0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Весела седмица 29.01. - 04.02.
« -: Януари 29, 2007, 09:07:47 am »
пп. не мога да спра да се чудя защо открай време (явно доста преди да се появя аз по тези места  :)) като ви дойде мензиса казвате че лелята е дошла. е как ли не го мисля ама не виждам нищо общо м/у леля (лелка) и мензис. аре некой да ме светне вече щото психически не издържам така в неведение :x

Това идва от западно-европейското народно творчество - Tante Flo /Florance/ - превежда се леля Цветница, Цветна, Цвета, нещо като баба Яга при нас, но не е лош герой.
« Последна редакция: Януари 29, 2007, 09:09:33 am от Lali »
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #1 -: Януари 29, 2007, 09:15:23 am »
Добро утро!
Лали, това, че пускаш тема тук, да ми говори ли нещо? :P
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #2 -: Януари 29, 2007, 09:21:42 am »
Нищо. Все пак имам дете и чета тук, мога и да пиша, нали? А пък и модераторството ме задължава. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #3 -: Януари 29, 2007, 10:08:06 am »
здравейте и дано да е по-здрава седмицата ви от нашата! Мартин от вчера сутринта кашля с влажна кашлица, а вечерта разви страшна хрема - чак в един момент се задави от секретите си и спря да диша! добре, че беше баща му, аз се панирах и само успях да му го дам с писък. беше свикнал от предната хрема да му почистваме носа с помпичката, а сега пищи и се дърпа, та от рев прави повече секрети и се дави повече. :(
сега чакаме педиатърът. в тая връзка - нали нямаше уж лимит за направления за бебета, защо взе да ми мрънкя тая нещо, че й свършвал лимита, когато й казах да вземе стерилни пръчици за секрет? не че няма да платя, ама що ми се струва, че ме будалка?

мразя зимата, с всичките й гадни вируси и бактерии...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #4 -: Януари 29, 2007, 10:53:18 am »
Добро утро и от мен!

Jam, много кофти! Дано бързо се оправи Марти!

Няма лимити при направленията за дечица - нещо педиатърката се прави на интересна. Може да иска да й платиш, че е дошла за прегледа у вас - знам ли?

Ние сме добре. На мен започна драстично да ми пада косата - момичета, давайте съвети какво да предприема. :(

Лек ден! Дано да става за разходки!
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #5 -: Януари 29, 2007, 11:01:06 am »
Ох че гаднооооо, дано се оправя бързо, че дори не искам да си представям какво му е на малкото момченце, като знам аз как бях, хем голям човек, а ми идеше да се метна от третия етаж по едно време :(

При мен остана само гнусната кашлица, която се надявам скоро да отшуми.
Иначе Деско за сега е добре, дано не се и разболее. Вече сме големи, хитри и много забавни :lol:
А да попитам нещо, та от почти 48 часа не е акала, което за нея е супер необичайно, тя го прави между 1 и 3 пъти на денонощие. Но като бях най-зле яде 9 пъти по 60 гр. АМ и 2 пъти по 130 гр., та от тогава няма ако. Може ли да е от това според вас? :?
До кога да чакам преди да взема мерки?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #6 -: Януари 29, 2007, 11:06:16 am »
И мен ме вълнува принципно въпросът с направленията. Доколкото разбрах от четене по разни места - няма лимит за бебетата, но лекарите имат лимит. Т.е. ако педиатъра е джипи, може да дава примерно по 2 направления месечно на възрастни пациенти, а на бебета неограничено, но самия той има примерно лимит от 100 броя. Може да даде на бебето и 100-те направления, но може и да не даде нищо, ако 100-те бройки вече са изчерпани. Ще ми се да не съм разбрала правилно, така че моля, ако някой е по-осведомен, да обясни :D
Нашата педи каза да не разчитаме, че бебето не може да се разболее от грип. Jam, можеш ли да ми дадеш повече информация за естествения имунитет, видях, че си го споменала предната тема?
« Последна редакция: Януари 29, 2007, 11:33:16 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #7 -: Януари 29, 2007, 11:15:52 am »
Лали, жалко! :(

Джамка, много е гаден тоя вирус - всички го описват точно така! Лимит не би трябвало да има! Просто я мързи!

Стефи, може да се е запекла от АМ - при кърмените става много често!  Ако и създава проблеми, я изакай!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #8 -: Януари 29, 2007, 11:35:49 am »
Вени, кажи какво повече знаеш за тоя вирус - какви други сипмтоми, колко време трае, какво лечение? ще чуя и педиатърът, но искам да знам повече. Марти сега вече е и субфебрилен - имат Т около 37,0 - 37,3.

ултра - виж тук:
http://www.monitor.bg/life/article?sid=&aid=108552&cid=60&eid=962
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #9 -: Януари 29, 2007, 11:42:59 am »
Здравейте и от нас,

Ние засега сме здрави и дай боже да не се разболяваме. Стискам си палци, че този вирус е кошмар на кошмарите. И аз като Джам мразя зимата с всичките и вируси, студено и ветровито време и т.н.
За направленията явно има нещотакова като лимит, защото аз когато реших да заведа Тони на ортопед (нали ми се полага по каса) тя ми каза че й свършил лимита. Да ама аз нали съм дебела глава я поставих пред свършен факт, заведох Тонито на ортопед и така се наложи да ми даде направлението по късно (уж бил края на годината незнам кво си). Излиза че направленията си ги дават когато и на когото си искат. 8O
За акането явно всички бебенца минават през лек така да се каже запек. То не е запек ами просто трудно изаакване (което мен също ме притесняваше) Сега ще ви кажа аз каква схема съм си измислила за трудното акане. Тъй като все още имаме колики а от симектикона се спичаме яко а и аз неискам да му бъркам в дупето с термометъра, слагам сутрин в 6-7 ч. в млякото 2.5 мл. дуфалак, действа безотказно. На листовката пише за кърмачета по 5 мл., но тъй като това не е запек, 2.5 -3 мл. върши чудна работа, а и неможе да се пристарсти детето към дуфалака и така си акаме понякога до 3 пъти на ден. Тази схема ще ни е докато спрат коликите, после  ще му мислим.
Джамче то при вас май нещо като вуду магия бре жена. То какво ли не ви се струпа на главата, сега и  вирус. Неразбирам и невярвам от такива работи, обаче вашето направо думи нямам. Дано не ми се обидиш ама нещо ми се струва странно все у вас да се случват разни неприятни неща :(
Сега искам и аз да питам, ние се хранихме досега 5 пъти по 140 мл., сега обаче вече 4 -ти ден Тони отказва да яде (най много веднъж да си го изяде цялото мляко от 140 мл.) Аз не го и насилвам, обаче се чудя дали да направим 4 хранения. Много му е рано за 4 пъти на ден, обаче като се има впредвид, че той си направи режима на 5 хранения още когато беше на месец и половина, може би трябва да пробвам на 4 . Вие какво ще ме посъветвате, незнам дали ще имаме консултация да питам педиатърът (то да те е страх да си заведеш детето заради тези гнусни вируси) а по телефона явно няма как да стане консултацията, пък и ми се иска да не ни бъркат непрекъснато с другите бебета.
Знам че детето ако е на 6 хранения трябва да яде по 120-30 мл., което прави 720-780 мл. в денонощие, ние ядохме 5 пъти по 140 мл., което пък прави 700 мл.. Ако се храним 4 пъти по 190 - 200 мл не е ли малко множко за бебчо.
Оф голям зор значи ... :? :? :? Благодаря че ме изчетохте :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #10 -: Януари 29, 2007, 11:55:13 am »
Перде, 200 мл наведнъж е малце много за бебе под 3 месеца! също така и 4-кратно хранене вероятно му е още твърде-твърде избързано. още повече, ако отказва да изяде 140, как очакваш да погълне 200? Мартин и досега яде по 6 пъти на ден.

за вуду магията - ако знаеш колко пъти съм си мислила за нещо подобно, а уж съм рационален човек и атеист. понякога просто нямам друго обяснение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #11 -: Януари 29, 2007, 12:09:07 pm »
Перде, 200 мл наведнъж е малце много за бебе под 3 месеца! също така и 4-кратно хранене вероятно му е още твърде-твърде избързано. още повече, ако отказва да изяде 140, как очакваш да погълне 200? Мартин и досега яде по 6 пъти на ден.

Джамче след броени дни навършваме 3 месеца  :), а и петте хранения са на интервал от време 4-4.30 часа, ако е на поголям интервал от време например 6 часа, може и да изяде повечко знам ли. Просто размишлявам и се чудя, педиатърът казва, че било нормално да отказва да яде от време навреме, ама от 140 мл. на 50 мл. ми се струва едно нищо. Абе до навършването на трите месеца мисля да карам по тази схема на хранене, пък кой знае може да започен да яде пак и без друго и за 5 хранения ни е рано. :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #12 -: Януари 29, 2007, 12:09:34 pm »
И ние сме болни вече и работата стана дебела.Вчера грип не грип взехме бебето и айде на педиатър.Уж я слуша и гледа и вика, че нищо и няма, а аз настоявах да види все пак защо кашля така лошо.Кашляла си била от сополите дето слизат надолу.
Е, добре!- викам аз.Те сополите все са от нещо, а не така щото и е кеф да подсмърча и кашля.
Била съм се притеснявала излишно и ни изпратиха по живо и здраво УЖ.
Сутринта си имах бебе с 37 и нещо ,близо 38 градуса.От панадола дето го дадох изкара всичко, което беше яла.Има нещо като разстройство, а да не говорим какво е това як рев.
АЗ стресната я грабнах и айде в Шейново.Уж нали там сме се родили и им вярвам, ама като казаха да чакам половин час и горница, а тя напича си грабнах чукалата и айде в поликлиниката.Изписаха ни какво ли не  и такова количество неща и дадох, че направо ми призля на мен.
Сега спи след като за деня до момента и се връзват има няма 50мл.А на мен сърцето ми е в петите.
По-гадно нещо от това детето да ти е болно и да нямаш познат доктор, с който да се консултираш веднага и да му вярваш не знам да има.Като отидем някъде все викат чакай, като че ще им стане нещо при положение, че няма никой да видят 1 бебе за 5 мин, а най-голямата отврат е като се почне с обясненията, че така растяли децата.
Ще душа вече и педиатри и всякакви смотаняци, дето са си взели дипломите и си чешат някой части.КАК може бре,тва са деца?Айде ние големите някак ще се оправим, ама тая малка душица, като не може да си каже и какво и е.
УФФФФФФФФФФФФФ, изчезвам да се гушкаме и пак да мерим Т и да давам манджа, че днеска съвсем сме на диета и аз покрай нея.
Наде, струва ми се че е по-добре да си останете на 5 хранения.Още сте малки за 4, а количеството става доста голямо и стомаха му няма да го събере толкова много.По-добре по-често и по-малко.
Дано няма други болни бебета тая седмица!
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #13 -: Януари 29, 2007, 12:30:17 pm »
Ох Силви настръхва ми косата, когато чуя за болно бебе. Оправяйте се бързо и без усложнения. Аз именно поради тази причина съм обявила грипна епидемия и в дома ни, като пускам само таткото и само да забележа, че кихне или покашля незабавно ще го пратя при майка му и баща му. Това пак не е гаранция, обаче ме обвзема паника само като си помисля за болно малко същество. 8O :(
За съжаление добрите педиатри са рядкост, както и добрите гинеколози, кардиолози и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #14 -: Януари 29, 2007, 12:33:51 pm »
Стефунчо, АМ има такъв ефект, но вероятно само ще забави акото, няма да е запек. Ние акахме редовно на 3 дни, преди да захраня с пюрета, сега всеки ден. Може да пробваш с термометърче или разредено с вода сокче от ябълки или сливки.

Jam, ако наистина ти минават такива неприятни мисли, иди запали свещичка. Моето мнение обаче е, че просто вземаш нещата много емоционално и малко прекалено се тревожиш (не че не е разбираемо). Пример - ревът при обличане на ръкавите да те води на мисълта, че си му изкълчила ръката, чак ме развесели тогава :)

При нас май ситуацията е същата, само че гледам да го приемам по-споко, няма да ни е нито първата, нито последната настинка все пак. Миналия петък сутрин Дани вдигна 38 градуса, през деня я свали с панадол, вечерта пак се качи. Отидохме на лекар в събота сутрин, той каза да не давам Панадол преди 38 гр, за да може да се следи как се развива. Излязохме на разходка, събота следобяд свалихме чак на 35.5 градуса; педи каза, че е нормална реакция, да не се коркам, ще се качи до часове, така и стана. Имаше 2-3 дни затишие, всичко нормално. Отидохме на село, там се появи влажна кашлица, 1 кашляне на час, по-силно като се събужда от сън. Педи каза сиропче АЦЦ за бебета, поотмина за 2 дни, но я замести обилна хрема. Слагам физиологичен разтвор, чистя с помпичката преди сън, в началото имаше борба, но сега е малко по-споко, като знае, че ще му помогне. Дано това да ни е последната фаза, дано мине нормално и при вас.

Вени, и аз много искам да прочета за тоя вирус (ако е вирус). Ако имаш, дай линк, моля

Перде, бебетата и те са хора :), имат периоди в които не искат да ядат както обичайно, после се възстановяват. Не го мъчи още с 4 хранения, много е малък. При нас Дани намали порцията след 3-4 месец, когато почна да расте по-малко интензивно. Миналата седмица пък изби второто зъбче и седмица преди това не само мрънкаше яко, ами и отказа даже любимите си пюрета, само АМ искаше и то по 1/3 от обичайното. Сега се върна на нормалната си схема.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #15 -: Януари 29, 2007, 12:42:16 pm »
Силви, ако още имаш нерви за педиатри, препоръчвам д-р Пламен Масларски от болница Вита, тел. 943-4398. Не работят с касата и единствено за педиатъра не записват часове, но не се чака много, болницата е малка, много чиста и най-вече д-р Масларски е много спокоен, обръща внимание и обяснява подробно. Ако има нужда от кр. изследвания, имат лаборатория на място и резултатите док може да ти ги каже по телефона. Обикновено си дава и мобилния тел, ако има нещо спешно. Нас така ни спаси, като се разкашляхме на село.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #16 -: Януари 29, 2007, 12:50:05 pm »
Здравейте!

Дано бързо се оправят бебешоците, че като си помисля само какво е и настръхвам...
Ние сме много подсечени и отивам да ми забъркат онова кремче по вашата рецепта. Нали се слага при всяка смяна на пелените?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #17 -: Януари 29, 2007, 12:52:37 pm »
:help1: и аз да се оплача :( от две дена се влача с гадния грип, като само преди 10-ина дни изкарах настинка с хрема и кашлица...сега обаче температура (38 градуса първия ден, вече я свалих - поне това!), но се дера като магаре, такава кашлица...имам чувството, че бебето ще изпадне от тия напъни! а и носа ми е адски запушен...докторката даде сироп Флудитек, капки някви слагам, но не помага нищо! дайте някой бабин лек за хрема и най-вече за кашлица, че чак хранопровода ме боли от това дране :(
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #18 -: Януари 29, 2007, 13:02:12 pm »
:help1: и аз да се оплача :( от две дена се влача с гадния грип, като само преди 10-ина дни изкарах настинка с хрема и кашлица...сега обаче температура (38 градуса първия ден, вече я свалих - поне това!), но се дера като магаре, такава кашлица...имам чувството, че бебето ще изпадне от тия напъни! а и носа ми е адски запушен...докторката даде сироп Флудитек, капки някви слагам, но не помага нищо! дайте някой бабин лек за хрема и най-вече за кашлица, че чак хранопровода ме боли от това дране :(

Майски то за бременни няма много лекарства които да се пиремат. За хремата си прави инхалации, а за кашлицата си вземи стодал, друго не ми идва наум


Ние сме много подсечени и отивам да ми забъркат онова кремче по вашата рецепта. Нали се слага при всяка смяна на пелените?

Да мила и досега мажа дупарата след всяко сменяне на памперс.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #19 -: Януари 29, 2007, 13:12:36 pm »
Бързо да се оправят болните малчовци, а здравите да не се разболяват, че е кошмарно преживяването :(

Наде, и аз мисля че е по-добре да му даваш по-малко количество, но по-начесто, просто пробвай дали ще стане. И ние имахме един период, в който ядяхме на 4 часа, но явно не й понесе на коремчето добре и сега пак гледам да й давам на 3-3.15 часа пък, колкото изсуче, другия път повечко и така. А вие с тия колики пък съвсем не е препоръчително да яде такива количества съвсем ще го боли коремчето.