0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2007, 22:13:36 pm »
Страшна е снимката на Деси и Марти, браво на папараците!
Тони има страхотни очи, а на Симеон честита 1/3 годинка!

Marie, АМ е "адаптирано мляко" :)

В моята книга пък пише точно обратното за спането - да не им затъмняваш стаята специално, точно за да правят разлика между деня и нощта. Малкото мармотче до преди седмица спеше денем през 3 часа, сутринта и следобяд около 40 мин, по обяд 1-1.5 часа. Напоследък разреждаме, днес изкара на 2 сънчета - веднъж 2 часа и веднъж 40 мин. При нас единствената съществена разлика от повечето горни схеми е, че май сме много ранобудни - ставаме всеки ден в 6 часа, днес даже в 5:30; вечер се къпем към 19 и си лягаме за нощния сън около 19:30. Дани явно е чучулига като татко си, горко ми на мен совата :-(

Лека седмичка
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2007, 23:34:37 pm »
Ели спеше след всяко хранене като бебе.Никога никакъв проблем за спането.Нямала съм безсънни нощи .Нямала съм и нощни хранения.Само на няколко пъти вода и това беше.Така си е и до сега.Ляга преди обед за около 1 час, следобед към 15ч за още час.Вечерта я слагам в 22ч и спи сутринта до 8.Този режим мен напълно ме устройва, съобразен с моето работно време и ангажименти :lol: Чувам от приятелки и близки,че техните спат по един път само-.Явно Ели доста се изморява ли незнам, от постоянните игри и тичане и е направо гроги и заспива.Но това да няма проблеми със съня си е цяло богатство, като чувам другите как будуват
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2007, 08:46:24 am »
Мари, я прочети пак книгата - май не си обърнала внимание на едно " не"! :lol:

Ния, завиждам ти! Лора беше такова спяшо дете!
Стефи, ние още сме така - направо ще се гръмна вече!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2007, 09:05:35 am »
Мари, я прочети пак книгата - май не си обърнала внимание на едно " не"! :lol:

А бе, Вени, аз че съм кьорава и дърта, така е! Но пише "купете тъмни, плътни завеси за детската стая", "в еди колко си часа, нахранете бебето, сменето му памперса, пуснете пердетата и го сложете да заспи спокойно в затъмнената стая", "огледайте от никъде да не влиза слънце, за да не пречи на бебето да спи"... Книгата е на Джина Форд, ако искате мога да погледна заглавието.

Мармотче, АМ това ли било? 8) Аз мислех, че е марката на млякото! А в България какви марки продават тогава? Кажете ми вие какво купувате и в магазините ли се продава или от аптеката с рецепта? Тука са различни и искам да съпоставя! Да не ме ментят нещо! :P
Alexandra
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2007, 09:11:31 am »
Мармотче, АМ това ли било? 8) Аз мислех, че е марката на млякото! А в България какви марки продават тогава? Кажете ми вие какво купувате и в магазините ли се продава или от аптеката с рецепта? Тука са различни и искам да съпоставя! Да не ме ментят нещо! :P

Мила ми Мари, дано да не пребягваш до АМ. Надявам се, че ще имаш достатъчно кърма и няма да се стига до дохранване с АМ.
Ако пък все пак се наложи, педиатър ще те посъветва съобразно детенце.  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2007, 10:02:38 am »
Бре, Мари, странен съвет - изрично съм чела да не се затъмняват помещенията, за да разбере детето, че и при светло се спи!/ или нещо такова!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2007, 10:12:30 am »
вече писах по въпроса за образователните книги за отглеждане на деца - колкото книги, толкова мнения. Marie ако хване да изчете още 2-3 книги от други автори, ще установи сама това.
например, срещала съм както съвет да се учи детето да спи на светло и шумно (това вкл. от акушерка в неонатологията), така и съвет да не спи детето на шум или музика, защото нервната му система е крехка и се преуморява бързо.

аз съм си изработила по инстинкт следното - денем се спи на обичайна светлина, ако е по-тъмно като днес и светят лампите, за спането ги загасям, но пердета не се дърпат. спирам музиката при заспиване, ако е имало такава. нощем още спим на малка лампичка - заради мен, да го виждам.

както по-опитните майки са забелязали, бебетата си променят навиците за заспиване. най-малките могат да откъртят във всякаква обстановка - светло, тъмно, шумно, тихо - но по-големичките започват да си имат табиети. ако се допусне нервно-психическа преумора на детето, то няма да може да заспи, колкото и да е уморено и тогава става страшно - на всеки му се е случвало да приспива такъв дзвер с часове наред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2007, 10:30:56 am »
дЖАМКА, КАЗАНО ТОЧТО, КАКТО ВИНАГИ!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2007, 11:19:42 am »
Ох Вени, искрено ти съчуствам :( Аз от няколко дни като се събуди към 1-2 часа давам вода и тя заспива до 5-6, което за сега ме устройва ама да видим до кога ще ми минава номера :lol:
Но със заспиването е голям зор, изкривихме се с баща й, вечер освен на ръце неще да заспива :? Ужас ви казвам, пробвали сме какво ли не, пееш, галиш, приказки разказваш, не става, то се дере като го сложиш в кревата... дзвер, ама двер ви казвам. Давайте акъл как да се спасим от това носене :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2007, 11:25:20 am »
Мила ми Мари, дано да не пребягваш до АМ. Надявам се, че ще имаш достатъчно кърма и няма да се стига до дохранване с АМ.
Ако пък все пак се наложи, педиатър ще те посъветва съобразно детенце.  :D

Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят! :P Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?

Вени и Джам, а бе и на мен ми се видя странно. Чудя се още и тази авторка за какво препоръчва такива пердета при положение, че то в Англия е вечно нацупено времето и мрачно, слънце виждат за 3 дни през лятото! :P Сега разбирам защо са такива бели! Няма да е от яденето на саламурено сирене за всеки случай!  :P Имам още 3 книги за четене, едната от които е пълна противоположност на тази. Ама понеже искам да съм информирана какво правят хората по английските, чешките и българските географски ширини, затова питам.

Хайде, стига съм ви досаждала!

Лек и здрав ден на всички!
Alexandra
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2007, 11:27:19 am »
Спок дава акъл бебето да се остави да спи и да не се влиза в стаята въобще! За две вечери се отучва! При Матей този номер не мина! При сестра му сме го прилагали и стана, но това магаре е упорито, колкото си иска! Последно четох / по повод на Мари/  и попаднах на съвет за отучване от нощното будене да се премести бебето от стаята на възрастните, за да не ги вижда като се събуди! И без това мислехме да пробваме да го преместим при кака му и да видим кака ще е, та ще вземем да пробваме и това!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2007, 11:41:30 am »
Ох, и това със слагането в леглото и излизането от стаята сме го пробвали не веднъж, няколко минути си говори нещо, после започва да мрънка, до тук добре, но след това става страшно, започва да крещи и преминава в рев, ама от най-лошия 8O е друго не сме измислили за сега :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2007, 12:17:31 pm »
За заспиването на бебчетата.
В книгите, които аз съм чела, пише изрично да не се затъмняват прозорците през деня, за да може детето да си изгради представа за ден и нощ и съответен ритъм. Ако малкият спи в спалнята, задължително вдигам завесите, а ако спи навън в количката, тогава си е ОК.

Ако времето е мрачно и дъждовно, Алексадър спи и е омърлушен през целия ден. Тогава гледам да светвам де що има лампи в къщата.

Аз накърмвам малкия, слагам го в леглото, давам му биберона(ползва я само при заспиване) и излизам от стаята. Наскоро установих колко е важно да няма светлина в стаята вечер: слагах го да спи в 20 часа, на нощна лампа. Да, но точно след час се будеше. Започнах да го слагам да спи на тъмно и вече не се буди.
Отучихме се и от нощното кърмене: аз се изнесох от спалнята, а таткото преживя 2 нощи с рев и вой и сълзи, но на третата нощ всички спахме като къпани цяла нощ. Сега се върнах в спалнята, но малкия стана днес в 8:30, без да се e будил. Така сме от седмица. След много месеци безсъние, най-сетне си спя като човек.
Смятахме да го изнасяме от спалнята скоро, но неговата стая още не е готова, затова го отлагаме засега. Само знам, че колкото по-големи стават, толкова е по-трудно да ги отделиш. При нас нормата е 7-8 месеца и айде вън от спалнята на мама и татко.

За книката на Джина Форд(това за завесите и слънцето, дето не трябвало да влиза) мога само да се изсмея. Далеч е от всякаква логика и чувство за време и място. Така бебето никога няма да види дневна светлина, а дали ще се развива? Защото бебетата се развиват докато спят.
Леле, дано ви стигне търпението да ме изчетете. Днес ме е хванала музата :lol:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #33 -: Февруари 27, 2007, 12:20:07 pm »
Ооооооооооо хич и не си помислям да го отучвам от нощното заспиване на ръце, поне засега. Тъкмо малко се кротна Тонито та и ние да поспим. Понякога се случва и през деня да се приспиваме на ръце, ама това когато го усетя, че е нервен и неможе да заспи сам.
Ние спим в една стая в която ТВ-то и компютъра вървят нон стоп. Някои ще кажат, че е доста шумно в стаята и затова се изнервя детенце, но когато иска да спи нищо не е в състояние да го събуди (пробвала съм какво ли не  :lol:). Късни нощни изпълнения не ни липсват или по скоро към 4-5 часа. Давам биберон, погалвам по главицата и ако заспи добре, ако ли пък не на ръце, акои това не помогне давам манджата. :lol: :lol: :lol:

P.S. Много е хубаво детето да си има собствена стая и много "завиждам" затова. Ние живеем в гарсониера и ще ни бъде доста трудно заспиването на по късен етап. :(
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 12:25:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #34 -: Февруари 27, 2007, 12:30:07 pm »
И ние не спим много добре. Преди обяд zаспива час и половина след zакуската zа не повече от 30 - 40 мин. Следва мрънкане до времето zа обяд. След обяда иzлиzаме на раzходка и тогава спи най-добре, zа около 2 часа. Спи пак zа около 40 мин след следобедното хранене, а вечер zаспива в 21 - 21,30. Преz ноЩта се буди в 2,30 и и давам гърдата - каквото си иzкара. Дърпа, дърпа, иzмори се и zаспи - до 5,30. Залъгвам я с биберона и zакусва в 8.
Противно на всички, които препоръчват бебето да спи не само в свое легло, но и в отделна стая, Мелани спи при мене в леглото. От както я вzех при мене zапочнах да поспивам иzобЩо преz ноЩта. Бях станала като zомби и не zнаех ден ли е, ноЩ ли е. След няколко месеца Ще я преместя в нейното си легло, когато спре да се буди ноЩем zа хранене.
Цитат
Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят!  Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?
Мари, ти все с твоите притесненя да не те минат неЩо :D. АМ не се иzписва от лекар и се купува от магаzините, в които се продават бебеШки храни и принадлежности. Тъй като раzнообраzието на паzара е голямо (или поне тук при нас), педиатърът може да ти препоръча определена марка и конкретен вид, който е по-подходяЩ zа твоето бебе. Споко, Ще бъдеШ чудесна майка :D
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #35 -: Февруари 27, 2007, 12:39:02 pm »
Мамчета я да ви питам аз вас, по колко време на ден оставяхте бебоците да си играят на гимнастиката? Имам усещането, че малкия много се изнервя, особено когато неможе да пъхне играчките в устата. :lol: и започва едно дърпане и реване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2007, 12:51:25 pm »
Мамчета я да ви питам аз вас, по колко време на ден оставяхте бебоците да си играят на гимнастиката? Имам усещането, че малкия много се изнервя, особено когато неможе да пъхне играчките в устата. :lol: и започва едно дърпане и реване.

Оставям я колкото изкара :lol: Някъде към 15-20-та минута започва да губи интерес и да мрънка, тогава сменяме занимавката, слагам я или в люлката, или в столчето за колата където съм й сложила на дръжката играчка за количка, там пак около 20 мин. и така....
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2007, 13:58:47 pm »
Моята бебка допреди 2 седмици спеше между 11 и 14 на обяд, а оттогава  насам спи по 2 пъти на ден  -сутрин между 10.30 и 12 и следобед от 16 до 17. Вечер заспива към 19-19.30 и спи докъм 8 сутринта. Тя спи в собствена стая от самото начало, като през първите 3 месеца и аз спях там, а след това спи самичка. вечер си заспива сама - нямам никаква заслуга за това, тя си е много самостоятелно бебе и си заспиваше сама и преди, но в хола при нас. Сега вече си я слагам директно в нейното легло, когато видя, че й се доспива. Преди това четем приказка и така. Никога не съм й пазила тишина - прецених, че и да искам няма как да й осигуря пълна тишина. живея в София и с това строителство около нас е практически невъзможно, така че тя спеше и на музика и на телевизор без проблеми. Вечер й гася лампата преди да си легна аз. Понякога проплаква за водичка, и ако няма атака от зъбоникнене си спи до сутринта.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2007, 14:05:12 pm »
За книката на Джина Форд(това за завесите и слънцето, дето не трябвало да влиза) мога само да се изсмея. Далеч е от всякаква логика и чувство за време и място. Така бебето никога няма да види дневна светлина, а дали ще се развива?

Ама и аз я наклепах жената едно хубаво тук! Да разясня малко: книгата всъщност е почасов и подневен модел на това как да изгради стабилен режим на бебето, така че от възможно най-ранна и подходяща възраст то да привикне да спи през нощта поне 8 часа без събуждане и през деня да бъде спокойно. Джина Форд е детегледачка с многогодишен опит, написала е над 15 книги за бебета-захранване, как да ги приучим към гърне, за близначета и т.н. и води рубрика в едно от най-сериозните списания за бременност и майчинство. Книгата е хитова в Англия, с над 15 издания.

Спуснати завеси само докато бебето спи препоръчва, ако родителите работят по нейната рутина и се опитват да въведат стабилен режим на бебето. Препоръчва се също само за първите няколко месеца от самото раждане, докато детето привикне към ежедневието. Аргументите й не са слаби: на тъмно и спокойно мозъкът отпочива по-добре, по-дълбоко, произвеждали се някакви специални химични реакции, които на светло са непостижими. С всеки 2-3 седмици нуждата от сън намалява, от 16 часа при новородено пада прогресивно до 8-12 часа при голямо бебе, нуждата от бодърстване се увеличава, т.е. увеличава се и времето, в което детето е на дневна светлина. Към 3-4 месец закриването на завесите за сън може да отпадне напълно, ако детето вече е привикнало спокойно да заспива и се е нагодило към режима си-денят да е за игра, хранене и малки почивки, а нощта за спане.

Режимът за спане е в пряка връзка с режима за хранене и режима за игра, почасово е дадено всичко и целта е спокойно бебе, което да спи през нощта и да си играе през деня.

Недейте така да ми казвате, че чета смешни книги, моля ви! Уважавам много вашите мнения, но съм много докачлива и чувствителна и се опитвам да обхвана най-различни гледни точки, да преценя плюсове и минуси на различните автори (Джамка е абсолютно права-колкото автори, толкова и теории), както й да нагодя режими и табиети на 3 различни държави в едно. Именно защото не съм виждала българите да си спускат пердетата за съня на съвсем малките бебета, питам. Мисля, че отговорно постъпвам като се интересувам и питам. Не заслужавам да ми кажете, че чета смешки за лека нощ. Вместо да ме насърчите да се образовам, вие ми казвате, че чета несериозни работи...

Цитат
Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят!  Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?
Мари, ти все с твоите притесненя да не те минат неЩо :D. АМ не се иzписва от лекар и се купува от магаzините, в които се продават бебеШки храни и принадлежности.

 :P

Alexandra
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2007, 14:33:56 pm »
Ооо, Марие, недей така :(, съвсем не исках да те обидя теб или Джина Форд.
Аз бих допълнила Джам с: колкото майки, толкова и теории.
При нас пък през деня децата спят в количката навън. Само ако е -10, тогава не се препоръчва да не се оставя бебето навън. Дори в детските градини нямат спални, а децата спят в количките на двора. Сняг, дъжд, студ, пек - това е.