0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #500 -: Април 23, 2008, 16:44:05 pm »
Здравейте Д-р Даскалова, не знам дали му е мястото тук, но Ви пиша с молба за тълкуване на резултати от изследване за токсоплазмоза, защото съм ужасно притеснена. Бременна съм в 25 г.с.
Първото лабораторно изследване направих на 28.01.2008 г. в частна МДЛ и резултатът беше РПХА 1:640.
Второто изследване направих на 08.02.2008 г. в друга частна германо-българска лаборатория и резултатите са следните:
Ig M - 0,150
Ig G - 118 IU/ml

Референтните граници са:
Ig M - до 0,49(-) отр., от 0,50 до 0,59 (сива зона), над 0,60(+) пол.
Ig G - до 6,5(-)отр., над 8,0(+)пол.
Какво би трябвало да предприема оттук нататък? Следва ли лечение и има ли опасност за плода?
Предварително Ви благодаря!

Не е по моята част, само общ коментар - изследваните антитела не показват наличие на активна инфекция, а само на прекарана среща с причинителя на токсоплазмозата. Лечение се налага при наличие на активна инфекция по време на бременност. По принцип се повтарят изследванията след 2-3 седмици, за да се види как са нещата в динамика. Консултирай се с твоя гинеколог и с паразитолог при нужда.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #501 -: Април 23, 2008, 16:46:47 pm »
Здравей, Мели! Разбрах за тази тема и реших да те питам за спермограмата на съпруга ми.

Въздръжание - 3.5 дни
Време на втечняване в лаб. условия - 20 мин.
Цвят - сл.к. (това въобще не знам какво означава)
Обем - 1.3 мл
pH - N
Вискозитет - 1
Левкоцити - 2-3
желат. конгломенарти - Не
Аглутинати - Не
Незрели клетки от сперматогенезата - Не
Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл - 56 000 000
Нормокинетични - 39 %
- с бързи постъпателни движения - 20%
- с бавни движения - 19%
Хипокинетични - 11%
Акинетични - 50%
Концентрация на нормокинетични спрерматозоиди в 1мл - 21 840 000
Тотален брой на нормокинетични сперматозоиди в обема - 28 390 000
Заключение - Астенозооспермия


Цвят - сл.к. означава цвят слонова кост. И аз не го харесвам като термин.  :)

Обемът на еякулата е под нормата, цялото количество ли занесе за изследване? Подвижността е намалена, морфология няма изследвана. Повторете спермограмата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #502 -: Април 23, 2008, 16:54:08 pm »
Много благодарим д-р Даскалова. Ние намерихме ендокринолог и започнахме лечение. Вашия отговор ни дава потвърждение, че сме в правилната посока. Много благодарим още веднъж, д-р Даскалова! Вие много помагате на всички тук! Бъдете жива и здрава!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #503 -: Април 23, 2008, 17:01:41 pm »
първо малко история:
преди малко повече от година изкарах сепсис - тежко натряване на кръвта - 39 дни бях във Военна Болница Варна, от тях една цедмица в реанимация, 1 седмица в травматология и останалото в кардиология.Сепсиса се получи вследствие на флегмон на лявата подбедрица. Получих краткотрайни увреждания на бъбреците и белите дробове, по дълготрайни на сърцето.Направих остър миоперикардит.
От тогава съм на Предуктал,Конкор и Тритейс.
Преди 1 седмица си направих спермограма и установих че имам азооспермия

Въпросът ми е, възможно ли е да се е получило вследствие на сепсиса?
благодаря

Аз бих търсила първо други, по-вероятни причини за азооспермия, вкл. и от лечението. Като отхвърля тях, тогава ще мисля за сепсиса - би било голяма рядкост това да е причина за азооспермия и ако е така, ще има начин да възстановим сперматогенезата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #504 -: Април 23, 2008, 17:04:51 pm »
Здравейте д-р Даскалова, бихте ли си казали мнението за тази спермограма. Мъжът ми е вегетарианец и ядеше доста соя. Сега съм му я спряла и пие антиоксиданти и L-карнетин.
Въздържание  : 3 дни
Обем : 5 мл
Вискозитет: Нормален
PH : 7.5
Концентрация 11х106/мл
Общ брой 55х 106
Подвижност
Общ мотилитет 18%
Прогресивен мотилитет за 1мл - 1%
Морфология по Крюгер
Нормални форми - 15%
Абнормални форми - 85 %
Кръглоклетъчни елементи: 1х106
Аглутинати : единични
Диагноза О.Т.А умерена към тежка степен

Ако това е първата му спермограма, нека я повтори и ако резлутатите са подобни, да потърси специализирана помощ за уточняване на причините и за провеждане на адекватно лечение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #505 -: Април 23, 2008, 17:08:32 pm »
Здравейте, д-р Даскалова!
След дълго мислене и четене, реших да потърся и аз Вашето компетентно мнение по отношение на спермограмата на мъжа ми.
Спермограмата е правена на 04.10.2007г. в АГ Болница Варна, кабинет по стерилитет.
След 2 месеца започваме наново ходене по доктори и сигурно ще направим нова, но от тази резултатите са следните:

- Материал: донесен от дома
- Цвят: белезникаво-опалесцентен
- Време на втечняване: 30мин. (20-25 мин.)
- Вискозитет: 0
- Обем: 2мл (2-6мл)
- рН: 7,7 (7.2-8)
- Концентрация: 78 х 10 на 6-та/мл (>20 х 10 на 6-та/мл)
- Общ брой: 156 х 10 на 6-та (>40 х 10 на 6-та)
- Подвижност: 54% (>50%)
- Прогресивна подвижност: 3+ (0-4);(>2)
- Морфология:
  = нормални форми: 36% (>30%)
  = патологични форми: 64%
- Левкоцити: 2 х 10 на 6-та/мл (<1 х 10 на 6-та)
- Аглутинати: 2-3

Диагноза: Normozoospermia

PP:Заради повишеното количество левкоцити, правихме МБ изследване, от което честно нищо не мога да разбера ( с изключение на : Doxycyclin - R) и мъжа ми пи антибиотик.

Това е!
Благодаря предварително ( и после пак, като ми дойде реда  :wink:)!
-


Да се надяваме, че от страна на мъжа няма проблеми.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #506 -: Април 23, 2008, 17:30:17 pm »
Здравейте Др. Даскалова: вчера говорих с вас по телефона но не ви попитах за следните неща: понеже приятелят ми ще идва най вероятно във вторник при вас за спермограма но, сега чета във форума на зачатие че, по време на 3 до 5 дни въздържание не бива да се консумира никакъв алкохол и никакви горещи душове. Това вярно ли е и ако има още нещо което би трябвало да знаем моля ви да ни посъветвате. Благодарим ви предварително !

Въпросът е загубил актуалност, но по принцип горещите душове са забранени за мъжете изобщо, а не само преди спермограма. Както и алкохолът - всеки път ме гледат много страшно, като им казвам, че трябва да спрат да пият.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #507 -: Април 23, 2008, 17:33:11 pm »
Здравейте д-р Даскалова
бих искала да попитам за Вашето мнение по проблем с който се сблъскахме със съпруга ми. Проблемът е че втечняването на еякулатът след 2 часа не е пълнен.
Предписаха му 2 ампули прегнил и казаха след 40дни да повторим спермограмата, но доколкото разбирам липсата на този ензим който втечнява, е генетичен проблем и не се лекува. Най-странното е че ние имаме дете на 5,5години и сега не зная какво да мисля - може ли да се лекува или не, какви са шансовете?!

Проблемите с втечняването рядко се дължат на генетични причини (ензимен дефицит), в огромният брой случаи са причинени от по-простички неща като хроничен простатит например. Разбира се, ако се открие генетична причина, то тя не може да се "лекува", но пък може успешно да се заобиколи чрез обработка на еякулата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #508 -: Април 23, 2008, 17:39:34 pm »
Здравейте и от мен, мого благодаря за темата и за възможността да попитам за мнение и да поискам съвет. :balk_81:

може ли да погледнете и да коментирате нашите спермограми(правени са в клиника Малинов-София), между първата и втората периодът е 5 месеца, в които половинката ми пи Sargenor ... има подобрения, но морфологията....

ПЪРВАТА от 26.10.2007г.:
Период на въздържание -4 дни
Обем на еякулата 2.2 мл
РН 8.0, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 47,9 млн
Общ брой сперматозоиди 105.4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 5%, подвижни 30%, бавно подвижни 10%, неподвижни 55%.
с нормална морфология 20 %
(други графи не са попълнени - само по СЗО са, не и по Крюгер)
Заключение: Asthenozoospermia и Влошена морфология


ВТОРАТА от 22.03.2008г.:
Период на въздържание -6 дни
Обем на еякулата 2 мл
РН 7.5, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 60,7 млн
Общ брой сперматозоиди 121,4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 15%, подвижни 20%, бавно подвижни 10%, неподвижни 50%.
с нормална морфология 6 %
(други графи не са попълнени)
Заключение: Asthenoteratozoospermia
(при даване на пробата малка част не е попаднала в съда)

Сега към Sargenor-a сме добавили Трибестан, Picnogenol (антиоксидант) и витамини Е и С, подобрения се очакват след около три месеца доколкото разбрах.
Моля ви за мнение за ситуацията.

...иначе сме тръгнали към инсеминация през април...
 

Показателите са прилични като за инсеминация. При липса на проблеми от твоя страна и при малко късмет ... желая ви успех с инсеминациите! Забележи множественото число. Рядко става от първия път. Въоръжи се с търпение, ще ти трябва занапред.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #509 -: Април 23, 2008, 17:45:35 pm »
Здравейте Д-р Мели,
 
Моля Ви за помощ при разчитане резултатите от следната спермограма:

Liquefaction -normal
Viscosity - normal
Colour - normal
pH -8.0

Volume (ml)  4.0   
Concentration ( mil/ml)  36
Total Concentration 144
Percent of Motile Sperm (%) 55
-Rapid (%) 25
-Moderate (%) 20
-Slow (%) 10
-Non progressive -

Total Motile Sperm (mil)  79.20
Percent of Motile Sperm after 4 hours (%) 40
Vitality (%) 70
Agglutination none

Morphology -Strict criteria - Kruger
 Normal forms(%) 5
 Abnormal Forms (%) 95
-Head Defect (%) 70
-Mid Piece Defect (%) 22
-Tail Defect (%) 3

Immature Forms -
Leucocytes (mil/ml) 0.8
RBC -


Conclusion : Teratospermia

Благодаря Ви предварително!


Доли, като изключим морфологията, останалите показатели са добри. По емпирични данни такова изолирано нарушение често се дължи на токсични причини - пушене, наркотици, цветни метали, нефтени продукти, бои, лакове ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #510 -: Април 23, 2008, 17:48:57 pm »
Здравейте, Д-р Даскалова! Днес излязоха резултатите от спермограмата, която направихме в клиниката на Д-р Щерев. Ще Ви помоля за Вашето мнение:
- въздържание 3 дни;
- обем 3,8 мл;
- вискозитет N;
- pH 8;
- концентр.на спермата 26,1млн/мл.;
- общ бр. 99,18млн;
- клетки 1,5 млн/мл.;
- активно подвижни 35%;
- подвижни 25%;
- неподвижни 30%;
- аглутинация - не;
- нормална морфология < 30%;
- нормална морфология по Крюгер 4 %;
- удьлжена глава 8%; уголемена глава 15%; крушовидна глава 20%; малка глава 3%; крьгла глава 7%; аморфна глава 15%; вакуализ.глава 11%; малка акромоза 2%; откьсната глава 4%; пречупена шийка 13%; асиметрична шийка 6%; удебелена шийка 11%; тьнка шийка 3%; двойна опашка 3%; само опашка 10%; цитопл.ост. 3%; множ.дефекти 6%
Диагнозата е (дано я изписвам правилно) Teratozoospermi
Искренно благодаря предварително!


Тератозооспермия означава нарушена морфология на сперматозоидите. Виж в по-горния пост какво съм написала.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #511 -: Април 23, 2008, 18:01:02 pm »
Здравейте Д-р Даскалова!

Така...дойде време и аз да сложа нашите резултати.Точно преди един месец писах, че не знам къде е проблема.

- въздържание - 3,5 дни
- обем  - 3 мл.
- втечняване - 20 мин.
- pH  - 8
- вискозитет - 0
- левкоцити  - 7%
- бр. сперматозоиди в мл. - 3,12 х 10^6
- общ бр. сперматозоиди в еякулата 9.36 х 10^6
   Виталност -
- живи   - 60 %
- мъртви - 40 %
   Подвижност:
- а. бързоподвини - 35 %
- б. бавноподвижни - 5%
- с. с ненормални движения - 7%
- d. неподвижни - 53 %
   Морфология:
- нормални по форма - 35%
- абнормна форма на главата - 24%
- абнормна форма на опашката - 13%
- клетки от сперматогенезата - 21 %

Като първо изследване оставих мъжът ми сам да избере мястото.
Сега има записан час при уролог.Той много не се притесни от резултате.Не че искам да се стресирам, но има ли шанс за подобрение, че нямам търпение до прегледа в сряда?
ПП. Аз все пак имам подозрения за причините.Преди години лекувахме хламидийна инфекция, също така е заклет пушач.


Показателите са лоши наистина. Може би е добре да се стресне, за да спре цигарите.
При такива показатели, особено задържащи се, е необходима консултация с генетик. 
Показателят левкоцити в проценти леко ме смущава, процент от какво са?
Почти съм готова да се хвана на бас, че морфологията е фалшива.
Както и да е, пиши ми пак след уролога.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #512 -: Април 23, 2008, 18:06:48 pm »
Здравейте Д-р Даскалова,и аз имам молба за разясняване на нашата спермограма.Съпруга ми не пуши,и никога не е пушил,ракия си пийваше по малко,но и с това спря,и по съвет на лекаря-не по-вече от една бира на ден.Спермограмата никак не е добра,изписан му е L-карнитин за 3 мес.и пак спермограма.Въпроса ми е толкова ли е зле положението,че той наистина се е отчаял,възможно ли е все пак забременяване с диагноза-олигоастенозооспермия(надявам се,че правилно го написах),на 36год.е.Ето и спермограмата-Полово въздържание -4 дни ,
Обем1.3, рН-7.6 Вискозитет-нормален на 30 мин.Сперматозоидна концентрация 6млн./мл.Брой нормокинетични сперматозоиди-3 780 000/мл.Общ брой нормокинетични сперматозоиди-4  914 000/мл.Сперматозоиди с нормокинеза:63% Сперматозоиди с хипокинеза:5% Сперматозоиди с акинеза:32%,Левкоцити на поле 5-6 при увеличение 400х                            Заключение:олигоастенозооспермия II-III ст.При мен все още се изследват хормони и май месец съм при лекаря иначе имам проходимост на тръбите,но имам миоматозен възел,но там ще се разбере какво ще е,като направя всички изследвания и ги занеса.Съжалявам ако съм прекалила с въпросите,но надявам се на отговор от Вас,за което предварително благодаря.

Положението е лощо, но не е толкова зле, че да го довежда до отчаяние. Нека си проведе лечението и ще видим при контролата какво е положението.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #513 -: Април 23, 2008, 18:08:23 pm »
Здравейте и от мен.искам да задам един глупав въпрос.Прекараната заушка като дете може ли да е проблем при мъжа.след колко време от несполучливото правене на бебе трябва да се посети специалист.просто аз се притеснявам да накарам мъжа ми да си направи спермограма.аз също имам гинекологични проблеми.

Заушката е коварна и определено може да доведе до проблеми при мъжа. Направете една спермограма за всеки случай. Може и да няма отражение при съпруга ти (дано!) Иначе за спермограма не е нужно да чакате еди-колко-си време. Тя би трябвало да е тривиално изследване при мъжете както е цитонамазката при нас. Никоя не си я прави защото предполага, че е й има нещо, а за да е сигурна, че нищо й няма :wink: Опитай се така да представиш нещата пред съпруга ти. Успех. :D

Точно така, вместо да се тормози с излишни притеснения, по-добре веднага да направи спермограма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #514 -: Април 23, 2008, 18:12:03 pm »
Здравей, Мели!
Имаме три спермограми, направени в клиниката на д.р Стаменов.

С тази е направена инсеминация на 03,04   на  24,03,08         на 30,10,07
Обем- 6 мл                                     4,8мл               5мл
Вискозитет- N                                                           N                                  N
Рн – 8,5                                       8,5                      8,4
Концтр 23,7 млн/мл                           40,2млн/мл                29,9млн/мл
Общ бр 142,2 млн                           192,96млн                    149,5млн
Клетки- 1млн/мл                          1,5                                2,0
Активно подвижни 15%                       20%                             35%
Подвижни 25%                               15%                             30%
Бавно подвижни 10%                         10%                               5%
Неподвижни 50%                             55%                            30%
Норм морфология 3%                          6%                              4%

С тази, с която е направена инсеминацията имам ли шанс? На какво може да се дължи тази постоянна промяна на спермограмата?На 30,10,07 има добра подвижност, после тя се влошава, а морфологията?Тъй като в тази от 30,10,07 имаше левкоцити, съпругът ми пи антибиотик.Той има подагра, а последният път холестерола, кръвната захар и пикочната киселина бяха повишени.Може ли това да окаже влияние?Беше ми писала да посетим специалист и той да търси причините.Ходихме на консултация при д-р Милен Кацаров.Той изписа Спимен, Л- карнитин и Оксибор, но не каза, какви може да са причините за влошената спермограма. По моя инициатива съпругът ми взема витамин С и Е.
Имам чувството , че постоянно се озовавам в задънена улица.Можеш ли да коментираш, а и да ме насочиш какво да правя?Има ли добър специалист във Варна, София ми е много далече.


Димитрова, показателите всъщност не се променят така драстично, както на тебе ти се струва. Напротив, доста стабилни са и тези малки разлика са в рамките на статистическата грешка. Общото му здравословно състояние също оказва влияние, разбира се.

Имаш избор за Варна, попитай момичетата от района да те насочат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #515 -: Април 23, 2008, 18:13:36 pm »
Здравейте и от мен!Имам въпроси,на коита не мога да си отговоря и се надявам да ми помогнете!Мъжът ми прави спермограма и това са резултатите:
-въздържание-4 дни
-обем-9,0мл(2-6мл)
-рн-8,5(7,2-8,0)
-цвят-б
-втечняване-30(60мин)
-вискозитет-повишен
-аглутинация-(+)
-агрегация-(-)
-левкоцити-7-8
-еротици
-епителни клетки
-концентрация на сперматозоиди-85млн/мл/норма>20млн/мл/
-общ брой сперматозоиди в еякулата-765млн.-норма>40млн
-общ брой подвижни сперматозоиди-40% норма>50%
-нормокинетични 13%
-хипокинетични 27%
-акинетични 60%
-брой нормокинетични сперматозоиди в мл-11млн/мл
-общ брой нормокинетични сперматозоиди в еякулата-99млн/еякулат
-нормални форми-35%/норма>30%/
-патологични форми-65%/норма<70%/
Дефекти:
-главични 30%
-шийни 8%
-опашни 27%
При това положение правихме изследване на хламидии и други като всичко е отрицателно с изключение на Cefuroxime!

Проведете си лечението против хламидия и след това направете нова спермограма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #516 -: Април 23, 2008, 18:14:34 pm »
Здравейте,
тази седмица трябваше да правим нова спермограма, но мъжът ми се разболя и вдигна много висока температура. Личният лекар му изписа някакво лекарство (сега не го помня), но не е антибиотик. Колко време трябва да мине след като се е излекувал, за да направим спермограмата?

Преценката е на ембриолога в зависимост от болестта и лечението.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #517 -: Април 23, 2008, 18:19:32 pm »
Zdraveite,imam 2 neyspewni bremennosti.Parvata bewe s diagnoza kyxo iace,a vtorata spontanen abort vav 5 sedmica.Triabva li da si pravia geneti4ni izsledvania?

Да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #518 -: Април 23, 2008, 18:34:21 pm »
\Здравеите,
Правихме спермограма на приятеля ми защото от 3-4 месеца правим опити за бебе а не се получава.
Аз съм на 38 години и имам вече 2 деца, той е на 39 години и няма деца.
ето и резултатите: нормокинетични 20 %, хипоконетични 40%, аконетични 60 %
мн.белтък и слуз обем 5 мл,РН 7,6 вискозитет - норм
сп.концентрация - 16 милиона /мл

общ брой нормокинетични сперм - 16 милиона
Спермограмата е правена на 6 или 7 ден от въздържанието
  Гинеколога ни назначи изследвания за хламидии микробиология на еякулат.
Днес излязоха резултатите: хламидии -отрицателен
но микробиологията на еякулата е ENTEROBACTER AEROGENES , няма на наличие на кандидоза
Възможно ли е тази лоша спермограма да се е повлияла от ENTEROBACTER AEROGENES ?
Т.е тези бактерии да пречат на забременяването?
И дали да се надяваме на бременност по нормален начин?
Може да погледнете и графиките ми ако има нужда.
Предварително благодаря

Тези бактерии са обичаен обитател на стомашно-чревния тракт на човека и обичайно са непатогенни при здрав човек. С други думи, добре е да се уточни дали не са попаднали в еякулата по съседство, преди да се предприемат радикални мерки по унищожаването им.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #519 -: Април 23, 2008, 18:39:27 pm »
Здравейте Д-р Даскалова!
От една година с моя съпруг правим опити за забременяване,но безуспешно.Преди месец и половина решихме да започнем от някаде и мъжът ми си направи спермограма.Последва диагноза тератозооспермия(7,8 по Крюгер),тъи като му е парва в живота,урологът предложи да направи още една след 1 месец,като през това време трябваше да пие оксибор форте.Малко преди да доиде време за 2-та спермограма,на мен ми закасня.Обзе ни еуфория и бяхме почти сигурни че нещата са се получили.Направих си кравен тест - резултата беше отрицателен,в мен все още се таеше надежда,поисках да ми се направи УЗД,но и двата пъти не се видя нищо.Днес ми е 16-ти ден от закъснението.Възможно ли е да сам бременна?Забравих да спомена че моите изследвания са в норма.А ако не сам защо се получи така,има ли някаква причина и какво да предприемем за напред?

Мишорана, закъснения в менструалния цикъл са възможни поради ред причини. Възможно е и да има бременност, а просто да е рано за нейното доказване чрез ултразвук.

Ако не се получи този път, следвайте указанията на уролога и повторете спермограмата. Надявам се, урологът го е прегледал преди да му каже да изчака 1 месец.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу