0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #460 -: Февруари 26, 2008, 23:37:09 pm »

Здравей, Мели! Eто я и нашата нова спермограма. Бих те помолила да я коментираш.Притеснява ме факта че вместо да се подобри се е влошила, а след 10 дена ни предстои инсеминация. И не знам дали вообще ще се стигне до нея с тези показатели. Незнам какво да правя.Притеснява ме морфологията.От какво се влеяе?Мъжа ми не пие,не пуши,пие трибестан и мултивитамини от 3 месеца.             
                       стара                               нова
Съпругът ми е на 32г. Материалът е отделен в лаборатория.
Въздържание: 3 дни                                              4 дни
Обем на еякулата: 3.0 мл                                        2.8 мл
pH: 7.5                                                     pH    7.4
Вискозитет: Нормален                                        нормален
Цвят: Нормален                                              нормален
Време на втечняване: 30мин (стайна температура 37С)            30 мин
Концентрация на сперматозоидите: 21.4 млн/мл                36 млн/мл
Общ брой на сперматозоидите в еякулата: 64.2 млн            100.8 млн
Обща подвижност на сперматозоидите: 53%                     58%
- сперматозоиди с нормокинеза: 39%                          48%
- сперматозоиди с хипокинеза: 14%                           10%
- сперматозоиди с акинеза: 47%                              42%
Брой нормокинетични спрематозоиди/мл: 8 346 000             17 280 000
Общ брой нормокинетчини сперматозоиди: 25 038 000           48 384 000
Аглутинация на сперматозоидите: не                          3-4
Агрегация на сперматозоидите: не                   еденични агл.от смесен тип
Клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10*40):
- левкоцити: 1                                               3-4
- епителни клетки: <1                                        <1
- еритроцити и др.: не                                       не
Желатинови конгломерати: не                                  не
Морфология по Крюгер:
Сперматозоиди с нормална морфология: 4%                      2%
Сперматозоиди с отклонения в морфологията: 96%               98%
Сперматозоиди с главични дефекти: 38%                        29%
- аморфни главички: 17                                       17
- микроцефалия: 11                                           10
- макроцефалия: 4                                            14
- двойни главички: 5                                         20
- главички с елонгирана форма: 16                            7
- отсъствие на акрозома: 9                                   3
- малка акрозомна област: 11                                 9
- вакуолизация: 18                                           16
- елонгирана постакрозомална област: 9                       4
Сперматозоиди с шийни дефекти: 11%                           24%
- пречупени шийки: 37                                        38
- аморфни шийки: 17                                          26
- асиметрично залавяне:46                                    36
Сперматозоиди с опашни дефекти: 18%                          12%
- пречупени опашки: 67                                       43
- спираловидни опашки: 15                                    17
- двойни опашки: 18                                          40
Сперматозоиди с цитоплазматичен остатък: 26%                 31%
- проксимален: 69                                            72
- дистален: 31                                               28
Клетки на сперматогенезата: 3%                               2%
Тератозооспермия индекс: 1.62 (нормални стойности < 1.6)     1.7
Диагноза: АSTHENOTERATOZOOSPERMIA   Лека Аsthenozoospermia Teratozoospermia
Благодаря ти предварително!


Така или иначе преди инсеминацията едва ли можете да направите кой знае какво. Ако е неуспешна, тогава ще търсите причини за тератозооспермията (много са, така че е излишно да ги изброявам). Желая ти успех сега!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #461 -: Февруари 26, 2008, 23:44:46 pm »
Мели привет,писах и в една друга тема ето ги и нашите резултати.моля те за разчитане и съвет
цвят:жълт
втечняване:60 мин.
рН:7,2
конц.на спер.:87,5млн./мл.
подвижност:
а:3% активно подвижни
в:19% подвижни
с:20% бавно подвижни
д:58% неподвижни
кръгли клетки 6млн./мл.
аглутинация не
мирис норм.
вискозитет повишен
обем: 3,8млн.
общ.брой:332,5млн.
нормална морфологична оценка 29%
паталогична морф.оценка 71%
коагулуми не
диагноза : астенозооспермия

Има си проблеми за уточняване - намалената подвижност, повишеният вискозитет, забавеното втечняване, да се оцени виталността, вида на кръглите клетки и морфологията на сперматозоидите като хората. Втора спермограма на правилно място е добро начало. Консултация с уролог. И да спре да пуши.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #462 -: Февруари 26, 2008, 23:49:21 pm »
Здравейте!Аз съм нова,но отдавна чета форумите и материалите тук! Страхотно е че можем да си помагаме по този начин.
Аз съм на 33,а съпругът ми е на 40. Вече една година обикаляме лекарите в Русе,за да разберем защо не мога да забременея.Тръгнахме малко на обратно - с изследвания при мен. Общо взето всичко е наред с изключение на овулацията. После сменихме доктора и започнахме изследвания за съпруга ми. Първата спермограма беше следната:
Обем: 2ml
Ph: 8.3
Вискозитет: завишен
Втечняване: >120'
Сперм.концентрация <1мил/ml
нормокенетични: 0%
хипокенетични: 10%
акинетични: 90%
Ясно е че спермограмата е лоша.И двамата пихме много силни антибиотици за да се изключат евентуални възпаления.Беше му предписано лечение с прегнил и 1.5 месеца след края на лечението направихме втора спермограма. Сега пък се оказа азоспермия като останалите показатели са същите като преди - вискозитет, втечняване,ph. Разбрахме че спермата трябва да се втечнява нормално за да може да се брои. За целта доктора изписа Мукосолван за една седмица след което пак ще направим спермограма и изследване на хормоните FSH, LH и пролактин като думите на доктора бяха,че това е последно изследване за откриеване на причината.
Въпроса ми към д-р Даскалова е какво е вашето мнение и дали е възможно да се включим във вашата благотворителна програма.
Предварително благодаря на всички,които могат да ни дадат съвет. Не искаме да губим време,защото и без това сме доста назад с материала :)


Включете се в програмата. Не е нужно спонтанно втечняване за адекватно изброяване на сперматозоидите. Често след прегнила се получава сериозно подтискане на сперматогенезата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #463 -: Февруари 26, 2008, 23:52:08 pm »
Здравейте, на всички!!!
Отдавна съм тук, но чак сега събрах смелост.
Аз съм на 29г., а съпругът ми е на 31.
Моля Ви, помогнете като ме насочите към добър уролог и андролог във Варна.
Правим опити вече от 3г., но нищо не се получава.
Аз съм обиколила всички специалисти в нашия град и от никъде нищо.
Имам цветна снимка на тръби-има проходимост, а той е правил няколко спермограми и стерилни изследвания, но уролога, при който ходихме така и не можа да разбере от къде са тези повишени левкоцити.
При последното ми посещение при гинеколог, тя ми каза, че проблема най-вероятно е в него и трябва да отидем в някой от градовете, където има клиники по стерилитет.
Другият ми въпрос е доц.Маркова от Варна добра ли е?
Защото, честно да Ви кажа ми омръзна да ходя по лекари и никой да не ми обръща внимание.А доколкото знам, когато предстоят лечения лекарите трябва да са отзивчиви и да съветват къде и защо трябва да се отиде и какво точно трабва да се прави и когато се започне 1 лечение при 1 лекар се продължава докрай.
Благодаря Ви, предварително!!!Красива и нежна вечер, пожелавам!!!

Клиника по стерилитет е добър съвет. Ако Варна ви е близо, насочете се натам. За специалистите там попитай момичетата от Варна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #464 -: Февруари 26, 2008, 23:55:54 pm »
Здравейте д-р Даскалова! За пръв път пиша в този форум, тъй като не знам дали правим всичко необходимо със съпруга ми за да имаме бебе - от почти една година пробваме, но резултат още няма :( При мен нещата почти са наред, този месец ми правиха таймиране на овулацията и сега чакаме чудото да се случи, това което ме притеснява е спермограмата на мъжа ми, правена е в клиника по стерилитет:
Въздържание: 5 дни
обем: 5мл.
Вискозитет : нормален
Цвят: нормален
Коагуломи: не
Аглутинация: да
Концентрация: 40 млн/1мл.
Общ брой: 200 млн.
Кръгли клетки:2млн./мл.
С добра подвижност: 30 %
Слаба подвижност:15%
Липсваща подвижност 55%
Морфология /според стриктните критерии на Кюгер/ - добра 27%, лоша: 73 %
Конц. функц. сперматозоиди:10 млн./1мл.
Диагноза: Астенотератозооспермия - лека ст.

Ясно е, че спермограмата не е добра, лекарят обаче казва, че има шанс и за нормално забременяване, предвид големия брой на сперматозоидите. Това, което не разбирам обаче е - никакво препоръчано лечение при мъжа! Все пак не е ли редно да се види причината за лошата подвижност и морфология, не трябва ли да ни насочат към специалист - уролог? Аз съм му назначила самолечение - с Trabuzan (настойка)  и пчелно млечице+женшен - за подсилване на имунната система, та ако не помогне, то поне се надявам да не му навреди. Вичко това съм чела във форумите! Чух нещо и за трибестан, че подобрявал подвижността, но не сме пробвали :oops:
Ако и този месец не стане, другият ще пробваме с инсеминация.
PS: и двамата сме на 29 години
Благодаря предварително за отговора!

Аз съм за уточняване на проблемите. Рядко нещата се оправят сами, напротив, обикновено се влошават с течение на времето и без терапия. Преди инсеминацията изяснете откъде идва проблемът.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #465 -: Февруари 29, 2008, 15:23:00 pm »
Мели,много благодаря за отговора,аз вече записах преглед при д-р М.Кацаров за 10.03
ще се опитаме да направим и спермограма сутринта преди прегледа но този път ще е там където трябва.А за пушенето си права задължително е. :oops:
Много благодаря,приятен и усмихнат уикенд!
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #466 -: Февруари 29, 2008, 15:44:52 pm »
Драга д-р Даскалова, Бихте ли помогнали в разчитането и на мен:

Резултат   Единици   Референтни граници
Спермограма   *   Профил
Обем   5   ml
Сперматозоидна концентрация   40   млн / ml
Сперматозоиди с нормокинеза   70   %
Сперматозоиди с хипокинеза   20   %
Сперматозоиди с акинеза   10   %
Сперматозоиди с нормална морфология   90   %
Левкоцити   16-17   на поле
Брой нормокинетични сперматозоиди   28   млн./ml
Общ брой нормокинетични сперматозоиди   140   млн.


Благодаря много!!!
хубав ден


Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #467 -: Март 01, 2008, 18:11:37 pm »
Здравейте,

Искам да попитам за съвет при понижена подвижност на сперматозоидите -- какви витамини, храни, минерали и т.н. повишават подвижността?

Съпругът ми има следните 3 стойности при изследване:
концентрация -- 29 млн.
обем -- 3
подвижност -- 30

Тъй като докторите в Англия (където живея) дават много по-кратки данни на спермограма от тези които виждам в този форум, не бих могла да дам повече информация от горните три данни. Също не ни е казано какво точно причинява по-ниска подвижност. Смятате ли, че с подвижност 30 е невъзможно зачеването?

Благодаря ви много,

Диана Самии
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #468 -: Март 02, 2008, 22:04:26 pm »
Здравейте, Мели,щастлива съм че мога по този начин да се консултирам със специалист, защото в кабинета се притеснявам и забравям всички въпроси.
 Нашият проблем в спермограмата е, много левкоцити,малко сперматозоиди,много висока гъстота на материала, наличие на ентерококи и много мутирали сперматозоиди.Има и съмнения за трихомони,но се лекувахме от тях и резолтатите бяха отрицателни,а спермограмата също толкова плачевна.
 Моля, посъветваите ме какви изследвания да направим, за да разберем на какво се дължи това!
 
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #469 -: Март 02, 2008, 23:03:08 pm »
  Много благодарим за отговора д-р Даскалова! Ние вече направихме доста изследвания в Плевен. Питахме няколко пъти за лечението с прегнил, но никой не можа да ни отговори дали това е възможната причина за появилата се диагноза "азоспермия". Ние обаче сме на мнение,че това е точно както вие ни отговорихте. Мислим да изчакаме месец- два и да направим ново изледване.
 Д-р Даскалова, мислите ли че е възможно нещата да се оправят поне до първоначалното състояние.
 Имаме и още един въпрос. От всички хормонални изследвания на съпруга ми - FT3, FT4, TSH, TAT, MAT, FSH, LH, Testosteron и Inhibin B се оказа, че Inhibin B е много нисък - 10,29 при N>45pg/ml. Освен това се очерта и проблем с щитовидната жлеза TSH-3,84 и TAT-124,80. Всички други хормони са в норма. Заключението беше категорично - донор.
 Д-р Даскалова, какво показва Inhibin B при мъжете и дали стойността му е константа или има начин да се подобри. Какво ще ни посъветвате?
 Още веднъж ви благодарим много, защото вашето мнение е от изключителна важност за нас!

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #470 -: Март 03, 2008, 11:07:40 am »
добър ден др.даскалова и честит празник!не сте успели да насмогнете на всички,но докато стигнете до моят въпрос за спермограмата на мъжът ми,се оказва,че има промяна..
првихме изследване за антиспермални антитела и ембриолога каза,че специално е погледнала за наличие на аглутинация и не е имало!!!това,което сега се чудя е възможно ли е предния месец да има аглутинация,а този не??
БЛАГОДАРЯ ВИ  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #471 -: Март 06, 2008, 18:19:32 pm »
Здравейте, д-р Даскалова!
След дълго мислене и четене, реших да потърся и аз Вашето компетентно мнение по отношение на спермограмата на мъжа ми.
Спермограмата е правена на 04.10.2007г. в АГ Болница Варна, кабинет по стерилитет.
След 2 месеца започваме наново ходене по доктори и сигурно ще направим нова, но от тази резултатите са следните:

- Материал: донесен от дома
- Цвят: белезникаво-опалесцентен
- Време на втечняване: 30мин. (20-25 мин.)
- Вискозитет: 0
- Обем: 2мл (2-6мл)
- рН: 7,7 (7.2-8)
- Концентрация: 78 х 10 на 6-та/мл (>20 х 10 на 6-та/мл)
- Общ брой: 156 х 10 на 6-та (>40 х 10 на 6-та)
- Подвижност: 54% (>50%)
- Прогресивна подвижност: 3+ (0-4);(>2)
- Морфология:
  = нормални форми: 36% (>30%)
  = патологични форми: 64%
- Левкоцити: 2 х 10 на 6-та/мл (<1 х 10 на 6-та)
- Аглутинати: 2-3

Диагноза: Normozoospermia

PP:Заради повишеното количество левкоцити, правихме МБ изследване, от което честно нищо не мога да разбера ( с изключение на : Doxycyclin - R) и мъжа ми пи антибиотик.

Това е!
Благодаря предварително ( и после пак, като ми дойде реда  :wink:)!
-
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #472 -: Март 19, 2008, 13:41:37 pm »
Здравейте Др. Даскалова: вчера говорих с вас по телефона но не ви попитах за следните неща: понеже приятелят ми ще идва най вероятно във вторник при вас за спермограма но, сега чета във форума на зачатие че, по време на 3 до 5 дни въздържание не бива да се консумира никакъв алкохол и никакви горещи душове. Това вярно ли е и ако има още нещо което би трябвало да знаем моля ви да ни посъветвате. Благодарим ви предварително !
DSC00102
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #473 -: Март 25, 2008, 13:53:58 pm »
Здравейте д-р Даскалова
бих искала да попитам за Вашето мнение по проблем с който се сблъскахме със съпруга ми. Проблемът е че втечняването на еякулатът след 2 часа не е пълнен.
Предписаха му 2 ампули прегнил и казаха след 40дни да повторим спермограмата, но доколкото разбирам липсата на този ензим който втечнява, е генетичен проблем и не се лекува. Най-странното е че ние имаме дете на 5,5години и сега не зная какво да мисля - може ли да се лекува или не, какви са шансовете?!
*

    lawyer

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #474 -: Март 27, 2008, 10:41:50 am »
Здравейте и от мен, мого благодаря за темата и за възможността да попитам за мнение и да поискам съвет. :balk_81:

може ли да погледнете и да коментирате нашите спермограми(правени са в клиника Малинов-София), между първата и втората периодът е 5 месеца, в които половинката ми пи Sargenor ... има подобрения, но морфологията....

ПЪРВАТА от 26.10.2007г.:
Период на въздържание -4 дни
Обем на еякулата 2.2 мл
РН 8.0, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 47,9 млн
Общ брой сперматозоиди 105.4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 5%, подвижни 30%, бавно подвижни 10%, неподвижни 55%.
с нормална морфология 20 %
(други графи не са попълнени - само по СЗО са, не и по Крюгер)
Заключение: Asthenozoospermia и Влошена морфология


ВТОРАТА от 22.03.2008г.:
Период на въздържание -6 дни
Обем на еякулата 2 мл
РН 7.5, цвят N ,вискозитет N,
Концентрация на сперматозоидите 60,7 млн
Общ брой сперматозоиди 121,4 млн
клетки 0.2 млн
Аглутинация на сперматозоидите -Не.
активно подвижни 15%, подвижни 20%, бавно подвижни 10%, неподвижни 50%.
с нормална морфология 6 %
(други графи не са попълнени)
Заключение: Asthenoteratozoospermia
(при даване на пробата малка част не е попаднала в съда)

Сега към Sargenor-a сме добавили Трибестан, Picnogenol (антиоксидант) и витамини Е и С, подобрения се очакват след около три месеца доколкото разбрах.
Моля ви за мнение за ситуацията.

...иначе сме тръгнали към инсеминация през април...
 
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #475 -: Март 28, 2008, 10:30:18 am »
Здравейте Д-р Мели,
 
Моля Ви за помощ при разчитане резултатите от следната спермограма:

Liquefaction -normal
Viscosity - normal
Colour - normal
pH -8.0

Volume (ml)  4.0   
Concentration ( mil/ml)  36
Total Concentration 144
Percent of Motile Sperm (%) 55
-Rapid (%) 25
-Moderate (%) 20
-Slow (%) 10
-Non progressive -

Total Motile Sperm (mil)  79.20
Percent of Motile Sperm after 4 hours (%) 40
Vitality (%) 70
Agglutination none

Morphology -Strict criteria - Kruger
 Normal forms(%) 5
 Abnormal Forms (%) 95
-Head Defect (%) 70
-Mid Piece Defect (%) 22
-Tail Defect (%) 3

Immature Forms -
Leucocytes (mil/ml) 0.8
RBC -


Conclusion : Teratospermia

Благодаря Ви предварително!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #476 -: Март 31, 2008, 22:07:18 pm »
Здравейте, Д-р Даскалова! Днес излязоха резултатите от спермограмата, която направихме в клиниката на Д-р Щерев. Ще Ви помоля за Вашето мнение:
- въздържание 3 дни;
- обем 3,8 мл;
- вискозитет N;
- pH 8;
- концентр.на спермата 26,1млн/мл.;
- общ бр. 99,18млн;
- клетки 1,5 млн/мл.;
- активно подвижни 35%;
- подвижни 25%;
- неподвижни 30%;
- аглутинация - не;
- нормална морфология < 30%;
- нормална морфология по Крюгер 4 %;
- удьлжена глава 8%; уголемена глава 15%; крушовидна глава 20%; малка глава 3%; крьгла глава 7%; аморфна глава 15%; вакуализ.глава 11%; малка акромоза 2%; откьсната глава 4%; пречупена шийка 13%; асиметрична шийка 6%; удебелена шийка 11%; тьнка шийка 3%; двойна опашка 3%; само опашка 10%; цитопл.ост. 3%; множ.дефекти 6%
Диагнозата е (дано я изписвам правилно) Teratozoospermi
Искренно благодаря предварително!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #477 -: Март 31, 2008, 22:12:23 pm »
Извинявам се за допуснатата грешка  :oops:, спермограмата е правена в клиниката на Д-р Малинов.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #478 -: Април 05, 2008, 01:16:34 am »
Здравейте Д-р Даскалова!

Така...дойде време и аз да сложа нашите резултати.Точно преди един месец писах, че не знам къде е проблема.

- въздържание - 3,5 дни
- обем  - 3 мл.
- втечняване - 20 мин.
- pH  - 8
- вискозитет - 0
- левкоцити  - 7%
- бр. сперматозоиди в мл. - 3,12 х 10^6
- общ бр. сперматозоиди в еякулата 9.36 х 10^6
   Виталност -
- живи   - 60 %
- мъртви - 40 %
   Подвижност:
- а. бързоподвини - 35 %
- б. бавноподвижни - 5%
- с. с ненормални движения - 7%
- d. неподвижни - 53 %
   Морфология:
- нормални по форма - 35%
- абнормна форма на главата - 24%
- абнормна форма на опашката - 13%
- клетки от сперматогенезата - 21 %

Като първо изследване оставих мъжът ми сам да избере мястото.
Сега има записан час при уролог.Той много не се притесни от резултате.Не че искам да се стресирам, но има ли шанс за подобрение, че нямам търпение до прегледа в сряда?
ПП. Аз все пак имам подозрения за причините.Преди години лекувахме хламидийна инфекция, също така е заклет пушач.
« Последна редакция: Април 05, 2008, 01:23:06 am от _Elfita_ »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #479 -: Април 06, 2008, 10:45:29 am »
Здравейте Д-р Даскалова,и аз имам молба за разясняване на нашата спермограма.Съпруга ми не пуши,и никога не е пушил,ракия си пийваше по малко,но и с това спря,и по съвет на лекаря-не по-вече от една бира на ден.Спермограмата никак не е добра,изписан му е L-карнитин за 3 мес.и пак спермограма.Въпроса ми е толкова ли е зле положението,че той наистина се е отчаял,възможно ли е все пак забременяване с диагноза-олигоастенозооспермия(надявам се,че правилно го написах),на 36год.е.Ето и спермограмата-Полово въздържание -4 дни ,
Обем1.3, рН-7.6 Вискозитет-нормален на 30 мин.Сперматозоидна концентрация 6млн./мл.Брой нормокинетични сперматозоиди-3 780 000/мл.Общ брой нормокинетични сперматозоиди-4  914 000/мл.Сперматозоиди с нормокинеза:63% Сперматозоиди с хипокинеза:5% Сперматозоиди с акинеза:32%,Левкоцити на поле 5-6 при увеличение 400х                            Заключение:олигоастенозооспермия II-III ст.При мен все още се изследват хормони и май месец съм при лекаря иначе имам проходимост на тръбите,но имам миоматозен възел,но там ще се разбере какво ще е,като направя всички изследвания и ги занеса.Съжалявам ако съм прекалила с въпросите,но надявам се на отговор от Вас,за което предварително благодаря.
« Последна редакция: Април 06, 2008, 11:12:30 am от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"