0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2007, 14:36:07 pm »
ай ся, Мари я гепил хормона ;) ще потърпим, къде ще ходим.

а сега сериозно - не съм подценила книгата ти или авторката й. просто, схващанията са различни много - според годините, според страната, според човека.
най-добрият модел е да четеш и да се информираш много (както правиш ти), а после да видиш кое от всичко научено и до каква степен можеш да приложиш върху твоето бебе. защото те са много различни едно от друго!!! много!!! а и отделно взето бебе е много различно само по себе си през периодите си на развитие.

моето Мартинче, например, откакто спря да яде нощем, не се буди никога. будил се е само няколко пъти, когато беше с ужасна хрема и му се запушваше носа. други бебета, дори по-големи от него, продължават да се будят по няколко пъти на нощ. е, очевидно не можем да прилагаме едни и същи схеми върху тези бебета. то не че аз схема съм прилагала, за да го науча да спи нощем...
изобщо, не се имам за майка с особено гъвкав и адаптивен по отношение на детето мозък, но все пак съм забелязала, че методът "проба-грешка"+"вслушване в детето" като че ли дава най-добри плодове.

като избистриме съня, мисля да ви подхвана за игрите пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2007, 14:37:59 pm »
Някъде ,но не помня къде бях прочела ,че новороденото се оставя да спи на гръб  8O - е това наистина е абсурдно за мен.Не съм чела никаква литература, колкото видове книги и толкова мнения.То да не е робот или машина бебето,че да го програмирам случайно.Ми и то човек, само че по мъничък.Аз мисля така можеби защото съм по джаста праста.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2007, 14:44:21 pm »
Някъде ,но не помня къде бях прочела ,че новороденото се оставя да спи на гръб  8O - е това наистина е абсурдно за мен.

Нашият юнак от съвсем малък сам си се научи да спи по гръб. В началото даже по корем въобще неможехме да го сложим, то рев , то чудеса. Така че Нийче не е до джаста праста, а е до детето, то си е индивидуалност като всеки човек.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2007, 14:49:28 pm »
аз пък нарочно подпирах с възглавници и все гледах да е настрани.страх ме беше от задавяне и подобни ако не съм в стаята.параноя абсолютна..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2007, 15:08:25 pm »
Айде Джам давай за игрите ... че ми стана интересно.
И аз искам да знам какви играчки давате или сте давали на 4 месечни бебета например. Както знаете те се стремят всичко в устата да напъхат и като немогат се сърдят много силно  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2007, 15:43:20 pm »
При нас пък е абсолютно истерична кампанията ЗА спането по гръб. В книжките, които ти дават по време на бременността, в болницата, при изписването, при контролите всички те подковават да слагаш детето само по гръб. Дори в болницата дават на всяко новородено едно боди с надпис на гърдите "тази страна нагоре".
Слагането по корем е изключително заклеймявано, дори те наричат безотговорна майка, ако си оставяш бебето по корем нощем.
Всичко това е заради изследвания на синдрома за внезапната смърт, които са директно свързани със спане по корем.
Та така, аз винаги съм била убедена, че това е правилният метод, макар, че майка ми се опита да го слага настрани, но той сам си се извърташе по гръб. Сега спи само по гръб.
Когато попитах една лекарка няма ли да се задави ако лежи по гръб, тя ми отговори, че това не може да стане, защото бебето винаги ще успее да извърти главата си настрани и да преглътне.
Та, това е нормата при нас: на гръб.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #46 -: Февруари 27, 2007, 15:59:51 pm »
Ния, ето пък при нас канадските светила казват само по гръб, ама само....като се опитах да кажа за задавянето, докторката подчерта, че нямало опасност
Антъни като стана на 4 месеца, започнах да го слагам да спи по корем, установих, че така спи много по-добре...и до днес най-обича така.Боби иска само по гръб...

Мари, то хубаво да четеш, но живот и здраве като се роди малката Мари, ще видиш как всичко, което си прочела, някак ще бъде размито. И тогава майчиния инстинкт ще заработи с пълна сила.Нещата най-добре се учат в движение :)

поздрави
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 16:07:04 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #47 -: Февруари 27, 2007, 16:38:56 pm »
Може Ема - но аз като съм майка без опит с първо бебе и ме беше страх определено.Ели спеше главно настрани и по корем като по голяма.
Перденце то тепърва се започва с лапането на всичко.На тази възраст аз давах само гумени играчки и то поне средно големи за да не влиза в устата :lol:. иначе се започва с ядене на власинки от чорапи,одеала,килими, пръстта от саксиите като проходи и вобще всичко каквото ти мине през акъл.като проходи имах чувството,че всичко от покъщнината е вдигната някъде нагоре по рафтове и секции .Сега вече по не е така, по се укроти ,но сега пък има инати, тръшкане, глезотии- неща за които винаги съм била против като ги видя по улиците...надявам се и този период да отмине.Като започне да пълзи бъди внимателна да нямаш почистващи и перилни препарати до които може да стигне.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #48 -: Февруари 27, 2007, 16:57:55 pm »
Имате ли представа ако изпия един фервекс колко време трябва да мине, за да мога да давам пак кърма. Няма да мина само с чай и лимони  :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #49 -: Февруари 27, 2007, 17:03:27 pm »
около 6 часа, цедиш два пъти през 3 часа и хвърляш. Мен като ме беше гепил грипа след последното хапче цедих 3-4 пъти, но аз пих доста силни лекарства, а основната съставка на феервекса май е парацетамол, така че няма проблем.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #50 -: Февруари 27, 2007, 17:05:36 pm »
Фервекса парацетамол ли имаше?
не мисля, че има проблем с кърменето.След секциото имах силни болки и пиех парацетамол и едно друго болкоуспокояващо, докторът ми каза изрично, че няма проблеми да кърмя успредно с болкоуспокояващото.
Пък и кой може да каже точно след колко време няма да има следа от него в кърмата.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #51 -: Февруари 27, 2007, 17:09:23 pm »
ай ся, Мари я гепил хормона ;) ще потърпим, къде ще ходим.

Ооо, Марие, недей така :(, съвсем не исках да те обидя теб или Джина Форд.

Мина ми, готово!  :hello:

Разгеле, открих го това АМ да го видя. Ходих на магазина да видя имат ли тука такова или ходят с кофата до кравата! :P

Боровинка, пробва ли с инхалации с лайка и тантум верде? Ако ги прилагаш упорито, много помагат! Хайде, бързо да се оправяш!

Лек и здрав ден на всички!
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #52 -: Февруари 27, 2007, 18:23:13 pm »
Благодаря ви! Тантум верде нямам, но почвам лайката. Ще изям още една порция лимон с мед (и без друго ми е кисела физиономията тез дни) и преди лягане май ще се възнаградя с един фервекс, та да се отпусна и наспя. Освен парацетамол има и една съставка, дето ми отпушва носа светкавично.

Спокойна вечер, момичета!
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2007, 11:20:48 am »
Здравейте мацки  :D на по големите бебета, какво означава когато детето започне да се пъчи ? Много е смешно ама трябва ли да се тревожа?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2007, 11:27:55 am »
Не се тревожи! Мойта бебка не е от по-големите, но вече се пъчи :D. Мисля си, че иска да я взема и тя ми помага пъчейки корем и вдигайки дупето. Когато не мога да я взема я слагам на една страна или по корем, да почине гръбчето.

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #55 -: Февруари 28, 2007, 11:44:37 am »
Мисля че не е проблем пъченето и Деси се пъчи постоянно от както направи 2 м. :D
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #56 -: Февруари 28, 2007, 15:06:05 pm »
Мамчета отново питанка към вас. Къде мога да намеря чисто оризово брашно или безмлечната оризова каша на Нестле, Хип или Милупа  дали може да го земни. Искам да добавям в млякото на Тони малко чисто оризово брашно, обаче незнам дали може с кашите.
Оф хора неиздържам вече. Ту малко се пооправяме, ту нещата стават супер изтощителни. Антоан днес цял ден реве, от понеделник се започна ама днес е ужасен. Отгоре на всичко неиска и да яде, изяжда максимум 120 мл до този момент. Гледам за зъбчета ,макар и да знам че е твърде рано ама пък знаеш ли.
Толкова яросто търси нещо да захапе, че и за зъби почнах да си мисля. :x
Вече съвсем се скапах да го нося, преди си заспиваше сам, от вчера  пък само на ръце. Изведох на терасата уж да го залъжа, че сме били навън да видим дали ще спи повече. Мда оплаках ви се ама няма на кой друг.
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 15:11:51 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #57 -: Февруари 28, 2007, 16:11:35 pm »
Наде, защо ще му слагаш оризова каша - ще вземе да го запече!
Иначе има в Щъркела!
За неспокойствието - ами рано е за зъби, ама...знае ли човек!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #58 -: Февруари 28, 2007, 16:18:23 pm »
Надя, мисля, че Birdie под "оризово брашно" има предвид точно безмлечна оризова каша. кашите на Хип, Нестле и Милупа се продават както в бебешките магазини, така и в Билла, Метро.

не мисля, че оризова каша ще го запече. това е много индивидуално. Мартин яде от 2 месеца всеки ден оризова каша, пък не се е запекъл. тази оризова каша не е като оризовата отвара, дето я пием при диария...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #59 -: Февруари 28, 2007, 21:47:02 pm »
Здравейте пак от нас,
Наде съжалявам да чуя, че пак плачете много.:(
Може би е просто темперамент ...

Аз да се похваля, Боби седна най-сетне.Toni се клатушка и не е стабилен...


поздрави
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 22:57:35 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last