0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин витро в България
« -: Февруари 17, 2007, 18:02:46 pm »
Здравейте момичета,

Реших да започна малко изненадваща тема  с оглед на чуждестранния форум. Живея в САЩ, щата Джоржия, имам 9 инсеминации тук в рамките на 4 години, един спонтанен аборт и "излекувана" ендометриоза и проходими тръби.
Изправена съм пред дилема да направя още една ,може би последната в живота ми, инсеминция тук - имам останал Menopur- или да го запазя за инвитро в България. Застраховката ми тук не покрива инвитро и идеята ми да го направя в родината става все по-ясна. Няма да е много лесно- ще въдем само три седмици през юни - и ще трябва стройна организация със стимулация и трансфер.

Ще ви бъда много благодарна ако споделите  мислите си в тази посока.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2007, 18:43:37 pm »
Мими за 3 седмици какво по-напред ще направиш?!
Не искам да те плаша, но тази стройна организация, която желаеш едва ли можеш да я постигнеш лесно. Като имам предвид времето като изключително важен фактор в това начинание. Обикновено става така - записваш си час за преглед, като в някои клиники е за след месец най-рано, защото има много хора, срещаш се с доктора, говориш с него, обясняваш какво си правила, преглежда ти всички направени до момента изследвания, преглежда те, и накрая на базата на тази ваша среща, ако прецени той назначава допълнителни изследвания, повтаря предишни и изготвяте план за действие. Този план обаче предполагам знаеш е свързан с време, тъй като може да се наложи да изчакваш резултати от иследвания, рамки на цикъла ти и т.н. Според мен няма как да организираш една ин витро процедура за 3 седмици през юни, най-елементарното което е незнаеш лекаря по какъв протокол за стимулация ще те подготви. Ако искаш наистина да направиш тук ин витро, според мен трябва да избереш и да се обадиш на клиниката, в която желаеш и да си изясниш нещата как биха могли да станат при теб. Пожелавам ти успех! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2007, 18:54:03 pm »
разговорите с клениката, доктора и изследванията не ми се виждат чак такъв проблем. всичко това може да се свърши предварително по е-меил или тел. особено ако обясниш че случая ти е такъв и такъв. изследвания ако се налагат може и преди това да си направиш в сащ. обаче фактора цикъл е огромен. тук вече виждам сериозен проблем. дано успееш.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2007, 19:11:17 pm »
Имаме още един назначен час с лекарката тук и смятам да и споделя налудничевата ми идея.Истината е че имам почти всички възможни направени изследвания тук-  спермограми,SCSA, лапароскпия, имунологични-но все не става и не става.Имам и всичко това и на хартия макар и на англииски. А колкото за цикъла смятам че може да  намести с противозачатъчни.Единственото което ме притеснява са предварителните процедури като сондаж  което се прави предният месец.
Определено ще бъде много интересно преживяване, но не смятам поне за сега 4е е невъзможно.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2007, 19:14:32 pm »
хормони - полови и щитовидни имаш ли
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2007, 19:25:46 pm »
Да -всичко е в норма с изключение на пролактина, за който пия Парладел  а и не е проблем да поискам да ги направя още един път преди юни.Това е добра идея.
Благодаря за подкрепата. :lol:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2007, 19:41:53 pm »
тсх колко е. ехография на жлезата имаш ли.
няма проблем - нали за това сме тук :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2007, 19:52:40 pm »
THS -1.11 при граници  от 0,40 до 5,50 , но нямам ехография. За сега сме се ориентирала  за Варна при Маркова -живеем наблизо- но нещата могат и да се променят.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2007, 20:46:30 pm »
не случайно те питам какъв ти е резултата. 1.11 е добре. но гранцата няма нищо общо. когато целиш забременяване трябва да е под 2.5-3.0 (не помня точната цифра. манхатън я е постнала като важна тема в хормоналните. погледни я ако искаш). ехографията също е важна според мене. аз съм с перфектни стойности на всички хормони и антитела но ехографски жлезата е с изменена структура и възли (имам хашимото).
изборът ти за клиника обаче е добър.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ин витро в България
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2007, 12:15:00 pm »
Цитат
Единственото което ме притеснява са предварителните процедури като сондаж  което се прави предният месец
Ако под сондаж имаш предвид пункция, то в БГ пункция и трансфер се правят в един цикъл доколкото знам.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ин витро в България
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2007, 12:34:38 pm »
Сондаж и пункция са различни процедури. Първо се прави сондаж. Обикновено преди стимулацията.
« Последна редакция: Февруари 18, 2007, 12:39:56 pm от Lali »
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2007, 06:14:37 am »
Аз минах по този път миналата година - ИКСИ в България. Три седмици няма да ти стигнат, още повече ако те стимулират по дълъг протокол. Не знам към коя клиника си се ориентирала, но не във всички правят сондаж преди започване на процедурата. При мен доктора ми каза да отида цикъла преди ИКСИ за преглед и след това на 21-вия ден ми сложиха Декапептил. Започнахме стимулацията на третия ден от новия цикъл,стимулацията продължи 12 дни, два дни след това беше пункцията и трансфера беше на втория ден. От момента на поставянето на Декапептила до трансфера при мен се събраха 27 дни.
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ин витро в България
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2007, 10:56:30 am »
mimito, аз си бях направила всички необходими изсл. предния месец - и след като всичко беше в норма с док решихме че може да започнем процедурата. Бях по къс протокол, пункция на 12 ден, ЕТ /бластоцисти/ на 17 ден. При подобно развитие на нещата с евентуалната ти процедура 17 дни ще са ти достатъчни. Просто трябва да синхронизирате цикъла ти с евентуалното ти пристигане, за да се започне веднага, при вече изготвен  план за действие.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2007, 12:55:16 pm »
При целия тоzи стрес дали Ще ти стигнат дните, малко се съмнявам в успеха на процедурата. Не можеШ да си сигурна как точно Ще реагира тялото ти на стимулацията и колко точно дни Ще са ти необходими. Опитай се да си осигуриШ по-дълъг престой в БГ, иначе рискуваШ всичко да бъде "претупано". Успех.
Re: Ин витро в България
« Отговор #14 -: Март 12, 2007, 00:17:19 am »
Има още един проблем, коя клиника работи по това време, забравяте че лятото в БГ не се правят процедури.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #15 -: Март 12, 2007, 08:39:08 am »
Цитат
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
Rozy, искаш да кажеш, че успеваемостта в Б-я е по-голяма?
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #16 -: Март 12, 2007, 20:19:27 pm »
Цитат
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
Rozy, искаш да кажеш, че успеваемостта в Б-я е по-голяма?
Извинявай, станало е двусмислие, защото аз пиша от US. Имам предвид, че успеваемоста в USA е по-голяма. Ето това е обобщената официална статистика  http://apps.nccd.cdc.gov/ART2004/nation04.asp., като при отделни клиники има обща успеваемост над 50-60%.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #17 -: Май 16, 2007, 21:32:47 pm »
Това е много интересна теми4ка, аз пиша от лондон и също ще си бъда около 3 седмици в бг през йуни/ къде за бога е йу-то в тази клавиатура/ дори малко пове4ко от 3 седмици и се 4удех дали ще мога да организирам и аз нещо, но аз нямам никакви копия от изследванията ни правени тук, вси4ко е при ли4ната лекарка, /но мога да поискам такива/
аз за друго се 4удех, при положение 4е на мен нищо ми няма, овулирам всеки месец, имам проходими тръби и нямам инфекции, дали мога да направя донорско инсе без изобщо да има нужда от допълнителни изследвания?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #18 -: Май 16, 2007, 22:33:17 pm »
АУ току що пък проверих цените на изследванията в бг, то ако трябва да ги направиш вси4ките, направо ще си доиде на цената в паунди, как успяват да се справят хората в бг не знам??
Тук поне вси4ко ни беше безплатно / в лондон имам предвид/
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #19 -: Май 17, 2007, 01:04:32 am »
Miori, ако може да си вземеш копия на изследванията ще бъде хубаво. За инсе мисля, че времето ще ти стигне. Ако си решила да правиш инсе в България, хубаво е да се обадиш в клиниката, която си избрала и да се уговорите предварително дали няма да ти трябва нещо допълнително. Ако си омъжена, доколкото знам, се потълват декларации за информирано съгласие от теб и съпруга ти. Вес пак, парите за инсе не са толкова големи и мисля, че е поносимо, но при ин витрото вече сумите за значителни. Успех!