0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ами тя Сигнус беше сънувала като беше бременна, че си е купила ехограф за в къщи, при това цветен, като телевизор. :lol: :lol: :lol:
O, Lali, още не бях тогава бременна, не беше като телевизор амик ато лаптоп дисплея му, много менюта, разлчни трансдюсери абе мани :)
Като бременна много често сънувах как пуша по 3 цигари една след друга на терасата с кафето.

Лали, то тогава аз бях виновна.  :oops: :oops: :oops:
Тъкмо бях ходила на представянето на един ултразвуков апарат и после цяла вечер дуднах - колко е хубав, и какви неща вижда, и въобще и после  :crazy:, пардон, Сигнус го беше сънувала. После на другата сутрин ми вика - абе, Мели, сънувах ти ултразвука.  :jump12:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Другата ми параноя е: Диша ли детето? Знам, че е масово явление това притеснение и че ще отмине, ама кога? Понякога сериозно психясвам...
Аз все още ходя понякога нощем в другата стая да ги слушам дишат ли ... ама ще отмине.  :balk_101: :balk_101: :balk_101:

аз го гледам всяка нощ дали диша и така, докато очите ми се премрежат и заспя. манията я има широко разпространена, в откъса от книгата, която цитира Верди, също пишат за това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Определено това с дишането е най-голямата мания на мамите. Аз всяка вечер го проверявам и когато не го чуя или не усетя, го милвам, за да се размърда и да съм сигурна, че диша :? Сигурно докато съм жива ще го правя :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Още един член в клуба :D
и аз редовно я проверявам, ако не я чувам си слагам пръста под нослето, за да усетя дъха й :lol:
луда работа 8)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Другата ми параноя е: Диша ли детето? Знам, че е масово явление това притеснение и че ще отмине, ама кога? Понякога сериозно психясвам...
Аз все още ходя понякога нощем в другата стая да ги слушам дишат ли ... ама ще отмине.  :balk_101: :balk_101: :balk_101:

И аз, ама рядко. Горе долу по веднъж седмично средно. Зависи какво съм чела, или гледала, или слушала. :?

Е, Сигнус, сори, не съм разбрала за лаптопа или съм забравила, ама бях много впечатлена. Или ти си доразвила съня си. :lol:
« Последна редакция: Януари 06, 2007, 10:16:19 am от Lali »
*
Хе хе макар и че сме доста ревливи все още, когато спим нощем и сме много тихи и аз ставам да проверявам дали диша  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
ОХ, добре че си признахте.
Помислих си, че аз съм откачила  :D
Още в родилния дом го гледах дали диша, а като се прибрахме в къщи стана страшно. Макар, че го виждам на монитора като не помръдва ходя и го галя по главата да промърка. Абе луда работа. Дето имаше една песен:" Майка да имаш, майка да не си". То стахотия е това, ама се надявам да ми мине скоро параноята.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Привет!
Искам да попитам мамите- горе-долу кога ви се прибраха коремчетата след раждането? Моето секцио ще е към 20-22 януари и вече нямам търпение.Всяка нощ сънувам раждането и бебета.Направо полудявам...
*
Bora82, за нюхална гънка се ходи между 11-та г.с и най-късно до 13 г.с и 6 дни.
аз лично препоръчвам Вили Димитрова в МЦ Фемина - адреса го има в Интернет сайта им. най-добрата е за тия неща.
:kiss:
Привет!
Искам да попитам мамите- горе-долу кога ви се прибраха коремчетата след раждането? Моето секцио ще е към 20-22 януари и вече нямам търпение.Всяка нощ сънувам раждането и бебета.Направо полудявам...

Зависи много от самата теб. Аз нямах корем още веднага след раждането, даже доктора ми се смя, когато го попитах дали да нося ластичен колан.

И аз се присъединявам към клуба на психозните майки, спя с наострени уши и ако не го чуя да мърда по-дълго време, се събуждам в паника да проверя дали  диша.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Мари -СУЕ е скорост на утаяване на еритроцитите . Повишените стойности говорят за наличие на възпалителен процес.
При бременни СУЕ е пъти по-високо от референтните стойности, което е нормално. Да не вземете да се шашкате.

Здравейте,
Имам си голям проблем.Опитах се да спра кърмата с Бромокриптин и го пих 10 дни /по съвет на док/.Нещата уж се оправиха и се зарадвах, че ужаса с помпата свърши.Да, ама не в петък се събуждам и пак съм с пълни гърди.
Бромокриптина определено не ми понесе.Скъсах се от рев, нищо почти не ядях и с някаква яка скорост отслабнах доста.Това хубаво, ама поне ефект да имаха мъките.
След Криптина в целия зор да спра кърмата последва Достинекс 2 пъти по 1/2. Все едно нищо не съм пила. Кърмата си тече.
Вчера от аптеката взех Ricinus communis 30CH, който уж трябва са спре цялата история, ама вече направо не знам:(. Някой от Вас пил ли е Рициниус и в какви дози и на колко часа?Питам защото хомеопатичните гранулки нямат листовки.Търсих в Нета, ама нищо не намерих, а аптекарките гледат уж в някакъв справочник, но 3 различни казаха 3 различни версии.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Силви, аз пих съвсем друго лекарство, но все още имам кърма. За рицина не мога да ти кажа в момента как се пие, но мога да попитам една приятелка, лекарка. Предполагам, че има някакъв период в който организма ти се адаптира. Като съвет за намаляне на млякото мога да ти препоръчам да изцеждаш съвсем малко, колкото да няма напрежение в гърдите и така се намаля лактацията. Пробвай, може да има успех.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Силви - Ricinus communis 30CH се пие по 5 хапченца сутрин и 5 вечер. Това е дозата за спиране. Ако ти е от 15CH - е за увеличаване на кърмата. Надявам се с това да успееш, но имай предвид че си спира бавно и може да пуска още дълго време мляко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Благодаря за инфото.
Аз макар да не знам чешки и раните там други братски славянски езици влязох в някакъв форум на мамите и там подразбрах как става номера.Сега ползвам и старите бабешки методи и чай от салвия и рициниуса и дано стане, че яко се измъчих.Сцепиха ми се зурната и цеденето с помпа не става, защото тече кръв на поразия, а на ръка нещо не съм особено сръчна и става яко бавно, дразня се и почвам да се треса вече от нерви.
Надявам се на никой друг да не му се налага така мъчително да спира кърма.По-голям ужас до сега не ми се беше случвал.А уж кърменето мислех, че ще ми носи огромно удоволствие.Може би в някой друг живот. :mrgreen: :evil: :oops: :balk_153: