0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ин витро в България
« -: Февруари 17, 2007, 18:02:46 pm »
Здравейте момичета,

Реших да започна малко изненадваща тема  с оглед на чуждестранния форум. Живея в САЩ, щата Джоржия, имам 9 инсеминации тук в рамките на 4 години, един спонтанен аборт и "излекувана" ендометриоза и проходими тръби.
Изправена съм пред дилема да направя още една ,може би последната в живота ми, инсеминция тук - имам останал Menopur- или да го запазя за инвитро в България. Застраховката ми тук не покрива инвитро и идеята ми да го направя в родината става все по-ясна. Няма да е много лесно- ще въдем само три седмици през юни - и ще трябва стройна организация със стимулация и трансфер.

Ще ви бъда много благодарна ако споделите  мислите си в тази посока.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2007, 18:43:37 pm »
Мими за 3 седмици какво по-напред ще направиш?!
Не искам да те плаша, но тази стройна организация, която желаеш едва ли можеш да я постигнеш лесно. Като имам предвид времето като изключително важен фактор в това начинание. Обикновено става така - записваш си час за преглед, като в някои клиники е за след месец най-рано, защото има много хора, срещаш се с доктора, говориш с него, обясняваш какво си правила, преглежда ти всички направени до момента изследвания, преглежда те, и накрая на базата на тази ваша среща, ако прецени той назначава допълнителни изследвания, повтаря предишни и изготвяте план за действие. Този план обаче предполагам знаеш е свързан с време, тъй като може да се наложи да изчакваш резултати от иследвания, рамки на цикъла ти и т.н. Според мен няма как да организираш една ин витро процедура за 3 седмици през юни, най-елементарното което е незнаеш лекаря по какъв протокол за стимулация ще те подготви. Ако искаш наистина да направиш тук ин витро, според мен трябва да избереш и да се обадиш на клиниката, в която желаеш и да си изясниш нещата как биха могли да станат при теб. Пожелавам ти успех! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2007, 18:54:03 pm »
разговорите с клениката, доктора и изследванията не ми се виждат чак такъв проблем. всичко това може да се свърши предварително по е-меил или тел. особено ако обясниш че случая ти е такъв и такъв. изследвания ако се налагат може и преди това да си направиш в сащ. обаче фактора цикъл е огромен. тук вече виждам сериозен проблем. дано успееш.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2007, 19:11:17 pm »
Имаме още един назначен час с лекарката тук и смятам да и споделя налудничевата ми идея.Истината е че имам почти всички възможни направени изследвания тук-  спермограми,SCSA, лапароскпия, имунологични-но все не става и не става.Имам и всичко това и на хартия макар и на англииски. А колкото за цикъла смятам че може да  намести с противозачатъчни.Единственото което ме притеснява са предварителните процедури като сондаж  което се прави предният месец.
Определено ще бъде много интересно преживяване, но не смятам поне за сега 4е е невъзможно.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2007, 19:14:32 pm »
хормони - полови и щитовидни имаш ли
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2007, 19:25:46 pm »
Да -всичко е в норма с изключение на пролактина, за който пия Парладел  а и не е проблем да поискам да ги направя още един път преди юни.Това е добра идея.
Благодаря за подкрепата. :lol:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2007, 19:41:53 pm »
тсх колко е. ехография на жлезата имаш ли.
няма проблем - нали за това сме тук :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Ин витро в България
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2007, 19:52:40 pm »
THS -1.11 при граници  от 0,40 до 5,50 , но нямам ехография. За сега сме се ориентирала  за Варна при Маркова -живеем наблизо- но нещата могат и да се променят.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Ин витро в България
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2007, 20:46:30 pm »
не случайно те питам какъв ти е резултата. 1.11 е добре. но гранцата няма нищо общо. когато целиш забременяване трябва да е под 2.5-3.0 (не помня точната цифра. манхатън я е постнала като важна тема в хормоналните. погледни я ако искаш). ехографията също е важна според мене. аз съм с перфектни стойности на всички хормони и антитела но ехографски жлезата е с изменена структура и възли (имам хашимото).
изборът ти за клиника обаче е добър.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ин витро в България
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2007, 12:15:00 pm »
Цитат
Единственото което ме притеснява са предварителните процедури като сондаж  което се прави предният месец
Ако под сондаж имаш предвид пункция, то в БГ пункция и трансфер се правят в един цикъл доколкото знам.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ин витро в България
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2007, 12:34:38 pm »
Сондаж и пункция са различни процедури. Първо се прави сондаж. Обикновено преди стимулацията.
« Последна редакция: Февруари 18, 2007, 12:39:56 pm от Lali »
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2007, 06:14:37 am »
Аз минах по този път миналата година - ИКСИ в България. Три седмици няма да ти стигнат, още повече ако те стимулират по дълъг протокол. Не знам към коя клиника си се ориентирала, но не във всички правят сондаж преди започване на процедурата. При мен доктора ми каза да отида цикъла преди ИКСИ за преглед и след това на 21-вия ден ми сложиха Декапептил. Започнахме стимулацията на третия ден от новия цикъл,стимулацията продължи 12 дни, два дни след това беше пункцията и трансфера беше на втория ден. От момента на поставянето на Декапептила до трансфера при мен се събраха 27 дни.
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ин витро в България
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2007, 10:56:30 am »
mimito, аз си бях направила всички необходими изсл. предния месец - и след като всичко беше в норма с док решихме че може да започнем процедурата. Бях по къс протокол, пункция на 12 ден, ЕТ /бластоцисти/ на 17 ден. При подобно развитие на нещата с евентуалната ти процедура 17 дни ще са ти достатъчни. Просто трябва да синхронизирате цикъла ти с евентуалното ти пристигане, за да се започне веднага, при вече изготвен  план за действие.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2007, 12:55:16 pm »
При целия тоzи стрес дали Ще ти стигнат дните, малко се съмнявам в успеха на процедурата. Не можеШ да си сигурна как точно Ще реагира тялото ти на стимулацията и колко точно дни Ще са ти необходими. Опитай се да си осигуриШ по-дълъг престой в БГ, иначе рискуваШ всичко да бъде "претупано". Успех.
Re: Ин витро в България
« Отговор #14 -: Март 12, 2007, 00:17:19 am »
Има още един проблем, коя клиника работи по това време, забравяте че лятото в БГ не се правят процедури.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #15 -: Март 12, 2007, 08:39:08 am »
Цитат
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
Rozy, искаш да кажеш, че успеваемостта в Б-я е по-голяма?
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #16 -: Март 12, 2007, 20:19:27 pm »
Цитат
Също не съм сигурна колко по-евтина ще ви излезе процедурата от US, а също така не е за пренебрегване и доста по-голямата успеваемост тук.
Rozy, искаш да кажеш, че успеваемостта в Б-я е по-голяма?
Извинявай, станало е двусмислие, защото аз пиша от US. Имам предвид, че успеваемоста в USA е по-голяма. Ето това е обобщената официална статистика  http://apps.nccd.cdc.gov/ART2004/nation04.asp., като при отделни клиники има обща успеваемост над 50-60%.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #17 -: Май 16, 2007, 21:32:47 pm »
Това е много интересна теми4ка, аз пиша от лондон и също ще си бъда около 3 седмици в бг през йуни/ къде за бога е йу-то в тази клавиатура/ дори малко пове4ко от 3 седмици и се 4удех дали ще мога да организирам и аз нещо, но аз нямам никакви копия от изследванията ни правени тук, вси4ко е при ли4ната лекарка, /но мога да поискам такива/
аз за друго се 4удех, при положение 4е на мен нищо ми няма, овулирам всеки месец, имам проходими тръби и нямам инфекции, дали мога да направя донорско инсе без изобщо да има нужда от допълнителни изследвания?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #18 -: Май 16, 2007, 22:33:17 pm »
АУ току що пък проверих цените на изследванията в бг, то ако трябва да ги направиш вси4ките, направо ще си доиде на цената в паунди, как успяват да се справят хората в бг не знам??
Тук поне вси4ко ни беше безплатно / в лондон имам предвид/
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #19 -: Май 17, 2007, 01:04:32 am »
Miori, ако може да си вземеш копия на изследванията ще бъде хубаво. За инсе мисля, че времето ще ти стигне. Ако си решила да правиш инсе в България, хубаво е да се обадиш в клиниката, която си избрала и да се уговорите предварително дали няма да ти трябва нещо допълнително. Ако си омъжена, доколкото знам, се потълват декларации за информирано съгласие от теб и съпруга ти. Вес пак, парите за инсе не са толкова големи и мисля, че е поносимо, но при ин витрото вече сумите за значителни. Успех!
Re: Ин витро в България
« Отговор #20 -: Май 17, 2007, 08:58:42 am »
При целия тоzи стрес дали Ще ти стигнат дните, малко се съмнявам в успеха на процедурата. Не можеШ да си сигурна как точно Ще реагира тялото ти на стимулацията и колко точно дни Ще са ти необходими. Опитай се да си осигуриШ по-дълъг престой в БГ, иначе рискуваШ всичко да бъде "претупано". Успех.

mimito, бих искала да се присъединя и аз към дискусията, като изразя съгласие, че за създаването на "стройна организация" и в стремежа всичко да бъде почти до секундата точно и предвидено, нивото ти на стрес така ще се покачи, че не зная как това ще повлияе положително на добрия резултат на начинанието.  Предполагам, че ти е невъзможно да вземеш по-дълга отпуска в САЩ, но дали тогава да не се замислиш за извършване на процедурата там?  Да, по-скъпо ще е, но с риска, породен от стреса тук, ми се струва, че поне ще избегнеш цената на един, извини ме за избора на думи - насилен и прибързан - опит тук.  Каквото и да решиш, желая ти късмет  :crossfingers:.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #21 -: Май 17, 2007, 20:19:15 pm »
Rozy,това е 4удесна новина, ще се опитам да организирам процеса, а знаеш ли дали има разлика в цените за инсе и донорско инсе, в лондон донорското е 2 пъти по скъпо, но имаме право на 2 от здравната каса
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ин витро в България
« Отговор #22 -: Май 17, 2007, 23:15:54 pm »
:flower:Привет miori!
Аз правих инсиминация декември по моя инициатива!
Независимо, че бехме с показатели за ИКСИ, така реших да не губя инерцията до март,когато планувах процедурата!
Направила бях малко преди това две хидротубации(тест за проходимост на тръбите) исках да мина и през това, да знам какво е!
А хидротубацията или цветната снимка(те са сходни) са задължителни преди инсе!
Надеждата ме е водила винаги, независимо от фактите!

Аз съм пациентка на д-р Владимиров от Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"!
Там правих инсиминацията-390 лв е донорско инсе, 290лв с материал на съпруга!

При мен се наложи вливане два пъти през ден, поради неспукан фоликул,
и това влизаше в общата цена, нищо повече не съм платила!
При мен хормони не се наложиха!При всяка една от нас е индивидуално!
Проследяваненето е за това, да се видят размерите на фоликулите
и ако се налага се повтаря инсето.Узитата се заплащат отделно!

При мен както се очакваше не се получи, но беше опит, за който не съжалявам!

Дано съм ти била полезна!Нека се включат момичета правили инсе в други клиники
за да се ориентираш по-добре!Имаш право на избор! yahoo_17Късмет! yahoo_17

