0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Всичко за Варикоцеле
« -: Януари 20, 2007, 15:11:03 pm »
    Минаха 2 месеца и 20 дена от операцията на моето момче, но той още не се е възстановил. Трудно премина първият месец - с огромен оток и синини.     Притеснява ме това, че сега от оперираната страна тестиса е 2 пъти по-голям и изглежда, че е придърпан нагоре. Усеща болка и придърпване. Не сме ходили при уролог, защото му казаха, че е нормално първите 3 месеца да е така. Обаче този оток от 1 месец не е мръднал.  Миличкият отиде при хирург за да му прегледа оперираното място - дали всичко е наред, има ли инфекция и т.н. Док му казал, че първите 6 месеца е така, а после се свиква! Направо ужас!  8O
    Това, което казват, че лесно и безболезнено минавало всичко явно си е до организма на човека. При нас нямаше нищо такова. Притеснавам се и за резултата.
    Момичета, как беше при вашите половинки? Кога направихте първата контролна спермограма? Има ли случаи при които операцията не е дала никакъв резултат? Мога да се похваля, че след 2 седмици ще направи 1 година откакто отказа цигарите, а аз не пуша.
    Малеееее, какво дълго излияние, но определено имах нужда от него. Ще се радвам накой да сподели какво е станало след операцията от варикоцеле...

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 15:43:47 pm »
Отидете при Кацаров да ви прегледа.
При операцията на моето момче нямаше такива проблеми и оттоци. Но явно си е до организъм. Ти не се притеснявай, а просто потърсете и второ мнение.
За контролната спермограма, ние мисля че правихме на 3-ия месец след операцията и после на 6-ия. Нямахме кой знае какво подобрение. Мина една година и пак почти нищо. След това той спря цигарите, пиеше витамин Е и нещата се пооправиха и поне материалът ставаше за инсеминация. За нормално забременяване изобщо не сме се и надявали.
Възстановяването е индивидуално. При едни много бързо се подобряват показателите, при други по-бавно, а при трети няма ефект. Но трябва търпение, защото при мъжете "цикъла" е дългичък и трябва време за обновяване на сперматогенезата.
Успех!

*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 17:26:30 pm »
   Огънче, операцията именно Кацаров я направи. Ще ми се да минат 3 месеца и тогава да отиде на контрола. При вас нои резултати се подобриха?
   А тази лентичка как да я разбирам като положителен резултат от операцията ли?  :D

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #3 -: Януари 20, 2007, 18:00:19 pm »
А тази лентичка как да я разбирам като положителен резултат от операцията ли?  :D
Тази лентичка е благодарение на професионализма на д-р Владимиров, Д-р Тачева и целият екип в "Център по репродуктивна медицина и оплождане инвитро София". Забременях от вторият опит икси.
След операцията ни се пооправиха всичките показатели: подвижност, бройка, морфология, но винаги сле били под нормите. След операцията сме правили 3 инсеминации (на естествен цикъл, с лека стимулация и със стимулация с инжекции), едно неуспешно икси, следва лечение на ендометриоза 6 месеца с депо инжекций и последва второто, за щастие, успешно икси.
На теб ти желая по-кратичък път към забременяването. Но, ако до 1 година след операцията нямате задоволително подобряване на показателите, моят съвет е да задействате АТР процедурите. Няма смисъл от чакане, за да ви падне ей-така от небето.
Много късмет и успех!

*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #4 -: Януари 20, 2007, 18:50:30 pm »
   Благодаря за пожеланието! Обаче нашите неща вървят отзад напред. Борим се вече 11 години с този проблем. Започнахме от азооспермия, с наличието на единични продвижни сперматозоиди и аха да стигнем до номоспермия, когато резултатите започнаха да падат отново. Имам 2 икси-та и 3-инсеминации (точно в този ред). Операцията май е последното нещо, което не бяхме правили. Вече съм почти на 37 и ме хваща страх и от възрастта, въпреки, че всички лекари са единодушни, че аз съм ОК. А до кога?

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #5 -: Януари 20, 2007, 19:26:16 pm »
Abloy, а докторите дадоха ли ти обяснение защо са неуспешни процедурите ви? Къде правихте АРТ-а?

*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #6 -: Януари 20, 2007, 20:11:45 pm »
   Двете икси-та правихме в клиниката на Щерев. Когато отидохме за втори път единият от ембриолозите ни дръпна настрани за да ни се извини, че при първото иски грешката била тяхна. Бяхме повече от шокирани. Никой не ни върна похарчените средства, нерви, надежди и време. При втората процедура имах едно наум. Поддържах връзка с 11 от общо 13 жени в процедура. Нито една от нас не забременя. Това ми е гаден период от живота, да който не ми се говори. Никакво обяснение. Такъв е живота.
    Зарекох се никога крака ми да не стъпва отново там. Това си е лично мое мнение.
    Направихме 1 година почивка. Открихме Мели чрез интернет. Страхотен Човек. По-късно се записах при д-р Даскалов. Също като Мели. При тях правихме инсе-тата, като всичките бяха с гранични показатели и по наша инициатива. Морфологията беше зле. Те се опитваха да ни накарат първо да се консултираме с Кацаров за варикоцеле и след това да правим инсе. Другите уролози до момента отричаха наличието на разширени вени и ние за това решихме да пробваме инсе. Само като си спомня как са ни молили... Неуспешните инсета не са по тяхна вина, а по наша. Ако трябва да правя инсе пак ще е там.
   Сега сме в процес на чакане...и чатене във форума (когато имам време).
   Ако си имаме бебе и то е момиченце ще го кръстим Вяра.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #7 -: Януари 20, 2007, 20:26:05 pm »
Ако си имаме бебе и то е момиченце ще го кръстим Вяра.
Пожелавам ти с цялото си сърце тази година да носиш в теб твоята Вяра.
Ох, връщаш ме назад и ми става много, много мъчно. Съжалявам, че е трябвало да преживеете всичко това и дай Боже тази година да имате повече успех.
За докторите......
Мели и д-р Даскалов са супер професионалисти и хора. Подкрепям те за тях и да знаеш, че това са хора, които знаят да помагат и НЕзнаят да мамят и лъжат пациентите си.
От Щеревите бягай надалеч и никога, никога не поглеждай към тях. Неведнъж съм казвала, че това са банда мошенници. Аз успях навреме да ги надуша и да се отърва от тях навреме, но както гледам ти си поредната им "шаранка". Тези хора някой трябва да ги осъди и затвори. Ужас!!!
Ще стискам палци да ви се подобри спермограмата и да е хубава за инсета. Ако не......и решите да пробвате пак с тежката артилерия, определено отидете при Д-р Владимиров. Аз ти гарантирам, че това са хора, които НЕ мамят, НЕ лъжат и правят невъзможното, за да осъществят мечтите на своите пациенти.
Аз съм насреща и с каквото мога ще ти помагам и подкрепям.
Рано или късно упоритостта се възнаграждава. Не го забравяй и вярвай в това.
Лека вечер!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #8 -: Януари 20, 2007, 20:30:09 pm »
Забравих да споделя, че за сега нашата кукла ще се казва Надежда (на моята майчица).

*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #9 -: Януари 20, 2007, 21:45:40 pm »
 :D :D :D Ще си имаме общ празник! :D :D :D
  Ние сключихме брак на 17 септември!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #10 -: Януари 20, 2007, 23:00:29 pm »
И аз ще празнувам с вас-имен ден!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #11 -: Януари 20, 2007, 23:02:39 pm »
   
   Ако си имаме бебе и то е момиченце ще го кръстим Вяра.


 :D адашка!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #12 -: Януари 20, 2007, 23:32:06 pm »
   Обожавам това име! Има някаква сила в него.

   Между другото момичетата в другите форуми се запознават, защо и ние да не направим нещо подобно?
   kassi, ти беше първа, как мислиш ще има ли желаещи?

Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #13 -: Януари 20, 2007, 23:38:51 pm »
Аблой, вече има такава тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5456.0
 :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #14 -: Януари 20, 2007, 23:51:22 pm »
Благодаря!

Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #15 -: Януари 21, 2007, 00:00:17 am »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #16 -: Януари 29, 2007, 12:34:15 pm »
Моят въпрос към вас е след колко време след операцията от варикоцеле трябва да се направи спермограма и съответно консултация с гинеколог.Понеже аз мисля да се консултирам с д-р Владимиров, но не зная след какъв период от време да го направя.Благодаря
« Последна редакция: Март 06, 2007, 12:46:46 pm от radiivanova »
*

    Ели Иванова

Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #17 -: Март 24, 2007, 19:11:22 pm »
  Никой ли не е правил емболизация при варикоцеле?
  Моля някой да сподели дали е за предпочитане пред операция.
  Благодаря !
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #18 -: Август 23, 2008, 18:09:41 pm »
Ели, моля те, ако си открила нещо, свързано с емболизация на варикоцеле в България, моле те, пиши. В мрежата страшно много неща има, но за България - нищо. А се оказва, че това е много по-ефикасен метод, май, от операцията. Както винаги, ние тук в Бг си кютаме по стария начин. В момента търся познати от чужбина, които да дадат информация за този метод от първа ръка. Ако намерят хора с такива проблеми, де.
*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #19 -: Август 24, 2008, 09:03:59 am »
Ели, моля те, ако си открила нещо, свързано с емболизация на варикоцеле в България, моле те, пиши.

Какво представлява тази емболизация?