0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #20 -: Май 24, 2007, 19:41:08 pm »
Meli,ядосвам се,защото всички лекари,при които съм ходила първо ми представят нещата като че ли това не е кой знае какво.Разбира се ,че заместващото лечение е пак лечение,но въпроса е ,ЧЕ НИКОЙ НЕ ТИ ГО КАЗВА!!!!!!В НАЧАЛОТО ,ИМАМ ПРЕДВИД.
Точно  поради тази причина,когато разбрах ,че всъщност цял живот ще си карам така изпаднах в депресия,имах чуството ,че ще се побъркам.
Ядосвам се също и за това ,че пациентите в България разбират повече от лекарите,че трябва да се молиш като циганин за изследвания,а си е цяло щастие ако се отнесат добре към теб.
Добре,че са сайтове като този,в противен случай все още щях да си живея в заблудата ,че нещата ще се оправят.
Не съм ходила на лекар от повече от година,а нямам и намерение .Последните изследвания бяха повече от добре.Да,но цикълът ми пак беше изчезнал :balk_146:Отивам пак на лекар-"еее,това е положението,аз нищо не мога да направя,трябва да се примириш...Ела след 3 месеца пак..."

« Последна редакция: Декември 28, 2007, 17:55:05 pm от mgbg »
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #21 -: Май 24, 2007, 19:53:20 pm »
Здр.ЗА СПЯ пиша.Аз съм от 5 години с такава диагноза.Напоследък поне цикълът ми се пооправи,но мен ме притеснява окосмяванет.Ти как си в момента?

Аз съм от 2 години така, една лекарка при която бях още на 17 ми каза че имам съвсем здрави яйчници. Но и проблеми с цикъла съм имала , не ми е идвал по 3 месеца още не е както се казва по часовник. за окосмяването- ами направих си DHEA-S 17-oh-progesteron който учудващо за мен бяха в нромата и сега пия Спиронолактон 6 месеца. Имам окосмяване по горната усна, от време на време имам дълги черни косъмчета по зърната на гърдите, по пръстите на ръцете и краката. Консултирай се с гинеколог и ендокринолог да не би проблемът да идва от надбъбречните жлези.
*

    aneliq-ani

Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #22 -: Юни 09, 2007, 16:10:57 pm »
Здравейте на всички!
Аз от 5години не мога да забременея. Постоянно съм на хапчета и вече съм качила 18кг.Дори много се бях отчаяла, но от два месеца ходя при д-р Стаменов в клиника "Малинов" и много съм доволна! Незнам какво ще излезне но ми върна надеждата.Много желая да си пиша със някои с този проблем, защото знам , че останалите не ме разбират.Пишете ми ако имате желание на ел.пощата anelia_sh84@abv.bg Успех на всички!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #23 -: Юни 09, 2007, 19:32:21 pm »
Здравейте на всички!
Аз от 5години не мога да забременея. Постоянно съм на хапчета и вече съм качила 18кг.Дори много се бях отчаяла, но от два месеца ходя при д-р Стаменов в клиника "Малинов" и много съм доволна! Незнам какво ще излезне но ми върна надеждата.Много желая да си пиша със някои с този проблем, защото знам , че останалите не ме разбират.Пишете ми ако имате желание на ел.пощата anelia_sh84@abv.bg Успех на всички!!!
aneliq-ani, тук всички те разбираме! Избрала си един от най-добрите лекари в България, вярвай в успеха ви!  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #24 -: Декември 04, 2007, 18:16:37 pm »
Здравейте на всички!
От известно време се ровя по цял ден и чета.Страшно притеснене съм и вече нямам нито ден покой само за едно и също мисля.Отчаяна съм честно казано!Ще се опитам да бъда колкото е възможно по кратка.Цикълът никога не ми е бил редовен от 15 год.ходя по доктори докато накрая от всичко казано може би съм с поликистоза.Преди 5 год. ми изследваха хормоните не бяха както трябва,останаха ми в доктора.Мерих температури биха ми прогесторен пих някакви....... и така той ми каза всичко е наред вече.Да но от 7-8 месеца правим опити за бебе и то не става.Според мен аз нямам пак овулация както беше и преди моля ви ако някой е наясно може ли да ми каже много ли съм зле.Сега пак изследвах хормоните ако някой го интересува повече ще споделя,но не искам да ви отегчавам.Моля помогнете ми
Ден 3
LH 15.0///ref.st.1,5-8
Ден 21
Progesteron 3,9///ref.st 15,6-59,8
Testosteron 4,0///ref.st 0,69-3,47
Другите изследвани са FSH;Prolactin;E2 те са в рефврентните си стойности.
Много Ви, Благодаря предварително!!!
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #25 -: Декември 08, 2007, 21:02:02 pm »
Нисък ти е прогестерона .За6то не се консултираш в клиника за проблемно забременяване?Поне да не губиш ценно време??
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #26 -: Декември 09, 2007, 08:31:40 am »
Здравейте   ........................
Ден 3
LH 15.0///ref.st.1,5-8
Ден 21
Progesteron 3,9///ref.st 15,6-59,8
Testosteron 4,0///ref.st 0,69-3,47
Другите изследвани са FSH;Prolactin;E2 те са в рефврентните си стойности.
Много Ви, Благодаря предварително!!!
Изледванията показват че не е имало О. и може би са се образували повече от 1 фоликул - за това говори високото ЛХ.
Ниският прогестерон - че не е имало О.
Прогестерона се прави на 7 ден след доказана О.
Тестостерона ти е висок и може би това е причината за проблема /липсата на О./
Обърни се съм гинеколог -ендокринолог / в клиника по стерилитет, защото там са най-добрите лекари/
Не би могла да заченеш с този тестостерон.
Успех и пиши как е минало.
Не се притеснявай - това се коригира с добро лечение  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #27 -: Декември 09, 2007, 20:07:28 pm »
Извинявам се, че се намесвам тук, сега се сетих, че ми дадаха прогестерон за да ми успокоят гърдите след раждане и кърмата ми тотатлно спря завинаги, казаха, че веднъж на милион се случва да има такъв ефект. Според вас ако ми е твърде нисък или висок дали моеж да има такъв обратен ефект? Нищо не разбирам от тези хормони, никога не съм правила изследвания, тепърва почвам :?
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #28 -: Декември 28, 2007, 13:09:22 pm »
Много Ви, благодаря и на двечките за отговора!Извинявайте,но сега видях,че сте ми отговорили вече бях започнала да мисля,че може би никой не е прочел написаното от мен!Незнам при кой ендокринолог да отида.Този който ми назначи правенето на хормоните ги видя вчера и не беше очарован но.........Каза,че трябвало да ми направят триизмерен УЗ,да видят дали е поликистоза и ако е да ми правят ендоскопия.Просто вече душата ми се къса незнам това, което той казва правилно ли е.Аз съм абсолютно сигурна че е поликистоза и умирам от страх.Лошото при него е че той прекалено много се размотава иначе мисля че е доста способен!Незнам при кой и какво трябва да направя.В момента съм на 29 год.а съм започнала да ходя по доктори от 15 год.възраст.Първо нередовен цикъл сега няма бебе.Трябва ли да се прави ендоскопия, боли ли, къде да я направя ако се наложи???
Благодаря Ви още веднъж!Извинявайте,но съм страшно притеснена и обезнадеждена вече!


Пожелавам на всички тук Весела Коледа!Много здраве то е най ценното, което имаме, щастие любов и дано Новата 2008 год.донесе на всички това което най много искат!
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #29 -: Декември 29, 2007, 00:50:21 am »
Защо такова черногледство? :?

Момичета , искам и аз да питам нещичко.LH ми е над норма и съотношението му с FSH e над 1.5, но в същото време имам много редовен цикъл на 28 дни. Този цикъл гарантира ли ми че нямам поликистоза и ако е така, на какво друго може да се дължи съотношението LH-FSH ?
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #30 -: Декември 29, 2007, 01:29:04 am »
Е, разбира се че не съм наясно с проблема, затова и питам.Но все пак ако загубим и надеждата,какво ни остава тогава? :(Не се изнервяй мила.Потърси някаква светлинка в тунела.

А иначе това че имам редовна менструация не ме успокоява, защото и аз от 4 години правя опити, безуспешни засега. Ако имах диагноза, поне щях да се боря с нея, а аз нямам и диагноза.И не че не съм ходила по лекари, а напротив.Парите които съм дала за прегледи и изследвания  възлизат над 5000 лв.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #31 -: Декември 29, 2007, 11:06:45 am »
Здравей,"Vaninaa"!
Както разбирам си доста наясно с тези проблеми,но миличка някак грубо си се изразила[i]"Някой се тревожат за забременяването си, заради поликистозни яйчници. Де да имах и аз такъв проблем."[/i].Предполагам,че наистина ти е прекалено трудно писнало ти е да ходиш на различни процедури и т.н.,но не мисля,че трябва да реагираш така.Аз може би съм с поликистоза и не го пожелавам на никой без значение за кой от различните аспекти на ПК става въпрос.За мен това наистина е проблем,който не ми дава мира това,че искам бебе не е малко.Малко е само за тези които имат късмета да го поискат и то да се появи.Радвам се наистина все повече да бъдат хората които са с по-малко здр.проблеми.Моля те не се засягай.Ако знаеш някой който да ми препоръчаш моля те помогни ми,по нагоре съм посочила хормоните които не са ми в норма.Влизам ти в положението защото ти е писнало и аз ходя 10 год.по доктори макар и да не съм на твоето положение но...........така се е случило и не можем да виним никой.
Благодаря Ти предварително!
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #32 -: Декември 29, 2007, 12:48:03 pm »
Vaninaa, поздравления за перфектното описание на емоционалното състояние, в което изпадаме всички с този проблем!
Но, въпреки "допълнителната украса", т. е. окосмяването, не смятам, че трябва да се отказваме от желанието си за бебе. Струва ми се, че подценяваш проблема със забременяването при поликистозни яйчници. Аз вече трета година слушам, как всички жени с тази диагноза рано или късно забременяват, но на мен още не ми се е случило и започвам да се отчайвам  :(.

Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #33 -: Декември 29, 2007, 14:07:35 pm »
Vaninaa, поздравления за перфектното описание на емоционалното състояние, в което изпадаме всички с този проблем!
Но, въпреки "допълнителната украса", т. е. окосмяването, не смятам, че трябва да се отказваме от желанието си за бебе. Струва ми се, че подценяваш проблема със забременяването при поликистозни яйчници. Аз вече трета година слушам, как всички жени с тази диагноза рано или късно забременяват, но на мен още не ми се е случило и започвам да се отчайвам  :(.



Здравей,Saliina!
Моля те кажи ми ти къде ходош на лекар и доволна ли си какво сте направили до момента.По нагоре накратко съм описала за себе си!
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #34 -: Декември 29, 2007, 14:41:14 pm »
Здравей!Предлагат ми лапаро, но не мога да взема решение.Имам ПКЯ и до сега без резултат с клостилбегит.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #35 -: Декември 29, 2007, 14:47:05 pm »
Здравей!Предлагат ми лапаро, но не мога да взема решение.Имам ПКЯ и до сега без резултат с клостилбегит.

Здравей,ти от колко време си на Клостилбегит?Какво друго са ти правили?При кой ходиш,незнам от къде да започна кое е добре и кое не.
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #36 -: Декември 29, 2007, 17:42:09 pm »
Ако искаш бебе лапарото е добра алтернатива,особено щом нямаш ефект с лекарствата.
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #37 -: Декември 30, 2007, 12:25:57 pm »

[/quote]

Здравей,Saliina!
Моля те кажи ми ти къде ходош на лекар и доволна ли си какво сте направили до момента.По нагоре накратко съм описала за себе си!
[/quote]
Отговорих ти на лични, но за всеки случай и тук искам да ти кажа да не се тревожиш излишно, щом нямаш поставена диагноза и не сте правили необходимите изследвания (а може би сте, но не става ясно  :?)
Значи, най-напред посещение при специалисти, установяване на проблема и след това идват медикаментите, лапарото или там каквото трябва.
Координати на добри специалисти има в сайта. Можеш да си избереш в зависимост от това от кой град си.
Успех!!!
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #38 -: Януари 03, 2008, 17:21:28 pm »
Здравейте, искам и аз да се включа в темата която ми е до болка позната. С ПКЯ съм от 16 години. Много здраве на Мели ама това не се лекува в смисъла който всички искаме просто пием лекарства за да подтиснем симптомите на тази болест и последствията които носи.Първо беше нередовния цикъл, после окосмяването от което няма спасение, напълняването. Риск има и за сърдечно съдовата система, да не пропусна инсулиновата резистентност и диабета и не на последно място стерилитета. Преди години лекарите като чуеха поликистоза и знаеха само едно - фенестрация на яйчниците,което по-късно се оказа не толкова удачен метод. Сега се набляга на лекарства и лапараскопското "надупчване" на яйчниците.Не искам да плаша или да звуча черногледо, но наистина лечение няма /поне аз не съм чула/.Остава да се примирим, че болестта съществува и да се борим с нея доколкото можем.Успех!
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #39 -: Януари 04, 2008, 17:27:32 pm »
Здравейте
Реших и аз да се включа тук. С ПКЯ съм от 3 години-сега съм на 23, откриха ми я когато бях на 20. Прочетох бая противоречиви мнения и до голяма част не съм съгласна с тях. От 10 години имам цикъл ,нередовен, естествено , преди 3 години дори и не бях чувала за ПКЯ-на 1 ехографски прегелд ми казаха-поликистозни яйчници. Почти 2 години съм била на хормони и хормоно-заместителна терипя,която рядко се прилага за млади момичета. Вярно и повишено окосмяване имам , като се погледна в огледалото и не се харесвам че приличам на мъж с окосмяване над горна устна. не съм правила изследвания за инсулинова резистентоност и диабет. попадала съм на лекарикойто просто ти казват-`Изпий това ще ти дойде и ще се норамлизира, ни преглед ни нищо`. Не всички лекари те пиатт директно какво искаш от тях, не всички те тъпчат с Диане, или те изпращат за фенестрация на яйчниците. Вярное че цикъла се повлиява най-често с хормони, а през посследните месеци съм разбрала че целта на 1 лекар е да накар яйчниците на 1 момиче да проработят-произвеждат фоликули, който да се пукат. вярно всички имаме проблеми с парите, пъятт към желаното щастие,към една успешна бремнонст е труден. С ПКЯ се забременява, обиднео е това което е написала Ванина по долу. Има лекари на който им пука за нас...
Мога да ви дам пример и да ви препоръчам такъв от когото аз съм доволна и на когото повървайте ми му пука за всички...