си правиш ли?
На кой ден от цикъла се започва?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #27 -: Юли 15, 2008, 18:42:27 pm »
Искам да попитам във връзка с активната имунизация: тя по-добрия вариант на имуновенин ли е при повишени НК клетки (при норма до 12 % моите са 15 %), и може ли да се направи такава имунизация въобще преди опити с вливане на имуновенин, или по-добре първо да се опита с вливания и после при неуспех да се опита с тази имунизация. И второто ми питане само двойки, който правят АРТ процедури в Солун ли си правят там активната имунизация, или може да се лекуваш при лекар в БГ и да си направиш такава?
Благодаря на отзовалите се предварително! :)
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #28 -: Юли 15, 2008, 23:21:15 pm »
Здравейте. Вече рядко влизам тук, но имам какво да кажа, тъй като съм минала и през двата вида манипулации. Вливаха ми имуновенин, но нямаше разултат. 3 месеца по-късно ми правиха изоимунизацията.Оказа се, че съм забременяла дни след последната инжекция. Сега имам едно хубаво бебче.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #29 -: Юли 16, 2008, 10:36:31 am »
Дел, а къде прави имунизацията и как забременя след това - спонтанно или с АРТ?

Кити, в Солун можеш да направиш само имунизация, не е необходимо да правиш процедура там. Колкото до по-добрия вариант - мисля, че за всеки е различно. На някои имунизацията помага, на други не. Имуновенинът действа на друг принцип, различно е от имунизацията, така че просто трябва да се пробва  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #30 -: Юли 16, 2008, 11:31:49 am »
Правиха ми я в клиниката на д-р Иво Тодоров. Знам, че тук във форума няма много положителни отзиви за него, но аз лично мога да кажа само хубави неща. След 4 години ходене по мъките и 2 спонтанни аборта забременях спонтанно след изоимунизацията, изкарах цялата си бременност сравнително без проблеми и родих с негова помощ, разбира се.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #31 -: Юли 17, 2008, 19:00:58 pm »
Del,би ли казала как протича имунизацията в тази клиника,защото явно има значение.Какви изследвания беше правила?Предполагам,че имунологични си правила-какъв ти беше проблема?
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #32 -: Юли 17, 2008, 20:23:47 pm »
Отидох при д-р Тодоров, след една неуспешна инсеминация в клиниката на д-р Щерев и след една цветна снимка, според която имах срастване и непроходими тръби. След като ме прегледа, каза , че имам ендометриоза и всъщност по този повод ми назначи изоимунизацията. После по план трябваше да ми направят операция за отстраняване на това срастване и после ин-витро. За ендометриозата никой дотогава не ми беше казвал. Изоимунизацията се прави в 26 последоватилни дни, непрекъснато. Няма значение цикъла. Взема се кръв от съпруга, прави се серум в 26 дози и ти се бие на теб. Подкожно, в ръката.  Може и да не се поставят в клиниката, но аз лично предпочетох да ходя (плаща се по 2 лева за поставяне). Смятам, че дори и такава наглед проста манипулация трябва да се прави от професионалисти. В събота и неделя, когатп те не работят ходех в Закрила. Но практически може във всяка болница да се поставят. Тъй като сестрите не знаеха какво е това изоимунизация, аз обяснявах, че това е подготовка за ин-витро. както вече казах, оказа се, ч
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #33 -: Юли 17, 2008, 20:26:02 pm »
оказа се, че съм забременяла дни след последната инжекция.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #34 -: Юли 17, 2008, 21:20:31 pm »
А за колко време действа?
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #35 -: Юли 17, 2008, 21:29:05 pm »
Няма срок, завинаги, така да се каже. Имуновенина мисля, че има срок около три месеца и като забременееш трябва веднага да се направи ново вливане.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #36 -: Септември 16, 2008, 13:46:58 pm »
Повдигам темата защото се интересувам от тази процедура, дори в началото като ми казаха не знаех как се казва и пуснах друга тема за да попитам
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30084.new;topicseen#new
Има ли правили имунизацията лятото или сега есента?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2008, 12:36:19 pm »
Няма срок, завинаги, така да се каже. Имуновенина мисля, че има срок около три месеца и като забременееш трябва веднага да се направи ново вливане.

Много странно е това , зашото АИ в Солун , която с еправи е за 1 година, а тази в
Германия пук е 6 месеца?!

Дел, а къде прави имунизацията и как забременя след това - спонтанно или с АРТ?

Кити, в Солун можеш да направиш само имунизация, не е необходимо да правиш процедура там. Колкото до по-добрия вариант - мисля, че за всеки е различно. На някои имунизацията помага, на други не. Имуновенинът действа на друг принцип, различно е от имунизацията, така че просто трябва да се пробва  :D
Може да отидеш само за АИ в Солун-струва 600 евро.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #38 -: Ноември 18, 2008, 02:27:41 am »
Писах и на доцент Конова и си позволявам да копирам нейния отговор тук:
"Активна имунизация се прилага при HLA съвместимост на партньорите и доказана липса или понижени анти-левкоцитни антитела при Вас. Да , тя има ефект, когато има показания за нея.

Интравенозният гама-глобулин и препаратът Интралипид имат доказани ефекти конкретно върху повишени и активирани НК клетки, както е във Вашия случай. Независимо от профилактиката с тях, опитите Ви са били неуспешни. В такъв случай, не бива да "обвиняваме" единствено НК клетките за неуспеха. Ако има някакакъв друг проблем, дори имунизацията не би го преодоляла. Успехът на ин витро процедурата зависи от много фактори. До скоро, някои лекари в България тотално отричаха НК клетките, след това всичко обясняваха с тях, след това пак тотално ги отрекоха, след това пак всичко обясняват с тях.... Не бих искала да Ви обръквам допълнително. Редно е да си направите контрола след двете терапии и по резултата да се прецени има ли нужда от терапия следващия път, като оставам на мнение, че Интралипид е един много добър препарат преди ин витро в случай на повишени НК клетки"

Блъскам си главата тук, чета, но има някои неща, които не разбирам. Ще се радвам, ако някой може да внесе яснота.

1. Интравенозният гама-глобулин имуновенин ли е?
2. Каква е разликата между АИ/ЛИТ, имуновенин и Интралипид?
3. Защо д-р Конова е написала, че "Интралипид е един много добър препарат преди ин витро в случай на повишени НК клетки"? Означава ли това, че ин-витро фертилизацията преодолява проблемът повишени НК клетки?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #39 -: Ноември 18, 2008, 05:20:01 am »
ЕДИТ: Разбрах, че интравенозен гама-глобулин, интравенозен имуноглобулин G (IVIG) и имуновенин са синоними.

Съжалявам за чейн-постингите, но не ми разреши да редактирам.  :?

П.П. Разбрах каква е разликата между АИ/ЛИТ и IVIg.

LIT (Leukocyte Immunization Therapy) = Injecting a woman with her husband's or a donor's white blood cells to increase her fetal blocking antibodies and lower her NK cells.

IVIg (Intravenous Immunoglobulin G Infusion) = This gamma globulin preparation is made just like Rhogam, the gamma globulin that is given to Rh negative women during pregnancy. It is made from pooled blood that is washed and processed (it comes out clear in the end). It takes approximately 2-4 hours to administer in the vein.

Прочетох и доста за Intralipid = fat emulsion, given intravenously to patients who are unable to get enough fat in their diet. It is an emulsion of soy bean oil and egg phospholipids. Но как точно действа и какво се случва не разбрах.
Някой може ли простичко да ми го обясни?
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 07:00:27 am от cubbit »