:hug2: Мария 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #23 -: Май 18, 2007, 06:27:58 am »
Здравей Miori,
Мишанката ти е дала информация по въпроса. Ето тук може да прочетеш още за инсеминацията в страницата на Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" : http://www.ivf.bg/?p=91 .
Другата клиника в София към която може да се обърнеш е център за репродуктивно здраве Надежда, където работи доктор Стаменов  http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m10.
Във форума дават консултации д-р Стаменов и д-р Тачева, която е ембриолог в медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София", може да се обърнеш за по-точна информация и въпроси към тях. Също двете клиники са добри и за консултация по вашата диагноза поставена в Англия. Ние още не сме стигнали до донорско инсе, но сме обсъждали и този вариант ако ИКСИ-тата са неуспешни.
Успех!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #24 -: Май 18, 2007, 16:21:46 pm »
Rozy, mishanta, благодаря за инфото, аз съм правила цветна снимка в лондон през август, но някъде из форума 4етох, 4е като носиш документите за първа консултазия за АРТ при лекаря, цветната снимка трябва да е правена преди не пове4е от 6 месеца
Това има логика но за мен е абсурдно да се подлагам на рентгеново облъ4ване през 6 месеца, видите ли за да докажа 4е тръбите ми са проходими.
Притеснява ме дали мога да отида изобщо да обсъждам с лекар донорско инсе или икси без да нося никакви резултати от изследвания.
Просто не виждам защо да губя време и псредства да правя, васерман и спин и хламиди и хормони и цветни снимки пак, дали ще са достатъ4ни тези които съм правила тук, макар и да не са от последните 6 месеца, но и тях първо трябва да ги изискам от ли4ната ми лекарка, да видим дали ще ми ги даде
За нас по-важно е да изследваме отнова мъжът ми, за да видим как българските лекари ще коментират резултатите, може пък и да имаме шанс :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #25 -: Май 18, 2007, 17:52:02 pm »
Миори, можете да направите онлайн консултации в двете клиники. Само ще трябва да си вземеш резултатите от личната лекарка. Така ще спестите време и средства за изследвания на сляпо.
Лекарят ще добие представа за ситуацията, може да назначи някакви изследвания. После като си дойдете ще имате начален старт и само ще допълните необходимото.
Опитай се да набереш максимум информация, да осъзнаеш нещата и по-адекватно да формулираш целите си.
Това има логика но за мен е абсурдно да се подлагам на рентгеново облъ4ване през 6 месеца, видите ли за да докажа 4е тръбите ми са проходими.
Дано да не разбереш никога, че това никак не е абсурдно и, че може да е една от стъпките към мечтата ви.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #26 -: Май 18, 2007, 23:38:21 pm »
Дано да не разбирам, наистина, аз така се радвах 4е нямам проблеми, а докато бебеправихме и все не ставаше, си мислех 4е проблема е в него а не в мен
Един в семейсво е достатъ4но стресиращо, дано не станем двама, щото тогава ще я втасаме
поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ин витро в България
« Отговор #27 -: Май 19, 2007, 11:38:40 am »
Дано да не разбирам, наистина, аз така се радвах 4е нямам проблеми, а докато бебеправихме и все не ставаше, си мислех 4е проблема е в него а не в мен
Един в семейсво е достатъ4но стресиращо, дано не станем двама, щото тогава ще я втасаме
поздрави

Miori, ние сме и с мъжки и женски фактор, но това не пречи да стане, стига и двамата да го искат. Стерилитета, без значение чий е, е стряскащ, но ако двама души се обичат и държат един на друг - няма такова нещо, като стряскане и втасване. Трябва да вярваш в положителния резултат. Късмет и успех!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Ин витро в България
« Отговор #28 -: Май 26, 2007, 17:07:38 pm »
Здравейте момичета,

Тъй като аз повдигнах темата и аз реших да се включа като моля да ме извините за дългото мълчание(след цял ден на копютъра на работа трудно ми се седя в къщи).Както
 момичета тук споделиха повечето клиники затварят за профилактика през лятото  и варненската е една от тях.
Д-р Маркова ме посъветва да отида есента или ранна пролет като не пропусна да ме попита на колко години съм, от което ми стана малко тъпо , защото сякаш да съм на 33 е равнозначно на 43. Но както и да е така че си прибираме в BG да съберем слънце,  хубави емоции и да си починем от забързания живот тук. След това през есента ще направим може би още една инсеминация , но в първата клиника в която забременях тук,  и каквото и да ни струва трявва да се продължава напред.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #29 -: Май 30, 2007, 20:43:45 pm »
мимито, хи4 не се натъжавай заради реакцията на лекарите в бг се възприема 4е ако не се ожениш до 25 и не родиш до 27-8 най-късно!!! си закъснял, което естествено изобщо не е верно.
Дори по тв предавания по канал 1 са се изказвали лекари толкова негативно за "възрастните майки" над 30 години, толкова е смешно, тук в ЮК вси4ки раждат над 35 и са си много добре хората и децата, аз работя за родители жената е на 43, мъжа и 53 , гледам бебе4ето което е на 6 месеца и ....
Има време за вси4ко
Според мен толкото по-малко се притеснява 4овек от подобни изказвания, толкоз по-добре,
извинявай 4е се хванах за думата 33 но така се ядосах
Ина4е успех с процедурите и ще видиш 4е ще се полу4и  :blowingdust:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Ин витро в България
« Отговор #30 -: Юни 12, 2007, 21:53:34 pm »
Успех мила!Мисли положително и повярвай ми щте успееш.


Re: Ин витро в България
« Отговор #31 -: Август 29, 2007, 12:15:53 pm »
Да се включа и аз по заформилия се въпрос - дали инвиро тук в Бг ...според мен стреса играе доста негативна роля за успеха на процедурата, а може би същия ефект може да има и смяната на климата и часовата разлика, на някои жени дори и цикала им се променя от това. И следващия въпрос което държа да отбележа е все пак да не си кривим душата и колкото и да не ни се иска тук в Бг успеваемостта е доста по-ниска и то в пъти. Тава разбира се си има логично обяснение, но да не навлизам в темата. По принцип в цял свят щатските клиники се водят с най-голама успеваемост. И все пак желая успех!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #32 -: Август 29, 2007, 12:27:43 pm »
И следващия въпрос което държа да отбележа е все пак да не си кривим душата и колкото и да не ни се иска тук в Бг успеваемостта е доста по-ниска и то в пъти.
Е, това откъде го измисли? 8O
Процентът успеваемост по света е все 25-40%. Щатските клиники работят много с донорски яйцеклетки, а при тях успеваемостта като цяло е по-висока.
Защо все си мислим, че сме трета глуха????? доста робско мислене.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Ин витро в България
« Отговор #33 -: Август 29, 2007, 15:27:42 pm »
Е, това откъде го измисли? 8O
Процентът успеваемост по света е все 25-40%. Щатските клиники работят много с донорски яйцеклетки, а при тях успеваемостта като цяло е по-висока.
Защо все си мислим, че сме трета глуха????? доста робско мислене.

:good_post:Подкрепям White !

В сравнението успеваемост България-Америка взима ли се предвид брой население!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Ин витро в България
« Отговор #34 -: Август 29, 2007, 18:33:24 pm »
Само така ни се иска да бъде но не е...  :(  Причините са доста, а  пък който иска може да прочете официалните доклади - аз поне четох за щатитите някой в една друга тема беше дал страница, където всичко си пише и то подробно, направена от независима организация която публикува всяка година доклади с резултатите общо от различните клиники. С донори стига до 45%-50% живородени деца, докато със собствени е около 30%-42% в зависимост и от възрастта. около 10%-18% са неуспешно завършилите бременности. При нас няма такива институции, които да наблюдават клиниките и да дават такава информация, да не говорим, че тук у нас успеваемостта е доста по-ниска от горецитираната - реалната успеваемост е към 15% всичко са стъкмистики на самите клиники, т.е. субективна информация. За съжаление такава е реалността.

http://apps.nccd.cdc.gov/ART2004/nation04.asp
« Последна редакция: Август 29, 2007, 18:40:41 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Ин витро в България
« Отговор #35 -: Август 29, 2007, 21:12:04 pm »
Mарина, много се впечатляваш от доклади и цифри ми се струва :)
Като сме в България, да се метнем от  някъде ли??!?
В Зачатие успеваемостта добре си върви   :lol:
Аз и на това съм доволна !
Re: Ин витро в България
« Отговор #36 -: Август 30, 2007, 08:19:00 am »
Ами нищо лошо, просто такъв е живота, колкото толкова...или по-скоро въпрос на шанс, кой ще удари шестицата от това тото на което играем ние повечето тук  :bfp1:
« Последна редакция: Август 30, 2007, 12:10:11 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Ин витро в България
« Отговор #37 -: Август 30, 2007, 12:07:16 pm »
Аз пък съм останала с впечатление, че успеваемостта в България е доста висока.
Не знам за Щатите, обаче в Германия не е толкова висока успеваемостта както в България. Поради ред причини, разни закони за ембрионите, дрън-дрън-дрън, има ограничение на върнатите ембриони, няма  предимплатационна диагностика ит.н. и т.н. Предпочитат после да правят амниоцентези.  8O
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #38 -: Август 30, 2007, 23:17:21 pm »
За съжаление, за успеваемостта в България, може да имаме само "впе4атления" - никъде не се казва 4ерно на бяло с цифри, всеки сам си прави изводи, догадки и следи броя на забременелите в За4атие.
Аз също се впе4атлявам от цифри- това лошо ли е- мисля 4е е по достоверно от "впе4атлението"
Искам да кажа на Уайт - без да влизам в конфликт естествено / ако е възможно/ - 4е ако в БГ няма инфо за процента успеваемост, 4овек по4вада се замисля- абе, тия хора да не би да крият нещо, или ги мързи да го публикуват  :? аз ли4но се 4удя, какъв им е проблема, та няма подобен вид инфо, по -долу ще обясня какво то4но о4аквам...
Мишанта-процента успеваемост няма нищо общо с броя на населението, а се определя по следния на4ин:
-За инвитро в клиниката са постъпили 1000 жени за година- от тях забременели 400, от които родили живи деца 350 = 35%
Процента е разли4ен за всяка клиника и за всяка година
Накрая на годината независима организация сумира вси4ко и излиза с осреднен процент за страната- нещо като държавен стандарт.
Не искам да слушам за процента в света, нито за процента в БГ, всяка реномирана клиника трябва да има собствен процент, а не форум в който всеки да гласува къде е забременял, за да се ориентират двойките към определена клиника.
Уайт писа някъде 4е в БГ имаме клиники на световно ниво- според мен / но това си е мое мнение/ имаме само доктори на световно ниво, клиниките досега не са изявили подобни претенции- това го казвам като посещавала БГ и ЮК клиники.
За финал искам да попитам- толкова ли ще е лошо, ако БГ клиниките си обявят процента на успеваемост на уеб- сайта, за да можем вси4ки да го виждаме и за да не влизаме в подобни спорове, а още пове4е 4е това е световна практика, защо ве4но ние трябва да сме наопаки. Извинявам се ако в поста ми прозира робско мислене.
Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро в България
« Отговор #39 -: Август 31, 2007, 08:33:52 am »
В допълнение на горното мнение без да влизам в спорове с никого искам да спомена за самия факт , че една съвременна модерна клиника с най-ново оборудване от висок клас и съответно консумативи е нещо много скъпо по-скъпо от стойността понякога на самата сграда/смея да го твърдя защото съм проектирала болнични сгради и съм участвала в проектирането на работния проект на Токуда/. Какво виждаме у нас - най-добрите ни клиники за инвитро са "натъпкани" в един единствен етаж и то под наем. Мога тук да спомена също за същественото значение на традициите в една област, за които са нужни десетки години и също така за развитието на научно иследователска дейност и прилагането на последните иновации в областта. Просто много са нещата за да искаме да имаме световен стандарт, но трябва определено да се стремим към него. Ще задам риторичня въпрос - каквъв извод си правите за вложенията и възможностите на нашите клиники...аз този въпрос си го мисля постоянно и си мисля и другия след като мога да си позволя дали да не предпочета по-висок стандарт и дали това ще ми даде по-голям шанс за успех и мисля, че е нормално да се разсъждава в тази посока - всеки има право на избор на базата на достоверна информация. Иначе съм съгласна , че имаме много добри специалисти, които се опитват да си свършат добре работата с почти "вързани ръце" образно казано. Обаче всички знаем, че зад успеха на инвитрото трябва да се проследят и изпълнят много условия и всички подробности са от значение, особено в ембриологията.
« Последна редакция: Август 31, 2007, 08:37:17 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Ин витро в България
« Отговор #40 -: Август 31, 2007, 19:18:17 pm »
Като не живеем в чужбина, а сме в БГ - ТУК ще си правим опитите.
На натъпканите на един етаж под наем клиники.
На скъпата апаратура и малкото, но все пак съществуващи лекари в областта :lol:
Ще си пътуваме от малките градове в големите, за да попаднем на точния лекар !
И понякога точно в тези моменти ще съжаляваме, че не сме в чужбина, а в БГ и нямаме възможност да правим ин витро на друго място, а единствено някъде в БГ, или дори само в един единствен град (ако някой не може и да пътува)
Така че аз лично не виждам идея да се разисква повече тази тема.
Всяка страна си има стандарти.
Всички знаем че България е извън всякакви такива, ама нужно ли е да се напомня постоянно и това  :lol: Едва ли !
Поздрави: Вени  :flower:
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #41 -: Август 31, 2007, 21:06:13 pm »
Разискваме тази тема не за да се комплексираме от стандарта в БГ а за се опитаме да го вдигнем, знаем 4е търсенето определя пазара ако си мъл4им- нищо, нека вси4ки имаме по-вискоки изисквания, за да се подобрява нивото на услугите, моите претенции ли4но за единствено за статистиката, нито ме уплашиха натъпканите клиники, нито пък пътуването от град в град, много съм доволна от специалистите на които попаднах в бг, затова се и връщам за инсеминация там, но ПР-а на клиниките, ахх...то4но там е проблема.
+ нормално е в БГ да по-нисък стандарта, ин-витрото е измислено в англия, а америка е най-богатата държава все пак
поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #42 -: Септември 01, 2007, 09:45:23 am »
miori, marina15 вие сте напълно прави. Преди една седмица приключих с неуспешен за съжаление опит в Австрия /живея в България и бях там за 9 дни/, разликата е невероятна и все пак трудно обяснима ако не си го преживял.

Аз винаги страшно се дразня от ниско, "балканско" самочувствие, мисля си че съм патриот.
Но трябва да се признае - технологично и културно тази провинциална млада клиника е балсам за душата на българския закоравял пациент. Процента успеваемост е строго следен и достоверен - иначе доктора рискува практиката си.
Не съм прехласната от доктора там или от клиниката - и те си имат успешен протокол и го прилагат на всички пациенти, парите не са малко,и въпреки полетите и необходимостта от много добра организация бих опитала при тях пак.

не съм била пациент на Стаменов или Варненската клиника, които изглежда имат много добър успех. може би там имат това което търси едно семейство с няколко неуспешни опита - персонално отношение и подход, търсене на причините за неуспех и прилагане на индивидуален метод. 

имам скъпа приятелка в Сиатъл, тя успя там с икси, но дори и тя казва - такова нещо като индивидуален подход няма, всички в САЩ, както и навсякъде работят по шаблон. Щом е така изглежда технологията дава предимство.
Прегръщам ви момичета, късмет и успех на всички!

Косето е на небето.
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #43 -: Септември 01, 2007, 20:22:42 pm »
hope, съжалявам 4е не се е полу4ило от първия път, стискам палци за следващия опит, дано е успешен.
Би ли споделила кое те накара да правих опит в 4ужбина, аз самата живея в 4ужбина и реших първия си опит да го правя в БГ, макар и да е инсе а не ин-витро, ако се наложи ин-витро бих се доверила на Стаменов, не го познавам, но харесвам медийния му образ и като за първи път бих отишла там, единственото, което би ме накарало да прибегна към друг специалист е това 4е Стаменов е много зает, пациенти за него има записани с години напред, та 4акането определено би ме отказало, също и неуспешен опит, не 4е някой би имал вина, но неуспешен опит би ме накарал да опитам и другаде...
Моми4ета стискам ви палци, дано успеем скоро
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро в България
« Отговор #44 -: Септември 01, 2007, 23:31:58 pm »
скъпа miori,
пожелавам ти първият ти опит да бъде и единствен  :goodluck:   yahoo_17.
Аз опитвам в чужбина защото не успях в България.

Косето е на небето.
Re: Ин витро в България
« Отговор #45 -: Септември 03, 2007, 08:46:21 am »
Смятам че тези форуми са затова, за да се разискват темите и да се погледнат различни гледни точки на нещата, да се разисква информацията, която имаме, защото така всеки от нас най-лесно може да направи своя избор и за клиника и за доктор, също така и да проучи повече за проблема си и да бъде информиран. Учили са ни все да си мълчим и да търпим ако се налага - ето това бих нарекла робска психика ... :wink:  без да се обижда никой.  Не мисля , че споровете които възникват тук и пристрастията които има трябва непременно да решат нещата в някаква посока, ние просто си дискутираме и  искам да кажа , че все пак изводите си ги прави всеки сам за себе си и това е правилното. Пожелавам успех на всички ни и дано скоро да гушкаме бебетата си.  :lol: 
:bori_011: :bori_015:  :bori_014:  :bori_013:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание