0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета и момчета, изпратиха ми следното нещо в цитата. Моля ви за малко повече информация и каквото можете да ми кажете за:
"някакъв метод за хора без медицински проблем, при който се взема лимфна течност и кръв от мъжа и се инжектира в жената, за да си изгради имунитет и способност да не отхвърля мъжките тела. Сега за този кръвен център-НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЪР ПО ХЕМАТОЛОГИЯ И ТРАНСФУЗИОЛОГИЯ-СОФИЯ, намира се на улица "Братя Миладинови"-точно в уличката зад х-л "Принцес" до гарата и автогарата. Процедурата била-взема се кръв от мъжа, центрофугира се и се вкарва като плазма в жената. Така се създават клетки, които да не отхвърлят повече мъжките тела. Може да се прави 2-3 пъти."
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Честно казано на мен това ми звучи като активна имунизация.
Кой и по какъв повод ти го е пратил?
*
Зайче
пратиха ми го по електронната поща, позната, която е запозната с нашето проблемно забременяване. На мен нищо не ми говори и именно заради това искам да науча повече за този метод.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Надявам се момичетата, които са правили АИ да се включат, но доколкото съм запозната става въпрос точно за това.
Но някак си ми се струва странно това:
"метод за хора без медицински проблем"
*
и на мен, може би защото не е запозната с терминология и така ми го предаде.
Сега обаче видях една тема от тук, но от миналата година е започната и има мнения от тази година.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9543.0;all
Може би клиниките са различни, не знам защото не съм от София. Някой друг ако има с мнения или опити нека се включи. Или темата не е за тук?!
Зайче благодаря ти много :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Аз отдавна се канех да захвана тема за АИ, защото много неща не са ми ясни.
Това, което аз знам  е , че в България почти не се прави.
Разпитвала съм някои от момичетата, които са правили АИ в Гърция. Писах мейл на клиниката, но отговор от там нямам вече втора седмица ( може би са все още в отпуска).
За Гърция знам, че има точно определен ден в месеца, в който се занимават с АИ.
Валидността на  имунизацията е една година.
Защо не се прави в някои страни също не ми е ясно.
Писах и на доцент Конова и си позволявам да копирам нейния отговор тук:
"Активна имунизация се прилага при HLA съвместимост на партньорите и доказана липса или понижени анти-левкоцитни антитела при Вас. Да , тя има ефект, когато има показания за нея.

Интравенозният гама-глобулин и препаратът Интралипид имат доказани ефекти конкретно върху повишени и активирани НК клетки, както е във Вашия случай. Независимо от профилактиката с тях, опитите Ви са били неуспешни. В такъв случай, не бива да "обвиняваме" единствено НК клетките за неуспеха. Ако има някакакъв друг проблем, дори имунизацията не би го преодоляла. Успехът на ин витро процедурата зависи от много фактори. До скоро, някои лекари в България тотално отричаха НК клетките, след това всичко обясняваха с тях, след това пак тотално ги отрекоха, след това пак всичко обясняват с тях.... Не бих искала да Ви обръквам допълнително. Редно е да си направите контрола след двете терапии и по резултата да се прецени има ли нужда от терапия следващия път, като оставам на мнение, че Интралипид е един много добър препарат преди ин витро в случай на повишени НК клетки"
А тази HLA съвместимост ми е абсолютна мъгла.
Ако някаой знае нещо по тези въпроси, моля да сподели.
Аз така или иначе другата седмица ще говоря за всичко това с Владимиров и ще пиша пак какво е казал той.
*
Значи ще чакам да пишеш. Дано има яснота.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Зайче какво става, пита ли твоя доктор?
След като ми каза как се казва самата процедура потърсих тук във форума по-обстойно и прочетох мненията. Но защо си противоречат?
Някои момичета казват, че в българия не се прави, други казват че лаборантките го пражили, без доктор. Малко се пообърках?!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Титката, извинявай, не съм писала защото нямам инфо.
Вчера бях при Владимиров, но ми откри киста и всичко друго изгуби смисъл на този етап.
*
О Зайче, стискам палци да се оправиш бързо и да продължиш напред. Успех  :crossfingers: :bighug:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Момичета, прочетете това
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=26828.0;all

там съм описала подробно и простичко, как протича процедурата АИ в Германия
Успех
Поздрави

*
Бени, миличка, четох го това и се запознах с процедурата общо взето, тя Зайчето ми каза как се казва самата процедура и се започна едно търсене във форума и в нета :) но въпроса е как стоят нещата в България. Аз няма да отида в чужбина за АИ защото ми е скъпо, ако го правят в България ще отида тук - но само за клиниката на Тодоров има инфо, за този кръвен център никой май не е чувал от форума. :)
 :bighug:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.