0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2008, 15:08:30 pm »
Hoffnung,

Беше писала и в другия форум, а аз чак сега намирам време да пиша - не знам защо направо ТЕСЕ, но тук в Бг, ако на мъжа му открият проблем, обикновено посещава д-р Кацаров, ако се налага операция - прави се. Една такава операця е нищо, спрямо това, което предстои на една жена при ин-витро/икси.

Мисля, че напоследък отзивите за клиниката на Щерев са доста по-добри, в сравнение с преди година - две

И накрая - аз забременях по естествен начин след операция от варикоцеле на мъжа ми.

Успех
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2008, 17:58:42 pm »
благодаря за отговора,

това за операцията на варикоцеле вече ми го казаха няколко хора...на мен тук лекарката ми ми каза, че не е сигурно, че това подобрява спермиограмата- затова препоръчват ТЕСЕ. Но ние имаме час на 11.12. и ще питам уролога още веднъж.
Радвам се, че ти си забременяла. При нас няма да е толкова лесно защото и аз имам хормонални проблеми- най вероятно някакъв вид на Хашимото, и по нормален път май няма да стане.

Всичко добро са бременността!
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #42 -: Ноември 25, 2008, 14:31:02 pm »
няма задължителни неща, можеш да опиташ и лечение с медикаменти, но то рядко има ефект. Варикоцелето се повлиява най- добр еот операцията. Норамалното количество отделяна сперма е 3 -6 мл.
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #43 -: Ноември 25, 2008, 15:54:35 pm »
Аз забременях спонтанно на 35 години след операция на мъжа ми от варикоцеле. Съжалявам, че не я направихме по-рано.`
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #44 -: Ноември 27, 2008, 12:17:43 pm »
колко време мина от операцията до забременяването ? благодаря ти предварително за отговора, а също моля те кажи ми при теб имаше ли някакви проблеми
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2008, 15:13:02 pm »
И при нас стана спонтанно. Операцията беше на 31.10.2006г., а разбрах, че съм бременна на 08.11.2007г.

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2008, 16:17:38 pm »
вдъхваш ми надежда, още не е минала 1 год. от операцията при нас. abloy, при теб имаше ли някакви проблеми или имахте само мъжки фактор?
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #47 -: Декември 01, 2008, 11:47:20 am »
Чисто мъжки фактор.

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #48 -: Декември 02, 2008, 12:02:38 pm »
де да беше така и при нас :)
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #49 -: Декември 05, 2008, 16:12:19 pm »
вчера бяхме на лекар и доки след най- добрата спремограма , която до момента сме имали 17 млн. в мл., 30 % нормокинетични и не помня другите показатели , но диагнозата все още си астенотератозооспермия. Доки ни назначи първоначално лечение за 3 месеца със 1000 витамина и добавки - q-10 , витамин е,селен , цинк, сарженор, л -карнитин и май имаше още нещо. Идеята е да направим инсеминация след 2-3 месеца и ако нещатата не се получват да минем на хормонална стимулация за него , която както док. каза е 1500 лв.
Какво мислите по въпроса, има ли шанс да постигнем някакво подобрение с тези добавки или е поредната загуба на време
*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #50 -: Декември 05, 2008, 19:55:36 pm »
Нещо не схващам. За да минете на хормонална терапия за него трябва да сте изследвали хормоните и някой да не е в норма. Защо не го направите сега, паралелно с витамините? И какви са тези скъпи хормонални препарати?

Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #51 -: Декември 08, 2008, 17:27:04 pm »
той не говореше за терапия , а стимулация. Изследваните хормони бяха в норма. Тъй като ние отказахме стимулация на този етап първо защото е 1500 лв, а е по- добре да ги дам за лекарства та за моята стимулация за ин витро, отколкото за стимулация при него , която е с неясен резултат, и второ , защото той каза че тези препарати са инжекции , които се бият 3 пъти в седмицата, а мъжът ми е постоянно в движение.
Към момента ще ми помогнете ако ми кажете да очаквам ли изобщо някакво подобрение от довабките и витамините, които сега са ни зиписани
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #52 -: Декември 08, 2008, 21:38:36 pm »
Здравей Криси,
моят съпруг при последната спермограма 1 месец след операцията нормокитичните бяха само 24% . Нашият лекар му изписа капсули Профертил ,които могат да се намерят само в Австрия. Е поръчахме ги , и малко само месец след приема им аз забременях без стимулация,съвсем спонтанно и без "чужда помощ" .Предполагам ,че за 3 месеца след операцията не могат да се повишат показателите толкова ,че да забременея. Вярвам ,че лекарствата помогнаха.Само тях пи през този месец.
Защо не пробвате с тях.Те са само витамини ,но в една капсула,която се приема 2 пъти дневно ?
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #53 -: Декември 08, 2008, 23:08:31 pm »
честито доринда, благодаря за съвета, кажи ми как се сдобихте с капсулите, могат ли да се поръчат и от тук и каква е цената им
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #54 -: Декември 09, 2008, 09:23:48 am »
Криси,
капсулите ни ги достави един наш приятел,който пътува до там. Доктора му изписа 1 оп. от 180 капс. за три месеца , която кутия струваше 240 лв / 120 евро. При нас резултата бе след пърия месец от приема им.Доколкото разбрах ,ние сме третото семейство ,които сме успели след тяхна употреба.
Могат да се поръчат и от сайта им :


http://www.profertil.at/index.php?id=63
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #55 -: Декември 11, 2008, 10:54:13 am »
ще веднъж ти балгодаря, ще се консултирам с доки и най- вероятно ще опитаме ако е подходящо и за нашия случай. Желая ти лека бременност и най- прекрасното бебче на света
*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #56 -: Декември 20, 2008, 23:35:32 pm »
След операцията от варикоцеле...
Ами минаха 2г. и 2м. от тогава и вече сме с бебе на 5м.и 13дни  :D!
Обаче се сдобихме с хидроцеле. Милото отново го пращат на операция. Като зная какви мъки бяха при първата операция ... и при тази ли ще е така?

Това хидроцеле оказва ли някакво отрицателно действие върху подвижността на сперматозоидите?

*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #57 -: Декември 21, 2008, 11:26:33 am »
Abloy,Не мога да ти оговоря на въпросите,но искам да пожелая успех на мъжа ти и бързо възтановяване.
*
Re: След операцията от варикоцеле...
« Отговор #58 -: Декември 21, 2008, 16:47:10 pm »
Дано всичко мине леко.

*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #59 -: Януари 06, 2009, 20:53:40 pm »
Здравейте, отново!

Abloy
, бързо възстановяване от операцията пожелавам (не знам дали е минала вече).
С голяяяяяямо закъснение(за което се извинявам) да отговоря на Krisi1812 - ние бяхме и сме все още с чисто мъжки фактор.В Предишни постове съм пускала резултатите, които са доста лоши. Схемата, която ни беше предначертал д-р Кацаров е същата като при вас.  Мъжа ми преди операцията още пи витамини разни, правих бърканицата по рецептата на Мини, спря цигарите (което според мен оказа много голямо влияние). След операцията за наш срам не проведохме никакъв курс на лечение, тъй като незнайно как точно 1 месец след нея аз забременях спонтанно.И сега имаме дъщеричка на 9,5 месеца. :) Но проблема така или иначе си стои и най-накрая мъжа ми си записа час за спермограма в петък, за да видим какво е положението, тъй като искаме и друго детенце, а надали ще имаме този късмет втори път.
Желая ви от сърце скоро да се радвате на положителен резултат!