0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #80 -: Февруари 01, 2007, 15:56:41 pm »
Честито на малкия красавец и на мама също! Да расте здрав и щастлив! :P
Аз да питам нещо,дано не е тъпо - много ме болят ставите около ханша и ниско долу, не мога да спя даже нощно време.Дайте лек:( И още - имам щура хрема,а на моите капки Ксилометазолин пише ,че за бременни трябва да се внимава.И сега какво......
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #81 -: Февруари 01, 2007, 16:10:41 pm »
Аи, мен също много ме боляха. Питай лекаря си за това да пиеш магнезий и калций. Нека да го проверят нивото и да ти кажат. Аз се схващах даже и не можех да ходя. Ксилометазолина мисля че има и детска опаковка и нея може да ползваш, но най-добре да си вземеш евентуално Стеримар и с него да пробваш. Иначе другото е да правиш инхалации. Аз тежки хреми съм оправяла със солена вода и я вдишвам, но е ужасно гадно :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #82 -: Февруари 01, 2007, 16:13:08 pm »
aii, аз съм експерт по хремата за бременни. уви, нищо не помага - ще чакаш да родиш. на мен ми мина още същия ден. ксилометазолин детски - не повече от 1 път на ден, не повече от 2 седмици. друго не помага. това си е усложнение на бременността, рядко, но който извади късата клечка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #83 -: Февруари 01, 2007, 16:24:10 pm »
За ставите - нормално е да те болят, аз успявах да заспя като слагах възглавница между краката и се обръщах настрани.

Изакахме се :D Какво помогна: направих по-агресивен масаж на коремчето (длан опряна върху пъпа и въртене на пръстите по часовникова стрелка + кръгообразен масаж около пъпа); гимнастика с крачетата (каране на колело и притискане на двете крачета към корема); термометър (мисля, че предния път не действах правилно с термометъра); гушкане и кърмене. По средата на кърменето се изака.
Ще пробвам да променя диетата си, малко бях занемарила течностите, сега ще наваксвам със сокове, супи, сушени сливи, киви.
Термометърът според мен е последна мярка. Прибягнах до него, защото ме притесниха няколко неща - видях по кожата зачервявания, които много приличат на тези, които получавам аз, когато пропусна няколко дни тоалетната; коремчето беше станало твърдо и протестираше срещу масажа; ядеше по-малко.
Според това, което прочетох из нета, за запек се говори ако изпражненията са твърди. Акането нарядко не е проблем при бебета изцяло на кърма, има случаи на едно изхождане за 5-7 дни. Обикновено продължава около месец. Понякога се нормализира след като се въведат сокчета и пюрета. Но ако бебето видимо се мъчи или пищи при напъване е по-добре да се потърси консултация с педиатър и евентуално да се направи клизма. Разхлабващо действа и като се дава на детето да суче и от двете гърди, за да поема повече предно мляко.
Дано инфото помогне на други неакащи бебета :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #84 -: Февруари 01, 2007, 17:00:09 pm »
айййй,
пробвай Коризалия. Хомеопатично лекарство на хапченца, смучеш по едно на половин час. Става за бременни. Мен ме пресича веднага
В очакване ....
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #85 -: Февруари 01, 2007, 17:06:19 pm »
Честит Рожден Ден на Александър!
Честита месечинка на Мати!

Да са живи и здрави бебоците, да слушкат мама и тати!
Jam, бързо да се оправя Марти!
Ultra, и Юлия акаше на 3-4 по веднъж без да е запечена. Този период продължи 2-3 месеца и накрая изведнъж след едно разстройство се оправи. Все пак ако се притесняваш можеш да даваш вместо вода чая на Блевит.


*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #86 -: Февруари 01, 2007, 18:54:15 pm »
Мерси момичета за идеите:) Малко jam ме притесни,щото аз без да знам си слагах поне 10 дена капки към 6-7 г.с. щото бях много зле,ама май не съм прекалявала.Ама няма ше кой да ми каже,че не трябва,сега го прочетох на листовката.Колкото за магнезия Гане,аз от 1 месец съм на Магнерот заради контракциите и се надявам да нямам липса.Ултра,аз и без това спя на една страна,но имено встрани са ми болките.Фуси,ще пробвам с Коризалията-мерси  :lol:
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #87 -: Февруари 01, 2007, 21:15:47 pm »
 :balk_19:Гане да ти е живо и здраво детенцето  :D Много щастливо, послушно, да е късметлийче в живота и много радост да ви носи :lol:

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #88 -: Февруари 02, 2007, 08:25:44 am »
Честит Петльовден на всички майки на малки момченца :) Да са живи и здрави малките диваци само радости да им носят :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #89 -: Февруари 02, 2007, 09:20:14 am »
Честито на всички мами на момченца, да им растат здрави и спокойни.
 Имам един въпрос към вас, понеже ми е нисък хемоглобина и правих допълнителни изследвания, та СУЕ /скоростта на утаяване на еритроцити/ е доста завишена- 60 мм/час при норма за жени до 50 год. 12 мм/час. Някой дали знае това дали е нормално от бременността?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #90 -: Февруари 02, 2007, 09:27:02 am »
Когато Мати беше болен имаше висока утайка - да нямаш някое възпаление?
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #91 -: Февруари 02, 2007, 09:35:01 am »
Ами левкоцитите и в кръвта и в урината са в норма- в кръвта са 9.3, а в урината 6-8. Това изследване за първи път ми го правят и за това съм в чуденка. Иначе серумното желязо е в норма, хемоглобина след прием на малтофер и фолиева е на долна граница вече /беше 100/. Пък може и нещо от лабораторията да е грешка, пфу хич им нямам доверие на тези лаборатории бе. :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #92 -: Февруари 02, 2007, 11:12:22 am »
Честито на мамите на момченца! Да не забравите днес да им сготвите петел ;)
Ние завършваме седмицата болни. От вчера диагнозата е остър катар на горните дихателни пътища. От секрета в гърлото се давим и като кашляме повръщаме. Изобщо красота. Лекаря тук не ни предписа нищо, каза че ще мине и така. Само да следя температурата, за да не стане по-голям проблем. И това е. Писна ми вече. Не знам какви имуностимулатори да давам, че да закрепим положението.  :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #93 -: Февруари 02, 2007, 12:15:55 pm »
Мини, споко, високата утайка е нормална за бременни, моята не падна под 50 през цялата бременност :)
И ние се изакахме :lol:
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #94 -: Февруари 02, 2007, 12:20:05 pm »
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА АЛЕКС
ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ, МАЛИКЯ ЮНАК МНОГО ДА СУЛШКА МАМА И ТАТИ И НЕКА ДА РАСТЕ БЕЗГРИЖНО И ЩАСТЛИВО ДЕТЕ



ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА МАТИ ЗА РАДОСТ НА МАМА И ТАТИ БЪДЕТЕ ЗДРАВИ, ВЕСЕЛИ ЗАСМЕНИ 

Здравейте мами,
ЧЕСТИТ ПЕТЛЬОВ ДЕН, НЕКА МАЛКИТЕ ДРЕБОСЪЧКОВЦИ ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ.
Ние отново сме неистово реване, честно да ви кажа вече съм супер полудяла. След като имахме 3-4 прекрасни дни, изпълнени с много спокойствие, спане и игра аз реших, че най накрая са ни минали ужасните колики. Спрях да давам Саб Симплекса (само вечер) и на вторя ден (тоест снощи) малкото ми момченце се дра в буквалния смисъл от 20 ч. до 00.30 ч. Видях се в чудо, обвзе ме паника, ревах заедно с бебчо, карах се на мъж ми (какво ли е виновен той) и така цяла нощ. Сега съм като пребита а малкия продължава да е така неспокоен (поне се изаакахме с дуфалака). Мами не ми се вижда нормално вече три месеца да сме с колики (от раждането ,та до днес) а те се засилват вместо да отшумят. На какъв доктор да го заведа незнам, просто педиатрите освен да ми съобщят, че това са колики и ще минат нищо не предприемат. Също така и неяде детето както преди седмица, къпането ни е кошмар или по точно след къпането а аз съм супер изтощена. Немога да му помогна с нищо и това ме паникьосва и скапва. Ох пак ви се оплаках, но незнам къде и при кой да го водя за да го прегледа щателно.
Явно с трудното акане ще се мъчим всички майки (кърмещи и дващи АМ)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #95 -: Февруари 02, 2007, 12:25:43 pm »
Надке, Вени, да ви се похваля, на сестра ми ТАТ е в норма, а МАТ е паднал два пъти. От 600 на около 300 - за 4 месеца. Според вас трябва ли промяна в лечението и да се обади на Тодорова или да си кара по старому. През колко време да си пуска изследванията?
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #96 -: Февруари 02, 2007, 13:02:22 pm »
Надке, Вени, да ви се похваля, на сестра ми ТАТ е в норма, а МАТ е паднал два пъти. От 600 на около 300 - за 4 месеца. Според вас трябва ли промяна в лечението и да се обади на Тодорова или да си кара по старому. През колко време да си пуска изследванията?
Много се радвам Дони за сестра ти и аз мисля че е редно с Тодорва да се консултира. Аз изследвания пусках през 20-30 дни ама бях бременна, пак нека жената да каже. Айде стискам палци на сестра ти и да се похвали скоро в нашия форум или ти Дони да се похвалиш. :D
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 15:19:49 pm от cygnus »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #97 -: Февруари 02, 2007, 13:20:34 pm »
Пердето незнам дали ще те успокоя но Слави го гонеха коликите до 3,5 месеца. И аз като теб бях решила, че край на коликите по-рано и два дена не давах Саб-а..е да ама не...като писан..не ще да яде, плюе всичко и се свива..ужасТ. И пак го почнах та се спряха болките му. Сега сме на 4 месеца и 10 дена...спрях до преди три седмици.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #98 -: Февруари 02, 2007, 14:26:20 pm »
Гане, със закъснение- честито ти рождениче! Да расте здраво, умно и красиво детенце! И нека оздравява вече!!!
Вени, честит празник и на твоето момче:) Нека бъде силен, и спокоен!
Мини, ускорената утайка е нормална при бременност /моята пък беше около 60/.

Аз да ви кажа взех сериозно да се тревожа за малкия. Тези проклети обриви се увеличават. Каза една дерматоложка, че му била много суха кожата и изписа две мазила, едното от които с дехидрокортизон и аз реших да не го взимам. Е да, ама не- не ща да минава, даже напротив- разраства се. Никоя от вас ли не е чувала за въпросното "чистене" при бебетата от майчините хормони? А някой да знае дали се появяват пъпките само по главата или може да е и по тялото?
На всичкото отгоре съм със зверски отит, почти затворен ушен канал и възпалено тъпанче, та ходя като замаяна по цял ден от болка. Вече съм на антибиотик, ама направо не се траае. Пу да му се не знае :x


*
Re: Весела седмица 29.01. - 04.02.
« Отговор #99 -: Февруари 02, 2007, 14:30:01 pm »
Перде, имам в повече от така хваления сироп против колики от Австрия и Германия - ЛЕФАКС. Мога да ти го пратя по моите родители в края на другата седмица. Пиши ако искаш.