0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей Мели!
Съпругът ми има проблем със спермограмата.Преди два месеца:
обем:1.5
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 74,6
общ бр.- 116.9
клетки-1.8
активно подвижни-10%
подвижни - 15%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 65%

След прием на Трибестан и вит.Е
Сега:
обем:1.4
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 38,3
общ бр.- 53.6
клетки-1.6
активно подвижни-15%
подвижни - 20%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 55%

Моля те да коментираш резултатите и най-много ме интересува на какво може да се дължи този повишен вискозитет,намаления обем и подвижността.
Дали някоя инфекция може да доведе до повишен вискозитет?
Сега спря Трибестана, защото го боли стомах от него, какво друго може да взема? А защо гледам ,че подвижността се е повлияла добре, обаче концентрацията и общия брой е по зле. Мога ли по естествен начин да забременея с такава спермограма?Благодаря ти много. Желая ти много щастие!

*
бих искала да попитам две неща,един ембрион, на трети ден деление на 8 , отговарящ на 90% от наблюдаваните показатели, лигавица отлична / процедурата е ИКСИ / за съжаление неуспешно.Да правя ли имунологични или може да е било лош късмет.

и друго,спермограмата на мъжа ми е със следните показатели:
време на втечняване 20
обем 2,8
ПХ 7,3
левкоцити 3-4
аглутинати - не
визкозитет 0
обща концентрация на сперматозоидите 54,4*10 на6та
нормокинетични А+Б 35%
хипокинетични Ц17%
акинетични Д48%
концентрация нормокинетични А+Б 19 040 000
тотален брой на нормокинетични 53 312 000

Има ли шансове за подобряване на параметрите .каква процедура ще бъде най-одхояща според теб

Предварително благодаря за вниманието!
Здравейте,Д-р Даскалова!Ето и нашата спермограма:    Въздържане:2 дни              Обем:4,0 ml                                                                       Време на втечняване:10 мин                                                         Вискозитет:нормален                                                                PH:7,5                                                                             Концентрация:7х10^6/ml                                                             Общ брой:28х10^6                                                                   Подвижност:   Общ мотилитет:62%; Прогресивен мотилитет за 1 мл:51%                 Морфология(Kruger`s strict criteria):нормални форми:60%; абнормални:40%            Кръглоклетъчни елементи:1х10^6/ml                                                  Аглутинати:не                                                                      Заключение:Oligozoospermia-умерена степен                                          Спермограмата е правена февруари тази година при Д-р Александров гр.Варна.Не е назначено лечение,а само препоръка да се направи още една след 5-6 месеца.Искам да Ви попитам има ли шанс да забременея по естествен път с тази диагноза,и не трябва ли да се изпише нещо за увеличаване броя на сперматозоидите?Благодаря Ви предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
  Мели,имам още въпроси.В изследването ни на сперма пише единствено;
    Обем на еякулата:2,6мл
    2-3 спематозоида на зрително поле,неподвижни.
  Тази бройка приблизително колко ще на милилитър?И това че са неподвижни,значи ли че са мъртви?
   Аз не мисля че това ,което имам е спермогарама ,разглеждайки  други във форума,незнам дали съм права.Ще се радвам на всъкъква информация.Благодаря ти предварително!

Първо нека направи нова спермограма, ако това е единствената, и тогава ще говорим за други изследвания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели, много моля да да ми препоръчаш "коктейл" от антиоксиданти за мъжлето. Той е с олигоастенозооспермия и морфология 7% по СЗО. Ходихме при д-р Кацаров и се оказа, че и тестисите на съпруга ми са по-малки от нормалното и има малка веничка, която най-вероятно ще оперираме наесен, но дотогава док ни изписа (по инициатива на мъжа ми) оксибор форте и спимен. Мисля, че би могло да се комбинира с още нещо, но не знам с какво и затова те моля за помощ. Освен това пие и чай от маг. бодил и бабини зъби. Да го продължаваме ли или да го заменим с трибестан? Благодаря.

