0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #300 -: Август 02, 2007, 15:36:38 pm »
Ани, Пловдив е чудесен избор. Там е д-р Мели :D

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #301 -: Август 02, 2007, 16:09:50 pm »
Д-р Даскалова,благодаря за отзивчрвостта ви.Прекрасно е че можем да се съветваме с вас.След първата СГ му направиха още една за която не беше необходимо въздържание и изследване на кръв,но резултатите останаха при лекаря и няма как да ги напиша. Може ли да ми кажете как да ви намерим-в коя клиника и къде се намира тя?
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #302 -: Август 02, 2007, 16:49:03 pm »

Поздравления за добрия резултат. Все пак тези 42% не са ли по СЗО?


Мели,
Благодаря за отговора.
На спермограмата пише по Крюгер.
Остава да се надяваме, че резултата наистина е добър.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #303 -: Август 02, 2007, 18:31:12 pm »

Поздравления за добрия резултат. Все пак тези 42% не са ли по СЗО?


Мели,
Благодаря за отговора.
На спермограмата пише по Крюгер.
Остава да се надяваме, че резултата наистина е добър.
Simphony, той резултатът ви и по СЗО да е, пак е супер  :lol:

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #304 -: Август 04, 2007, 13:46:25 pm »
Здравей Мели,

Въпреки че съм пуснала тема във форума ми се искаше и тук да пиша, за да мога да получа повече информация за нашата спермограма. Защото до сега никои не я е коментирал и сме в неведение. Водя си изводи от това, което чета в интернет. Както съм написала и на твоят отговор в темата ще правим на 08.08.2007 нова спермограма в клиника Щерев. МИслмил след това да се консултираме с Кацаров.
Моля те кажи ни какв е шансът за забременяване по естествен път, за инсеминация, ИКСИ или Ин-витро.

обем - 3,5 /реф 2-6 ml/
вискозитет - нормален /normal,abnormal/
ph - 7,6 /7,2-7,8/
концетрация - 83 млн/мл /40-120/
общ брой - 290,5 млн на еякулация /80-720/
Подвижност:
(а)бързо подвижни -  25 % />60 (а+b)/
(b)slabo podwivni - 10 %
(c) непрогресивно подвижни - 10 % /~10/
(d) неподвижни - 55 %
Морфология:
нормална - 30 % />60/
главични дефекти - 45%
шийни/на средното парче дефекти - 7 %
с цитоплазматичен остатък - 7 %
опашни дефекти - 4 %
специфични дефекти -7 % /деканитирани/
Еозинов тест - 58 % / >70 /
Клетки на сперматогенезата - 10 млн./ml /< 1 /
Левкоцити 3 мил./ml /<1/
Аглутинати / /<1-2 на поле/
Тип на аглутинация:
глава с глава(H-H) /
опашка с опашка(T-T) /
Смесена /
Други тестове:
HOS тест 49% />60/
MAR тест
IgG -
igA -
тестове за сперматозоидна функция:
Акрозинова(желатинолитична)активност - 54% />60/
тест за хоматинова конденцазия - 47% />60/
% функционираща фракция 15 % />22/

Индекси:
TZI - 1,9  /< или равна 1.6/
SDI - /    /< или равна 1.6
Fi - 0,4    /1.0 до 2.о фертилен; 0,1 до 0.9 инфертилен; 0 - стерилен

Заключение: Аsthenoteratozoospermia, с морфологични абнормалитети,характерни за Varicocele.

Благодаря предваително и дано не сметнеш за нахалство това, че питам навсякъде.....но знаеш че когато човек е притеснен непрекъснато търси информация....
P.S. Поздравления за интервюто ти в репортажа на BTV репортерите.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #305 -: Август 06, 2007, 18:26:50 pm »
Здравей Мели,

Въпреки че съм пуснала тема във форума ми се искаше и тук да пиша, за да мога да получа повече информация за нашата спермограма. Защото до сега никои не я е коментирал и сме в неведение. Водя си изводи от това, което чета в интернет. Както съм написала и на твоят отговор в темата ще правим на 08.08.2007 нова спермограма в клиника Щерев. МИслмил след това да се консултираме с Кацаров.
Моля те кажи ни какв е шансът за забременяване по естествен път, за инсеминация, ИКСИ или Ин-витро.

Явно има проблеми, но първо повторете изследването. Въздържанието трябва да е между 3 и 5 дни. Ако и при повторното изследване пак са такива показателите, ще трябва малко да се помисли по отношение на подвижността. Правилно сте решили за консултация с уролог. Още е много рано да се говори за ин витро при вас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #306 -: Август 06, 2007, 21:11:44 pm »
Здравей Мели,

имам въпрос към теб, свързан със състоянието на съпруга ми.
Борим се със стерилитета от 2004 година насам. Съпругът ми е с диагноза олигоастенозооспермия - като концентрацията на сперматозоиди варира от 3 млн до максимум 9 млн/мл (най-старото изследване),а подвижността варираше обща - между 10 и 20%, а бързоподвижни - между 5 и 15%.
Д-р Кацаров не откри причина, изследвахме хормони (общо взето тестостерон на долна граница), инхибин Б 132 ng/l (при норма 100-400). Имаше лечение с провирон, но без успех.
След това имаме две неуспешни икси процедури.
Това, което ме притеснява е, че при него не е открита ясна причина за лошите стойности, а при икситата яйцеклетките се оплождаха с негов материал, но по-голямата част не преживяваха на втория ден след пункцията.

Правихме днк тестове, нищо.
Така или иначе, освен материал от съпруга ми, използвахме и донорски, както и инсеминации, а отново не забременях (явно има и причини при мен да не се получава), но се питам : не пропускаме ли нещо важно за неговото състояние? нещо, което би имало причина и съответно лечение и подобрение?

много благодаря предварително


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #307 -: Август 07, 2007, 16:07:27 pm »
Здравей, Мели. Мога ли да те помоля да погледнеш "Дневникът на Zlatulka", където съм описала изследванията, направени до момента при мъжа ми. Засега сме с мъжки фактор и ме притеснява, че на всяка микробиология той има ту стрептококи, ту ентерококи, а сега и микоплазми. Може ли това да е нещо като "хронично предразположение" към подобни "гадинки" и дали би могла да се изолира причината? На някои места четох, че стрептококите и микоплазмите се свързват и с белия дроб. Възможно ли е там да е причината?

*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #308 -: Август 10, 2007, 14:43:16 pm »
Здравейте,Мели!Моля Ви за коментар относно спермограмата на моя съпруг.Виждам,че положението никак не е розово,така сме от 5 г. насам.Казал е вчера да му направят и микробиология,но нещо не са го разбрали и много простичка ми се вижда спермограмата му.Това е второто му изследване в тази лаборатория Лаборекспрес-Варна,но си спомням добре,че % на нормокинетичните и акинетичните беше абсолютно същия.Ще пуснем нови в друга лаборатория.Правили сме 2 ICSI и 2 инсеминации,но не се получава.За мое огромно съжаление той пуши много и от дълги години и не разбира,че това е едно от основните неща които ни пречат да бъдем щастливи родители.Много доктори са му казвали,че не е добре да пуши и аз много години се боря с него,но той просто НЕ ИСКА и НЕ ИСКА да разбере,че така ще е по-добре за НАС и за самия него.Много ми е трудно и това води до караници по между ни и аз вече спрях да мърморя,но пък вътрешно много се тормозя,как да постъпя незнам.Пиеше L-carnitin доста време,но май е било безпредметно,резултата го показва.Благодаря ви за разбирането и за отделеното време!

   Спермограма    *
   Профил    Виж по-долу
   Обем    2.0 ml    
   pH    7
      
   Сперматозоидна концентрация  16 875 000 млн / ml    
   Сперматозоиди с нормокинеза  28 %    
   Сперматозоиди с хипокинеза    * %    
   Сперматозоиди с акинеза      72 %    
   Левкоцити                 5-6 левкоцита на поле    
   Аглутинати                 няма
      
   Общ брой нормокинетични сперматозоиди    9 375 000 млн.    
   Седимент                            3-4 еритроцита
   ***    
 

 

 
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #309 -: Август 10, 2007, 14:50:18 pm »
Здравейте!
Какво да правим,нещата не се подобряват,но защо са се влошили,не знам.След тримесечно пиене билки на д-р Кирчева,новите резултати от сутринта са

обем на еякулат                         3,0 мл.
концентрация                             3,0 млн/мл.
обща подвижност                        30%
с нормокинеза                            15%
с хипокинеза                             15%
с акинеза                                   70%
морфология нормални                 17%
дегенерирани                              83%
левкоцити  нормално количество  8-12
Олиготератозооспермия.

Преди пет месеца бяха.
обем на еякулат                        3,0 мл.
концентрация                           3,2 млн/мл.
общ брой на сперматозоиди              9,6 млн.
обща подвижност                        37%
с нормокинеза                          23%
с хипокинеза                           14%
с акинеза                              63%
брой нормокинетични/мл.             736000
общ брой нормокинетични            2208000.
Олигоастенозооспермия.

Ходихме много пъти при Кацаров,но нищо засега не може да ни помогне.

Благодаря ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    minesota

  • ***
  • 239
  • Всичко е възможно!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отгов
« Отговор #310 -: Август 17, 2007, 13:53:58 pm »
Здравейте,
Много се радвам че има някой , който да отговори на нашите въпроси!
Моят въпрос е следният:
Мъжът ми скоро си прави спермограма и се оказа че нормалният обем на еякулата е от 3-6ml, на изследването му показа 10ml, направи изследването разделно т.е. в 2 чашки и се оказа че в първата всички показатели са в нормата а във втората няма почти живи сперматозоиди. Тъй като все още не сме ходили да разтълкуват спермограмата бих искала да попитам това серозно ли е и какво се прави в такива случаи и най-вече възможно ли е забременяването по естетвен път.
Благодаря ви от сърце предварително!
всичко най-хубаво!
« Последна редакция: Август 17, 2007, 20:53:56 pm от minesota »
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #311 -: Август 20, 2007, 11:04:00 am »
Здравей, Мели! Скоро и ние правихме спермограма в специализирана клиника и резултата е следния:
Сперматозоидна концентрация: 10 млн./мл.; норма (>20 млн./мл.);
Брой нормокенитични: 2,2 млн./мл.; норма (>10млн./мл.);
Общ брой нормокенитични: 8,8 млн.; норма (>20 млн.);
Сперматозоиди с нормокинеза: 22%; норма (>50%);
Сперматозоиди с хипокинеза: 10%;
Сперматозоиди с акинеза: 68%;

Обем: 4 мл.; норма (2 - 6 мл.);
pH= 7,0; норма (7,2 - 8,5)
Брой левкоцити: няма;
Аглуминати на поле: липсват;
Вискозитет: нормален 20';
Полово въздържание: 4 дни;

Диагноза: Олигоастенозоспермия ІІ.

Мъжът ми не пуши, но му се наложи да направи спермограмата след нощна смяна и незнам дали това указва някакво влияние. Надяваме се септември да можем да се срещнем с добър уролог. Освен това в пубертета са му правили операция от варикоцеле, но казва, че от тогава не е имал проблеми. Много ще се радвам на твоето мнение и ти благодаря, че отделяш време на всички!
 :thankyousign:
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #312 -: Август 23, 2007, 19:15:56 pm »
Скъпа Мели, моля те да погледнеш тези изследвания и да си кажеш мнението. Нямам много доверие на моя доктор по отношение на мъжкия стерилитет, а за съжаление ти си далече. Как би постъпила в случая и възможно ли е забременяване по естесвен път при следното положение? Има ли андролог в Русе, към който можем да се обърнем?
=========================================
30.07.2005г.

Обем: 2мл
Вискозитет: N
Втечняване: 20 мин
рН: 8.5
Брой: 35 млн/мл
Добре подвижни:
1 час: 80 %   2 час: 70 %   3 час: 60%
Салбо подвижни:
1 час: 10 %   2 час: 20 %   3 час: 10%
Неподвижни:
1 час: 10 %   2 час: 10 %   3 час: 30%
Седимиент:  7-8 Levco Eg ErA
========================================
07.04.2007г.
Тук смених гинеколога и той реши да започнем отначало.

Обем: 3мл
Вискозитет: завишен
Втечняване: >60 мин
рН: 8.3
Брой: 20 млн/мл
Добре подвижни: -
Салбо подвижни: 35%
Неподвижни: 65%
Левкоцити масово
Седимент: Морф променени шийки в 30 % от сперм.
Много ............. сперм бакт слуз
Доктора каза, че има някакво възпаление на простата и изписа антибиотик и след антибиотика Прегнил 1000 веднъж седмично – общо 5 инжекции
===================================================
9.08.2007г.

Обем: 3мл
Вискозитет: N
Втечняване: 15 мин
рН: 8.0
Брой: 15 млн/мл
Добре подвижни: -
Салбо подвижни: 60%
Неподвижни: 40%
Седимент:
/има нещо за левкоцитите, което не мога да разчета/
Мин кол бактерии
Мога също така да се похваля, че съкровището не пуши вече месец.
Предварително ти благодаря за вниманието.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #313 -: Септември 11, 2007, 21:54:42 pm »
Здравей Мели! Искам да те питам за мнение отонсно фхс на мъжа ми-25.38, лх-7.16 тестостерона още не е готов. С азооспермия е. Какви са шансовете и имали изобщо такива.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #314 -: Септември 12, 2007, 14:46:53 pm »
Здравей Мели. От Русе съм би ли ми препоръчала къде да си направя спермограма.Преди няколко години едно от гаджетата ми прави аборт каза че е от мен.Но сега със съпругата ми нещо буксуваме, казват че всичко и е наред.Не знам къде да отида а и отзивите за Русе не са много добри.Благодаря предварително :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #315 -: Септември 12, 2007, 19:05:17 pm »
Здравей Мели,

имам въпрос към теб, свързан със състоянието на съпруга ми.
Борим се със стерилитета от 2004 година насам. Съпругът ми е с диагноза олигоастенозооспермия - като концентрацията на сперматозоиди варира от 3 млн до максимум 9 млн/мл (най-старото изследване),а подвижността варираше обща - между 10 и 20%, а бързоподвижни - между 5 и 15%.
Д-р Кацаров не откри причина, изследвахме хормони (общо взето тестостерон на долна граница), инхибин Б 132 ng/l (при норма 100-400). Имаше лечение с провирон, но без успех.
След това имаме две неуспешни икси процедури.
Това, което ме притеснява е, че при него не е открита ясна причина за лошите стойности, а при икситата яйцеклетките се оплождаха с негов материал, но по-голямата част не преживяваха на втория ден след пункцията.

Правихме днк тестове, нищо.
Така или иначе, освен материал от съпруга ми, използвахме и донорски, както и инсеминации, а отново не забременях (явно има и причини при мен да не се получава), но се питам : не пропускаме ли нещо важно за неговото състояние? нещо, което би имало причина и съответно лечение и подобрение?

много благодаря предварително

Ти поставяш 2 проблема.

1. По отношение на лошите спермални показатели - щом не е открита причина, значи нещо е пропуснато. Възможно е да е сред известните на медицината причини - генетичен дефект (например бройна хромозомна аномалия, микроделеция в AZF, носителство на гена за кистозна фиброза), прекарано в детството заболяване (напр. неразпознат крипторхизъм, заушка, ингвинална херния, травма), минали инфекциозни заболявания и т.н. Възможно е и нищо да не може да се докаже като причина, въпреки изследванията, които правим.

2. Ако не забременяваш и при донорски инсеминации, трябва да потърсиш и причина в своето здравословно състояние.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #316 -: Септември 12, 2007, 19:12:22 pm »
Здравей, Мели. Мога ли да те помоля да погледнеш "Дневникът на Zlatulka", където съм описала изследванията, направени до момента при мъжа ми. Засега сме с мъжки фактор и ме притеснява, че на всяка микробиология той има ту стрептококи, ту ентерококи, а сега и микоплазми. Може ли това да е нещо като "хронично предразположение" към подобни "гадинки" и дали би могла да се изолира причината? На някои места четох, че стрептококите и микоплазмите се свързват и с белия дроб. Възможно ли е там да е причината?

Първо бих внимавала с лабораториите, в които се правят изследванията, както и със секретите, от които се изолират - не е достатъчно да се използва само еякулат. След това трябва внимателно да се прецени кой микроорганизъм реално е патоген и кой е в резултат на замърсяване - това се постига, когато микробиологът е наясно с материята, описва какво вижда на нативния препарат, внимава какво и как сее, прави контроли, оценява не само наличието, но и концентрацията на микроорганизмите, преценява кога даден микроорганизъм идва от съседно разположение органи (пикочен мехур, черва, кожа), прави антибиограма и т.н. Наистина има мъже, които са податливи на инфекции, което пък изисква да се работи в посока на общия имунен статус. Има ли белодробни проблеми, за да те притеснява това?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #317 -: Септември 12, 2007, 19:16:35 pm »
Здравейте,Мели!Моля Ви за коментар относно спермограмата на моя съпруг.Виждам,че положението никак не е розово,така сме от 5 г. насам.Казал е вчера да му направят и микробиология,но нещо не са го разбрали и много простичка ми се вижда спермограмата му.Това е второто му изследване в тази лаборатория Лаборекспрес-Варна,но си спомням добре,че % на нормокинетичните и акинетичните беше абсолютно същия.Ще пуснем нови в друга лаборатория.Правили сме 2 ICSI и 2 инсеминации,но не се получава.За мое огромно съжаление той пуши много и от дълги години и не разбира,че това е едно от основните неща които ни пречат да бъдем щастливи родители.Много доктори са му казвали,че не е добре да пуши и аз много години се боря с него,но той просто НЕ ИСКА и НЕ ИСКА да разбере,че така ще е по-добре за НАС и за самия него.Много ми е трудно и това води до караници по между ни и аз вече спрях да мърморя,но пък вътрешно много се тормозя,как да постъпя незнам.Пиеше L-carnitin доста време,но май е било безпредметно,резултата го показва.Благодаря ви за разбирането и за отделеното време!

   Спермограма    *
   Профил    Виж по-долу
   Обем    2.0 ml    
   pH    7
      
   Сперматозоидна концентрация  16 875 000 млн / ml    
   Сперматозоиди с нормокинеза  28 %    
   Сперматозоиди с хипокинеза    * %    
   Сперматозоиди с акинеза      72 %    
   Левкоцити                 5-6 левкоцита на поле    
   Аглутинати                 няма
      
   Общ брой нормокинетични сперматозоиди    9 375 000 млн.    
   Седимент                            3-4 еритроцита
   ***

Явно нищо ново няма да ти кажа, но трябва да спре да пуши. Възможно е не само пушенето да е причина за лошите показатели, разбира се, но то със сигурност е една от причините.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #318 -: Септември 12, 2007, 19:19:43 pm »
Здравейте!
Какво да правим,нещата не се подобряват,но защо са се влошили,не знам.След тримесечно пиене билки на д-р Кирчева,новите резултати от сутринта са

обем на еякулат                         3,0 мл.
концентрация                             3,0 млн/мл.
обща подвижност                        30%
с нормокинеза                            15%
с хипокинеза                             15%
с акинеза                                   70%
морфология нормални                 17%
дегенерирани                              83%
левкоцити  нормално количество  8-12
Олиготератозооспермия.

Преди пет месеца бяха.
обем на еякулат                        3,0 мл.
концентрация                           3,2 млн/мл.
общ брой на сперматозоиди              9,6 млн.
обща подвижност                        37%
с нормокинеза                          23%
с хипокинеза                           14%
с акинеза                              63%
брой нормокинетични/мл.             736000
общ брой нормокинетични            2208000.
Олигоастенозооспермия.

Ходихме много пъти при Кацаров,но нищо засега не може да ни помогне.

Благодаря ви!


Аз много пъти се опитвам да ти помогна, но явно сме на различна вълна.
Предлагам ти първо да спре да пие каквото и да било, на което не знае съдържанието, след което да си събере всички направени досега изследвания и да дойде на консултация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отгов
« Отговор #319 -: Септември 12, 2007, 19:21:48 pm »
Здравейте,
Много се радвам че има някой , който да отговори на нашите въпроси!
Моят въпрос е следният:
Мъжът ми скоро си прави спермограма и се оказа че нормалният обем на еякулата е от 3-6ml, на изследването му показа 10ml, направи изследването разделно т.е. в 2 чашки и се оказа че в първата всички показатели са в нормата а във втората няма почти живи сперматозоиди. Тъй като все още не сме ходили да разтълкуват спермограмата бих искала да попитам това серозно ли е и какво се прави в такива случаи и най-вече възможно ли е забременяването по естетвен път.
Благодаря ви от сърце предварително!
всичко най-хубаво!

Обемът на еякулата е висок, което трябва да се уточни - с преглед при уролог. Разделното еякулиране се прилага рядко като изследване, но резултатът от него нормално е именно такъв.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу