0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #340 -: Януари 22, 2013, 22:27:23 pm »
Имам правена АИ в клиниката на братя Тодорови и имаше подобрение на кросмач теста, въпреки недоверието ми към клиниката.

Знам, че д-р Русев отдавана се занимава с АИ и бих му се доверила.

Имаше момичета от форума, които забременяха след АИ.

Много се обръща внимание в момента на имунологичния фактор и се използват различни имунологични терапии. Но имай предвид, че репродуктивната имунология в момента се развива.
Внимавай, да не пренебрегваш други фактори за сметка на имунологичните.
Сигурна ли си, че всичко с ембрионите е наред?




Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #341 -: Септември 21, 2013, 16:58:29 pm »
Здравейте, случайно попаднах на тази тема и написаното сериозно ме заинтригува и размисли.  Имам поликистозни яйчници, няколко месеца пих противозачатъчни и на следващия месец забременях. Сега момиченцето ми е на близо 6 години. Вече 3 години се борим за второ дете, но не. Имам 3 бременности, но всичките приключиха със спонтанни аборти, единия в 10г.с, а останалите 2 в 6г.с. Търсим причините за всички тези аборти, но нищо не излиза на яве. Правила съм си генетични изследвания - тромбофилия, за които всички лекари твърдят, че щом имаш едно дете, не означава че това е някакъв проблем за теб. Естествено ще вземем мерки, но аз докато разбера, че съм бременна и вече съм прокървила. Имунологичните изследвания също са в норма, щитовидната също. Минахме на вариант инвитро, с надеждата, че ще подберем най-добрия мой и на съпруга ми материал. При опита ми върнаха 2 ембриона, единия от които хубав (другия не беше добър, но с цел да помага на по-добрия), имплантация нямаше. Сега отново ме пратиха на имунолог и след това ще ми правят биопсия, преди следващ опит. Пуснаха ми крос-мач тест, от който чакам резултати сега.
Тук при вас чета, че след раждане той става положителен и се чудя какъв трябва да е бил смисъла да ми пускат този тест след като имам едно раждане. Пуснах и НК клетки, обясниха ми, че техните стойности можело да се променят в следствие стрес и т.н. Та се чудя след едно раждане какво толкова трябва да се е променило, че се стигна до всичките тези аборти. При първия изкарах някакъв гаден вирус - да речем че той е бил причината, но при останалите 2?
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 17:01:10 pm от veselkoto »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #342 -: Септември 22, 2013, 10:01:42 am »
veselkoto, от написаното виждам, че по-скоро има проблем в качеството на ембрионите, респективно е добре да се обърне внимание на яйчниковия резерв. Не зная на колко години си, за съжаление ако има проблем в тази посока малко неща могат да се направят.  При едно дете от същия партньор не виждам причина за АИ. 

Как реагира на стимулацията, имаше ли достатъчно зрели яйцеклетки и какво беше качеството им? На кой ден беше трансфера, останаха ли за замразяване ембриони?

Изчакай резултатите от биопсията ако има нужда ще се проведе лечение.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #343 -: Септември 22, 2013, 10:32:02 am »
Deep, радвам се, че си обърнала внимание на поста ми.
За сега още нямам проблеми с яйчниковия резерв, само :) на 34 съм. Стимулацията, която ми правиха е лека, по-щадяща, извадиха 3 яйцеклетки, едната не беше хубава и оплодиха останалите 2. До 3-ти ден се развиваха добре, но решихме да ги оставим до 5 ден, с цел да видим точно как се развиват, защото именно съмненията бяха в качеството на ембрионите. Едното ембрионче беше бластоцист, а другото Cleavage: 16+Cell Grade. Говорих и с ембриоложката тогава, каза че едното е хубаво. Пък и имайки предвид старите ми аборти, това не води ли в посока лоша имплантация?
Нали знаеш, никога нищо не е доказано, стреляме на посоки.
А колкото до АИ и аз мисля, че май залудо е бил този крос мач  :(
Утре съм на преглед и ще имам резултат от него, ще пиша :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #344 -: Септември 22, 2013, 10:59:13 am »
Предполагам не си правила лапароскопия? Съмнения за ендометриоза?
Ендометриалната биопсия би дала някакъв отговор за имплантацията но аборт в 10 гест. седмица не е от "лоша" имплантация, ( "лоша" - каквото и да имаш предвид. ) :wink:
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 11:02:46 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #345 -: Септември 22, 2013, 17:17:39 pm »
Мммм, дааа, до там не сме я докарали още (лапароскопията).

Ами ще изчакам резултата от биопсията, да видим от нея какво ще излезне, пък после ще го мислим.

Аз много не разбирам от ендометриозата, но овулацията ми е обикновено към 20-тия ден, понякога и по-късно, сиреч когато си поиска :) и не мога да се оплача от болезнен или обилен цикъл. Случва ми се да задържам фоликули, ставали са на кисти, които сме пукали, имала съм и месеци без овулация.

Благодаря ти, deep!  :)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #346 -: Септември 22, 2013, 22:56:15 pm »
veselkoto, другото за което може да се мисли е проблем в матката /полип, септум.../. Предполагам, че и хистероскопия не е правена?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #347 -: Септември 22, 2013, 23:05:13 pm »
Да, не ми е правена хистеро. Ей, аз си мислех, че са ми правили много неща, пък то се оказва, че имало още доста над което да се разсъждава. :) Благодаря за отговорите :)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #348 -: Септември 23, 2013, 15:20:20 pm »
Да дам отчет след прегледа!
Резултати от изследванията НК клетки леко завишени CD16+CD56+NK cells 15%, при референтни от 0-12.. Изписано лечение от имунолозите Ideos 1т./дн, Омега 3 1т/дн и апирин протект 1т/дн.
Персенска каза, че едва ли това е причината за неуспешното инвитро или предхождащите аборти.
И тук идваме в зоната на моя мрак. Сиреч нищичко не разбрах от следващото изследване. Уж този крос-мач беше за някаква съвместимост....? Оказа се, че и лекарката не може да ми обясни, за някакви инфекции каза.......
FCXM Tклетки 1,94 реф.(0-1,47)
FCXM Вклетки 2,43 реф.(0-1,7)
Изписали са ми лечение с Valtrex, Azitrox, Medrol, Octagam - лекарката каза, че струвало около 1000лв. 8O и за сега не и се искало да го започвам.
В крайна сметка каза да изчакаме биопсията ( в петък ще е ) и тогава да се ориентираме в обстановката с медикаментите.
Ако може да ми дадете насока поне къде да чета за тези FCXM.
Лошото е, че работата пак стана, абе има тук някакъв малък проблем, ама едва ли това е основния проблем. :(
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #349 -: Септември 23, 2013, 22:14:39 pm »
Огледай предходните страници на тази тема. Има полезна информация. И на мен ми беше сложно да се ориентирам в резултатите от крос-мача.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #350 -: Октомври 17, 2013, 23:41:39 pm »
Здравейте момичета!
Много се радвам, че попаднах на тази тема. Изчетох я от "кора до кора" преди да пиша!
Много съм благодарна на всички момичета, които споделят опита си и контактите си. Понеже дискусията по тази тема е в продължение на няколко години виждам как много от вас, които са се борили с проблемите и са обходжали трънливите пътеки сега вече са с деца! Това ми дава надежда, че и за мен може да изгрее слънце на моята улица.
Ще ви разкажа накратко за моя случай, но след консултацията с проф. Мартинова от Пирогов във вторник 22 октомври.
Сега общо взето се записвам в темата. А също така ще ви пиша и за резултата след консултация в клиника Тодорови, където пък ще ходи моя приятелка, която е след 6 неуспешни инвитро. Аз съм с 4 спонтанни аборта след спонтанни забременявания. Иначе имам син на 23, но е от друг партньор.
Ами засега толкоз.
До скоро
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #351 -: Октомври 18, 2013, 18:32:21 pm »
Добре дошла в темата  healthy, пожелавам съвсем скоро да получиш своите отговори и да си очакваща за най-малко 9 месеца!  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #352 -: Октомври 27, 2013, 20:50:52 pm »
Здравейте момичета!
Ходих при проф. Мартинова и пуснах изследване за циркулиращи (HLA) антитела. Резултата беше слабо положителен - 9%. Тя каза, че това е показание за АИ и ми препоръча доц. Русев. Той сега е в клиника Малинов в София. Той е имунолог и знае какво прави.
В клиника Тодорови също правят, но там замразяват серума. Аз знаех това и го подсказах на проф. Мартинова. Тя ми отговори, че не трябва да се замразява, защото при размразяването се губят свойствата на серума. Т.е. упражнението става безсмислено. Затова забравям за Тодорови.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #353 -: Ноември 08, 2013, 19:01:50 pm »
Здравейте момичета!
Днес бях на консултация при доц. Русев.
Неговото мнение е, че резултата от изследването за ХЛА антитела е достатъчен. Не е необходимо да се прави АИ. Щеше да е наложително, ако резултата беше отрицателен.  Поиска да види как са ми НК клетките и пуснахме изследване панел за количество и активност на НК клетки. В понеделник ще имам резултат и ако са по-активни от необходимото ще ми назначи вливка с интралипид.

Да дам отчет след прегледа!
Резултати от изследванията НК клетки леко завишени CD16+CD56+NK cells 15%, при референтни от 0-12.. Изписано лечение от имунолозите Ideos 1т./дн, Омега 3 1т/дн и апирин протект 1т/дн.
Персенска каза, че едва ли това е причината за неуспешното инвитро или предхождащите аборти.
И тук идваме в зоната на моя мрак. Сиреч нищичко не разбрах от следващото изследване. Уж този крос-мач беше за някаква съвместимост....? Оказа се, че и лекарката не може да ми обясни, за някакви инфекции каза.......


Ако наистина сте правили крос-мач тест - вие всъщност за какво сте го правили ?!?!? Кросмач ще е положителен, ако сте имала бременност до живо раждане. Ако изследването е за съвместимост - това е друго. И какви инфекции във връзка с крос-мач!!!!! За инфекции може да се говори във връзка с повишените НК клетки. Логично е ако са повишени това да е сигнал за някакъв инфекциозен процес. Аз бих препоръчала консултация с доц. Русев от клиника Малинов в София. Доколкото знам дава консултации и в Плевен, когато е там. Той е репродуктивен имунолог, но е с доста по-широк професионален опит.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #354 -: Ноември 12, 2013, 12:52:41 pm »
Здравейте момичета!!
Днес си получих резултата от имунологичното изследване за НК клетки - количество и активност. Ами количеството е:

Субпопулация NK-клетки CD3-CD16+56+       резултат:  20.7      реф. ст-ст: 2 - 13
Субпопулация NK-клетки CD3-CD16-56+        резултат:  18.1      реф. ст-ст: 3 - 16

NK клетъчна активност (NKa)                          резултат:   11.8     реф. ст-ст: N < 10%

т.е. над нормата съм доста. доц. Русев ми препоръча вливане на интралипид веднага след цикъл (който го очаквам днес или утре) и преди овулация. И това ще ме държи 2 цикъла. Ако в този период забременеем, веднага след втори положителен тест правим още една вливка. А заради хетерозиготното носителство в пакета с тромбофилии ще съм на аспирин и мета фолиева киселина.

Посрещам този резултат със смесени чувства - радвам се, че намерихме причина за спонтанните аборти, от друга страна пък сега ще треперя заради тази повишена активност и борбата да ги тушираме. Щеше ми се да не бяха такива резултатите от НК клетките, а да мина с пиене на аспирин, ама не би. Ами това е. Продължаваме напред :-)
За мен активната имунизация отпада.
Ако имате въпроси относно някакви подробности около консултацията ми с доц. Русев - питайте - тук или на лични. Все пак аз отидох първоначално с идеята направо на АИ да правим.
Успех на всички.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #355 -: Декември 24, 2013, 01:24:20 am »
при наличие на IGG токсоплазмоза прилага ли се активно имунизация
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #356 -: Декември 24, 2013, 10:15:56 am »
Свържете се с доц. Русев и той ще отговори на всичките ви въпроси. Много е отзивчив и каквото и да го попитате ще ви даде изчерпателен разбираем отговор.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #357 -: Декември 24, 2013, 21:22:13 pm »
при наличие на IGG токсоплазмоза прилага ли се активно имунизация

Няма причина да  се прилага. Голяма част от жените имат  наличие на завишени антитела  от минала инфекция, която принципно не пречи на бременност или да настъпи такава.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #358 -: Декември 25, 2013, 09:05:20 am »
Честита Коледа на всички! Бъдете живи и здрави и много усмихнати и повече радости!!!

Според мен polinakito86 питаше дали наличието на IGG токсоплазмоза е противопоказател за прилагане на активна имунизация, а не имунизацията да отстранява IGG токсоплазмоза...
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #359 -: Декември 26, 2013, 23:04:13 pm »
Весела Коледа!!
Благодаря healthy.Ами да по скоро някой дали има информация при наличие на    Ig g  токсоплама дали е противопоказна активната имунизация?