Не мога да изписвам лечение по този начин, наистина съжалявам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравей Мели!
Съпругът ми има проблем със спермограмата.Преди два месеца:
обем:1.5
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 74,6
общ бр.- 116.9
клетки-1.8
активно подвижни-10%
подвижни - 15%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 65%

След прием на Трибестан и вит.Е
Сега:
обем:1.4
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 38,3
общ бр.- 53.6
клетки-1.6
активно подвижни-15%
подвижни - 20%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 55%

Моля те да коментираш резултатите и най-много ме интересува на какво може да се дължи този повишен вискозитет,намаления обем и подвижността.
Дали някоя инфекция може да доведе до повишен вискозитет?
Сега спря Трибестана, защото го боли стомах от него, какво друго може да взема? А защо гледам ,че подвижността се е повлияла добре, обаче концентрацията и общия брой е по зле. Мога ли по естествен начин да забременея с такава спермограма?Благодаря ти много. Желая ти много щастие!

Намалената подвижност се дължи на повишения вискозитет. Обемът на еякулата и вискозитетът зависят от секрета, който се отделя от простатата и от семенните мехурчета. Уролог преглеждал ли го е? Спермограмата не може да даде отговор на въпроса дали може да се получи естествено забременяване, да кажем, че при тези показатели вероятността е много малка.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
бих искала да попитам две неща,един ембрион, на трети ден деление на 8 , отговарящ на 90% от наблюдаваните показатели, лигавица отлична / процедурата е ИКСИ / за съжаление неуспешно.Да правя ли имунологични или може да е било лош късмет.

и друго,спермограмата на мъжа ми е със следните показатели:
време на втечняване 20
обем 2,8
ПХ 7,3
левкоцити 3-4
аглутинати - не
визкозитет 0
обща концентрация на сперматозоидите 54,4*10 на6та
нормокинетични А+Б 35%
хипокинетични Ц17%
акинетични Д48%
концентрация нормокинетични А+Б 19 040 000
тотален брой на нормокинетични 53 312 000

Има ли шансове за подобряване на параметрите .каква процедура ще бъде най-одхояща според теб

Предварително благодаря за вниманието!

Аз съм привърженик на повече изследвания, но опасността е да не се вманиачим в правенето на много и ненужни изследвания, така че е добре твоя лекар да препоръча какви точно и в каква последователност изследвания са подходящи за тебе.

При такива показатели и при морфология поне 8% аз бих пробвала инсеминация. Все пак не приемай думите ми като чиста монета, най-добре попитай своя лекар. Колкото до подобряване на параметрите, винаги е хубаво да се опитва, дори и да се върви отново към ин витро.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте,Д-р Даскалова!Ето и нашата спермограма:    Въздържане:2 дни              Обем:4,0 ml                                                                       Време на втечняване:10 мин                                                         Вискозитет:нормален                                                                PH:7,5                                                                             Концентрация:7х10^6/ml                                                             Общ брой:28х10^6                                                                   Подвижност:   Общ мотилитет:62%; Прогресивен мотилитет за 1 мл:51%                 Морфология(Kruger`s strict criteria):нормални форми:60%; абнормални:40%            Кръглоклетъчни елементи:1х10^6/ml                                                  Аглутинати:не                                                                      Заключение:Oligozoospermia-умерена степен                                          Спермограмата е правена февруари тази година при Д-р Александров гр.Варна.Не е назначено лечение,а само препоръка да се направи още една след 5-6 месеца.Искам да Ви попитам има ли шанс да забременея по естествен път с тази диагноза,и не трябва ли да се изпише нещо за увеличаване броя на сперматозоидите?Благодаря Ви предварително!

Принципно винаги е добре да се направи контролна спермограма, за да не се правят прибързани заключения. Ако резултатите са подобни, тогава е добре да се потърси причината за намаления брой сперматозоиди и евентуално ако се открие, да се препоръча лечение. Шанс винаги има.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Благодаря ти скъпа Мели за бързия отговор. Не го е преглеждал уролог, ще трябва да отидем.Значи нещата са обвързани вискозитета, с подвижността и обема.Желая ти много щастие.
Здравейте д-р Мели!Вчера правихме спермограмал Положението хич не е розово, но според доктора има не малък шанс да забременея по естествен пътр затова да продължаваме да пробваме и да не бързаме за ИСКИ.Ето ги резултатите:
- обем: 4ml
- Визкозитет-нормален
-концентрация: 2мил./мл
- общ брой: 8 мил.
Общо мотолитет - 65 %
Прогресивен мотолитет за 1 мл - 50%
Морфология(Крюгер):
-нормални - 50%
-абнормални - 50%
Кръглоклетъчни елементи: под 1 мил/мл
Аглутинати - не
Моля и за Вашето мнение.Има ли смисъл да си губим времето или да си пускам докоменти към касата за ИКСИ.Док. козо чеч шанса ми за естествено забременяване с тази спермограма е 50%!!!. И още един въпрос - какво означава "общ мотолитет" и "прогресивен мотолитет за 1 мл". Благодаря Ви предварително. Хубав ден желая на всички и успех на момичетата като мен!
Здравейте, д-р Мели!
това са резултатите от спермограмата направена след лечение на простатит.
време на втечняване-15 мин.
цвят-белезникав
обем-3,8мл
ph-8,5
вискозитет-0-1
левкоцити-12-15
желатин-масово
аглутинати-не
обща концентрация на сперматозоиди-5,6*10^6мл
нормокинетични-48%
с бързи линеарни движения-38%
с бавни-10%
хипокинетични-0%
акинетични-52%
правена е в аг Селена
Искам да питам дали да направим пак консултация с уролог или да дойдем направо при вас и имаме ли въобще някакъв шанс с тези резултати? Написах всичко много объркано , но така се и чувствам моля за извинение.
Благодаря предварително!
Здравей Мели!
Съпругът ми има проблем със спермограмата.Преди два месеца:
обем:1.5
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 74,6
общ бр.- 116.9
клетки-1.8
активно подвижни-10%
подвижни - 15%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 65%

След прием на Трибестан и вит.Е
Сега:
обем:1.4
вискозитет:силно повишен
pH - 8,5
концентр на сперм.- 38,3
общ бр.- 53.6
клетки-1.6
активно подвижни-15%
подвижни - 20%
бавно подвижни - 10%
неподвижни - 55%

Моля те да коментираш резултатите и най-много ме интересува на какво може да се дължи този повишен вискозитет,намаления обем и подвижността.
Дали някоя инфекция може да доведе до повишен вискозитет?
Сега спря Трибестана, защото го боли стомах от него, какво друго може да взема? А защо гледам ,че подвижността се е повлияла добре, обаче концентрацията и общия брой е по зле. Мога ли по естествен начин да забременея с такава спермограма?Благодаря ти много. Желая ти много щастие!



« Последна редакция: Юли 16, 2007, 10:22:38 am от venifear »
*
  Мели,имам още въпроси.В изследването ни на сперма пише единствено;
    Обем на еякулата:2,6мл
    2-3 спематозоида на зрително поле,неподвижни.
  Тази бройка приблизително колко ще на милилитър?И това че са неподвижни,значи ли че са мъртви?
   Аз не мисля че това ,което имам е спермогарама ,разглеждайки  други във форума,незнам дали съм права.Ще се радвам на всъкъква информация.Благодаря ти предварително!

Първо нека направи нова спермограма, ако това е единствената, и тогава ще говорим за други изследвания.
  Мели,здравей,това е втората спермограма,която направихме.Аз веднъж я писах ,ама може нещо да се е объркало,не я виждам,дано не се повтарям...  :)И така:
  Въздържание-3дни
  Обем 1 мл
  Време на втечняване 5 мин
  Вискозитет-нормален
  РН-7,6
  Концентрация-1х10 на 6та за мл
  Общ брой-1х10 на 6та  за мл
  Общ мотилитет-33%
  Прогресивен мотилитет за 1 мл-25%
  Нормални форми- 30 %
  Абнормални форми- 70%
  Кръглоклетъчни елементи- 1х10 на 6та за мл
  Аглутинати-не
Олиго-астенозооспермия  (тежка степен)С препоръка от доктора ако искаме дете,направо да минаваме към ин-витро лечение.Аз виждам че положението не ни дава много други възможности,ти как смяташ,Мели?Също ме интересува как се разбира дали сме за класическо ин-витро,или сме за ИКСИ.Или това се определя при почването на самата процедура?Благодаря ти предварително! :)
Здравейте, много ви благодаря за тази тема. Днес моят съпруг направи спермограма, но няма кой да ни обясни какво значат всичките тези показатели! :oops: Моля ви, помогнете. Забравих да ви кажа, че преди 8-9 године е бил опериран 2 пъти от варикоцеле ако това има значение разбирасе  :oops:

Забележка : Няма

      Име на теста (изследването)
      
Резултат
      Единици
      Референтни граници


   Спермограми   

   Забележка : * След центрофугиране в седимента се наблюдава 1 сперматозоид на 10 - 12 зрителни полета *

      Име на теста (изследването)
      
Резултат
      Единици
      Референтни граници


   Спермограма   
*   Профил   Виж по-долу

   Цвят   
Белезникав      

   Втечняване   
11   минути    

   Вискозитет   
Понижен      

   Обем   
4.6   ml    

   pH   
7.6      

   Общ брой в 1 ml   
< 1 000 000      

   Общ брой   
*      

   Нормокинезис   
*   %    

   Хипокинезис   
*   %    

   Акинезис   
*   %    

   Нормални форми   
*   %    

   Патологични форми   
*   %    

   Находка   
4- 5 левкоцита на зрително поле . единични простатни телца , единични плоски епителни клетки .      

 
Мели,здравей!
Искам да те попитам дали при диагноза хроничен простатит,трябва да направим контролна спермограма,за да видим дали всичко е наред,защото урологът каза че хроничния простатит не се лекува,или първо да се прегледа  при друг уролог ,който да лекува евентуалната инфекция ,която го причинява и тогава да идваме при теб.
Искам да питам и също така,трява ли преди даването на спермата да дойдем на преглед при теб или след като получим резултата,с него да заповядаме в кабинета ти.
Благодаря ти от сърце предварително.
забравих да попитам и какви точно изследвания трябва да направи за простатита?
*
Здравей Мели,
прочетох едно твое мнение относно антиспермалните антитела.
Цитирам: Сперматозоидите са с наполовина намален хромозомен набор, затова организмът ги разпознава като чуждо тяло и се опитва да ги унищожи, образувайки антитела. При здрав мъж този механизъм е невъзможен заради наличието на кръвно-тестисна бариера. Когато тя е нарушена, започва производство на антитела. Те предизвикват слепване на сперматозоидите - аглутинация. Те от своя страна пречат на подвижността на сперматозоидите.
И при нас открития до момента проблем е антитела. Имам няколко въпроса :
1. по какъв начин може да наруши кръвно-тестисна бариера и това ли е единствения начин да започнат да се образуват антитела?
2. В спермограмата няма аглутинати (поне не пише нищо такова), а до колкото разбирам антителата предизвикват слепване на сперматозоидите, т.е. логично е да има аглутинати
3.намаления хромозомен набор до колко намалява оплодителната способност.
4. до момента сме направили 2 инсета, като ми обясниха че при обрабоката спермата се почиства от антителата и би трябвало да се стигне до бременност, само че след като прочетох това за намаления хромозомен набор се замислих - ок спермата е почистена и с добра подвижност, но с каква оплодителна способност е всъщност?
Май доста въпроси станаха. Ще ти бъда благодарна, ако отговориш поне на някои от тях  :D


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте д-р Мели!Вчера правихме спермограмал Положението хич не е розово, но според доктора има не малък шанс да забременея по естествен пътр затова да продължаваме да пробваме и да не бързаме за ИСКИ.Ето ги резултатите:
- обем: 4ml
- Визкозитет-нормален
-концентрация: 2мил./мл
- общ брой: 8 мил.
Общо мотолитет - 65 %
Прогресивен мотолитет за 1 мл - 50%
Морфология(Крюгер):
-нормални - 50%
-абнормални - 50%
Кръглоклетъчни елементи: под 1 мил/мл
Аглутинати - не
Моля и за Вашето мнение.Има ли смисъл да си губим времето или да си пускам докоменти към касата за ИКСИ.Док. козо чеч шанса ми за естествено забременяване с тази спермограма е 50%!!!. И още един въпрос - какво означава "общ мотолитет" и "прогресивен мотолитет за 1 мл". Благодаря Ви предварително. Хубав ден желая на всички и успех на момичетата като мен!

Не губи време и си пусни документите към касата за ин витро.

Общ мотилитет означава общ брой подвижни сперматозоиди.
Прогресивен мотилитет за 1 мл означава прогресивно подвижни сперматозоиди в 1 мл.

И най-добре потърси специалист по репродуктивна медицина.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, д-р Мели!
това са резултатите от спермограмата направена след лечение на простатит.
време на втечняване-15 мин.
цвят-белезникав
обем-3,8мл
ph-8,5
вискозитет-0-1
левкоцити-12-15
желатин-масово
аглутинати-не
обща концентрация на сперматозоиди-5,6*10^6мл
нормокинетични-48%
с бързи линеарни движения-38%
с бавни-10%
хипокинетични-0%
акинетични-52%
правена е в аг Селена
Искам да питам дали да направим пак консултация с уролог или да дойдем направо при вас и имаме ли въобще някакъв шанс с тези резултати? Написах всичко много объркано , но така се и чувствам моля за извинение.
Благодаря предварително!

В случая явно не говорим за шанс, а за това има ли резултат след лечението на простатита. Първо консултация с уролог и после при мен. Не се извинявай, разбирам объркването ти.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
  Мели,имам още въпроси.В изследването ни на сперма пише единствено;
    Обем на еякулата:2,6мл
    2-3 спематозоида на зрително поле,неподвижни.
  Тази бройка приблизително колко ще на милилитър?И това че са неподвижни,значи ли че са мъртви?
   Аз не мисля че това ,което имам е спермогарама ,разглеждайки  други във форума,незнам дали съм права.Ще се радвам на всъкъква информация.Благодаря ти предварително!

Първо нека направи нова спермограма, ако това е единствената, и тогава ще говорим за други изследвания.
  Мели,здравей,това е втората спермограма,която направихме.Аз веднъж я писах ,ама може нещо да се е объркало,не я виждам,дано не се повтарям...  :)И така:
  Въздържание-3дни
  Обем 1 мл
  Време на втечняване 5 мин
  Вискозитет-нормален
  РН-7,6
  Концентрация-1х10 на 6та за мл
  Общ брой-1х10 на 6та  за мл
  Общ мотилитет-33%
  Прогресивен мотилитет за 1 мл-25%
  Нормални форми- 30 %
  Абнормални форми- 70%
  Кръглоклетъчни елементи- 1х10 на 6та за мл
  Аглутинати-не
Олиго-астенозооспермия  (тежка степен)С препоръка от доктора ако искаме дете,направо да минаваме към ин-витро лечение.Аз виждам че положението не ни дава много други възможности,ти как смяташ,Мели?Също ме интересува как се разбира дали сме за класическо ин-витро,или сме за ИКСИ.Или това се определя при почването на самата процедура?Благодаря ти предварително! :)

Отговарям ти и тук - това е отличен напредък. Репродуктивният специалист ще прецени, но ти се готви психически за ИКСИ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу