0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПОМОЩ - температура след трансфер
« -: Ноември 23, 2006, 09:19:27 am »
Мина трансфера, но още докато чаках в чакалнята да започне, усетих, че нещо не е наред. Вкъщи измерих 37 г радуса температура, чувствителна кожа, леееки болки в ставите, абе грипно усещане.
През нощта в 1 се събудих от студ, мерих температура - 37.5. Пих втория фервекс. Сега усещам, че пак се вдига, пак е чувсвтителна кожата и пак съм убедена, че това си е грип. И умирам от яд в момента. Е може ли точно сега да ме удари грип? Ми то си е направо провал на инвитрото! Притеснена съм. А и не знам какво да пия. Док е зает, не вдига, но ми каза вчера, че е много лошо, ако започна да вдигам температура....

Притеснена съм. Какво да правя..
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2006, 09:28:15 am »
Много лимони, по десетина на ден. Мед. Осцилококцинум /разрешено за бременни и кърмачета/, на шест часа по едно, много витамин С - по 1500 мг на ден.
Може и да не е грип, а реакция от манипулациите. Понякога в ранна бременност се получава такава реакция с температура.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2006, 09:30:32 am »
Мила,наистина трябва да го предотвратиш-пробвай с компреси с оцет да сваляш температурата,трябва да я овладееш.Доколкото знам сега можеш да ползваш само хомеопатични лекарства.Аз лично ти препоръчвам нещо изпитано.Спираш да ядеш-ако трябва един-два дена и през половин час пий чай.Гладуването и чая ще изхвърлят грипа навън.Добави и компресите,за да  не позволяваш температурата да се вдига.Гарантирам,че ще ти мине за 1 ден така.Успех!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2006, 09:36:58 am »
Миличка,представям си колко си притеснена,но се опитай да си по-положително настроена,за да се пребориш по-лесно!Яж лимони,мед,чесън,или лук,една ампула течен аналгин ще те оправи,ама не съм сигурна,че ти е препоръчително...Грейпфрта също е много ефикасен за смъкване на температура-обира всички токсини.Наяж се с тези неща,облечи вълненки работи,завий се като баба меца за зимен сън и си мисли за бебчето хубави неща-да се изпотиш и да ти излязат токсините гадни!Оздравявай бързо...ти всъщност не си болна.защото няма да позволиш на болестта да те събори!Късмет! yahoo_17 yahoo_17
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2006, 09:40:19 am »
Куки, първо, стискам ти палци да стопираш гадния грип, докато се включа момичетата са ти писали вече основните неща. Наистина с чорапки с оцет и по китките не позволявай на температурата за се покачва, и много цитрусови плодове и течности. Ако случайно усетиш и хрема (защото в момента върлува точно такава комбинация) си загрей във фурната или на котлона морска сол (една-две шепи), готова е като ти замирише силно на йод, след това я постави в чорапче примерно и си я сложи на челото (между веждите), дръж докато се охлади. Хремета изчезва за броени часове. Успех ти желая и не се притеснявай много а действай със всички подръчни бабини рецепти и ще го пресечеш гадния грип. Успех!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2006, 09:42:00 am »
Благодаря! А фервекс мога ли да пия? то си е парацетамол с витамин С... Отивам сега да правя чай с мед и лимони. А тия чорапи какво ги правя? обувам ги накиснати с оцет? Блааа, кво ли няма да направя за тва бебе... :lol:
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2006, 09:45:50 am »
Да, обуваш ги, оцетът "изтегля" температурата. За фервекс-а не знам, но осцилокоцнинум почти съм сигурна, че ще е по-добре, но питай док пак и не се притеснявай да му звъниш, нищо че е много зает, звънни и питай специално за лекарствата.
*

    Crystal

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2006, 09:46:25 am »
Куки, чак сега видях темата ти. Моят съвет е да не пиеш аналгин. Вземи си осцилококцинум, цитросепт и яж много чесън и цитрусови плодове. До колкото знам при температура може да се пие парацетамол, защо не звъннеш в клиниката, доктор Персенска също ще може да ти каже какво да правиш ако Стаменов е зает.
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2006, 09:55:09 am »
Куки, не знам дали мога да помогна, но опитай с това, поне със сигърност няма да навреди:

Изцеждаш 2 големи лимона в топлоустойчива чаша и добавяш 2 с.л. мед (може и малко повече, ако ти е много кисело). Слагаш чашата в съд с вода на котлона и загряваш на водна баня до температура, която можеш да понасяш за пиене, но БЕЗ ДА ЗАВИРА.

Пиеш това за около 2 часа на малки глътки. Помага много в началото при първите симптоми. Ако може да намалиш храната за 2-3 дни и да ядеш повече плодове. Пий лимони с мед 2 пъти на ден.

Стискам палци да ти се размине грипа и да се похвалиш след няколко дни!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2006, 09:55:57 am »
Ако това е грип мисля, че не темпераурата е опасна, а самият вирус.
Температурата е защитна реакция на организма и мисля, че ако не е много висока, не трябва да се сваля. Обсъди го с лекар.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2006, 10:20:58 am »
Куки,в никакъв случай парацетамол.Той съдържа аспирин и вит С,а аспирина в големи дози изобщо не бива да се пие в това състояние.И то в голямо количество.
Аналгин в никакъв случай!Та той вече се спира от производство...Само осциолкокциум и много чай..Да излезе всичко навън
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2006, 10:27:40 am »
благодаря ви, момичета. ще почна осцилококциум, ако не е късно вече. температурата засега я задържам под 37,2. пия чай с лимон и мед. мъжът ми след малко ще донесе още, и май на това ще го карам днес. Зависа съм се като пашкул и само тоя момент с чорапите нещо не мога да  се престраша да го направя  8O. Док каза, че може да пия по 3-4 фервекса на ден и, ако мина 37.5, да му звъня, можело да ме пусне и на антибиотици...

Така. Засега течности и много витамин С.... Дано не се сварят ембриончетата, милите...
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2006, 10:36:42 am »
Не се завивай много-това повишава температурата.Сетих се и за акупунктурната точка за температура-външното ъгълче на нокътя на кутрето.Масажирай в продължение на 2-3 минути докато те заболи.Прави това поне,щом не ти се иска с оцета.Но той си е изпитано средство.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2006, 10:40:29 am »
Куки, не просто чай с мед и лимон, мила. Лимони 4-5 на ден поне. Ако ти е кисело, разреждай с вода или чай.
Трябва ти много вит.С. А меда си е универсално и уникално лечебно средство.

Всички сме с теб и със здраво стиснати палци!!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2006, 10:43:32 am »
Куки,в никакъв случай парацетамол.Той съдържа аспирин и вит С

Парацетамолът и аспиринът нямат нищо общо!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2006, 10:46:59 am »
добрее, приглъщам всякакво достойнстов и отивам да кисна чорапи с оцет. Просто днес по обяд мъжът им ще доведе някакви хора да ни оглеждат апартамента, че рефинансираме ипотечния кредит и ще влязат в спалнята при мен и сигурно от вратата ще почнат да питак къде е кацата със зелето, ама айде, ще го преживея
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2006, 10:47:18 am »
Куки, миличка - ако не искаш да си слагаш чорапки с оцет, направи нещо друго - кърпа натопена във вода с оцет, поизцеждаш я, и си я налагаш на челото - има подобно действие като чорапките...

Миличка, стискам ти всички възможни палци, и дано да пребориш гадната температура...  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2006, 10:52:44 am »
Парацетамол може. Лично съм питала лекаря си, понеже имам мигрена. Аспирин, не.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2006, 10:58:18 am »
Ама на мен док още след пункцията ми написа да пия аспирин, в малко количество, де, 100 мг но пия всеки ден още от тогава? Хм....
Момичета, благодаря ви за загрижеността. Седя си на 37.2. Е така да седи и да не се качва повече, а да се сваля, ще съм благодарна. Дано не се провали проекта точно сега, да му се невиди...
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2006, 11:01:05 am »
Много лимони, по десетина на ден. Мед. Осцилококцинум /разрешено за бременни и кърмачета/, на шест часа по едно, много витамин С - по 1500 мг на ден.
Може и да не е грип, а реакция от манипулациите. Понякога в ранна бременност се получава такава реакция с температура.
Това е най-доброто! Дори Ини споменаваше, че в началото взима ударна доза осцилококцинум, за да пресече грипа. Аз си го пия както е на описанието.
Силно стискам палци, ще се моля всичко да е наред!

lb2f