0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, много ви благодаря за тази тема. Днес моят съпруг направи спермограма, но няма кой да ни обясни какво значат всичките тези показатели! :oops: Моля ви, помогнете. Забравих да ви кажа, че преди 8-9 године е бил опериран 2 пъти от варикоцеле ако това има значение разбирасе  :oops:

Положението не е добро, има единични сперматозоиди. Оттук нататък предстои уточняване - дали операцията е причина за тези резултати, има ли и други причини и какво ще се прави за подобряване на състоянието му.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели,здравей!
Искам да те попитам дали при диагноза хроничен простатит,трябва да направим контролна спермограма,за да видим дали всичко е наред,защото урологът каза че хроничния простатит не се лекува,или първо да се прегледа  при друг уролог ,който да лекува евентуалната инфекция ,която го причинява и тогава да идваме при теб.
Искам да питам и също така,трява ли преди даването на спермата да дойдем на преглед при теб или след като получим резултата,с него да заповядаме в кабинета ти.
Благодаря ти от сърце предварително.

Хроничният простатит, макар и трудно, се лекува. На място ще назнача изследванията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравей Мели,
прочетох едно твое мнение относно антиспермалните антитела.
Цитирам: Сперматозоидите са с наполовина намален хромозомен набор, затова организмът ги разпознава като чуждо тяло и се опитва да ги унищожи, образувайки антитела. При здрав мъж този механизъм е невъзможен заради наличието на кръвно-тестисна бариера. Когато тя е нарушена, започва производство на антитела. Те предизвикват слепване на сперматозоидите - аглутинация. Те от своя страна пречат на подвижността на сперматозоидите.
И при нас открития до момента проблем е антитела. Имам няколко въпроса :
1. по какъв начин може да наруши кръвно-тестисна бариера и това ли е единствения начин да започнат да се образуват антитела?
2. В спермограмата няма аглутинати (поне не пише нищо такова), а до колкото разбирам антителата предизвикват слепване на сперматозоидите, т.е. логично е да има аглутинати
3.намаления хромозомен набор до колко намалява оплодителната способност.
4. до момента сме направили 2 инсета, като ми обясниха че при обрабоката спермата се почиства от антителата и би трябвало да се стигне до бременност, само че след като прочетох това за намаления хромозомен набор се замислих - ок спермата е почистена и с добра подвижност, но с каква оплодителна способност е всъщност?
Май доста въпроси станаха. Ще ти бъда благодарна, ако отговориш поне на някои от тях  :D

Какъв клас антитела са открити при него?

Нарушаването на кръвно-тестисната бариера може да стане по няколко начина - от травми в областта на тестисите, операции, варикоцеле и други по-редки причини.
Наличието на аглутинати е само косвен признак, който насочва към търсенето на антитела.
Намаленият хромозомен набор е всъщност нормалното състояние на сперматозоидите и няма отношение към оплодителната им способност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели, благодаря за бързия отговор. :thankyousign:
Не мога да кажа какъв клас са антителата, тъй като резултатите са в папката ми в клиниката. Тестовете, които правихме са МАР  и HBА, ако това може да даде някаква информация.
Необходими ли са допълнителни изследвания и какви евентуално или просто да продължаваме с инсета засега? 
Здравей Мели,
 Моля  да ни кажеш какво е положението и при нашата спермограма.По наше скромно мнение,не е много зле,но все пак мнението ти, като специалист е от огромно значение за нас.
Показателите са следните:
Въздаржание      -4 дни
Цвят             -белезникав
Втечняване       -11 минути
Вискозитет       -нормален
Обем             -3,2ml
рн               -7,8
Общ брой в 1ml   -53042000
Общ брой         -169734400
Нормокинезис     -45%
Хипокинезис      -40%
Акинезис         -15%
Нормални форми   -97%
Патологични форми  -3%шийни и опашни форми
Находка           12-15 левкоцити на зрително поле,единични простатни телца
 
Искам да поясня ,че от около 8 месеца има открита хиперплазия на простатната жлеза,също така има проблеми и с шитовидната , съответно тироидните хормони не са в нормата.Тези дни ще правим иследване на кръв за хламидия и трихомонас,както и СУЕ и бактериално иследване на смермата.Спермограмата е правена в мед.лаборатория,но за съжаление не специализирана в тази област и се притеснявам малко за достоверноста на иследването.При тези показатели и при наличието на съществуващите здравословни проблеми имаме ли шанс за бебе?Трябва ли да се правят и други иследвания на този етап и ако да то какви да бъдат?
Благодарим ти предварително!
Успех  и късмет на теб и на всички в Зачатие!
   
« Последна редакция: Юли 27, 2007, 15:57:28 pm от venifear »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели, благодаря за бързия отговор. :thankyousign:
Не мога да кажа какъв клас са антителата, тъй като резултатите са в папката ми в клиниката. Тестовете, които правихме са МАР  и HBА, ако това може да даде някаква информация.
Необходими ли са допълнителни изследвания и какви евентуално или просто да продължаваме с инсета засега? 

Следвайте указанията на вашия лекар и успех с инсеминациите.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравей Мели
 Моля,  да ни кажеш какво е положението и при нашата спермограма.По наше скромно мнение,не е много зле,но все пак мнението ти, като специалист е от огромно значение за нас.
Показателите са следните:
Въздаржание      -4 дни
Цвят             -белезникав
Втечняване       -11 минути
Вискозитет       -нормален
Обем             -3,2ml
рн               -7,8
Общ брой в 1ml   -53042000
Общ брой         -169734400
Нормокинезис     -45%
Хипокинезис      -40%
Акинезис         -15%
Нормални форми   -97%
Патологични форми  -3%шийни и опашни форми
Находка           12-15 левкоцити на зрително поле,единични простатни телца
 
Искам да поясня ,че от около 8 месеца има открита хиперплазия на простатната жлеза,също така има проблеми и с шитовидната , съответно тироидните хормони не са в нормата.Тези дни ще правим иследване на кръв за хламидия и трихомонас,както и СУЕ и бактериално иследване на смермата.Спермограмата е правена в мед.лаборатория,но за съжаление не специализирана в тази област и се притеснявам малко за достоверноста на иследването.При тези показатели и при наличието на съществуващите здравословни проблеми имаме ли шанс за бебе?Трябва ли да се правят и други иследвания на този етап и ако да то какви да бъдат?
Благодарим ти предварително!
Успех  и късмет на теб и на всички в Зачатие!
   

Направете първо свястна спермограма. Нека обърне внимание на откритите вече проблеми, това е важно. Иначе, ако и при повторния спермален анализ показателите са подобни (изключвам морфологията), това все пак би била една прилична спермограма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Mели, бладодаря за отзивчивоста.Разбрах,какво имаш предвид.Това което не разбирам е, защо подвеждат хората с грешни резултати.Като не им е по силите,да не правят такъв вид иследване.Ядосвам се за това, че в град Бургас,където живея не съществува  явно проблема -стерилитет.
« Последна редакция: Юли 28, 2007, 12:09:26 pm от venifear »
Здравей Мели,

При една от спермограмите ни правена през февруари тази година имахме 1 % нормална морфология по Крюгер.
Преди седмица направихме контролна, и морфологията беше 42 % нормални форми също по Крюгер. Не сме провеждали никакво лечение след първата СГ, като нарочно искахме да направим контолна. Не очаквахме чак такъв резултат и много бяхме озадачени. Доколкото знаем, морфологията е почти непроменлива дори и когато се прилага лечение. Вярваме на тази лаборатория, защото ти също си я препоръчвала като надеждно място за СГ. На какво може да се дължи тази разлика и какво е твоето обяснение от позицията на специалист?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Коя е тази лаборатория, бе? Това ако не е чудо ?! И двата пъти ли на едно и също място ги правихте тези СГ? Ти направо ме уби. Дано да е вярна втората ви СГ - искрено го пожелавам.

Zlatulka, едва ли е чудо! Пък, знам ли, то и чудеса стават, ама май все на другите ....

Всъщност, и на двамата ембриолози, правили спермограмите вярвам в коректността на анализа.
Чудя се, каква може да е причината?!? Може да е боледувал и е бил с отслабнал имунитет през зимата, тогава имеше някаква инфекция и може да е повлияла, сега яде много плодове, явно е и от по-здравият организъм през лятото. Няма да разберем причината !?!
Но СГ са правени на места, които Мели е препоръчала.

« Последна редакция: Юли 31, 2007, 13:40:42 pm от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Тогава, скъпа мога само да ви стисна ръката. БРАВО. Неверочтно е, но наистина чудеса стават. Само ще следя и Мели какво ще предложи като обяснение, че ми е много любопитно какви може да са причините :? Наистина НЕВЕРОЯТНО

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #292 -: Август 01, 2007, 23:14:52 pm »
Здравей,Мели!С съпругът ми от 2год.и 5 мес.правим опити за забременяване.Преди ниаколко месеца решихме да се изследжаме.Моите резултати са добри,но той има проблеми.това са резултатите от пържата спермограма:количество 5сс втечняване 25
брой в мл 26,250,000 живи 18 мъртви 76 сп.подв.6.Направиха му още изследжания.лекарят каза,че няма възпаления или заболяване
изписа му прегнил и витамин Е.Изпълни съвестно указанията на лекаря,но новите резултати ме притесниха:количество 5сс
                                   втечняване 25
                                    брой в мл 12,500,000
                                   живи 20
                                   мъртви 80
Май резултатите са се влошили!?!какво означава това?какви са шансовете ни за нормално зачеване?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #293 -: Август 02, 2007, 11:26:08 am »
Май трябва да направите нова спермограма на правилното място- клиника по стерилитет.

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #294 -: Август 02, 2007, 12:19:47 pm »
ооо и аз така мисля.Сега разглеждах форума.Като видях какви резултати от спермогр. са писали и ми стана ясно.Нашата сп. е направо смешна :oops: :oops:.Само се чудя защо лекарят му не го е насочил???Как така му изписва лечение без пълни изследвания-май ще е най-добре да го сменим.Нямаме голями финансови възможности,но вместо да хабим време и нерви по добре да отидем в специализирана клиника!май ми се изчерпва търпението замислям се за инсеминация!много ли е скъпо?здравната каса не помага ли в такива случаи?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #295 -: Август 02, 2007, 14:19:01 pm »
Не, мила. Касата почти нищо не поема. А ти недей да се замисляш за инсеминации и тем подобни преди да сте направили нормална спемограма и да сте се консултирали със специалист. Това е негова работа. Ако кажеш откъде си ще е по-лесно да ти кажа аз или някой друг къде да направите СГ. Вече сигурно знаеш, че от там се започва.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #296 -: Август 02, 2007, 14:21:37 pm »
Mели, бладодаря за отзивчивоста.Разбрах,какво имаш предвид.Това което не разбирам е, защо подвеждат хората с грешни резултати.Като не им е по силите,да не правят такъв вид иследване.Ядосвам се за това, че в град Бургас,където живея не съществува  явно проблема -стерилитет.

Радвам се, че ме разбираш. Не гледай назад.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #297 -: Август 02, 2007, 14:37:09 pm »
Здравей Мели,

При една от спермограмите ни правена през февруари тази година имахме 1 % нормална морфология по Крюгер.
Преди седмица направихме контролна, и морфологията беше 42 % нормални форми също по Крюгер. Не сме провеждали никакво лечение след първата СГ, като нарочно искахме да направим контолна. Не очаквахме чак такъв резултат и много бяхме озадачени. Доколкото знаем, морфологията е почти непроменлива дори и когато се прилага лечение. Вярваме на тази лаборатория, защото ти също си я препоръчвала като надеждно място за СГ. На какво може да се дължи тази разлика и какво е твоето обяснение от позицията на специалист?

Поздравления за добрия резултат. Все пак тези 42% не са ли по СЗО?

По отношение на морфологията ще попиша малко повече и по принцип. Наистина битува мнението, че морфологията е почти непроменлива величина. Според мен има основателна и неоснователна причина за това. Основателната е, че докато другите показатели (например брой, подвижност) варират в доста по-широки граници, морфологията се движи в значително по-тесни. Неоснователната причина е, че се въртим в един порочен кръг - няма специалисти, които да поставят правилната диагноза и съответно да лекуват консервативно мъжките проблеми, оттам показателите често остават трайно намалени, а ние си правим извода, че това е нелечимо.

Морфологията, както и останалите показатели, подлежи на промени (освен в редките случаи на вродени дефекти). Промените могат да бъдат и в двете посоки - влошаване и подобряване. Лично съм наблюдавала десетки пациенти, при които морфологията се  е подобрявала само след спиране на цигарите, след промяна на хранителния режим или след смяна на работата, след отстраняване на инфекциозен причинител и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #298 -: Август 02, 2007, 14:39:08 pm »
Здравей,Мели!С съпругът ми от 2год.и 5 мес.правим опити за забременяване.Преди ниаколко месеца решихме да се изследжаме.Моите резултати са добри,но той има проблеми.това са резултатите от пържата спермограма:количество 5сс втечняване 25
брой в мл 26,250,000 живи 18 мъртви 76 сп.подв.6.Направиха му още изследжания.лекарят каза,че няма възпаления или заболяване
изписа му прегнил и витамин Е.Изпълни съвестно указанията на лекаря,но новите резултати ме притесниха:количество 5сс
                                   втечняване 25
                                    брой в мл 12,500,000
                                   живи 20
                                   мъртви 80
Май резултатите са се влошили!?!какво означава това?какви са шансовете ни за нормално зачеване?

Здравей, Ани. Първо хубава спермограма, да се види какво е реалното положение, след което ще предстоят други изследвания, за да се открие причината за влошените показатели. Ккави други изследвания са му направени?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #299 -: Август 02, 2007, 14:45:43 pm »
ОТ Пазарджик сме!тук със сигурност нима подобни клиники!Може би в Пловдив??? Благодаря за подкрепата!!!