0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #20 -: Януари 29, 2007, 13:14:35 pm »
Цитат

Майски то за бременни няма много лекарства които да се пиремат. За хремата си прави инхалации, а за кашлицата си вземи стодал, друго не ми идва наум

Цитат

тоя Стодал нищо не помага...инхалации правя де, ама нещо не успокояват дразненето...днес ще ходя да ме преслушат, дано е само повърхностно, че не ми се мисли ако стане по-дълбока  :?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #21 -: Януари 29, 2007, 13:21:44 pm »
Здравейте,
явно седмицата не zапочва добре с всички болни дечица  :(.
Ние уж сме zдрави, но от време на време прокаШля, някъде 3-4 пъти на ден. Няма секрети, Т° или промяна в апетита или поведението. Въпросът ми е до мамите с по-големи бебета - от кога децата само симулират zадавяне или каШлица? При всичкото това беzсимтомие не ми идва друго на ум  :?.
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #22 -: Януари 29, 2007, 13:26:46 pm »
tanja, едва ли може да се говори за "симулиране" при 3 месечно бебе.
инцидентно закашляне може да се получи, според мен, ако се е събрала много слюнка в устата - на тази възраст вече почва слюноотделянето, а още не са се научили да гълтат слюнката.
или ако се е напънало да писука по-силно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #23 -: Януари 29, 2007, 13:42:29 pm »
Здравейте и от нас! Тази седмица пак има много болни! Добре, че времето застудя, дано това сложи край на грипната епидемия!
Maiski,  аз като бременна и мин.седмица пих сироп за кашлица Hustogyl - той е на билкова основа (май беше извлек от мащерка) и може да се пие от бременни и кърмачки. Други бабешки рецепти са вит. С в носа с/у хремата, за кашлицата - да си намажеш вечер гърдите с мед и малко смлян черен пипер, отгоре слагаш парче вестник и спиш така. Много е дразнещ вестника щото шумка при всяко мърдане, но при мен винаги е имало ефект.
Tanja, и Юлия се закашля от време на време без да е болна. Аз си го обяснявам със засиленото слюнкоотделяне.


*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #24 -: Януари 29, 2007, 13:56:05 pm »
мерси, Gabi, ще питам сега лекарката като отида за болничен за този сироп...че просто вече не издържам  :( а vit. C отпушва ли? щото аз какво ли не тиках в този нос, е само обикновените Otrivine (с осн. съставка Xylometazoline) отпушват...а те само в краен случай могат да се капят  :?
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #25 -: Януари 29, 2007, 14:04:52 pm »
:flower:Привет Маминки,чета си ВИ аз вас редовно!
Понякога пиша,понякога само следя как са бебковците!

Жално е много да е болно,детенце!Случвало ми се няколко пъти с плененника,че и бърза помощ съм викала,като му стана 40 градуса  температурата един път!А често му се случваше сливиците се възпалят,
и веднага висока!При него наистина всичко с времето и израстването се промени!
Много  :bighug: за болничетата Марти и принцесата на Силви!
Оправяйте се бързо!


На другите бабаци,да минават всички,болежки покрай вас.....
И да сте много,много здрави! :babyflips:

:sunshine: Maiski   дръж се,а с мед пробва ли!?

 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #26 -: Януари 29, 2007, 14:22:23 pm »
Ами, грипа е с висока температура, хрема, която се стича назад и задръства гърлото, бебето се дави, плаче, не иска да се храни, въобще трагедия!
За Масларски и аз знам добри неща!
Момичета, не ели време да пробвате така отричаната от вас хомеопатия - едни щадящ метод за лечение, при който няма странични ефекти и се получава пълно излекуване! За разлика от антибиотиците, сиропите и капките, които само подтискат симптомите на заболяването и ти си мислиш, че си оздравял!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #27 -: Януари 29, 2007, 14:24:11 pm »
Момичета, Мати се изправи сам! Както си пълзеше, се хвана за стола и се изправи! Оставяйте ги на земята на одеало да се учат да пълзят и от там да се изправят и ходят!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #28 -: Януари 29, 2007, 14:30:08 pm »
Браво на Мати, браво и на мама Вени   :balk_47: :balk_48::balk_602: :balk_600: Абе не ви ли е рано още да ходите  :balk_185: :wink: :lol:
Вени ние си нямаме добър хомеопат или поне не съм чувала за такъв,
ако знаех само накой доказан, разбира се щях да пробвам първо с хомеопатията и после вече с капикте, сиропите и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #29 -: Януари 29, 2007, 14:41:21 pm »
Наде и аз незнам в Бургас за такъв? Знам много добър във Варна, но да ходиш до там всеки път - нестава!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #30 -: Януари 29, 2007, 14:52:40 pm »
Момичета, явно става въпрос за няколко разновидности на  грипа.
Четейки в Бг-Мамма установих , че повечето сме с един и същ вирус - понякога може да е безобидна настинка - все пак падат температурите, но в тази епидемия човек трябва да е много нащрек. Много да се пазите, защото е продължителен - от 3 до 5 дни  и с температура от 37,5 до 39,5, която много трудно се повлиява от антипиретици.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #31 -: Януари 29, 2007, 15:04:31 pm »
Здравейте и от нас,
тъжно ми е да чуя за болните бебенца, дано този грип отминава по-бързо.То при малките е много лошо.:(

Ние сме добре.Вчера направихме 7 месеца, но нашият татко пак е на път и не празнувахме.За това пък ви черпя виртуално:


При нас скова студ, има много сняг и изглежда като в приказките.Обаче аз си мечтая за пролетта, когато ще ми цъфнат лалетата и магнолията.Но до тогава има много време.

Поздрави на Габи33 за рождения ден, както и на Симеон на Ултра.
Много здраве и радост за всички

ЦелуФки

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #32 -: Януари 29, 2007, 15:37:37 pm »
Е това се казва почерпка - изтекоха ми очите :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #33 -: Януари 29, 2007, 15:55:49 pm »
Perdeto ако искаш пробвай с д-р Ферфериева - класически хомеопат. Много я хвалят, аз също съм доволна. Интервюто първото е над час - иска да знае всичко за бебето - поведение, характер и т.н. След това отвреме навреме при нужда ходиш.
Ние отидохме заради проблеми със стомахчето и нервност, плач и мисля, че доста помогна  :D
0889 530 195
Ако искаш нещо повече да знаеш, мога и на лични да ти отговоря  :P
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #34 -: Януари 29, 2007, 17:08:47 pm »
Момичета, да кажа само, че си смених ник-а от shygirl на еma2.

 :D

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #35 -: Януари 29, 2007, 17:33:14 pm »
Слюнкоотделянето ни наистина е доста, така че каШлянето вероятно е от това. Благодаря ви jam и gabi32 :).
Браво на Мати zа иzправянето  :balk_602:!
Честити 7 месеца на Антъни и Боби на Ема 2 :balk_7:!
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #36 -: Януари 29, 2007, 18:03:29 pm »
Heart, четох, че било нормално и на много жени им се променя косата както по време на бременността, така и след това. Изтънява, пада в повечето случаи или се омазнява. Пишеше, че когато се огегулират хормоните, ще се подобри, ще се доближи максимално да предишния си вид. И все пак, потърси мнение на добър фризьор, ако искаш. Пък и попитай лекарката си. Не са ми кой знае какво съветите, ама все пак за успокоение.

Джами, ех! Гадна зима! Дано се оправите бързичко! Стискам палци!

Сега като ви кажа какво прочетох в моето списание и ще се същисате: как да се свалим Т на бебето-охладете стаята (намалете климатика или отворете прозореца), оставете детето по-леко облечено, намалете завивките, дайте изстуден сок или вода, избършете с мокра студена кърпа лицето и ръчичките...

Майски, инхалация с лайка за хремата. Вълшебна е! В тенджерка с вряща вода слагаш 7-8 пакетчета чай от лайка, завиваш се над тенджерата с една хавлия и дишаш дълбоко. Пари на кожата, но ще търпиш. Ако можеш по 15 минути на всеки час или през 30 минути, ще те облекчи много бързо. Ако искаш отваряй и устата, да влизат пари и към гърлото. Дано бързо се оправиш! За кашлицата не знам какво да кажа.

Ема2, честита месечинка на дечицата! Да са ви много здрави и много да ви радват!

Вени, браво на Мати! Нали е мъж, вече си стъпва на краката! :D

Аз ходих при Гинка. Дерматоложката от сряда ми каза "контактен дерматит". Да съм сменила душ-гела и крема. Хич не останах доволна. Е, само с вода се къпя и не мажа нищо и стана по-зле! Гинка днес каза "това е често срещано при бременните". То не е пъпки, няма сърбеж, по-скоро е като червени петънца по корема и вече по гърба. Изписа ми мазила, каза да не се притеснявам, може и още промени да има. И не съм наддала за 10 дена. Даже съм спадннала със 100 грама. Защо не дебелея? Гинка каза "за какво ти е да си дебела. И то на 10 дена не е достоверно, на 1 месец се гледа колко си наддала". И хемоглобинът е паднал още-107. При все че пия желязо всеки ден. Вдигнаха ми дозата на 2 на ден. Падна ми пломба, а така ме е страх от зъболекари...Какво ще ме правят, ако продължава да ми пада хемоглобинът? Някой знае ли?

Лека седмица на всички! Всички бебета, бременни и майки да оздравяват бързо! Времето да се закрепи, гадните вируси да изчезнат!



Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #37 -: Януари 29, 2007, 18:14:07 pm »
Честита месечинка на Боби и Антъни, да слушат много мама и да я радват.
Браво и на бебе Мати за самоинициативата- скоро да гледаме снимки на прощъпулка.
За нисък хемоглобин, моя още в края на 5 месец беше 108, сега вече е 100, ще пускам и серумно желязо и диференциална ПКК с морфология на еритроцити за да се види каква точно доза желязо трябва да ми изпишат. Иначе в момента пия фолиева отново и Малтофер смуча два пъти на ден по едно.
За качването- аз до 5-я качих мноооого /10 килограма/, ама после за сметка на това до 7-я не качих въобще, после пак вдигнах малко. Ама всичко е до структура според мен.
« Последна редакция: Януари 29, 2007, 19:41:44 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #38 -: Януари 29, 2007, 19:36:37 pm »
лали, мерси за отговора. в тая посока не съм мислила.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #39 -: Януари 29, 2007, 20:05:55 pm »
лали, мерси за отговора. в тая посока не съм мислила.

Лили, аз имах отговор и за теб, ама забравих да го напиша! Ето:

Според моята теория, преди години в България младите момичета, които се срамуват да използват думата "мензис" и "менструация", започнаха да си казват едно на друго: ох, аз имам гости от Червен бряг... Ох, леля ми от Червен бряг дойде. Особено като отговор на покана от момче за плаж, за излизане и т.н. От там "леля ми дойде отново този месец, не мога да дойда с вас на Витоша!" и т.н. И от там "лелката ми дойде"... Никога не съм го използвала този израз. Човек ще рече, че тийн не съм била! 8)
Alexandra