0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« -: Февруари 26, 2007, 10:57:22 am »
Весела, спорна и изпълнена само с хубави новини нова седмица :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2007, 11:12:27 am »
да е весела, засмяна и здрава!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2007, 12:08:09 pm »
Здравейте,
нека са zдрави хубавите ни бебчета и ние покрай тях  :D!

Раzгледах снимките от миналата тема - Никола на Фуси е такъв сладур и какви сладки буzки има :lol:.
А Алекс на Гането как смело ухажва  :lol:. Много хубава двойка са  8). Човек не може да им се нарадва!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2007, 12:12:55 pm »
И от мен много усмивки и здраве!  :D
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2007, 15:15:41 pm »
Привет и тук!

Ние май започваме да сменяме режима от две на едно спане! Преди десетина дни имаше два случая да откаже да спи следобяд, но после пак се върна на стария вариант! Събота и неделя, обаче, пак отказа, а днес не спа сутринта и заспа чак в 1 и 15! Преспа час и 20-тина минути и сега киселее - явно от нетипичните часове, в които е спал!

И от нас пожелание за спорна седмица!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2007, 15:25:22 pm »
И ОТ НАС ЗДРАВА, ЯЩНА И БОДРА СЕДМИЦА  :lol:

P.S. ЧЕСТИТА ЧЕТВЪРТА МЕСЕЧИНКА НА СИМЕОН  :lol:
НЕКА ЗДРАВО ДА БЪДЕ ТВОЕТО ДЕТЕ УЛТРА И С РАДОСТ И БЕЗГРИЖИЕ ДА ПОРАСТЕ
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 15:56:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2007, 16:03:59 pm »
разгеле, Вени ме подсети за един въпрос.

по колко спят вашите деца през деня? тоест - по колко пъти, горе-долу в кои часове, по колко време на едно спане?

интересно ми е както за по-малките, така и за по-големите.

моят тигър до скоро спеше през 2 часа денем, но дремваше за по 30-тина минути само. сега сме средно на 3 спанета дневно, около 1 час продължителност.

обаче в момента кърти вече трети час...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2007, 16:12:24 pm »
Хайде и ние да се включим.Весела и спорна седмица и от нас!
Мога да се похваля, че вече сменихме едното ядене изцяло с пюре и си ядеме с кеф моркови и картофи и тиква.Само дето аз съвсем се обърках с тия пюрета.Исках да вкарам тиквички и картоф и не знам защо си наумих чушка, а се оказа, че вариант с чушка е само Ганчев и сега съвсем се вкарах в размисъл след всичко лошо чуто за тези пюрета, но дано го измисля варианта докато изядем пюретата, които съм и взела.
Пратих мъжа в Била да пазарува пюрета, ама се оказало, че избора в Младост е бил почти никакъв и той се върна смаян, та минахме на вариант кварталният магазин.
Стеф, много сладка двойка са деската и Марти.:)
Хора не знам при Вас как е ,ама мойта дъщеря се напъва по цял ден да пълзи и нещо страшно.Не мога и 5 мин да си отделя само за мен.По цял ден се разнасяме и обръщаме, че като се измори иска да се обърне от корем на гръб и като не знае как реве, а за плюенето и аферата драйфус след ядене като се пльосне по шкеме направо не ми се коментира.Всичките ни дрехи са на простора, а се оказва, че сме си направо за цял нов гардероб и положението е просто красота.Но да е жива и здрава.
Имам и 1 въпросче към мамите, които са захранвали и хранят вече с пюрета.Как определяте кога да минете от малките пюрета 130 гр на по-големи?Аз за сега мисля , че 130 гр пюре и стигат, понеже на толкова спира да яде, но все си мисля, че като посвъкне ще почне да хапва и повече и съм в чуденка по тоя въпрос дали да не сипвам повечко, но при тая цена на пюретата ми се струва голямо разхищение да изхвърлям.
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2007, 16:21:39 pm »
Ами ние сме зле със спането - отначало спеше 3 пъти през 2.5-3 часа по половин час - 45 мин. После започна два пъти дневно - сутрин около 10.30-11 и след обяд около 15 часа да спи по половин до час и половина! това до сега де - до преди три дни!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2007, 16:23:48 pm »
Джам, ние спим доста малко.Габи иска да си играе през целия ден и след хапване да дремва малко докато я нося след яденето в 6 и после е свежарка и си бърбори и играе до следващото ядене в 9:30 .След него може да дремне до 1 час, ама не повече и пак е на тема игра и така до към 5-5:30 тогава след като съм я оставила сериозно да се нарита заспива като отсечена.Събуждаме я за къпане в 8-9ч.,както дойде и после вече си заспива до сутринта в 6ч.,когато е новото ядене.
И на мен ми е интересно колко спят другите бебета и как успявате да се справите с къщната работа и миенето на шишета, купички, лъжички и не знам какви още неща?
Аз напоследък почти не влизам в нета и пак не сколасвам  да оправя в нас, а да каже човек,че почивам не е така.Вечер към 19ч вече съм като отсечена направо. А тук съм си заформила 1 купчинка интересни четива и само ги поглеждам жадно,но къде ти време.Трябва да не спя, за да чета, а ако не спя, освен че напоследък и почти не ям не знам къде ще му излезе края.
Имам и още 2 други въпроса.Кога се минава на 2 ниво на количката?Как успявате да храните по време на разходка?/ в смисъл в какво си вземате АМ, каша или пюре - за Ам хайде ще стопля вода в термус ще я взема, ами пюрето нали трябва, ако е използвано да седи в хладилника, няма ли да се развали,ако го мандахерцам по 1-2ч извън хладилник, а пък сокове съвсем не ми е ясно как да давам като сме навън-там няма как да изцедя пресен/
Въобще на мен с по-дългите разходки, които планирам при затопляне на времето хич не ми е ясно как ще се справя с манджата, а с тва трудно изкарване на количката ми е смърт да се връщам по 100 пъти до нас.
УФФФФФФФФФФФФФФФ, пак станаха доста въпросите и пак голямо оплакване направих.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2007, 16:34:02 pm »
За спането да кажа, че откакто се е родил Тони почти не спеше (само ревеше) и аз се чудех как наддава това дете. От известно време спи по 1 час между храненията и вечер от 21.30-22.30 до около 7.00 - 7.30 ч.. Най накрая и Хасан да се почувства човек и да поспи и той  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2007, 17:26:13 pm »
Ох, как спиме, през деня добре спиме, ама елате ни вижде нощем :(
Сутрин ако стане към 9 ч. например към 10-10.30 си доспиваме 30-40 мин. след това следобедното спане към 13 - 14 ч. е доста, между 2 и 3.5 часа, и към 19 ч. дремваме 20-30 мин. и вечер между 20.30 и 22.30 заспиваме и към 1-2 започва буденето, я за биба, я за манджа......
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2007, 17:30:50 pm »
Ох, как спиме, през деня добре спиме, ама елате ни вижде нощем :(
Сутрин ако стане към 9 ч. например към 10-10.30 си доспиваме 30-40 мин. след това следобедното спане към 13 - 14 ч. е доста, между 2 и 3.5 часа, и към 19 ч. дремваме 20-30 мин. и вечер между 20.30 и 22.30 заспиваме и към 1-2 започва буденето, я за биба, я за манджа......

Чеф да не сте объркали деня с ноща ?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2007, 18:08:58 pm »
Уш не сме, ама знам ли :(
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2007, 18:10:39 pm »
Здравейте и от нас!
Весела седмица, здраве и много усмивки за всички.

Ние си имаме доста постоянен режим, сутрин ставаме 7.00, в десет заспиват пак до 12, после в 3 пак спане до 4.30-5.00.Най-накрая, в осем са много уморени и си заспиват в шезлонзите :):):), изкъпани и нахранени.
Понякога може да изкарат до 9.00, ако са поспали повече през следобяда.С една дума на всеки 3 часа мрънкаме за спане.
Антъни се буди през нощта, но това си го обеснявам с горното зъбче, много е подуто и червено, има дупка, явно съвсем скоро ще се появи зъбето.Боби си спи като пич, само дето иска да папа към 4.00.Та не знам как да се отучваме от това хранене.То нали ние бяхме недоносени и все ми казваха да храня на поискване....ще видим.
Мацки, защо не си сложите лентички да знаем колко са станали дечицата?, тези, които нямат де.:))

Това е от мен и бебоците.
Нас пак ни засипа сняг...като в приказките сме.

ЦелуФки
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 18:15:36 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2007, 19:24:40 pm »
Ей Еma2, завидях за снега и режима :)

Jam, моята буболечка нито на спане, нито на хранене има часове.

Тая седмица прави 3 месеца. Много обича да "говори" на една синя овца и един жълторозовооранжев палячо, взе и водата да изплисква от коритото с голямо задоволство. Кърмя още, понякога след 4 следобед дохранвам с аптамил. Вечер заспива между 21-23 и се събужда към 7-9. Най-сладко спи навън. Гледам всеки ден да сме на разходка час-два. С коликите, мисля, се разминахме.

Нещо ми тече десния нос, дясното око и ме наболява дясното ухо. Мразя, мразя! Имаше един такъв смърф...   

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2007, 19:51:43 pm »
Ние не можем да се оплачем със спането. Събувдаме се към 8-8,30ч, спим след всяко хранене за около половин, един час, като след обедното хранене спим към 2 часа. Вечер заспива различно, даже се опитах да го храня за последно към 20,30ч. но се оказа че въпреки това пак се събужда в 8,00.

За храненето на вън ние не го практикуваме, защото се разсейва много и не се храни добре.

За големите пюрета и на мен ми е интересно кога премихахте на тях. Защото на обяд ние не изяждаме повече от едно малко зеленчуково или месно пюре въпреки че не се е нахранил. След това изяжда по половин плодово със сметана.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2007, 21:07:21 pm »
Джамке, бе! Докато отвори кепенци твоето неделно училище и айдееее-'лопна мандалото! :lol: Кой е тоз душманин на образованието, дето ни запечата офиса, м? :lol:

По въпроса за спането: в моята книга пише, че през деня децата се слагат да спят в затъмнена стая, за да могат да спят пълноценно и за да се научат да правят разлика между деня и нощта. Вашите така ли ги слагахте или на дневна светлина спят? Мойта книга да не вземе да излезе вярна?

Имам въпрос: това АМ, дето го пишете навсякъде, как му е пълното име и коя компания го произвежда?

Лека и успешна седмица на всички майки, бебенца и дечица, бременни и на път да забременеят момичета.

Мари-неизказала се по въпроса за правописа :lol:
Alexandra
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2007, 21:13:54 pm »
Джамке, бе! Докато отвори кепенци твоето неделно училище и айдееее-'лопна мандалото! :lol: Кой е тоз душманин на образованието, дето ни запечата офиса, м? :lol:
Мари-неизказала се по въпроса за правописа :lol:

Неделята мина - другата неделя нова тема с нов скендъл. Който се класирал, класирал. :lol:
Не мога да повярвам - Мари да не успее да се изкаже. :lol:
Хайде, отключвам, но разправии да няма.
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 21:17:27 pm от Lali »
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2007, 21:36:08 pm »
Джамке, бе! Докато отвори кепенци твоето неделно училище и айдееее-'лопна мандалото! :lol: Кой е тоз душманин на образованието, дето ни запечата офиса, м? :lol:
Мари-неизказала се по въпроса за правописа :lol:

Неделята мина - другата неделя нова тема с нов скендъл. Който се класирал, класирал. :lol:
Не мога да повярвам - Мари да не успее да се изкаже. :lol:
Хайде, отключвам, но разправии да няма.


 :lol: Ама, Лали, аз започнах! Но докато го редактирам за грешки и някой ни заклЮчи в тъмното! 8)
Alexandra
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2007, 22:13:36 pm »
Страшна е снимката на Деси и Марти, браво на папараците!
Тони има страхотни очи, а на Симеон честита 1/3 годинка!

Marie, АМ е "адаптирано мляко" :)

В моята книга пък пише точно обратното за спането - да не им затъмняваш стаята специално, точно за да правят разлика между деня и нощта. Малкото мармотче до преди седмица спеше денем през 3 часа, сутринта и следобяд около 40 мин, по обяд 1-1.5 часа. Напоследък разреждаме, днес изкара на 2 сънчета - веднъж 2 часа и веднъж 40 мин. При нас единствената съществена разлика от повечето горни схеми е, че май сме много ранобудни - ставаме всеки ден в 6 часа, днес даже в 5:30; вечер се къпем към 19 и си лягаме за нощния сън около 19:30. Дани явно е чучулига като татко си, горко ми на мен совата :-(

Лека седмичка
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #21 -: Февруари 26, 2007, 23:34:37 pm »
Ели спеше след всяко хранене като бебе.Никога никакъв проблем за спането.Нямала съм безсънни нощи .Нямала съм и нощни хранения.Само на няколко пъти вода и това беше.Така си е и до сега.Ляга преди обед за около 1 час, следобед към 15ч за още час.Вечерта я слагам в 22ч и спи сутринта до 8.Този режим мен напълно ме устройва, съобразен с моето работно време и ангажименти :lol: Чувам от приятелки и близки,че техните спат по един път само-.Явно Ели доста се изморява ли незнам, от постоянните игри и тичане и е направо гроги и заспива.Но това да няма проблеми със съня си е цяло богатство, като чувам другите как будуват
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2007, 08:46:24 am »
Мари, я прочети пак книгата - май не си обърнала внимание на едно " не"! :lol:

Ния, завиждам ти! Лора беше такова спяшо дете!
Стефи, ние още сме така - направо ще се гръмна вече!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2007, 09:05:35 am »
Мари, я прочети пак книгата - май не си обърнала внимание на едно " не"! :lol:

А бе, Вени, аз че съм кьорава и дърта, така е! Но пише "купете тъмни, плътни завеси за детската стая", "в еди колко си часа, нахранете бебето, сменето му памперса, пуснете пердетата и го сложете да заспи спокойно в затъмнената стая", "огледайте от никъде да не влиза слънце, за да не пречи на бебето да спи"... Книгата е на Джина Форд, ако искате мога да погледна заглавието.

Мармотче, АМ това ли било? 8) Аз мислех, че е марката на млякото! А в България какви марки продават тогава? Кажете ми вие какво купувате и в магазините ли се продава или от аптеката с рецепта? Тука са различни и искам да съпоставя! Да не ме ментят нещо! :P
Alexandra
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2007, 09:11:31 am »
Мармотче, АМ това ли било? 8) Аз мислех, че е марката на млякото! А в България какви марки продават тогава? Кажете ми вие какво купувате и в магазините ли се продава или от аптеката с рецепта? Тука са различни и искам да съпоставя! Да не ме ментят нещо! :P

Мила ми Мари, дано да не пребягваш до АМ. Надявам се, че ще имаш достатъчно кърма и няма да се стига до дохранване с АМ.
Ако пък все пак се наложи, педиатър ще те посъветва съобразно детенце.  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2007, 10:02:38 am »
Бре, Мари, странен съвет - изрично съм чела да не се затъмняват помещенията, за да разбере детето, че и при светло се спи!/ или нещо такова!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2007, 10:12:30 am »
вече писах по въпроса за образователните книги за отглеждане на деца - колкото книги, толкова мнения. Marie ако хване да изчете още 2-3 книги от други автори, ще установи сама това.
например, срещала съм както съвет да се учи детето да спи на светло и шумно (това вкл. от акушерка в неонатологията), така и съвет да не спи детето на шум или музика, защото нервната му система е крехка и се преуморява бързо.

аз съм си изработила по инстинкт следното - денем се спи на обичайна светлина, ако е по-тъмно като днес и светят лампите, за спането ги загасям, но пердета не се дърпат. спирам музиката при заспиване, ако е имало такава. нощем още спим на малка лампичка - заради мен, да го виждам.

както по-опитните майки са забелязали, бебетата си променят навиците за заспиване. най-малките могат да откъртят във всякаква обстановка - светло, тъмно, шумно, тихо - но по-големичките започват да си имат табиети. ако се допусне нервно-психическа преумора на детето, то няма да може да заспи, колкото и да е уморено и тогава става страшно - на всеки му се е случвало да приспива такъв дзвер с часове наред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2007, 10:30:56 am »
дЖАМКА, КАЗАНО ТОЧТО, КАКТО ВИНАГИ!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2007, 11:19:42 am »
Ох Вени, искрено ти съчуствам :( Аз от няколко дни като се събуди към 1-2 часа давам вода и тя заспива до 5-6, което за сега ме устройва ама да видим до кога ще ми минава номера :lol:
Но със заспиването е голям зор, изкривихме се с баща й, вечер освен на ръце неще да заспива :? Ужас ви казвам, пробвали сме какво ли не, пееш, галиш, приказки разказваш, не става, то се дере като го сложиш в кревата... дзвер, ама двер ви казвам. Давайте акъл как да се спасим от това носене :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2007, 11:25:20 am »
Мила ми Мари, дано да не пребягваш до АМ. Надявам се, че ще имаш достатъчно кърма и няма да се стига до дохранване с АМ.
Ако пък все пак се наложи, педиатър ще те посъветва съобразно детенце.  :D

Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят! :P Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?

Вени и Джам, а бе и на мен ми се видя странно. Чудя се още и тази авторка за какво препоръчва такива пердета при положение, че то в Англия е вечно нацупено времето и мрачно, слънце виждат за 3 дни през лятото! :P Сега разбирам защо са такива бели! Няма да е от яденето на саламурено сирене за всеки случай!  :P Имам още 3 книги за четене, едната от които е пълна противоположност на тази. Ама понеже искам да съм информирана какво правят хората по английските, чешките и българските географски ширини, затова питам.

Хайде, стига съм ви досаждала!

Лек и здрав ден на всички!
Alexandra
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2007, 11:27:19 am »
Спок дава акъл бебето да се остави да спи и да не се влиза в стаята въобще! За две вечери се отучва! При Матей този номер не мина! При сестра му сме го прилагали и стана, но това магаре е упорито, колкото си иска! Последно четох / по повод на Мари/  и попаднах на съвет за отучване от нощното будене да се премести бебето от стаята на възрастните, за да не ги вижда като се събуди! И без това мислехме да пробваме да го преместим при кака му и да видим кака ще е, та ще вземем да пробваме и това!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2007, 11:41:30 am »
Ох, и това със слагането в леглото и излизането от стаята сме го пробвали не веднъж, няколко минути си говори нещо, после започва да мрънка, до тук добре, но след това става страшно, започва да крещи и преминава в рев, ама от най-лошия 8O е друго не сме измислили за сега :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2007, 12:17:31 pm »
За заспиването на бебчетата.
В книгите, които аз съм чела, пише изрично да не се затъмняват прозорците през деня, за да може детето да си изгради представа за ден и нощ и съответен ритъм. Ако малкият спи в спалнята, задължително вдигам завесите, а ако спи навън в количката, тогава си е ОК.

Ако времето е мрачно и дъждовно, Алексадър спи и е омърлушен през целия ден. Тогава гледам да светвам де що има лампи в къщата.

Аз накърмвам малкия, слагам го в леглото, давам му биберона(ползва я само при заспиване) и излизам от стаята. Наскоро установих колко е важно да няма светлина в стаята вечер: слагах го да спи в 20 часа, на нощна лампа. Да, но точно след час се будеше. Започнах да го слагам да спи на тъмно и вече не се буди.
Отучихме се и от нощното кърмене: аз се изнесох от спалнята, а таткото преживя 2 нощи с рев и вой и сълзи, но на третата нощ всички спахме като къпани цяла нощ. Сега се върнах в спалнята, но малкия стана днес в 8:30, без да се e будил. Така сме от седмица. След много месеци безсъние, най-сетне си спя като човек.
Смятахме да го изнасяме от спалнята скоро, но неговата стая още не е готова, затова го отлагаме засега. Само знам, че колкото по-големи стават, толкова е по-трудно да ги отделиш. При нас нормата е 7-8 месеца и айде вън от спалнята на мама и татко.

За книката на Джина Форд(това за завесите и слънцето, дето не трябвало да влиза) мога само да се изсмея. Далеч е от всякаква логика и чувство за време и място. Така бебето никога няма да види дневна светлина, а дали ще се развива? Защото бебетата се развиват докато спят.
Леле, дано ви стигне търпението да ме изчетете. Днес ме е хванала музата :lol:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #33 -: Февруари 27, 2007, 12:20:07 pm »
Ооооооооооо хич и не си помислям да го отучвам от нощното заспиване на ръце, поне засега. Тъкмо малко се кротна Тонито та и ние да поспим. Понякога се случва и през деня да се приспиваме на ръце, ама това когато го усетя, че е нервен и неможе да заспи сам.
Ние спим в една стая в която ТВ-то и компютъра вървят нон стоп. Някои ще кажат, че е доста шумно в стаята и затова се изнервя детенце, но когато иска да спи нищо не е в състояние да го събуди (пробвала съм какво ли не  :lol:). Късни нощни изпълнения не ни липсват или по скоро към 4-5 часа. Давам биберон, погалвам по главицата и ако заспи добре, ако ли пък не на ръце, акои това не помогне давам манджата. :lol: :lol: :lol:

P.S. Много е хубаво детето да си има собствена стая и много "завиждам" затова. Ние живеем в гарсониера и ще ни бъде доста трудно заспиването на по късен етап. :(
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 12:25:42 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #34 -: Февруари 27, 2007, 12:30:07 pm »
И ние не спим много добре. Преди обяд zаспива час и половина след zакуската zа не повече от 30 - 40 мин. Следва мрънкане до времето zа обяд. След обяда иzлиzаме на раzходка и тогава спи най-добре, zа около 2 часа. Спи пак zа около 40 мин след следобедното хранене, а вечер zаспива в 21 - 21,30. Преz ноЩта се буди в 2,30 и и давам гърдата - каквото си иzкара. Дърпа, дърпа, иzмори се и zаспи - до 5,30. Залъгвам я с биберона и zакусва в 8.
Противно на всички, които препоръчват бебето да спи не само в свое легло, но и в отделна стая, Мелани спи при мене в леглото. От както я вzех при мене zапочнах да поспивам иzобЩо преz ноЩта. Бях станала като zомби и не zнаех ден ли е, ноЩ ли е. След няколко месеца Ще я преместя в нейното си легло, когато спре да се буди ноЩем zа хранене.
Цитат
Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят!  Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?
Мари, ти все с твоите притесненя да не те минат неЩо :D. АМ не се иzписва от лекар и се купува от магаzините, в които се продават бебеШки храни и принадлежности. Тъй като раzнообраzието на паzара е голямо (или поне тук при нас), педиатърът може да ти препоръча определена марка и конкретен вид, който е по-подходяЩ zа твоето бебе. Споко, Ще бъдеШ чудесна майка :D
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #35 -: Февруари 27, 2007, 12:39:02 pm »
Мамчета я да ви питам аз вас, по колко време на ден оставяхте бебоците да си играят на гимнастиката? Имам усещането, че малкия много се изнервя, особено когато неможе да пъхне играчките в устата. :lol: и започва едно дърпане и реване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2007, 12:51:25 pm »
Мамчета я да ви питам аз вас, по колко време на ден оставяхте бебоците да си играят на гимнастиката? Имам усещането, че малкия много се изнервя, особено когато неможе да пъхне играчките в устата. :lol: и започва едно дърпане и реване.

Оставям я колкото изкара :lol: Някъде към 15-20-та минута започва да губи интерес и да мрънка, тогава сменяме занимавката, слагам я или в люлката, или в столчето за колата където съм й сложила на дръжката играчка за количка, там пак около 20 мин. и така....
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2007, 13:58:47 pm »
Моята бебка допреди 2 седмици спеше между 11 и 14 на обяд, а оттогава  насам спи по 2 пъти на ден  -сутрин между 10.30 и 12 и следобед от 16 до 17. Вечер заспива към 19-19.30 и спи докъм 8 сутринта. Тя спи в собствена стая от самото начало, като през първите 3 месеца и аз спях там, а след това спи самичка. вечер си заспива сама - нямам никаква заслуга за това, тя си е много самостоятелно бебе и си заспиваше сама и преди, но в хола при нас. Сега вече си я слагам директно в нейното легло, когато видя, че й се доспива. Преди това четем приказка и така. Никога не съм й пазила тишина - прецених, че и да искам няма как да й осигуря пълна тишина. живея в София и с това строителство около нас е практически невъзможно, така че тя спеше и на музика и на телевизор без проблеми. Вечер й гася лампата преди да си легна аз. Понякога проплаква за водичка, и ако няма атака от зъбоникнене си спи до сутринта.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2007, 14:05:12 pm »
За книката на Джина Форд(това за завесите и слънцето, дето не трябвало да влиза) мога само да се изсмея. Далеч е от всякаква логика и чувство за време и място. Така бебето никога няма да види дневна светлина, а дали ще се развива?

Ама и аз я наклепах жената едно хубаво тук! Да разясня малко: книгата всъщност е почасов и подневен модел на това как да изгради стабилен режим на бебето, така че от възможно най-ранна и подходяща възраст то да привикне да спи през нощта поне 8 часа без събуждане и през деня да бъде спокойно. Джина Форд е детегледачка с многогодишен опит, написала е над 15 книги за бебета-захранване, как да ги приучим към гърне, за близначета и т.н. и води рубрика в едно от най-сериозните списания за бременност и майчинство. Книгата е хитова в Англия, с над 15 издания.

Спуснати завеси само докато бебето спи препоръчва, ако родителите работят по нейната рутина и се опитват да въведат стабилен режим на бебето. Препоръчва се също само за първите няколко месеца от самото раждане, докато детето привикне към ежедневието. Аргументите й не са слаби: на тъмно и спокойно мозъкът отпочива по-добре, по-дълбоко, произвеждали се някакви специални химични реакции, които на светло са непостижими. С всеки 2-3 седмици нуждата от сън намалява, от 16 часа при новородено пада прогресивно до 8-12 часа при голямо бебе, нуждата от бодърстване се увеличава, т.е. увеличава се и времето, в което детето е на дневна светлина. Към 3-4 месец закриването на завесите за сън може да отпадне напълно, ако детето вече е привикнало спокойно да заспива и се е нагодило към режима си-денят да е за игра, хранене и малки почивки, а нощта за спане.

Режимът за спане е в пряка връзка с режима за хранене и режима за игра, почасово е дадено всичко и целта е спокойно бебе, което да спи през нощта и да си играе през деня.

Недейте така да ми казвате, че чета смешни книги, моля ви! Уважавам много вашите мнения, но съм много докачлива и чувствителна и се опитвам да обхвана най-различни гледни точки, да преценя плюсове и минуси на различните автори (Джамка е абсолютно права-колкото автори, толкова и теории), както й да нагодя режими и табиети на 3 различни държави в едно. Именно защото не съм виждала българите да си спускат пердетата за съня на съвсем малките бебета, питам. Мисля, че отговорно постъпвам като се интересувам и питам. Не заслужавам да ми кажете, че чета смешки за лека нощ. Вместо да ме насърчите да се образовам, вие ми казвате, че чета несериозни работи...

Цитат
Ми аз уж да съм информирана. Щото да не ме ментят!  Значи в България се изписва от лекар и се купува в аптека, така ли?
Мари, ти все с твоите притесненя да не те минат неЩо :D. АМ не се иzписва от лекар и се купува от магаzините, в които се продават бебеШки храни и принадлежности.

 :P

Alexandra
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2007, 14:33:56 pm »
Ооо, Марие, недей така :(, съвсем не исках да те обидя теб или Джина Форд.
Аз бих допълнила Джам с: колкото майки, толкова и теории.
При нас пък през деня децата спят в количката навън. Само ако е -10, тогава не се препоръчва да не се оставя бебето навън. Дори в детските градини нямат спални, а децата спят в количките на двора. Сняг, дъжд, студ, пек - това е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2007, 14:36:07 pm »
ай ся, Мари я гепил хормона ;) ще потърпим, къде ще ходим.

а сега сериозно - не съм подценила книгата ти или авторката й. просто, схващанията са различни много - според годините, според страната, според човека.
най-добрият модел е да четеш и да се информираш много (както правиш ти), а после да видиш кое от всичко научено и до каква степен можеш да приложиш върху твоето бебе. защото те са много различни едно от друго!!! много!!! а и отделно взето бебе е много различно само по себе си през периодите си на развитие.

моето Мартинче, например, откакто спря да яде нощем, не се буди никога. будил се е само няколко пъти, когато беше с ужасна хрема и му се запушваше носа. други бебета, дори по-големи от него, продължават да се будят по няколко пъти на нощ. е, очевидно не можем да прилагаме едни и същи схеми върху тези бебета. то не че аз схема съм прилагала, за да го науча да спи нощем...
изобщо, не се имам за майка с особено гъвкав и адаптивен по отношение на детето мозък, но все пак съм забелязала, че методът "проба-грешка"+"вслушване в детето" като че ли дава най-добри плодове.

като избистриме съня, мисля да ви подхвана за игрите пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2007, 14:37:59 pm »
Някъде ,но не помня къде бях прочела ,че новороденото се оставя да спи на гръб  8O - е това наистина е абсурдно за мен.Не съм чела никаква литература, колкото видове книги и толкова мнения.То да не е робот или машина бебето,че да го програмирам случайно.Ми и то човек, само че по мъничък.Аз мисля така можеби защото съм по джаста праста.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2007, 14:44:21 pm »
Някъде ,но не помня къде бях прочела ,че новороденото се оставя да спи на гръб  8O - е това наистина е абсурдно за мен.

Нашият юнак от съвсем малък сам си се научи да спи по гръб. В началото даже по корем въобще неможехме да го сложим, то рев , то чудеса. Така че Нийче не е до джаста праста, а е до детето, то си е индивидуалност като всеки човек.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2007, 14:49:28 pm »
аз пък нарочно подпирах с възглавници и все гледах да е настрани.страх ме беше от задавяне и подобни ако не съм в стаята.параноя абсолютна..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #44 -: Февруари 27, 2007, 15:08:25 pm »
Айде Джам давай за игрите ... че ми стана интересно.
И аз искам да знам какви играчки давате или сте давали на 4 месечни бебета например. Както знаете те се стремят всичко в устата да напъхат и като немогат се сърдят много силно  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #45 -: Февруари 27, 2007, 15:43:20 pm »
При нас пък е абсолютно истерична кампанията ЗА спането по гръб. В книжките, които ти дават по време на бременността, в болницата, при изписването, при контролите всички те подковават да слагаш детето само по гръб. Дори в болницата дават на всяко новородено едно боди с надпис на гърдите "тази страна нагоре".
Слагането по корем е изключително заклеймявано, дори те наричат безотговорна майка, ако си оставяш бебето по корем нощем.
Всичко това е заради изследвания на синдрома за внезапната смърт, които са директно свързани със спане по корем.
Та така, аз винаги съм била убедена, че това е правилният метод, макар, че майка ми се опита да го слага настрани, но той сам си се извърташе по гръб. Сега спи само по гръб.
Когато попитах една лекарка няма ли да се задави ако лежи по гръб, тя ми отговори, че това не може да стане, защото бебето винаги ще успее да извърти главата си настрани и да преглътне.
Та, това е нормата при нас: на гръб.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #46 -: Февруари 27, 2007, 15:59:51 pm »
Ния, ето пък при нас канадските светила казват само по гръб, ама само....като се опитах да кажа за задавянето, докторката подчерта, че нямало опасност
Антъни като стана на 4 месеца, започнах да го слагам да спи по корем, установих, че така спи много по-добре...и до днес най-обича така.Боби иска само по гръб...

Мари, то хубаво да четеш, но живот и здраве като се роди малката Мари, ще видиш как всичко, което си прочела, някак ще бъде размито. И тогава майчиния инстинкт ще заработи с пълна сила.Нещата най-добре се учат в движение :)

поздрави
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 16:07:04 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #47 -: Февруари 27, 2007, 16:38:56 pm »
Може Ема - но аз като съм майка без опит с първо бебе и ме беше страх определено.Ели спеше главно настрани и по корем като по голяма.
Перденце то тепърва се започва с лапането на всичко.На тази възраст аз давах само гумени играчки и то поне средно големи за да не влиза в устата :lol:. иначе се започва с ядене на власинки от чорапи,одеала,килими, пръстта от саксиите като проходи и вобще всичко каквото ти мине през акъл.като проходи имах чувството,че всичко от покъщнината е вдигната някъде нагоре по рафтове и секции .Сега вече по не е така, по се укроти ,но сега пък има инати, тръшкане, глезотии- неща за които винаги съм била против като ги видя по улиците...надявам се и този период да отмине.Като започне да пълзи бъди внимателна да нямаш почистващи и перилни препарати до които може да стигне.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #48 -: Февруари 27, 2007, 16:57:55 pm »
Имате ли представа ако изпия един фервекс колко време трябва да мине, за да мога да давам пак кърма. Няма да мина само с чай и лимони  :(
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #49 -: Февруари 27, 2007, 17:03:27 pm »
около 6 часа, цедиш два пъти през 3 часа и хвърляш. Мен като ме беше гепил грипа след последното хапче цедих 3-4 пъти, но аз пих доста силни лекарства, а основната съставка на феервекса май е парацетамол, така че няма проблем.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #50 -: Февруари 27, 2007, 17:05:36 pm »
Фервекса парацетамол ли имаше?
не мисля, че има проблем с кърменето.След секциото имах силни болки и пиех парацетамол и едно друго болкоуспокояващо, докторът ми каза изрично, че няма проблеми да кърмя успредно с болкоуспокояващото.
Пък и кой може да каже точно след колко време няма да има следа от него в кърмата.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #51 -: Февруари 27, 2007, 17:09:23 pm »
ай ся, Мари я гепил хормона ;) ще потърпим, къде ще ходим.

Ооо, Марие, недей така :(, съвсем не исках да те обидя теб или Джина Форд.

Мина ми, готово!  :hello:

Разгеле, открих го това АМ да го видя. Ходих на магазина да видя имат ли тука такова или ходят с кофата до кравата! :P

Боровинка, пробва ли с инхалации с лайка и тантум верде? Ако ги прилагаш упорито, много помагат! Хайде, бързо да се оправяш!

Лек и здрав ден на всички!
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #52 -: Февруари 27, 2007, 18:23:13 pm »
Благодаря ви! Тантум верде нямам, но почвам лайката. Ще изям още една порция лимон с мед (и без друго ми е кисела физиономията тез дни) и преди лягане май ще се възнаградя с един фервекс, та да се отпусна и наспя. Освен парацетамол има и една съставка, дето ми отпушва носа светкавично.

Спокойна вечер, момичета!
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2007, 11:20:48 am »
Здравейте мацки  :D на по големите бебета, какво означава когато детето започне да се пъчи ? Много е смешно ама трябва ли да се тревожа?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2007, 11:27:55 am »
Не се тревожи! Мойта бебка не е от по-големите, но вече се пъчи :D. Мисля си, че иска да я взема и тя ми помага пъчейки корем и вдигайки дупето. Когато не мога да я взема я слагам на една страна или по корем, да почине гръбчето.

*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #55 -: Февруари 28, 2007, 11:44:37 am »
Мисля че не е проблем пъченето и Деси се пъчи постоянно от както направи 2 м. :D
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #56 -: Февруари 28, 2007, 15:06:05 pm »
Мамчета отново питанка към вас. Къде мога да намеря чисто оризово брашно или безмлечната оризова каша на Нестле, Хип или Милупа  дали може да го земни. Искам да добавям в млякото на Тони малко чисто оризово брашно, обаче незнам дали може с кашите.
Оф хора неиздържам вече. Ту малко се пооправяме, ту нещата стават супер изтощителни. Антоан днес цял ден реве, от понеделник се започна ама днес е ужасен. Отгоре на всичко неиска и да яде, изяжда максимум 120 мл до този момент. Гледам за зъбчета ,макар и да знам че е твърде рано ама пък знаеш ли.
Толкова яросто търси нещо да захапе, че и за зъби почнах да си мисля. :x
Вече съвсем се скапах да го нося, преди си заспиваше сам, от вчера  пък само на ръце. Изведох на терасата уж да го залъжа, че сме били навън да видим дали ще спи повече. Мда оплаках ви се ама няма на кой друг.
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 15:11:51 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #57 -: Февруари 28, 2007, 16:11:35 pm »
Наде, защо ще му слагаш оризова каша - ще вземе да го запече!
Иначе има в Щъркела!
За неспокойствието - ами рано е за зъби, ама...знае ли човек!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #58 -: Февруари 28, 2007, 16:18:23 pm »
Надя, мисля, че Birdie под "оризово брашно" има предвид точно безмлечна оризова каша. кашите на Хип, Нестле и Милупа се продават както в бебешките магазини, така и в Билла, Метро.

не мисля, че оризова каша ще го запече. това е много индивидуално. Мартин яде от 2 месеца всеки ден оризова каша, пък не се е запекъл. тази оризова каша не е като оризовата отвара, дето я пием при диария...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #59 -: Февруари 28, 2007, 21:47:02 pm »
Здравейте пак от нас,
Наде съжалявам да чуя, че пак плачете много.:(
Може би е просто темперамент ...

Аз да се похваля, Боби седна най-сетне.Toni се клатушка и не е стабилен...


поздрави
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 22:57:35 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #60 -: Февруари 28, 2007, 22:15:58 pm »
Ема страхотни сте в царството на играчките.колко са пораснали само сладурите..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #61 -: Февруари 28, 2007, 22:19:26 pm »
:flower: Ема  :babyflips: :babyflips: прекрасни юнаци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #62 -: Март 01, 2007, 11:18:35 am »
Гледам за зъбчета ,макар и да знам че е твърде рано ама пък знаеш ли.
Толкова яросто търси нещо да захапе, че и за зъби почнах да си мисля. :x
Вече съвсем се скапах да го нося, преди си заспиваше сам, от вчера  пък само на ръце. Изведох на терасата уж да го залъжа, че сме били навън да видим дали ще спи повече. Мда оплаках ви се ама няма на кой друг.
При някои бебета зъбоникненето може да започне още в четвърти месец. Нашата педиатърка ни препоръча хомеопатични свещички  -вибуркол -н. Могат да се слагат сутрин и вечер. На Мия й действат много успокояващо. Може да се консултираш и да пробваш ако ви го препоръчат.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #63 -: Март 01, 2007, 11:33:04 am »
Ема, бебоците са супер сладки :D! Да са ти живи и zдрави!
Перде, и аz съм чела, че никненето на първите zъбки при някои бебета може да трае 3 месеца.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #64 -: Март 01, 2007, 11:55:41 am »
Мами,
сега се сетих да ви питам. Забеляzах, че дъЩерята от иzвестно време все се плеzи. Нормално ли е? Така да не би да "тренира" плюенето zа купона при zахранването  :lol:?
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #65 -: Март 01, 2007, 12:36:05 pm »
Ема стахотни са малките юнаци, да са ти живи и здрави.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #66 -: Март 01, 2007, 14:13:32 pm »
Ема, много са готини малките. Ще покажа снимката на майка ми да види как не се притесняваш да ги слагаш на земята, че малката става все по-активна и вече ме е страх да не падне от дивана, а майка ми дудне как не трябвало да я слагам на земята.
Перде, чета в темата на д-р Бърди за неволите ви. Юлия като беше малка имаше колики до към 50ия ден. След това коликите престанаха, но тя всяка вечер ревеше от около 18ч докато заспи а това обикновено ставаше след 10-11 ч. През деня пък все искаше да е на ръце, освен ако не спи. Отказваше да лежи, независимо дали е в количката или в къщи. Не помня колко пъти съм я прибирала на ръце от градинката, бутайки в същото време количката. Ситуацията леко се подобри като стана на 4 мес, първо престана да реве вечер, после се съгласи и да лежи, да кротува в количката и т.н. Така че търпение, лека полека нещата ще се оправят.


*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #67 -: Март 01, 2007, 15:35:41 pm »
Ема, големи са сладури децата ти.
Габи, слагай я на земята. Иначе как ще се научи да пълзи и да ходи. Тук, след 3 ти месец вече само на земята си лежат бебчетата.
Таня, и моят син имаШе един период, в който само се плезеше :lol: Мина бързо.
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #68 -: Март 01, 2007, 16:40:29 pm »
Черпим за нашия 11 месец :

  - да ви е сладичко,

Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #69 -: Март 01, 2007, 16:46:32 pm »
Честит 11 месец на малкия Мати!Да ти е жив и здрав Вени и много да Ви радва.
А с тая почерпка такова слюнкоотделяне ми причини, не е истина.Както бързам да попрочета нещо и съм зверски гладна вече направо ....................
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #70 -: Март 01, 2007, 18:17:27 pm »
Вени, честита месечинка на Мати! Да ви е ив и здрав, румен и засмян!
Как вървят изпитите, свърши ли вече сесията?


Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #71 -: Март 01, 2007, 18:20:21 pm »
Честито на Мати! :D
Сега,специално към Нина,за спането по гръб!Пълен абсурд,това го казвам от собствен опит.подариха ми американска книжка,където с едри букви е изписано,как децата трябва да спят по гръб.Е,ДА,АМА-НЕ!
пробвах да я сложа по гръб,задави се,2часа,след,като е яла,изобщо нямаше време,да се обърне настрани.добре,че бях наблизо,защото едвам си пое въздух.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #72 -: Март 01, 2007, 22:31:47 pm »
и аз морковче само заради този пусти страх слагах само настрани и подпирах с възглавница. една нощ се задави и се уплаших ако не бях будна какво е можело да стане. може би нищо, но страха е голям работа
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #73 -: Март 01, 2007, 22:37:54 pm »
Честита Баба Марта на всички! Всички да са здрави, бели и червени!!!
Честита месечинка и на Мати!!!
Вече почти седмица сме хремави с малката, но днес цял ден мерихме улиците... топлата водичка в термоса и няма прибиране...

"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #74 -: Март 01, 2007, 22:57:39 pm »
Честита баба Марта и от нас

Честита месечинка на Мати
Благодаря ви момичета за милите дауми.
Наистина нашите бебета са страхотни
Сетакап, много сте хубави с малката
Морки и Ния, прави сте за спането по гръб.Обаче аз слагах малките настрани, по специално Антъни, той нали все повръщаше, Боби си спеше по гръб от началото и досега.Като го сложех настрани, усещах, че не му е удобно...
Но очите на майката трябва да са винаги нащрек.

Поздрави на всички



We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #75 -: Март 02, 2007, 10:23:40 am »
За спането мога да кажа, че докато беше съвсем малка, Мия я слагах да спи само настрани подпряна откъм гърба. От един момент нататък вече беше безпредметно, защото тя успяваше да си легне по гръб избутвайки това, с което е подпряна. за задавянето педиатърката ни препоръча да повдигна матрака на леглото, така че да се получи лек ъгъл и това помогна. А по корем никога не е обичала да стои и до ден днешен е така.
Да питам мамите с по-големи бебета - обличането и смяната на памперса в последно време при нас е страшна борба. Мия се мята, рита, сърди се, плаче, направо ужас. Това някакъв период ли е?
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #76 -: Март 02, 2007, 10:43:42 am »
За спането в началото слагах винаги на една страна като на всеки 3 часа сменях посоката но завъртах в в посоката на леглото , така че винаги да са с лице към мен. Подпирах отзад с малко одеалце навито на рулце. В един момент наистина стана безпредметно и обръщането и подпирането, но не си спомням точно кога като време. Просто всеки си се върти както му падне.
За смяната не знам дали е период, но понякога ми отнема половин час. Даваш играчки, салфетки, друг памперс в ръката да мята, правиш се на маймун и друг начин май няма :)
Вени, честита месечинка! :)
« Последна редакция: Март 02, 2007, 11:34:08 am от cygnus »
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #77 -: Март 02, 2007, 11:24:18 am »
Честита месечинка, Вени! Пожелавам ви да се оправите бързо и да спре диарията.
За спането по гръб - ние послушахме съветите и в резултатна това се задавихме много лошо една вечер. Половин час не можа да си поеме добре въздух, целия посиня и започна да му излиза пяна от устата. Затова от тогаваго слагам само на страни и съм най-големия противник на спането по гръб.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #78 -: Март 02, 2007, 11:34:09 am »
Честито Мати! Да си все така засмяно и весело бебе и да слушаш майка си (умерено де  :lol:)

От днес и аз съм "у мрежата" и ще се включвам навсякъде, особено там където не ми е работа - някои неща остават непроменени, дори и по време на майчинството  :lol: :lol: :lol:

Никола се радва на добро здраве, слава богу, от няколко дни разбра че крясъците са много хубава работа и сега се упражнява усилено. Освен това започна да ръмжи, когато някой дръзва да му наруши комфорта и да му навие ръкавите например.
Иначе се променя всеки ден и е много смешен.

Сетакап, поздравления! Изглеждаш фантастично



В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #79 -: Март 02, 2007, 13:13:00 pm »
мисля, че българската акушерска школа препоръчва като цяло спане на една страна за малкото бебе. поне в Майчин дом всичките ги слагаха настрана и казваха да се обръщат на другата страна през 3 часа - тоест, при следващото спане. струва ми се най-правилно това. даже и в Mothercare, което е английска фирма, продават възглавнички за подпиране на бебетата.
минат ли 2-та месеца и почват да се обръщат сами по гръб. поне при нас беше така. интересно, но напоследък отново започна сам да си се обръща настрани и да спи така. понякога и на корем, но рядко.

meshko, колкото по-големи - толкова по-трудна е борбата с преобуването и обличането. аз тия дни се предадох и най-после му дадох да лапа кутията за мокри кърпички, която му е силна страст от доста време. досега успявах да я опазя, но пред избора лапане на кутия с бактерийки или лазене по наакано дупе из плота, предпочетох първото... :)
обличането, особено на ръкави, понякога се чува и в съседния вход. не съм вярвала, че може така да се крещи. обаче вече обръгнах и не ми пука на жилетката.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #80 -: Март 02, 2007, 13:52:27 pm »

meshko, колкото по-големи - толкова по-трудна е борбата с преобуването и обличането. аз тия дни се предадох и най-после му дадох да лапа кутията за мокри кърпички, която му е силна страст от доста време. досега успявах да я опазя, но пред избора лапане на кутия с бактерийки или лазене по наакано дупе из плота, предпочетох първото... :)
обличането, особено на ръкави, понякога се чува и в съседния вход. не съм вярвала, че може така да се крещи. обаче вече обръгнах и не ми пука на жилетката.


:lol:Кърпичките и при нас са голяма страст. дадох един пакет, който вече привършваше уж да решим проблема, но имаше временен ефект.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #81 -: Март 02, 2007, 14:09:51 pm »
Jam, в нашия супермаркет продават тиква тип "цигулка". Ако те интересува за да приготвяш домашно пюре, както и ако друга мама се интересува, пишете ми и ще обясня къде се намира.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #82 -: Март 02, 2007, 14:33:03 pm »
привет-мривет от мен ако ме помните още хехе :D умирам от носталгия по това клубче, ама може да се каже, че почти нямам комп :(
обичам ви и много ми липсвате. ще пробвам тия дни да намеря време да кача малко снимки на Криско. на 5 месеца сме вече, 7400 и мноооого коса :lol:
знам за всяка нова бременност тук и за всяка новоизлюпена мама - имам верни информатори. поздравявам мамите и пожелавам безметежна бременност!
Фуси, честит летящ старт и кураж в плуването на дълбоко :D
целуФки на всички

п.с. проблемите със заспиването при нас се решаваха безотказно и категорично със сешоар :lol:отнасяше плувката до 2та минута. от около месец си заспива още по време на храненето и нямаме проблеми.
« Последна редакция: Март 02, 2007, 14:40:31 pm от manhattan »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #83 -: Март 02, 2007, 15:37:20 pm »
Ман, аз  си мислех за теб тези дни, както и за някои момичета, които не се появяват вече :(

Радвам се, че си добре, както и Криси.

Дано скоро видим снимките

поздрави

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #84 -: Март 02, 2007, 17:26:59 pm »
Ама, това със сешуара и за заспиванетоли става? Да взема да пробвам, ама дайте съвет точно какво правите!

Мерки и теглилки : 10,800 и 81 см!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #85 -: Март 02, 2007, 17:29:17 pm »
Само да се обадя, че сме добре и че не съм предполагала, че един наакан памперс може да ме направи толкова щастлива :lol:

За всекиго по нещо:  :D

Хранителна алергия при кърмачетата
http://moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=66

Здравния риск за децата при нередовно измиване на ръцете
http://moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=66

Най - честите заболявания в детската възраст
http://moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=66

Чревните разстройства и тяхното лечение чрез храни
http://moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=159&Itemid=2

Педагогически цели и задачи при работа с деца до 3г.
http://www.moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=187&Itemid=2

Психичното развитие при деца от 0 до 3г.
http://moetodete.com/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=66
http://www.moetodete.com/content/view/119/66/1/1/lang,en/

Развитие на детето в норма
http://www.moetodete.com/content/view/213/2/lang,bg/
http://www.moetodete.com/content/view/213/2/1/1/lang,bg/
http://www.moetodete.com/content/view/213/2/1/2/lang,bg/

Как да играем с детето през първата година от живота му
http://www.moetodete.com/content/view/231/2/lang,bg/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #86 -: Март 02, 2007, 19:09:20 pm »
Абе много чело, много знай, бе!  :lol:
благодаря ти и за статиите за осиновените деца. Тъкмо се скарах с бащата на детето и сега мисля да не му говоря до утре, други ден :lol: та ще имам много време за четене  :lol: :lol:
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #87 -: Март 02, 2007, 19:31:55 pm »
Ама, това със сешуара и за заспиванетоли става? Да взема да пробвам, ама дайте съвет точно какво правите!

да, за заспиването :D аз го открих по време на коликите - като му духах топличко на коремчето. в момента, в който включех сешоара, спираше да плаче и заспиваше. така си продължихме да се приспиваме до преди месец :D купихме малък сешоар за него и му го слагахме в края на леглото или на земята. далеч от материи и да не духа към детето или предмети. добре е да се понаглежда отвреме-навреме, но ние не сме имали проблеми, а се е случвало да работи и по 1-2 часа. като заспи по-дълбоко го изключвахме от щепсела, защото от копчето беше силно щракането. абе просто му харесва монотонния шум, успокоява го. ние така и нощното ядене спряхме - като се събуди в 3, сешоар :P много му харесва. даже като нервничеше навън си мислех дали портативни сешоари няма хехе
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #88 -: Март 02, 2007, 21:31:33 pm »
Привет и от нас. Преди малко си спретнахме един бърз галоп до педиатърката. Изкъпахме си се както обикновенно, нахранихме се и заспахме. Поспахме 10 минути и изведнъж такъв писък и рев не бях чувала. Така бебка не ми е ревала. Единственото ново нещо беше едно боди. Всичко друго сме го давали и ползвали вече.  След като я събляках гола и срязах бодито, защото с този неистов рев не можах да го съблека, като че ли поотихна малко. И педиатърката нищо не откри. Здравичкии сме си. В крайна сметка бодито е вече срязано в кофата, бебка се успокой едвам едвам и заспа, а доки ни даде направление за хирург , ако пак се дерем през ноща да ни прегледа. Да не би тя нещо да пропуска при прегледа.  Един час рев до посиняване, такова нещо не бях виждала, направо сърцето ми се скъса. Сега седя и направо ме е страх да легна, май ще си изкарам будна тази нощ, нищо че спи вече.
На никой не го пожелавам, най- много се вбесявам, че не мога да и помогна и незнам какво и е. Ей това направо може да те убие. :(
Целувки на бебчетата. :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #89 -: Март 02, 2007, 22:16:00 pm »
Лидия, незнам дали ще те успокоя, но и Деси го е правила това поне 4-5 пъти вече, последно снощи е ревала на баща си в продължение на 40 мин. - жално и безутешно. Първия път като го направи и аз се тресях 3 дни след това. И ние я заведохме на д-р и той не можа да открие нищо, прати ни човека и на уши, нос, гърло, всичко беше ок, кръвна картина пуснахме, абе всичко за което се сети и нищо, така че накрая стихнаме до единственото логично обяснение - спазъм на червата (колика), който е бил остър и много болезнен за секунди, но плача след това е от уплахата.
Дано не се повтаря, лека вечер :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #90 -: Март 02, 2007, 22:20:52 pm »
И така, в края на седмицата, след като на болничните неволи им се вижда края - при нас се случи нещо много хубаво :lol: Днес Алекс проходи :lol: Не съм вярвала, че мога да се радвам повече, отколкото при раждането :lol: Днес целия ден тренира и даже показа на баща си как ходи. Страхотен подарък за 8ми март ;)
По въпроса за спането - при нас в последно време намаля, особено нощния сън. Стана му нещо навик да се буди в 2 ч през нощта и да си иска ядене. През деня поспива за по час-два и толкова. Надявам се сега след като тръгна да се измаря повече и да поспива поне следобед.
Честита месечинка на Мати!
Спането по гръб изобщо не се препоръчва, както и по корем. Въпреки, че има бебета, които не можеш да ги сложиш да спят другояче, освен ако не ги вържеш. Тук навсякъде по болниците раздават едни листовки за Синдрома на внезапната смърт и там ти обясняват какво трябва да се прави, за да не стане някоя беля.
Аз обикновено като сменям памперс - първо го разсмивам като му дръпна чорапогащника. Много му е смешно ако се въртят крачолите и се пляска с тях. Докато се смее и вече е сменен :)
Ех, Ман, така ни домъчня за теб! Айде ще чакаме снимки на Криско :D
Лиде, случва се мила. Понякога като са изнервени и плачат много. Ако сте имали гости или се е преуморила нещо - също и от това може да плаче. Аз заради такъв неистов плач лежах в болница с него в 3 месец.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #91 -: Март 02, 2007, 22:31:10 pm »
StefiZ ,Ganka  мерси за успокоението. Едва ли беше колика, тя не се свиваше. А и като е раздразнена или нещо я боли иска на гърда, а този път пищеше по силно като и давах. Оф дано не се повтори.
Тя се дереше до посиняване, не ревеше. Няма да го мисля, сега си спи почти 2 часа и не мисля че ще има повече проблеми.
Лека вечер и целувки на малките.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #92 -: Март 02, 2007, 23:02:37 pm »
Гане, честито ви прохождане....какво те чака не е истина просто.Ели и тя проходи точно на 1годинка и много се стара да покаже на таткото първите крачки.Вобще не е кротка като другите девойки.Вечер като я къпя и гледам целите й крака под коленете са в синини от падания и удари.А горката глава, колко пъти , с такава сила чак мен ме заболява..Толкова се радвах,че ще имам момиче - че ще е едно кротко, мило, гальовно.Беше докато проходи.Сега вече не мога да я гушкам повече от 5 мин- не стои на едно място.Просто е палава колкото момчетата.Аз не, но мъжъ ми е бил така като малък.
   Лидия, спокойно. Сигурно и друг път ще се случи, няма страшно ако не е болно.Щом се е стреснала в съня си, възможно е нещо да е сънувала и затова да е изпищяла така.И при Ели е ставало няколко пъти, без причинно.Целувки.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #93 -: Март 02, 2007, 23:27:19 pm »
Ниа, той и сега е с насинени колене. Научи се да сяда на тях докато тренира ставане и сядане и просто не му харесва падането по дупе. Смъква се леко и сяда на коленете си. Имам чувството, че като отида на преглед с него и ще ми кажат, че го малтретирам :D Предполагам, че от сега започва трудното, но пък няма как. Рано или късно го правят всички деца. Само да са живи и здрави - другото ще го оправим :lol:
А и мама има нужда от сериозно отслабване ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #94 -: Март 02, 2007, 23:40:13 pm »
ЕЕЕЕЕЕййй Гане, честито мила! Честита ходеща радост...
Пай се сега, че почва голямото следене за бели.
Аз кат гледам как Никола днес в проходилката, смело се запъти към контакта с възторжени крясъци...незнам - като проходи ще опразним апартамента  :lol:

Уф, колко ми е хубаво че имам нет
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #95 -: Март 03, 2007, 02:28:57 am »
Фанииииии :lol: Добре дошла отново!
Аз съм на ниво 2 етаж вече :lol: Алекс много ми харесва книжките и така задълбочено ги чете, че чак листи хвъркат ;) А първото нещо, което научихме с проходилката бяха контактите :D Затова се обзаведохме много скоростно с капаци за тях.
Хехе, чакай Ники да пропълзи, тогава всичко що е по земята ще му е в устата :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #96 -: Март 03, 2007, 08:28:14 am »
:flower: Ганета , честита прощапулка на Алекс!
               Здрави и силни крачета! :balk_104:

Fussii:balk_103: добре дошла!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #97 -: Март 03, 2007, 09:07:11 am »
Гане, честито ви прохождане! То, ако е пълзял, едва ли по-големи бели ще прави от тогава! Но си е страхотно! Аз реших да спря с воденето за ръце и съм оставила Мати сам да тръгне! Той бързо забрави и вече не иска да го водим! Пълзи си, изправя се, предвижда се от мебел на мебел, когато има близки, така че се надявам някой ден да тръгне!
Иначе,, по съвет на една док - психолог, започнах да пся в хола, а Мати спи с баща си. Първата нощ се събудил в 1 и нещо, промърморил, повъртял се и заспал. Тази нощ въобще не се е събудил/ или поне баща му не го е сетил, което си е същото/. Много съм доволна! Освен това, за да се отучи да суче преди спане, баща му го слага да спи, но доста плаче - поне половин час! дано бързо да свикне. Само незнам през деня какво да го правя, но може днес да ползваш сушоара.
Въпроса е в това, че след месец ще пътуваме без Мати и трябва да го отбия до тогава. Той вече проявява признаци за отбиване - денем не иска да суче.
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #98 -: Март 03, 2007, 09:35:08 am »
Честити първи стъпки на малкия Алекс!!! :blowingdust2:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #99 -: Март 03, 2007, 09:41:55 am »
Гане, честито ви прохождане :lol: :lol: :lol:
Манчо, много се радвам да те "видя". Радвам се, че сте добре и очаквам с нетърпение снимки на малчо :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #100 -: Март 03, 2007, 10:06:49 am »
Благодаря момичета :D
Вени, той отдавна се придвижва по мебелите и не искаше да се пусне. Беше го страх ли, какво ли, не знам, но вчера реши, че може да се престраши и да ходи. Бели прави и в пълзящо състояние :lol: така че не е проблем, свикнала съм му вече.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #101 -: Март 03, 2007, 12:11:51 pm »
Ани, честито ви прохождане  :D! Преди Алекс само се "zахласваШе" по мацки, а сега Ще тича по тях  :lol:. След всички zдравословни проблеми не само, че детето е добре, но и zа награда на мама и тате (че не можеха да си поспиват ноЩем) детето проходи! След лоШото винаги идва добро  8).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #102 -: Март 03, 2007, 12:12:53 pm »
Гане, честито ви прохождане :lol: :lol: :lol:
Манчо, много се радвам да те "видя". Радвам се, че сте добре и очаквам с нетърпение снимки на малчо :bighug:

И аз се радвам на новините от теб :D  Малчо ми е на аватара :D  като имам време ще кача и ще дам линк.
целуФки
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #103 -: Март 03, 2007, 12:28:57 pm »
Спането по гръб изобщо не се препоръчва, както и по корем. Въпреки, че има бебета, които не можеш да ги сложиш да спят другояче, освен ако не ги вържеш. Тук навсякъде по болниците раздават едни листовки за Синдрома на внезапната смърт и там ти обясняват какво трябва да се прави, за да не стане някоя беля.

А бе, Гане, да няма някаква грешка? Друг някой по-напред беше писал, че именно трябва да спят бебетата само по гръб, и там книжки раздавали, пък ти казваш точно обратното.

Последно кажете, моля ви-кое по книга е правилно? Да спят по гръб, нали? Но иначе много жени обръщат дечицата настрани, за да не се задавят. Или аз нищо не разбрах от цялата дискусия?

Честито прохождане на Алекс! Големи, смели и силни крачки да прави от тук нататък в живота си!

Еее, Ман! Много сладко бебенце ни наднича от аватара! Радвам се да те видя на хоризонта!
Alexandra
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #104 -: Март 03, 2007, 12:31:28 pm »
Ман , много се радвам да те видя отново из форума.Бебчо е голям сладур. :D
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #105 -: Март 03, 2007, 13:04:43 pm »
Ман, страхотен е Криско :lol:
Мари, не се препоръчва да се слага възглавница, да се слагат големи дебели завивки - препоръчва се бебето да спи в спално чувалче. Желателно е да се слага на една страна, като се сменят страните. По корем не се слага заради синдрома на внезапната смърт, а по гръб, за да не се задави. Много често бебетата повръщат насън. Затова е хубаво да го слагаш на една или друга страна, просто, за да няма някакви изненади. Предполагам че при раждането в родилния дом ще ти дадат наставления. В повечето европейски болници го правят. Тъй като на мен ми се е случвало да се дави, предпочитах да спи на една страна. С напредване на възрастта, те сами се научават как точно да си спят. Въпреки че ако бебето реши, че нещо не му е удобно, ще видиш зор докато го научиш да не прави нещо :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #106 -: Март 03, 2007, 16:13:46 pm »
Хей Манхатън, страхотен е малкия... пу пу пу! Нямам думи за прическата!
Черпя!!! Дара днес става на 2 месеца! Все едно вчера се роди...

"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #107 -: Март 03, 2007, 17:20:06 pm »
Гане честито прохождане!
Ман много сте сладки, страхотна прическа!
Сетакап честита месечинка!

Ние вчера бихме третата доза Пентаксим и малкия вдигна 38 градуса/за първи път имаме температура/, но днес да чукна на дърво сме добре. Ходихме да ни вземат кръв и урина и малкия юнак беше много смел, не плака, даже се закачаше със леличката. Резултатите са добри. Поздрави на всички :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #108 -: Март 03, 2007, 19:40:29 pm »
Благодаря за комплиментите :D
за спането на бебенцата - настрани! Гането е обяснила защо, а аз да кажа как го направихме ние. в Премаман има специален аксесоар за тази цел - две дунапренени парчета, облечени в мека материя. частта откъм гръбчето е дълга и го подпира от вратлето до крачетата да не се обърне, а отпред на коремчето е късичко, почти триъгълно парченце, за да не се обърне по коремче. двете са съединени само с материята под телцето. елементарно, ама измислено :D изобщо не съм имала тревоги. всеки път посоката на лежане се сменя, за да не се сплеска тиквето. ползването на аксесоара се обезмисля, когато дребното започне да врътка тиквето само, но тогава и инстинктите му вече го пазят. цената беше около 30 лв.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #109 -: Март 03, 2007, 22:32:48 pm »
Ей Ман, страша прическа вадите, леле все едно специален фризьор.явно си имате доста косичка.Моята Ели до скоро почти нямаше и постоянно я мислеха за момче :balk_77:.сега слагам по някоя  щипка на главата да виждат,че е мацка.Да  ти е жив и здрав и много да те радва.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #110 -: Март 04, 2007, 11:33:54 am »
Относно спането подкрепям Гането, но не само zаЩото четем едни и съЩи листовки, а и zаЩото написаното в тях е вярно. От личен опит мога да кажа, че рядко се удаваШе Мелани да спи на страна - много се движеШе и в крайна сметка спеШе по-често по гръб. Но в болницата имаШе едно бебе, което всяка ноЩ повръЩаШе (на фонтан) и аz му обръЩах главата на страна, zа да не се zадави (Мелани постоянно плачеШе и вечер се приспивахме с часове в стаята с бебоците, така че раzдавах бибероните на будните и плачеЩите, а онова повръЩаЩото бебе много ме иzплаШи.)
Честита месечинка на Дара :D! Да расте спокойно и кротко дете и да радва цялото семейство.
Ман, наистина ви е страШна прическата  8)!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #111 -: Март 04, 2007, 12:44:42 pm »
Гане, честито ви проходило момченце! Голяма радост е, нали? :) надявам се, че сте се почерпили с таткото по този прекрасен повод!
аз плаках от радост, когато Марти пропълзя и се изправи.

кога се прави т.н. прощапулник, вие ще правите ли такова увеселение?

а манхатънката да земе да заведе мумченциту на фризьор, че срамота...  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #112 -: Март 04, 2007, 12:55:15 pm »
а манхатънката да земе да заведе мумченциту на фризьор, че срамота...  :lol: :lol: :lol:
нали :D все казват: "ау, какво красиво момиченце" пък той в синьо. като стане на 6 месеца, ще пробвам да го соанирам малко, но категорично си остава с косата :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #113 -: Март 04, 2007, 14:02:25 pm »
Честита месечинка на Дара!
Джам, и аз ревнах като тръгна :lol: Луди майки, ей ;) Почерпихме се естествено, то тоя повод си заслужава.
За порщъпулника четох, а и майка ми каза тя как е правила - прави се питка, търкулва се после, за да може детето да си я хване. Не ме питайте за всички подробности, ама се надявам майка като дойде да си направим и това :lol: Чакам ги в края на месеца и смятам да спретнем подобаващ купон по случая :D А и пишеше, че се прави, когато детето може все пак да се задържи на крака и да не пълзи след питката.
Ман, нали виждаш моя какви къдри има и все ме питат тея пусти немски баби - А това момиченце ли е :x То облечено в синьо, с панталонки, като мъж, тея - ама момиче ли е. Много се ядосвам така, ама и баща му не дава да се пипа косата  :lol: Няма да забравя какъв рев ревах - тъкмо почнаха да се оформят къдриците и правихме кръщене. Тоя поп как добара най-красивата и голяма къдрица и нея отряза. Ейййй, място не можех да си намеря :D А вечер като го изкъпем и като го изсушим баща му все се смее, че е като Моцарт след концерт :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #114 -: Март 04, 2007, 16:52:35 pm »
Ани, не пипайте къдриците на Алекс. Той е толкова сладък с тях  8).
А по повод на тъпите въпроси относно пола на детето - количката ми е иzцяло червена и не един път ме питат вече "това момче ли е или момиче?", беz иzобЩо да погледнат бебето  :x.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #115 -: Март 04, 2007, 18:54:50 pm »
Хехе, мъжа ми не ги дава :lol: Докато не заприличаме съвсем на мома, няма да се пипат.
А иначе на такава физиономия - как можеш да кажеш - момиче???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #116 -: Март 04, 2007, 22:22:09 pm »
явно този проблем го има и при вас. на моята Ели постоянно й подвикват - ей момченце, ей приятел  :x толкова ли не забелязват,че е облечена в повечето време с момичешки цветове незнам.Днес на магазина продавачката се изцепи отново - оооо моя малък приятел идва. същото беше и с малоумното ни джи пи, близо 2-3 месеца още от вратата питаше - момче беше нали.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #117 -: Март 04, 2007, 22:30:42 pm »
Днес на магазина продавачката се изцепи отново - оооо моя малък приятел идва. същото беше и с малоумното ни джи пи, близо 2-3 месеца още от вратата питаше - момче беше нали.

 :balk_163: какви са тези хора?

Иначе, от няколко дни само чета и гледам бебетата ни, толкова хубави и  сладки са всички, нямам думи.  :bighug: на всички


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!