0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мда, явно с порастването се научваме на нови номера :lol:

А за паниката по време на бременността няма да казвам, защото както моя док ме бъзика, ако можеше да спя в клиниката ...:lol:
Обаче към 7-я месец вече се кротнах малко :D
Лейди и Мари, всичко ще е наред :D
Наде, и ние посрешнахме Новата година!
Това със сешуара не съм го ползвала, но пред полагам как даества!
За страховете - никога не напускат жена като нас - аз отидох да раждам и се услушвах мърда ли бебето! След всеки ултразвук сравнявах с една книга, където по седмици са дадени размери/ е, не за всяка седмица/ да не би да има разлика и бебето да изостава в развитието! накрая беше почти спрял да наддава и настоях за доплер! Така, че параноята си е нормална - просто знаем твърде много! Преди едни месец някъде бях на един детски рожден ден и там научавам, че една от майките е бременна вече в четвъртия месец! Тъй като в нашата компания има още 3 бременни / една чака трето, другите второ/ и две от тях са имали проблеми / едната беше бременна с мене и имахме термини с няколко дни разлика, но загуби бебето в началото на 8 месец, а другата е имала мисед/ си говорим за изследвания за параноята и пр, а тази майка, за която незнаех, че е бременна, ни гледаше с леко учудване, може би ни се е чудила на акъла, незнам! И онзи ден разбирам, че загубила бебето! Направо като чух...викам си, ето един човек можеше да изкара без параноята бременността си, а и на нея се случи! Вече никога няма да е спокойна и да кара щастлива бременност!
Матей - 1.04.2006 г
*
Момичета, благодаря ви за милите думи и за идеите за книжки.

Какво да ви кажа...
Вие ме разбирате и без думи...
Ами дано всичко да мине добре до края!

По седмичната тема: аз съм днес на работа вече. Трябва да правя пазарлък с шефа да ме премести само на първа смяна, защото е по-малък контакта с хора. Очаквам сега грипна вълна и уж да не съм сред най-голямото кашляне и кихане, макар че то гаранция-Франция. Ама все пак. Уж.

Сторм76 го видях и веднага разконспирирах в мамурника. :D

Лека и здрава седмица на всички, здрави да са бебенцата и дечицата, и бременелките също!
Alexandra
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте момичета,
добре дошла и на Мари в седмичната тема.
Ние прекарахме Новата година в къщи с още две семейства, едното от които с малко бебе, колкото моите на възраст.Това детенце не спря да плаче от 6 до 2 часа, когато си тръгнаха.Те и преди ми казваха, че много плаче, ама аз не вярвах. И сега се чудя как може толкова нервно бебе и защо е така.Майката ми казва:" ти си добре, твоите са кротки", и аз и казвам, "кротки, кротки, ама са две" а да не говорим, че имам и почти 17 годишен батко, който също има нужда от внимание.
Но при тях наистина положението е много тежко, той плаче по 5-6 часа без прекъсване, после заспива за 15 мин и пак наново.На всичкото отгоре й е на гърдата през цялото останало време .А да не кажа, че по рано от 1-2 през нощта не заспива.

Някой да има някаква идея, бебето е на 6 месеца и иначе е напълно здрав и се храни добре?
Чудя се какво да я посъветвам..


За книгите, аз четях доктор Спок, в бг мамата и във www.babymed.com, където има таблици с размери по седмици.

Поздрави на всички, целувки на мами и бебета
ема2


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Еми, веднага контрирам - два ама кротки :)
Представи си какво щеше да е ако едното дори беше като вашето гостенче ! При нас са всеки с характер - момата е много ревлива и постоянно иска да е на ръце, буди младежа и се зацикля и се чудя аз ли съм толкова неорганизирана и нервна. Така че има деца дето и 3-4 може да гледаш едновременно, а има и други дето 1 изморява по няколко човека на ден! Да живи и здрави - кротки, ревливи няма значение !
« Последна редакция: Януари 02, 2007, 15:35:05 pm от cygnus »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Така е Дони , права си.
Ще ги пораснем бебетата, няма начин.То виж колко бързо минаха 6 месеца  :)

Прати ми малко снимки на Мими и Митко, ако нямаш нищо против, не съм ги виждала, откакто са се родили.


А забравих да допълня по повод сушоара, при нас не работи винаги, но пък за сметка на това прахосмукачката действа, като станат нервни моите привечер, почвам да чистя :):):)

ема2



We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Еми, аз бях пуснала в седмичната тема наскоро :)
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 08:31:45 am от cygnus »
*
и се чудя аз ли съм толкова неорганизирана и нервна

Мда и аз съм вечно в тази чуденка  :? :?

Представи си какво щеше да е ако едното дори беше като вашето гостенче !!

Нашия е нещо от този сорт,  чакам с нетърпение да го израстем  :lol:
Само на ръце и внимание на 200 %

Така че има деца дето и 3-4 може да гледаш едновременно, а има и други дето 1 изморява по няколко човека на ден!

Напълно си права  :)

Да живи и здрави - кротки, ревливи няма значение !
ЕТО ТОВА Е НАЙ ВАЖНОТО ЗА КОЕТО СИ СТРУВАТ ВСИЧКИ НЕРВИ И БЕЗСЪНИЕ
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Честита Нова Година и от мен с пожелание за много здраве, щастие и късмет!
Аз едвам успях да се чукна за Новата година, защото щерката беше на чуждо място и спеше много неспокойно, събуди се и малко преди 12ч и малко след това. Тя и в къщи се буди, но обикновено и давам бибата и заспива веднага, а сега се наложи да се поносим.
През бременноста аз четях книгата на д-р Спок, Бг-мама и през 9ия месец ходих на избрани теми от училището за бременни, организирано от сп. 9 месеца. Честно казано съм най-доволна от училището.


От това носене на ръце съм се пазила като от огън! не се израства, а просто не се започва! Като го оставя да играе на пода сам и той се разсърдва в първия момент просто не му обръщам внимание и той спира да се сърди! Явно просто ме пробва! Правила съм го и преди да седи - оставам го на леглото с играчка и излизам от стаята независимо от мрънкането! Иначе му ставаш роб!
Матей - 1.04.2006 г
*
Вени, не съм съгласна. Моята щерка първите 3 месеца израсна на ръце. Тя имаше много силни колики първите два месеца, след това до 3,5 мес. всяка вечер ревеше. Явно умората от деня беше голяма. После пък не даваше да я оставим да лежи. Сега е вече почти на 5 мес. Оставям я да се занимава с играчките си и вече дори заспива сама с бибата, без да се разнасяме на ръце.


Габи, коликите са друго нещо - при тях няма как! Радвам се, че при вас нещата не са излезли извън контрол все пак!
Матей - 1.04.2006 г
*
Още веднъж – Честита новата 2007 г.!
Нашият Стефко също е от групата на спокойно спалите под канонадата. Бяхме оставили свекърва ми вкъщи с него. Аз и таткото бяхме на ресторант и в 24 часа само за това мислехме – дали ще се събуди малкият. Да живее изолацията и ПВЦ-дограмата!

Marie,
Добре дошла при нас! Дано нямаш реални поводи за притеснения през 9-те месеца и накрая да гушнеш едно здраво бебче!
А паниката си е паника! Ще се усилва даже!

Много майки четат книгите на д-р Спок и „Доктър Спок Къмпани” (издателство „Хермес”, „Ръководство на д-р Спок: Най-важното за БЕБЕТО”, д-р Робърт Нийдълман и „Ръководство на д-р Спок: Най-важното за БРЕМЕННОСТТА”, д-р Марджъри Грийнфийлд).

Аз ползвах като справочник – „Книга за майката и бебето”, Елизабет Фенуик, издателство „Кибеа”;
и следните сайтове:

на български
- www.bg-mamma.com - Според мен не е лошо да четеш в бг-маммата – аз съм научила доста полезни неща, но задължително е да прецеждаш и проверяваш информацията, която четеш там.
- www.biberonbg.com
- www.mama.start.bg
- www.moetobebe.net
- клуб Бъдещи и настоящи майки в dir.bg
- списание „Мама” - (сайтът не се обновява, но има полезна информация, като например Календар на бременността по седмици
- списание „9 месеца” – (ако се абонираш за списанието за определен период, получаваш свободен достъп до всички статии на сайта, ако не – само до някои от тях)
- www.bulgarianbaby.hit.bg

на английски
- www.babycenter.com
- http://babymed.com
- www.childbirth.org
- http://parenting.ivillage.com/customized
- www.childavenue.com

на руски
- www.7ya.ru
- www.7ya.ru/partners/beremennost
- www.7ya.ru/partners/kroha/
- www.7ya.ru/partners/ourkid/index.asp
- www.7ya.ru/partners/parents/
- www.detki.de/index.asp
- www.detochka.ru/
- www.kid.ru/
- www.2mm.ru/
- www.mama.ru/
- www.mama.ru/
- www.materinstvo.ru/
- www.9months.ru
- www.sweetmama.ru/
- www.wantbaby.ru/
- www.yamama.ru/

и няколко сайта специално за кърменето
http://www.breastfeedingbasics.com/
http://www.thebirthden.com/Newman.html
http://karmene.greatnow.com/
http://www.bebemamabg.com/
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз четях също от един сайт, немски, с помощта на милото. Регистрираш се там, има и отделно на английски. Информацията е много полезна, следи те по седмици и ти казва какво става. Също така ти дава задължителните изследвания, след това ваксинации и още куп интересни неща за самата бременност. Освен това е онагледен с картинки и е доста интересен.
www.eumom.de или www.eumom.com
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Честита Нова Година и от мен.
Моята Ели я държах будна цял ден и вечерта си легна към 10.30 и не се събуди, то си беше цяло чудо направо от тази пукотевица детето да спи.
Що се отнася до държенето и преспиване на ръце, наистина ако няма колики или други причини не ги учете така,защото после съм чувала,че е кошмар като свикнат така.Ели вече е голяма ,почти на 2 - взема си възглавницата и ляга сама.Нямам ангажименти за преспиване, люшкане и т.н.Още като бебе съм я оставяла сама в стаята на отворена врата и работещ телевизор и така си свикна.Дала съм и инструкциите на бабите -никакви ръце и спане до нея.
Като бременна не бих казала,че съм чела книги,въпреки,че ми подариха Спок.Повече съм чела из форумите.Тези книги някак не ми допадат, пък и всяко дете си е индивидуално.Купувала съм си и списания, и сега вземам понякога,но издателите просто прекаляват с рекламите в тях и общо взето се повтарят статиите.
Мари,честито - малко късно, но вобще не съм видяла темата ти.Преодолей страховете, бъди по спокойна и вярвай в добрия край.Що се отнася до нервите, както са казали и други майки- ще ти трябват тепърва като се появи бебето.Тогава страховете и паниките са много го големи.Успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Честита НГ 2007!
Всички бебоци да са живи и здрави, а техните родители с по-малко питанки и притеснения в отглеждането и много щастливи мигове.Нека семействата Ви се радват на много късмет, любов, здраве и приятни емоции!
Хей, вашите бебоци са герои да си спинкат в пукотевицата, ама и ние с щерката не отстъпваме.Аз катaлясах нещо и от пустия Бромокриптин така ми се спеше, че като му легнах в 18 на единия ден съм се събудила в 10 на другия.Добре, че таткото е поспалив през деня, а нощем блъска покер в Нета, та са се съвместили някак с бебката с гледането:)
Абе, хора аз ли съм най-голямата паника не знам.Тук седя и чета когато успея за захранване и т.н. и колкото повече чета толкова по-сложно и объркано ми става.Освен всичко друго покрай мен всичко живо си захранва деца на някакви минимални месеци и кара по супер странни схеми точно наопаки на прочетеното и аз вече наистина съвсем се обърквам.
Ясно е, че всяко дете си е индивидуално и универсална схема няма, но как процедирахте вие с ориентацията в храненето и т.н.За да не спамваме темата, ако искате пишете на лични.
Наде, а за емоционалните моменти при отглеждането наистина си права, че е полезно да има човек къде да си излее душата.Аз лично точно на КОледа и Бъдни вечер , когато тъпата ми свекърва успя да ни скапе тотално празниците и бях извън нерви и ревяща по цял ден имах голяма нужда да се оплача на някого и да си излеея душата, ама както и да е мина и замина и втори път тва чудо в къщи няма да влезе.
« Последна редакция: Януари 03, 2007, 08:20:06 am от Silwi25 »
Честита Нова Година и от мен. На чакащите пожелавам леко добременяване и леко раждане на здрави бебенца. На вече мамите, здрави дечица, никакви болести, колики и разни такива работи. А на чакащите две чертички - в най-скоро време да ги видят.

... но как процедирахте вие с ориентацията в храненето и т.н.За да не спамваме темата, ако искате пишете на лични....
Захранване и хранене на нашите дългоочаквани бебета. Рецепти и съвети.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Честита Нова Година и от мен, мили настоящи и бъдещи мамчета!
Много радостни дни, поводи за веселие, здраве, здраве и късмет!

При мен нещата са сравнително добре, като избегнем гаденето и умората, които са почти постоянни  :? Иначе сега ще се втурвам за изследвания, че покрай празниците не смогнах да свърша тая работа - а за параноята... е, не съм вярвала, че така ще се притеснявам и паникьосвам, но явно си е нормално при нас  :)
Цялата паника и страх е от знанието. Колкото повече знаем, толкова повече се и шашкаме. Да не говорим за това, че относно зачеването и проблемите покрай него сме колкото лекари почти, а като дойдат така чаканите две черти осъзнаваме, че незнаем нищо от тук нататък. Има като че ли едно кротване като почне да се усеща бебето, поне при мен е така, малко по-спокойна съм, но почват да ме обземат следващите страхове. Дали всичко ще е нормално, що за родител ще съм, ще ме хване ли депресията, как ще се справям с бебето по 24 часа .....
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Mомичета, много съм щастлива. Преди малко ми се обадиха и ми съобщиха, че една приятелка е родила. Тя не влизаше във форума, макар че имаше проблеми както със забременяването, така и с износването. Най-сетне, след 10 г. очакване, тази сутрин е родила момиченце. Да и е живо и здраво!