0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #40 -: Януари 29, 2007, 22:46:34 pm »
Ъъъъ, аз май се позагубих напоследък. :?
Вени, честито ви изправяне! :lol:Ей сега започна цялата  къща да ходи :lol:
Мари, аз имах същите пъпки каквито ги описваш по корема. И адски много ме сърбяха! Точно като ухапано от комар в началото-мънички ама супер гаднички :? Или са от разтягането на кожата или както аз им казвам "нервички". Но сега нямам никакви вече 8)

Стефи, добре, че вече си се оправила, но внимавай много, защото повтаря! :o Дано Деската я подмине!
Момичета, ама много болни бебенца бе да му се не знае 8O

Ние поне засега сме здрави. В сряда обаче ще се замъкнем до поликлиниката, че малкия не е нито мерен, нито теглен откакто се е родил! Все се разминаваме с педиатърките, а последно заради грипа отложихме консултацията. Даже противохепатитната не сме я сложили още :?
Но я да ви питам вас. Абе сблъсквали ли сте се с това явление, наричано "изчистване"? Едни пъпчици дето започнаха от челцето, после украсиха бузите, ама нещо взеха да се разхождат и надолу по вратлето и гръдния кош?! С гнойни бели връхчета.На всичкото отгоре първо завехнаха там от където бяха започнали, но от вчера са започнали да избиват пак :( А, да, и нослето "хърка", обаче няма какво да чистя от него? Евентуално веднъж дневно пръскам Тонимер, но освен бебо да кихне няколко пъти, друг смисъл не виждам от това упражнение щото нищо не излиза. Иначе си е розов, няма температура жив и жилав - абе не изглежда нещо да му има и адски им се дразня на тия пъпки значи!


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #41 -: Януари 29, 2007, 23:05:37 pm »
браво бе марито, точно за мене отговор да забравиш. аре простено ти е - от хормоните ще да е :lol:
ма в тоя ред на мисли кви са се събрали срамежливки тука...лели, кексове :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #42 -: Януари 29, 2007, 23:49:40 pm »
явно е страшен грипа тази зима - много рецепти изпълняваме на бебета и деца - то си е цяло чудо ,че съм още здрава, но се тъпча яко с витамини,Ели също се даваше постоянно като се увеличи слюноотделянето, а за хремата първо пръскам със Сетирам преди лягане и после чистя с тампон за уши, отначало даваше като беше изстинала, но сега е война само докато види тампона,
от няколко дена съм увеличила цитрусите, витамин ц и давам и по 3 капки цитросепт еднократно - дано успея да я предпазя и тази година
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #43 -: Януари 30, 2007, 12:26:18 pm »
Не можах да прочета цялата седмична тема, но искам и аз да се отчета с болно бебе. Свалихме температурата днес, иначе последните 2 денонощия бяха кошмар.  И таткото и аз и бебко бяхме болни. Май е било само настинка, защото на Александър му взеха кръвна проба вчера и не отчете вирус. Но детето ти да е болни е ужасно.
Бързо оздравяване на всички болнички мами, татковци и бебета.
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #44 -: Януари 30, 2007, 13:55:20 pm »
Бързо оздравяване на всички болни бебоци, а на здравите да се пазят поне още 2 седмици докато гадния грип отмине.
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #45 -: Януари 30, 2007, 14:17:10 pm »
Здравейте майчета, съжалявам, че чета толкова лоши новини за болни бебенца, дано скоро се оправят и хич вече да не се разболяват. Представям си какво ви е на вас, да ги гледате как се мъчат тези малки душички.
Да ви питам, макар че знам, че не ви е до такива въпроси, ама то не се търпи вече. Имам денонощно гадене, което ме скапва, лежа като парцал на леглото, стана ли, бягам направо в тоалетната първо. Нищо не помага. Нито газирана вода с лимон, нито печени филии, нищооооо...Помощ... Ако нямой има лек да казва, а и да питам до кога ви е държало гаденето?
От време на време пия Деган, ама не ми се ще да прибягвам много до него.

Това е от мен за сега!  :bighug:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #46 -: Януари 30, 2007, 14:48:40 pm »
Здравей Мари, съжалявам да чуя, че ти става толкова лошо:( За съжаление няма нещо, което да помага напълно, пробвай да хапваш по-често на малки порции, чула съм, че джиндифил помагал, аз тук го пих на чай, не мога да кажа, че имаш някакъв драстичен ефект.
Просто трябва да си мине времето, мен ме държа до 14-15 седмица някъде.
Спокойно, ще мине, търпение

 :bighug
:babyboy: :babyboy:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #47 -: Януари 30, 2007, 15:27:13 pm »
Мари, попитай за вомитус хил капки или свещички - помагат доста и са хомеопатични. аз съм нямала гадене повръщане но  съм чувала че държи до края на трети месец.стискай зъби, няма как
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #48 -: Януари 30, 2007, 17:15:12 pm »
Мерси момичета, абе че ще стискам, ще стискам, въпроса е ако мога да се чувствам по-добре, за да ходя на работа, защото в къщи само тъпотии ми минават през главата :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #49 -: Януари 30, 2007, 19:28:22 pm »
Лимони, грейпфрути и желирани бонбони ми помагаха, ама при мен повръщането почна към 10-та седмица и продължи до към 20-та.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #50 -: Януари 31, 2007, 09:47:43 am »
Ееее Венетке, ти се появи бе душа :D
радвам се че сте добре, а това че бебо не е мерен споко, важното е ти как го усещаш, ако натежава нямаш грижи :D
Мари, и аз да те "успокоя", че няма лек за гаденето, просто намираш това от което не ти се гади толкова и ядеш само него. Аз например ядях хляб и кашкавал в продължение на 2-3 седмици, при мен само толкова беше гаденето. И сутрин пиех по един изцеден лимон, а и сухарчетата ми помагаха.
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #51 -: Януари 31, 2007, 14:30:58 pm »
Mishanta и Marie, блатодаря за съветите...и двете ги правя, пия чайове с литри, мед ям с лимони, инхалации правя...и въпреки това кашлицата не намаля, та се принудиха лекарите да ми дадат антибиотик  :( хич не исках, но нямаше как, явно някаква инфекция и от страх да не почне надолу и да стане по-лошо, почнах да го взимам, та сега като че ли се облекчи малко. дано няма последици някакви за бебето  :?

Marie, да знаеш и на мен ми беше станал такъв дерматит някъде като бях 20-21 седмица, но само на дясната гърда...дерматоложката ми даде да се мажа с едно кремче, Advantan..на мен много ми помогна, мазах се 5-6 дни и изчезна, оттогава не се е появявал пак (хем си се къпах с шампоан и душ-гел...не можах да се сдържа :)
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2007, 08:42:42 am »
 Честит първи рожден ден на Алекс на Гането!
Да ти е жив и здрав, много целувки от нас!


Да ни е честит и нас 10-тия месец!

 :hbirth: :party: :balk_19: :balk_12:
Матей - 1.04.2006 г
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #53 -: Февруари 01, 2007, 09:07:45 am »
ЧЕСТИТ 1-ви рожден ден на Алекс! :balk_5:



 :flower: Ганет !Здрав и много късметлв! yahoo_17


 mf_bounce8 mf_bounce8

Вени   :flower:,честита 10 месечинка на Мати!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2007, 09:18:07 am »
 :balk_16:Честит рожден ден, на принца на мама!!! Да ви е жив и здрав и много да ви слушка! :balk_16:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #55 -: Февруари 01, 2007, 09:40:25 am »
Мила Гане, честит първи рожден ден на прекрасното момченце Алекс! видях новата му снимка - чудесен е, пу-пу-пу! Пожелавам му да е много-много здрав и да ви дарява само с щастие и радост!

Вени, честита месечинка на Мати и почвай отсега да мислиш и ти за торти и партита, че не остана! как лети времето, ей!

при нас тревогите продължават. вчера преслушаха Марти и откриха бронхоспазъм - начало на бронхиолит. засега се лекуваме у дома, треперя от страх като си помисля пак за болницата, дано да ни се размине!
в тази връзка, някоя от вас да е ползвала инхалатор за бебета?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2007, 09:54:33 am »
Честит рожден ден на чаровното момче Алекс!
 :occasion13:
Да е жив и здрав, много да радва мама и тате! Да расте все така усмихнат и засмян!
Пожелавам много щастие и на неговите родители - Ганка и Ангел!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2007, 09:57:38 am »
Гане, честит ти рожденик. Нека да расте здраво и будно момче, много щастливо, обичано и с много късмет.

Джам, стискам палци да не се стига до болница.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2007, 10:09:35 am »
Джами,изпитанията ви не свършват :balk_134:,да му се не види!
Дано yahoo_17 ви подминават вече лошотиите-
никакви,никакви други такива моменти!  :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 10:13:44 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2007, 10:12:09 am »
Честит рожден ден на Алекс! Да е жив и здрав и да радва мама и тати!

По отношение на :
Цитат
при нас тревогите продължават. вчера преслушаха Марти и откриха бронхоспазъм - начало на бронхиолит. засега се лекуваме у дома, треперя от страх като си помисля пак за болницата, дано да ни се размине!
в тази връзка, някоя от вас да е ползвала инхалатор за бебета?
Джам, заведи го на преглед при др Куфарджиева - детски пулмолог , голям професионалист . Адреса й го има в мамата , здравния справочник.  Не е шега тази работа.