0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Goceva

Polikistoza-Помощ
« -: Май 01, 2005, 01:15:09 am »
Здравейте на всички.Имам проблем,преди два месеца ми откриха поликистоза на яйчниците предписаха ми Дуфастон и след него Дяне 35.Знам ,че няма лечение прочетах във вашия сайт,но все пак има ли някакъва надежда поликистозата да са махне напълно?Препоръчаxa ми да пия някакви билки,но не съм много сигурна,че с това ще се реши проблема.Нека някой да ми каже дали ще имам радоста да стана майка някога?In витро опложданете може ли да се ползва като вариант при това заболяване?
Polikistoza-Помощ
« Отговор #1 -: Май 01, 2005, 07:42:05 am »
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=68 За съжаление не съм много запозната по темата. Успех

*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #2 -: Май 01, 2005, 08:30:30 am »
Само искам да ти кажа, че почти няма момиче с поликистоза във форума и клуба, което да не е забременяло в даден момент :) Спокойно, лекува се и с нея се забременява!
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56
*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #3 -: Май 01, 2005, 14:04:44 pm »
Не се притеснявай, че неможеш да забременееш. Аз съм с ПКЯ и съм забременявала. Това не е диагноза обричащта на блезплодие. Що се отнася до това да се излекуваш от нея, не е възможно, защото тя е генетически предаваща се. С подходящо медикаментозно или билково лечение, се нормализират хормоните и яйчниците нямат рецидив на кисти. Аз лично 1г. вече нямам кисти.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Polikistoza-Помощ
« Отговор #4 -: Май 01, 2005, 17:21:55 pm »
О, как така да няма лечение? Недей така песимистично, разбира се, че има.

Но първо да вървим по ред - диагностика, а след това терапия. Разкажи как е поставена диагнозата, какви изследваня са ти правени, кога, какво е общото ти състояние, на колко години си и т.н.  

Лечението е след това. Поликистозата на яйчниците е различна при отделните жени, затова не бързай да се отчайваш. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    goceva

Polikistoza-Помощ
« Отговор #5 -: Май 01, 2005, 20:50:01 pm »
Благодаря на всички за подкрепата,която ми оказахте.Аз съм на 20 год. и диагнозата ми беше поставена след преглед -трансвагинално.На 3Д видеозона се виждаше много ясно.Менстурацията ми беше много нередовна а март месец въобще нямах закъсня ми с 12 дни и отидах на преглед.Не ми е правен гинекологичен преглед нито изследвания само с видеозона.Първо приемах Дуфастон 7 дни по 3 хап4чета ,след което трябваше да изчакам да ми дойде,но се получи странично кървене и аз веднага започнах приема на Дяне 35 и моята лекарка ми каза,че не е фатално това.Като общо състояние се чуствам добре само дето малко напълнях и от хапчетата гърдите ми са болезнени и значително пораснаха(което до някъде ме радва).Аз все още не съм готова да имам дете,защото уча,но все някога искам и да се надявам,че това ще стане.До колкото сам запозната в момента не отделям яйцеклетки.Менстурацията ми дойде,но е както преди.Искам да попитам освем генетично възможно ли е стреса да окаже влияние ,т.е. той да е "ключа",който е отключил заболяването?
*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #6 -: Май 04, 2005, 12:05:12 pm »
Здравейте,

Аз също имам поликистозни яйчници,които са доказани с ултразвук и хормонални изследвания.При мен всички хормони са добре освен LH който е над норма и съотношението му с FSH e > 1.5.
Пих 9 месеца Diane 35,но след като ги спрях
пак започнаха старите проблеми с нередовен цикъл и липсваща менструация.Но при всеки е различно.
Може ли някой да ми каже добър лекар по тези проблеми,който да е и гинеколог и ендокринолог.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Polikistoza-Помощ
« Отговор #7 -: Май 04, 2005, 12:08:28 pm »
За кой град става въпрос?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Polikistoza-Помощ
« Отговор #8 -: Май 04, 2005, 12:48:59 pm »
Цитат на: vv
Здравейте,

Аз също имам поликистозни яйчници,които са доказани с ултразвук и хормонални изследвания.При мен всички хормони са добре освен LH който е над норма и съотношението му с FSH e > 1.5.
Пих 9 месеца Diane 35,но след като ги спрях
пак започнаха старите проблеми с нередовен цикъл и липсваща менструация.Но при всеки е различно.
Може ли някой да ми каже добър лекар по тези проблеми,който да е и гинеколог и ендокринолог.



 Зравей и аз съм с поликистоза и мнооого нередовен цикъл.Инах и отклонения в хормоните,но в последствие ги регулирах.Цикъла обаче не успях и ми изписаха Диане-35 за регулиране и за изчистване от кистите,но не стана нито едно от двете.Спрях Диането и 6 месеца не ми дойде и накрая ми направиха оперативна лапароскопия.Сега се надявам нещата да се оправят,защото ми писна да пия хормони и да дебелея,без да има полза от това.
<br />
*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #9 -: Май 04, 2005, 13:27:38 pm »
За лекари в София
*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #10 -: Май 04, 2005, 17:56:10 pm »
Д-р Николай Генов е такъв. Прочети му статията за поликистозата.
*
Polikistoza-Помощ
« Отговор #11 -: Май 05, 2005, 09:50:25 am »
Да, знам за него,но исках да разбера и за други специалисти,които са помогнали на йени с такижа проблеми.
Аз съм ходила при д-р Коларов в Майчин дом,но други специалисти с две специалности и ендокринология и гинекология освен тях двамата незнам.

Цитат на: Mary
Д-р Николай Генов е такъв. Прочети му статията за поликистозата.
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #12 -: Май 24, 2007, 16:36:30 pm »
Mary,е спри се малко с тази реклама на др Генов ,де...
До Мели,лекарката-МНОГО,АМА МНОГО МЕ ДРАЗНЯТ ПОДОБНИ ИЗКАЗВАНИЯ!!!!
Става въпрос за това ,че имало лечение за СПЯ.Има,ама друг път!!!
Ако заместващата терапия ,я наричате лечение-извинявай,но много добре знаеш ,че става въпрос за приемане на лекарства цял живот(особенно ако имаш проблеми с окосмяването).Защото при спирането им се започват старите проблеми,и то в по тежък вариант.
И ако това е лечение...Отиваш на лекар  и той ти казва-ооо,не се притеснявай,пий тези хапчета 9 месеца и всичко ще е наред..колко познато ,нали???
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #13 -: Май 24, 2007, 16:45:21 pm »
Mary,е спри се малко с тази реклама на др Генов ,де...
До Мели,лекарката-МНОГО,АМА МНОГО МЕ ДРАЗНЯТ ПОДОБНИ ИЗКАЗВАНИЯ!!!!
Става въпрос за това ,че имало лечение за СПЯ.Има,ама друг път!!!
Ако заместващата терапия ,я наричате лечение-извинявай,но много добре знаеш ,че става въпрос за приемане на лекарства цял живот(особенно ако имаш проблеми с окосмяването).Защото при спирането им се започват старите проблеми,и то в по тежък вариант.
И ако това е лечение...Отиваш на лекар  и той ти казва-ооо,не се притеснявай,пий тези хапчета 9 месеца и всичко ще е наред..колко познато ,нали???

Още едно подобно изказване и ще ти спра достъпа, за да не се дразниш.
Разбира се, че има лечение.
Естествено, че и цял живот да си на лекараства, това пак е лечение.
И като се спре лечението, симптомите се подновяват.
Е, и? Това какво променя същността на лечението.
Диабетно болните как цял живот са на лечение?

И отново ще повторя за неразбралите - "Но първо да вървим по ред - диагностика, а след това терапия. Разкажи как е поставена диагнозата, какви изследваня са ти правени, кога, какво е общото ти състояние, на колко години си и т.н. 

Лечението е след това. Поликистозата на яйчниците е различна при отделните жени, затова не бързай да се отчайваш."


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #14 -: Май 24, 2007, 18:27:36 pm »
Mary,е спри се малко с тази реклама на др Генов ,де...
До Мели,лекарката-МНОГО,АМА МНОГО МЕ ДРАЗНЯТ ПОДОБНИ ИЗКАЗВАНИЯ!!!!
Става въпрос за това ,че имало лечение за СПЯ.Има,ама друг път!!!
Ако заместващата терапия ,я наричате лечение-извинявай,но много добре знаеш ,че става въпрос за приемане на лекарства цял живот(особенно ако имаш проблеми с окосмяването).Защото при спирането им се започват старите проблеми,и то в по тежък вариант.
И ако това е лечение...Отиваш на лекар  и той ти казва-ооо,не се притеснявай,пий тези хапчета 9 месеца и всичко ще е наред..колко познато ,нали???

Поликистозата не се лекува!Лекува се истинка,грип,и какво ли още не,пиеш определено време лекарства и си излекуван,а това за диабета-това е поддържащо лечение,спираш инсулина и си дотам.Има разлика между излекуван и поддържаща терапия за цял живот!!!
А относно спирането на достъпа-всеки си има право на мнение!!!Вие мислите по един начин,други по друг,а щом Ви е по лесно,СПРЕТЕ достъпа!!!!!
Още едно подобно изказване и ще ти спра достъпа, за да не се дразниш.
Разбира се, че има лечение.
Естествено, че и цял живот да си на лекараства, това пак е лечение.
И като се спре лечението, симптомите се подновяват.
Е, и? Това какво променя същността на лечението.
Диабетно болните как цял живот са на лечение?

И отново ще повторя за неразбралите - "Но първо да вървим по ред - диагностика, а след това терапия. Разкажи как е поставена диагнозата, какви изследваня са ти правени, кога, какво е общото ти състояние, на колко години си и т.н. 

Лечението е след това. Поликистозата на яйчниците е различна при отделните жени, затова не бързай да се отчайваш."
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #15 -: Май 24, 2007, 18:33:34 pm »
Мненията тук ще се изказват с приличен тон.
В противен случай ще налагам санкции, това е положението.

Поддържащото лечение също е лечение.
Или терапия, ако предпочиташ, няма разлика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #16 -: Май 24, 2007, 18:52:39 pm »
Мненията тук ще се изказват с приличен тон.
В противен случай ще налагам санкции, това е положението.

Поддържащото лечение също е лечение.
Или терапия, ако предпочиташ, няма разлика.

От това лечение съм на този хал,20кг отгоре.Това не е лечение,а мъчение.С тези хормони...На никой не го пожелавам!
Успех на всички! :balk_5:
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #17 -: Май 24, 2007, 19:03:21 pm »
Съжалявам, avi25, не съм казала, че е лесно. Възможно е лечението ти да не е адекватно - все пак редукцията на тегло е важен елемент от него, от правилното лечение. Освен с хормони, то се провежда и по други начини. Ако ти се чете, ето една голяма и хубава статия (на английски е) - http://www.emedicine.com/med/topic2173.htm.

А преди лечението пък има нужда от една сериозна диагноза, защото това, което тук лежерно наричаме поликистоза, всъщност е нещо доста по-сложно и многообразно от просто кисти на яйчниците.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #18 -: Май 24, 2007, 19:24:12 pm »
Съжалявам, avi25, не съм казала, че е лесно. Възможно е лечението ти да не е адекватно - все пак редукцията на тегло е важен елемент от него, от правилното лечение. Освен с хормони, то се провежда и по други начини. Ако ти се чете, ето една голяма и хубава статия (на английски е) - http://www.emedicine.com/med/topic2173.htm.

А преди лечението пък има нужда от една сериозна диагноза, защото това, което тук лежерно наричаме поликистоза, всъщност е нещо доста по-сложно и многообразно от просто кисти на яйчниците.
:thankyousign:
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*
Re: Polikistoza-Помощ
« Отговор #19 -: Май 24, 2007, 19:31:39 pm »
Всички който се сблъскват с диагнозата Поликистозни яйчници могат ако желаят да ми пишат и лични съобщения и е-майли като човек който вече 2 години е с такава диагноза. Темата е доста широка наистина, а поликистозата е нещо което не е много изследвано през годините...  :P :)