0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #100 -: Март 03, 2007, 10:06:49 am »
Благодаря момичета :D
Вени, той отдавна се придвижва по мебелите и не искаше да се пусне. Беше го страх ли, какво ли, не знам, но вчера реши, че може да се престраши и да ходи. Бели прави и в пълзящо състояние :lol: така че не е проблем, свикнала съм му вече.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #101 -: Март 03, 2007, 12:11:51 pm »
Ани, честито ви прохождане  :D! Преди Алекс само се "zахласваШе" по мацки, а сега Ще тича по тях  :lol:. След всички zдравословни проблеми не само, че детето е добре, но и zа награда на мама и тате (че не можеха да си поспиват ноЩем) детето проходи! След лоШото винаги идва добро  8).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #102 -: Март 03, 2007, 12:12:53 pm »
Гане, честито ви прохождане :lol: :lol: :lol:
Манчо, много се радвам да те "видя". Радвам се, че сте добре и очаквам с нетърпение снимки на малчо :bighug:

И аз се радвам на новините от теб :D  Малчо ми е на аватара :D  като имам време ще кача и ще дам линк.
целуФки
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #103 -: Март 03, 2007, 12:28:57 pm »
Спането по гръб изобщо не се препоръчва, както и по корем. Въпреки, че има бебета, които не можеш да ги сложиш да спят другояче, освен ако не ги вържеш. Тук навсякъде по болниците раздават едни листовки за Синдрома на внезапната смърт и там ти обясняват какво трябва да се прави, за да не стане някоя беля.

А бе, Гане, да няма някаква грешка? Друг някой по-напред беше писал, че именно трябва да спят бебетата само по гръб, и там книжки раздавали, пък ти казваш точно обратното.

Последно кажете, моля ви-кое по книга е правилно? Да спят по гръб, нали? Но иначе много жени обръщат дечицата настрани, за да не се задавят. Или аз нищо не разбрах от цялата дискусия?

Честито прохождане на Алекс! Големи, смели и силни крачки да прави от тук нататък в живота си!

Еее, Ман! Много сладко бебенце ни наднича от аватара! Радвам се да те видя на хоризонта!
Alexandra
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #104 -: Март 03, 2007, 12:31:28 pm »
Ман , много се радвам да те видя отново из форума.Бебчо е голям сладур. :D
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #105 -: Март 03, 2007, 13:04:43 pm »
Ман, страхотен е Криско :lol:
Мари, не се препоръчва да се слага възглавница, да се слагат големи дебели завивки - препоръчва се бебето да спи в спално чувалче. Желателно е да се слага на една страна, като се сменят страните. По корем не се слага заради синдрома на внезапната смърт, а по гръб, за да не се задави. Много често бебетата повръщат насън. Затова е хубаво да го слагаш на една или друга страна, просто, за да няма някакви изненади. Предполагам че при раждането в родилния дом ще ти дадат наставления. В повечето европейски болници го правят. Тъй като на мен ми се е случвало да се дави, предпочитах да спи на една страна. С напредване на възрастта, те сами се научават как точно да си спят. Въпреки че ако бебето реши, че нещо не му е удобно, ще видиш зор докато го научиш да не прави нещо :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #106 -: Март 03, 2007, 16:13:46 pm »
Хей Манхатън, страхотен е малкия... пу пу пу! Нямам думи за прическата!
Черпя!!! Дара днес става на 2 месеца! Все едно вчера се роди...

"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #107 -: Март 03, 2007, 17:20:06 pm »
Гане честито прохождане!
Ман много сте сладки, страхотна прическа!
Сетакап честита месечинка!

Ние вчера бихме третата доза Пентаксим и малкия вдигна 38 градуса/за първи път имаме температура/, но днес да чукна на дърво сме добре. Ходихме да ни вземат кръв и урина и малкия юнак беше много смел, не плака, даже се закачаше със леличката. Резултатите са добри. Поздрави на всички :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #108 -: Март 03, 2007, 19:40:29 pm »
Благодаря за комплиментите :D
за спането на бебенцата - настрани! Гането е обяснила защо, а аз да кажа как го направихме ние. в Премаман има специален аксесоар за тази цел - две дунапренени парчета, облечени в мека материя. частта откъм гръбчето е дълга и го подпира от вратлето до крачетата да не се обърне, а отпред на коремчето е късичко, почти триъгълно парченце, за да не се обърне по коремче. двете са съединени само с материята под телцето. елементарно, ама измислено :D изобщо не съм имала тревоги. всеки път посоката на лежане се сменя, за да не се сплеска тиквето. ползването на аксесоара се обезмисля, когато дребното започне да врътка тиквето само, но тогава и инстинктите му вече го пазят. цената беше около 30 лв.
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #109 -: Март 03, 2007, 22:32:48 pm »
Ей Ман, страша прическа вадите, леле все едно специален фризьор.явно си имате доста косичка.Моята Ели до скоро почти нямаше и постоянно я мислеха за момче :balk_77:.сега слагам по някоя  щипка на главата да виждат,че е мацка.Да  ти е жив и здрав и много да те радва.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #110 -: Март 04, 2007, 11:33:54 am »
Относно спането подкрепям Гането, но не само zаЩото четем едни и съЩи листовки, а и zаЩото написаното в тях е вярно. От личен опит мога да кажа, че рядко се удаваШе Мелани да спи на страна - много се движеШе и в крайна сметка спеШе по-често по гръб. Но в болницата имаШе едно бебе, което всяка ноЩ повръЩаШе (на фонтан) и аz му обръЩах главата на страна, zа да не се zадави (Мелани постоянно плачеШе и вечер се приспивахме с часове в стаята с бебоците, така че раzдавах бибероните на будните и плачеЩите, а онова повръЩаЩото бебе много ме иzплаШи.)
Честита месечинка на Дара :D! Да расте спокойно и кротко дете и да радва цялото семейство.
Ман, наистина ви е страШна прическата  8)!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #111 -: Март 04, 2007, 12:44:42 pm »
Гане, честито ви проходило момченце! Голяма радост е, нали? :) надявам се, че сте се почерпили с таткото по този прекрасен повод!
аз плаках от радост, когато Марти пропълзя и се изправи.

кога се прави т.н. прощапулник, вие ще правите ли такова увеселение?

а манхатънката да земе да заведе мумченциту на фризьор, че срамота...  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #112 -: Март 04, 2007, 12:55:15 pm »
а манхатънката да земе да заведе мумченциту на фризьор, че срамота...  :lol: :lol: :lol:
нали :D все казват: "ау, какво красиво момиченце" пък той в синьо. като стане на 6 месеца, ще пробвам да го соанирам малко, но категорично си остава с косата :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #113 -: Март 04, 2007, 14:02:25 pm »
Честита месечинка на Дара!
Джам, и аз ревнах като тръгна :lol: Луди майки, ей ;) Почерпихме се естествено, то тоя повод си заслужава.
За порщъпулника четох, а и майка ми каза тя как е правила - прави се питка, търкулва се после, за да може детето да си я хване. Не ме питайте за всички подробности, ама се надявам майка като дойде да си направим и това :lol: Чакам ги в края на месеца и смятам да спретнем подобаващ купон по случая :D А и пишеше, че се прави, когато детето може все пак да се задържи на крака и да не пълзи след питката.
Ман, нали виждаш моя какви къдри има и все ме питат тея пусти немски баби - А това момиченце ли е :x То облечено в синьо, с панталонки, като мъж, тея - ама момиче ли е. Много се ядосвам така, ама и баща му не дава да се пипа косата  :lol: Няма да забравя какъв рев ревах - тъкмо почнаха да се оформят къдриците и правихме кръщене. Тоя поп как добара най-красивата и голяма къдрица и нея отряза. Ейййй, място не можех да си намеря :D А вечер като го изкъпем и като го изсушим баща му все се смее, че е като Моцарт след концерт :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #114 -: Март 04, 2007, 16:52:35 pm »
Ани, не пипайте къдриците на Алекс. Той е толкова сладък с тях  8).
А по повод на тъпите въпроси относно пола на детето - количката ми е иzцяло червена и не един път ме питат вече "това момче ли е или момиче?", беz иzобЩо да погледнат бебето  :x.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #115 -: Март 04, 2007, 18:54:50 pm »
Хехе, мъжа ми не ги дава :lol: Докато не заприличаме съвсем на мома, няма да се пипат.
А иначе на такава физиономия - как можеш да кажеш - момиче???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #116 -: Март 04, 2007, 22:22:09 pm »
явно този проблем го има и при вас. на моята Ели постоянно й подвикват - ей момченце, ей приятел  :x толкова ли не забелязват,че е облечена в повечето време с момичешки цветове незнам.Днес на магазина продавачката се изцепи отново - оооо моя малък приятел идва. същото беше и с малоумното ни джи пи, близо 2-3 месеца още от вратата питаше - момче беше нали.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 26.02 - 04.03.2007 г.
« Отговор #117 -: Март 04, 2007, 22:30:42 pm »
Днес на магазина продавачката се изцепи отново - оооо моя малък приятел идва. същото беше и с малоумното ни джи пи, близо 2-3 месеца още от вратата питаше - момче беше нали.

 :balk_163: какви са тези хора?

Иначе, от няколко дни само чета и гледам бебетата ни, толкова хубави и  сладки са всички, нямам думи.  :bighug: на всички


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!