0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #40 -: Януари 05, 2008, 12:27:57 pm »
Здравей,Fanta_23!Моля те ти си написала,че имаш някой,който можеш да препоръчаш като добър и заинтересован!Моля Те препоръчай ми някой!!!
Благодаря!
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #41 -: Януари 11, 2008, 01:30:22 am »
Здраейте и от мен момичета. Прочетох какво сте написали и искам да споделя с Вас личния си опит пък дано дам надежда на някои от Вас, а защо не и на себе си. И на мен ми поставиха диагноза СПКЯ преди около 6 години, но след едно сравнително кратко лечение и една доста трудна бременност сега имам едно съкровище на 4 години и 7 месеца. А честно казано мислим и за второ дете и се чудя дали пътят ще е същия? Дано не е но и да се повтори пак бих изтърпяла всичко. Успех на всички.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #42 -: Януари 29, 2008, 14:15:00 pm »


Изказването е от доста отдавна, но сега го прочетох.
Със всеки изминал ден се убеждавам че един пациент със примерно 15 годишен опит във даден здравословен проблем, може да е по наясно за нещата  свързани с проблема от колкото лекар.
Трагедията на проблема е в друго нещо.
[/quote]
Здравейте!!отдавна несъм писала, тъй като положението не се е променяло!просто искам да изразя и аз мнението че СПКЯ несе лекува, а има само поддържащо лечение!!!това е!моя опит ли!7 години вече така..сега съм на 26..прием на диане непрекъснато последните години, за да необразувам кисти и най вече гадните огромни кистовидни пъпки на лицето да не се появят отново...до кога....до като реша да забременея....след това...казват в повечето случаи след раждането нещата се нормализирали...но гаранция няма...
като му дойде времето за забременяване ще му мисля...при мен проблема е акнето и себореята...слава богу окосмяване прекалено нямам....и какво тия 7 години живея в пълен страх отново ли ще получа акне, заради което половин година ще бъда затворена вкъщи или този път няма да се случи...ще се радвам ако има момиче с последствия от СПКЯ -то като моя...защото повече чета за проблема с окосмяването...
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2008, 16:53:43 pm »
predi 2 godini mi otkriha polikistoza na qi4nicite! nqmah si na ideq kakvo ozna4ava tova dokato ne pro4etoh vsi4ko koeto ste pisali v saita! mn se uspokoih ot ne6tata koito ste napisali ve4e znam pove4e za polikistozata i 4e mojebi nqkoi den 6te moga da imam deca!ne sam saglasna s tova 4e ot protivoza4ata4nite se napalnqva tova e palen absurd!!!az ot 2g.piq protivoza4ata4ni i ne sam napalnqla koito ima jelanie podarja figurata si pro4etete pove4e za protivoza4ata4nite te ne sa tova koeto sa bili predi!
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2008, 16:56:02 pm »
6te o4akvam da pi6ete o6te po temata da spodelq vsi4ko koeto sam prejivqla sas hora sas moite problemi!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #45 -: Октомври 09, 2008, 21:37:50 pm »
пиши на кирилица
така не се разбира нищо от постингите ти
Няма нужда да чакаш някой да те пита, за да споделиш каквото искаш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #46 -: Октомври 11, 2008, 22:04:15 pm »
Мили момичета, моите изследвания показаха завишени точно тези хормони- тестостерон, андростендион и DHEA-S!Другото е в норма- включително TSH, FT4, TAT, MAT, кръвна захар...
Тези резултати навеждат на мислъла точно за поликистоза, НО- на мен никога не са ми откривали при ехографски преглед кисти /било то една или много/, а както се досещате сега като желая бебе доста обикалям по доктори....
Нямам наднормено тегло, или нетипично окосмяване....Споделете вашия опит, може ли да е друго?! Аз разбира се ще се консултирам с АГ, вече минах през ендокринолога, но искам и мнението на момичета минали по този път! Благодаря предварително!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #47 -: Октомври 12, 2008, 14:04:55 pm »
Здравей.Моето положение е сьвсем сьщото като твоето.Сьщите хормони са ми високи и не могат да разберат защо.Правила сьм допьлнителни изсл. +ЯМР ,всичко е наред.И аз сьм много обьркана и незнам какво да правя.Казват ми-Не може да ти са високи тези хормони и да нямаш поликистоза+Да ама нямам кисти.Е тогава откьде идват тези проблеми и аз незнам.
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #48 -: Октомври 12, 2008, 14:14:50 pm »
Аз нямам проблеми с DHEA-я и тестостерон. Не съм си изследвала андростендион. При мен проблемът бше в естрадиола- беше ту много висок , ту много нисък. Кисти съм имала на 2-3 пъти. При мен проблемите с естрадиола и миналата година ФСХ ми бяха довели до пробелм со овулацията. Нямам и аз наднормено тегло , а повишено окосмяване си имам.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #49 -: Октомври 12, 2008, 14:50:58 pm »
Здравей.Моето положение е сьвсем сьщото като твоето.Сьщите хормони са ми високи и не могат да разберат защо.Правила сьм допьлнителни изсл. +ЯМР ,всичко е наред.И аз сьм много обьркана и незнам какво да правя.Казват ми-Не може да ти са високи тези хормони и да нямаш поликистоза+Да ама нямам кисти.Е тогава откьде идват тези проблеми и аз незнам.
Ендокриноложката ме убеждаваше, че можело да имам поликистоза и без да има кисти!? 8O Когато мина през АГ-то пак ще пиша!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    ЕлеонораІІ

Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2008, 13:28:19 pm »
Здравейте, аз също имам диагноза ПКЯ. Откриха ми я на 19 години с лапароскопия, защото до този момент нямах менструация. Обелиха ми яйчниците, за да имам поне менструация. Овулация естествено нямах години наред. Никога не съм имала окосмяване или затлъстяване.
Постоянно образувах кисти, единият път беше фатално заа единия ми яйчник, защото късно се откри и ми го отстраниха. Имах и проблемна тръба от възпаляване, което съм прекарала. Сега имам две живи и здрави деца, така че тази диагноза наистина е лечима, стига да се подхожда към нея с абсолютен професионализъм.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #51 -: Октомври 13, 2008, 18:10:51 pm »
Ендокриноложката ме убеждаваше, че можело да имам поликистоза и без да има кисти!? 8O Когато мина през АГ-то пак ще пиша!
Разбира се че може. Аз не разбирам какво те учудва. Нещо не е наред с хормоните и няма овулация - ето заради това няма кисти. Като си я "докараш" ще си я докараш с кисти. Ама не е задължително. Синдромът на поликистозните яйчници е хормонален проблем. Кустата или ЛУФ ве1е е задържан фоликул. Имаше хубава статия някъде в сайта. Прочетете я.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #52 -: Октомври 14, 2008, 20:46:55 pm »
Ендокриноложката ме убеждаваше, че можело да имам поликистоза и без да има кисти!? 8O Когато мина през АГ-то пак ще пиша!
Разбира се че може. Аз не разбирам какво те учудва. Нещо не е наред с хормоните и няма овулация - ето заради това няма кисти. Като си я "докараш" ще си я докараш с кисти. Ама не е задължително. Синдромът на поликистозните яйчници е хормонален проблем. Кустата или ЛУФ ве1е е задържан фоликул. Имаше хубава статия някъде в сайта. Прочетете я.
Според досега следящия ме АГ си имам ову!Е, колко е качествена е друг въпрос...Хващам я и с тестчета /също съмнителна работа/, но пък графиките на БТ не са ми хич за показване!  :(Надявам се има ли , не ли да разбера скоро... Ами чудя се, защото "поликистоза" на всички ни е ясно какво значи- а аз кисти нямам! Според мен- няма- съотношението LH-FSH също не говори за това....ама какво да кажа- колкото повече чета- толкова повече се обърквам! :? Ще оставя на АГ-то да прецени...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2008, 22:41:21 pm »
СПКЯ е синдром
Тези със синдрома на Даун имат синдром, а не Даун
Толкова ли е трудно за разбиране
Ако имаш кисти, имаш кисти, а не синдром. Тях днес ги имаш утре ги нямаш и това е. Дали се пукат или абсорбират... по-важното е, че до сега не са ти създавали проблеми. Но сега... вече е друго. Но това че на някоя жена някога и се е появила кистичка не значи че има СПКЯ, макар да има киста. Хормоните й са наред и това няма да се повтаря всеки месец. Но когато хормоните не са наред все нещо ще се обърка. Какво точно, зависи кои хормони не са наред.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #54 -: Октомври 19, 2008, 08:48:28 am »
СПКЯ е синдром
Тези със синдрома на Даун имат синдром, а не Даун
Толкова ли е трудно за разбиране
Ако имаш кисти, имаш кисти, а не синдром. Тях днес ги имаш утре ги нямаш и това е. Дали се пукат или абсорбират... по-важното е, че до сега не са ти създавали проблеми. Но сега... вече е друго. Но това че на някоя жена някога и се е появила кистичка не значи че има СПКЯ, макар да има киста. Хормоните й са наред и това няма да се повтаря всеки месец. Но когато хормоните не са наред все нещо ще се обърка. Какво точно, зависи кои хормони не са наред.
Само да вметна, че синдром е просто съвкупност от симптоми  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2008, 10:15:44 am »
Здравейте.И аз май се оказах с поликистоза,но без особени симптоми.Сега ми назначиха лечение сьс Сиофор-метформинов хидрохлорид.Мисли те ли,че нещата ще влязат в норма и,че мога да забременея нормално.Доколкото чета тука,имало е доста подобни случаи,но при всеки нещата са индивидуални.Благодаря ви .
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2008, 13:41:57 pm »
Миналата седмица на поредния ми преглед след абразиото се оказа, че и аз съм с поликистозни яйчници. И също като Доника без особени симптоми. В момента също съм на Сиофор и също така се чудя дали ще има някакво подобрение. :?
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2008, 11:49:40 am »
Миналата седмица правих ехограф,за да видим появила ли се е овулация.Според лекарката имам.До тук добре,да видим по-нататьк как ще се развият нещата.Надявам се до няколко месеца хормоните да влязат в норма и дай боже да мога да забременея НОРМАЛНО.
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #58 -: Ноември 08, 2008, 19:38:54 pm »
Тамара, благодаря за съдействието. Този форум се оказа наистина много полезен за мен. Все още се ориентирам в темите тук и се надявам да видиш съобщението. :) По рано днес пуснах тема в 'Покажи графиката си' и Денис потвърди, че този месец е нямало овулация, което май не е изключение при мен...  :balk_145: :balk_145: :balk_145:. Мисля да послушам съвета ти и да не губя повече време. Още в понеделник ще отида на гинеколог. Не съм сигуна кой гинеколог от Разград е ендокринолог... ще препоръчате ли някой? Имам възможност да пътувам, така че няма значение от къде. Не искам да си загубя времето с неправилно лечение и още повече да се влошат нещата.
Непременно ще Ви пиша как е минало!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #59 -: Ноември 12, 2008, 19:52:49 pm »
Тамара, благодаря за съдействието.
Подкрепям! :D Тамара е супер ценен кадър- и съм се смяла, и съм плакала на коментарите и!
По въпроса за поликистозата...Фоликулометрията, която направихме този месец показа, че имам ову....Посетих и доц. Орбецова, тя назначи 17-0H-Progesteron, Insulin и отново кръвна захар...Сега вече, надявам се, ще мога да разбера дали високите ми мъжки хормони идват от яйчника /поликистоза/, или от надбъбречна жлеза...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"