0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #120 -: Май 25, 2007, 12:15:08 pm »
zdraveite da popitam i az. kato parvi simptom na bramennost moje li da se smqta bolka v krasta. ama tova vi govorq predi zakasnenieto na cikala.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #121 -: Май 25, 2007, 12:31:15 pm »
zdraveite da popitam i az. kato parvi simptom na bramennost moje li da se smqta bolka v krasta. ama tova vi govorq predi zakasnenieto na cikala.

Да, може. И моля те, пиши на кирилица!

п.п.Само да вметна, че темата е информативна, а не консултативна. А и е доста обширна - всички момичета, които са забременявали, са описали своите първи симптоми. Моля ви, момичета, прочетете я преди да питате - отговорите на въпросите ви вече ги има написани някъде в самата тема.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #122 -: Май 28, 2007, 17:41:14 pm »
Ами аз да се опитам да върна малко темата "по темата".

Аз нямах почти никакви симптоми освен страхооотно обоняние. Аз по принцип имам силно обоняние, но когато влизайки в киното усетих, че някой в салона понамирисва на пот (от 50-60 човека) си помислих, че може и да има нещо!  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    6i6lik

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #123 -: Юни 04, 2007, 11:32:34 am »
Здравейте!Предварително искам да се извиня ако въпроса ми ви си стори странен дори глупав :oops: Та това което искам да питам е: Теста за бременност може ли да се използва преди дори да ми е закъсняло тъй като с мъжа ми решихме да имаме дете  :) и предполагаемото зачеване стана точно когато ми показваше овулационния календар,имам дооооста страни хрумваниуя за храни,наболяват ме гърдите,отпаднала съм което е неприсъщо за мен абе накратко имам почти всички симптоми които са описани в темата :) и съм адски нетърпелива да разбера дали ще ставам мама а гениколожката ми е в отпуск и ще трябва или да чакам цикъла ми който е чак след 7 дни или да чакам лекарката ми да се върне :(
Предварително благодаря за отговора на глупавичкия ми въпрос :oops:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #124 -: Юни 04, 2007, 16:50:07 pm »

п.п.Само да вметна, че темата е информативна, а не консултативна. А и е доста обширна - всички момичета, които са забременявали, са описали своите първи симптоми. Моля ви, момичета, прочетете я преди да питате - отговорите на въпросите ви вече ги има написани някъде в самата тема.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #125 -: Юни 04, 2007, 17:37:19 pm »

Много моля тук да се споделят само първи признаци на бременността. Другите мнения ще ги изтривам, за да не се разводнява темата.
Който има въпроси или иска да сподели нещо друго - да си пуска нова тема.


Лалииииии, къде си? :lol:


п.п.Само да вметна, че темата е информативна, а не консултативна. А и е доста обширна - всички момичета, които са забременявали, са описали своите първи симптоми. Моля ви, момичета, прочетете я преди да питате - отговорите на въпросите ви вече ги има написани някъде в самата тема.

 :good_post:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #126 -: Юни 04, 2007, 20:39:43 pm »
Темата не е за въпроси за първи симптоми на бременност, а е за онези от момичетата които са били бременни и могат да споделят най-първите си усещания. Моля ви придържайте се към поставената тема. За въпроси пишете в някоя друга тема или си пускайте ваша тема. Тук е за вече бременни и за тези които са били бременни и които могат да опишат първите си признаци.
И сега към темата-когато забременях към 10 ден от закъснението започна да ми става сутрин като стана лошо, но никога не съм повръщала. беше ми лошо докато се назакусвам и след това ми ставаше пак лошо преди вечеря. Намразих доматите(а аз от всичко най-много обичам да ям домати) и вечер не можех да ям нищо друго освен кисело мляко подсладено с малко захар. Така беше първите 2-3 месеца. Това е което аз си спомням от началото на моята бременност.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    Zoq

  • **
  • 73
  • Ако имаш мечта,позволи й да се сбъдне...!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #127 -: Юни 05, 2007, 12:50:13 pm »
При първата ми бременност,гърдите ми бяха станали досто по-големи от обичайното,а зърната доста болезнени :)
Това обаче се получи след закъснението на цикъла.Освен гърдите и обонянието ми стана като на куче,започна да ми се гади,да ми се спи по никое време :)
Мога да ви кажа,че с удоволствие следях всеки един симптом :)
Направи ми впечатление,обаче,че преди спонтанния аборт всички симптоми бяха изчезнали :(
Но надежда винаги има :wink: :) Всичко ще си дойде на мястото :goodluck:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #128 -: Юни 15, 2007, 15:31:22 pm »
Да споделя и аз моите симптоми / под първи имам предвид тези преди закъснението, когато още дори не съм правила тест и не съм посетила доки за потвърждение /:
- Около ОВУ-то гърдите ме болят 2-3 дни , след което болката се подновява преди М.
При първата бременност гърдите бе боляха още от ОВУ-то и това продължи до 8г.с
- Сранно, но косата ми започна да капе 2-3 дни преди датата на М.и продължи до вторият месец
- На датата, когато беше предполагаемата М. вместо стандартните болки , чуствах дърпане в матката и леки бодежи в областта на яйчниците.
- В навечерието на М. темперетурата ми спада.Тогава също бе така, но на следващият ден не само че не ми дойде, но и т. се беше повишила до 37,2 градуса и такав с малки колебания я поддържах първите 3 месеца.
- Уринирах често - позивите за уриниране зачестиха 7-10 ден след ОВУ-то.
- По същото време започнах лесно да се изморявам.
- Пак по същото време станах хипер изнервена и всичко и всеки ме дразнеше, а пък до М. имаше доста време, така че не съм си и мислила за ПМС.
Сега тестта ми за бременност е ++, но доки би трябвало да го потвърди утре.Стискайте палци ....
Иначе симптомите са същите
Успех на всички и дано съм ви полезна.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #129 -: Юни 15, 2007, 15:40:53 pm »
Здравейте.Моля ви за съвет.  :help1: И така:от 2 седмици пия бромокриптин,вследствие високия пролактин.Слава богу няма нещо по сериозно.Миналия месец с мъжа ми както винаги правихме опит за бебе.Сега ми закъснява 6 дни,по принцип ми е редовен цикъла + - 2-3 дни. Страх ме е да направя тест.Възможно ли е с висок пролактин да съм забременяла.Почти нямам никакви симптоми,само имам страшни киселини,а никога не съм имала.След овулацията имах гадене,главоболие и високо кръвно,но мислех,че това е от бромокриптина.Сега незнам какво да мисля и какво да правя.Затова моля ви някой ако знае да ме посаветва какво да направя.Страх ме е от тестовете,защото половин година правим опити за бебе и нищо :bfn1: и после :balk_145: Искренно ще съм ви благодарна
не знам дали за 2 седмици е възможно високия пролактин да влезе в граници.Искам да ти споделя моя опит. И аз имам висок пролактин, но пия бромокрипитин вече втори месец.Първия месец, обаче,докато го вземах цикъла ми страхотно закъсня.И аз като теб се надявах на бременност, но уви, макар и по-късно лелката дойде.Но закъснението при мен беше огромно - от среден цикъл 32 дни стана 50!Така ,че можеб и трябва да изчакаш още малко.И все пак, ако закъснението се проточи е добре да направиш тест, защото при бременност бромото се спира.
Успех, миличка. :)

Момичета, да споделя и аз.Пиех бромо последните 3 месеца меналата година и цикъла ми беше , не само нетипично за мен дълъг, но и нередовен.Такъв бе и един месец след това.Доки ме успокои, че
3-4 месеца след уравновесяването нивата на пролактин възможността за зачеване се увеличава с 30%.
И е бил прав - тестта е ++ :P

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #130 -: Юни 18, 2007, 09:42:06 am »
Здравейте.Най накрая и аз мога да напиШа моите първи симптоми на бременност. За сега съм само на месец и половина  :bori_015: ,но се надявам,че мога да бъда полезна. И така. След първия ден след овулацията започнаха много да ме болят кръста и главата.И една седмица преди да ми доиде така ме боляха гърдите,че сутрин едва ставах от леглото.Да отбележа,че гърдите ме болят по време на цикъл,а не преди това.През седмицата когато трябваШе са ми доиде бях отпаднала повече от обикновенно.Постояно ми се спеШе и на работа не можех да издържа. Ами това е. Пожелавам на всички успех :D :goodluck: и дано и вие да имате скоро желаните симптоми.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #131 -: Юни 18, 2007, 09:47:49 am »
alexsm.  :goodluck: и съм сигурна,че доктора 6те потвърди положителен тест. Успех
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #132 -: Юни 18, 2007, 15:48:22 pm »
alexsm.  :goodluck: и съм сигурна,че доктора 6те потвърди положителен тест. Успех

Потвърди го!!!! И аз като теб съм на месец и половина.
Желая ти спокойна и успешна бременност :P
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #133 -: Юни 18, 2007, 18:39:29 pm »
Здравейте, аз съм раждала ама от близо месец ми се случва нещо което чак днес ме накара да се замисля дали да не си направя тест.Бременността ми мина без никакви симптоми. Та за моментното ми състояние: Гърдите ми са подути и адски болезнени от мин. менструация яде ми се сладко /аз сладко не ям/ Имам стабилен апетит и корема мн. често ме боли.мислех си да ходя мамо преглед че толкова време да ме болят и да са надути, ама днес ми светна лампичка да си направя тест, обаче най-интересното в цялата работа е това,че цикълът ми дойде на време както си трябва следващия го чакам на 29-ти този месец. Но всички тия неща с гърдите и яденето на сладко е от тогава от както ми дойде...то ми дойде, мина ми а продължава същото състояние.. Чудя се дали да си направя тест?... дали може да било цв. бременност...незнам. Дали това може да симптоми за бременност?
Благодаря!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #134 -: Юни 18, 2007, 19:00:51 pm »
Здравейте, аз съм раждала ама от близо месец ми се случва нещо което чак днес ме накара да се замисля дали да не си направя тест.Бременността ми мина без никакви симптоми. Та за моментното ми състояние: Гърдите ми са подути и адски болезнени от мин. менструация яде ми се сладко /аз сладко не ям/ Имам стабилен апетит и корема мн. често ме боли.мислех си да ходя мамо преглед че толкова време да ме болят и да са надути, ама днес ми светна лампичка да си направя тест, обаче най-интересното в цялата работа е това,че цикълът ми дойде на време както си трябва следващия го чакам на 29-ти този месец. Но всички тия неща с гърдите и яденето на сладко е от тогава от както ми дойде...то ми дойде, мина ми а продължава същото състояние.. Чудя се дали да си направя тест?... дали може да било цв. бременност...незнам. Дали това може да симптоми за бременност?
Благодаря!

Това може и да са симптоми на бременност , а може и да не са.Мой съвет - направи си тест и отиди на хубав ехограф / ако ти закъснее /Нека резултата е такъв , какъвто го желаеш
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #135 -: Юни 19, 2007, 15:17:17 pm »
Моите симптоми при втората ми бременност:
По време на овулацията и 2-3 дни след нея имах бодежи в левия яйчник (там бе фоликулът). 4-10 ден след ову чувствах отпадналост. 8-ми ден след ову започнаха ПМС с болки в корема, които продължиха и след  :bfp:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #136 -: Юни 21, 2007, 10:57:23 am »
Моля ви дайте ми някакъв съвет!Закъснява ми вече с 3 седмици.Направих си 2 теста(различни марки), но и двата бяха отрицателни. В същото време ми се гади и ми се вие свят.От много време правим опити със съпруга ми но до сега безрезултатни.Ще се радвам страшно много ако съм бременна.Дано  :bfp1:   :bori_010: Моля ви посъветвайте ме какво да правя!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #137 -: Юни 21, 2007, 11:17:00 am »
dsd, благодаря ти за съвета ще те послушам и ще си направя при първа възможност
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #138 -: Юни 21, 2007, 11:21:12 am »
Отиди на лекар!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #139 -: Юни 21, 2007, 20:55:32 pm »
Дано въпросът ми да не ви се стори много глупавичък, но все пак ще може ли някой да ми обясни какво точно представлява бромокриптин-а   :oops:  и как се приема